21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Barzani'den Nevruz kutlamasında 'federal devlet' mesajı Bölgesel Kürt yönetimi başkanı ve Irak Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani, Nevruz kutlamaları çerçevesinde yayınladığı ..
TÜSİAD Başkanı Sabancı: Serdengeçti'nin görevine neden devam ettirilmediğini anlamış değiliz İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, M..
Toplam 5 kişi ve firmaya muhtelif sürelerde ihalelere katılma yasağı getirildi ANKARA - Maliye Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı ile Yüksek Öğrenim Kurumu..
Aneltech, yeni ürünü "topraklama ölçüm kayıt ve uyarı cihazını" pazara sundu İSTANBUL - Anel Grup şirketlerinden Aneltech, tasarım ve üretimini yaptığı ilk ürün olan topraklama ölçüm kayıt ve..
Türkiye'ye 'AB'nin gelecekteki tarım politikaları için önlem alma' uyarısı ÇANAKKALE - Avrupa Birliği (AB) Tarım Politikaları Uzmanı Jerzy Glücksman, Türkiye'nin AB'nin gelecekteki tarım poli..
Loğoğlu ve Balkan, Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine getirildi ANKARA - Büyükelçi Faruk Loğoğlu ve Büyükelçi Mithat Balkan, Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine..
Cumhurbaşkanlığı: Başçı'nın atanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yok ANKARA - Cumhurbaşkanlığı, Erdem Başçı'nın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na atanmasına ilişkin Bakanla..
Cumhurbaşkanlığı: Başçı'nın atanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yok ANKARA - Cumhurbaşkanlığı, Erdem Başçı'nın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na atanmasınına ilişkin Bakan..
Orhan Pamuk'un 'Kar'ına 'Akdeniz En İyi Yabancı Roman Ödülü' PARİS - 2006 yılı 'Akdeniz En İyi Yabancı Roman Ödülü' Orhan Pamuk'un 'Kar' isimli romanına verildi. Paris'te süren kitap fuarınd..
Nevruz kutlamaları olaylı başladı / Diyarbakır'da gösteri alanı üzerinde jetler uçtu DİYARBAKIR - Nevruz kutlamaları Güneydoğu Anadolu'da olaylı başladı. İzmir'de de olası bir duruma karşı gü..
ICCO Dünya Raporu: Halkla ilişkiler alanında en hızlı gelişen sektör bilişim ve telekomünikasyon İSTANBUL - ICCO Sonbahar 2005 Dönemi 'Dünya Raporu' sonuçlarına göre; halkla ilişkiler alanınd..
"Han Mektupları Sergisi" 28 Mart'ta İTO Sanat Galerisi'nde açılıyor İSTANBUL - Han Mektupları Sergisi, 28 Mart'ta İTO Sanat Galerisi'nde başlayacak. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Ti..
Eczacıbaşı Yatırım Fonları, Tekfenbank şubelerinde yatırımcılara sunulmaya başlandı İSTANBUL - Eczacıbaşı Menkul Değerler'in kurucusu olduğu ve Eczacıbaşı-UBP Portföy Yönetimi tarafından yöne..
TÜSİAD Başkanı Sabancı: Serdengeçti'nin neden görevine devam ettirilmediğini anlamış değiliz İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, M..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.83, yıllık yüzde 14.43 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.83, yıllık yüzde 14.43 olarak açıklandı 21 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
400 günde 3 tünel yol İstanbul'da 'tünel yol' inşaatları başlıyor. Dolmabahçe-Dolapdere, Dolapdere-Piyalepaşa ve Piyalepaşa-Kağıthane arasında çift yönlü inşa edilecek 3 tünel yol 400 günde ..
Kabil'de binlerce kişiyi hedef alan iki bomba etkisiz hale getirildi Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan bir Şii türbesi çevresinde bugün Nevruz töreni için toplanması beklenen on binlerc..
‘Saddam'ın Dışişleri Bakanı CIA'den para aldı’ Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in savaş öncesi dönemdeki kabinesinde Dışişleri Bakanı olan Naci Sabri'nin, kitle imha silahlarıyla ilgili ..
Detroit Pistons, evinde Atlanta'yı devirdi: 91-84 NBA'de bu sabaha karşı oynanan 4 karşılaşmadan, sadece Detroit Pistons, kendi seyircisi önünde kazandı. Diğer 3 karşılaşmada ise sevinen tara..
Unakıtan'dan "Yeşil kart" ödemelerinde sorun yok açıklaması ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Yeşil Kartlı hastaların ilaç ödemeleri için Sağlık Bakanlığı bütçesine gerekli ödeneğin konu..
ÖİB, % 25 THY hissesini satacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türk Hava Yolları A.O.'nun (THY) sermayesinin yüzde 25'ine tekabül eden A Grubu hisselerin, 1 yıl içinde satış yöntemiyl..
Borsa 1.seansta düşüşte İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 19,61 puan düşerek 44.406,66 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,04 ..
Kaybolan oğlunu 50 Koreli arıyor Koreli Lim Ji Won, tatil için geldiği Türkiye'de kayboldu. 2 haftadır haber alamadığı oğlunu aramak için İstanbul'a gelen babası, kredi kartları yanlış şifre..
Sizi yarış pistinde görmek isteriz Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu'nun son 6 yılda tam 8 kez radara yakalandığı ortaya çıktı
Elektronik reçete geliyor Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar, elektronik reçete pilot uygulamasının yakında başlatılacağını bildirdi. . Ünüvar, yaptığı açıklamada, Türkiye'de devlet has..
Atlasjet'in İstanbul-Sivas seferi iptal Atlasjet Havayolları'nın, İstanbul-Sivas uçak seferlerinin, olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılıklı iptal edildiği bildirildi. Atlasjet Havayolları..
"Keşke askerlik yaptırsalardı" Bazı basın organlarında hakkında çıkan haberleri yanıtlayan sanatçı Bülent Ersoy, ''Askerliğe elverişli olmadığım için ihraç ettiler. Keşke yaptırsalardı, şeref..
Trakya Cam, Non Financial Istanbul 20 Endeksi'ne dahil edildi İSTANBUL - Trakya Cam, Mali Sektör Dışı Nfist İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu'nun üzerine baz edildiği endeks olan Non Fina..
Alternatifbank'ta Olağan Genel Kurul, 10 Nisan'da İSTANBUL - Alternatifbank'ta 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 10 Nisan'da yapılacak. Alternatifbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönde..
Denizli Cam'da Olağan Genel Kurul 11 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Denizli Cam'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Nisan'da yapılacak. Denizli Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş. tarafında..
Aygaz'da Olağan Genel Kurul, 20 Nisan'da İSTANBUL - Aygaz'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Nisan'da yapılacak. Aygaz A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, 2005 yılı O..
Marmaris Altınyunus'ta Olağan Genel Kurul, 14 Nisan'da İSTANBUL - Marmaris Altınyunus'ta 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 14 Nisan'da yapılacak. Marmaris Altınyunus Turistik Tesisl..
İsveç'te karikatür istifası İsveç'te İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri yayımlamayı planlayan aşırı sağcı internet sitesinin kapatılması konusunda medyaya yalan söylemekle suçlanan D..
Belarus'ta gerginlik tırmanıyor Belarus'ta muhalefetin devlet başkanlığı seçimlerinde aday gösterdiği Aleksandır Milinkeviç'e yakın 4 muhalif isim tutuklandı. Milinkeviç'in sözcüsü Pavel Maje..
"İsrail için asker kullanırız" ABD Başkanı George Bush, İran'a karşı İsrail'i savunmak için gerekirse askeri güç kullanabileceklerini söyledi. ABD Başkanı Bush, dün Irak işgalinin 3. yıldönüm..
Eminiş, fabrikasındaki yangının hasar bedelini sigortadan tahsil etti İSTANBUL - Eminiş Ambalaj, 6 Şubat 2006 tarihinde fabrikasında çıkan yangının hasar bedelini sigortadan tahsil etti. Em..
Ülker, Vestel ve Ford, Titans 20 Endeksi'nden çıkarıldı İSTANBUL - Ülker Gıda Vestel ve Ford Otosan, Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu'nun üzerine baz edildiği endeks olan Dow J..
Finansbank'ın ortaklık görüşmeleri sürüyor İSTANBUL - Finansbank'ın ortaklık görüşmeleri sürüyor. Finansbank A.Ş. ile ilgili olarak Fiba Holding A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamad..
2005 yılında üretimde çalışanlar ve çalışılan saat geriledi ANKARA - İmalat Sanayiinde Üretimde Çalışanlar ve Üretimde Çalışılan Saat Endeksi 2005 yılı 4.döneminde bir önceki yılın aynı dönem..
Larry Avustralya'yı vuruyor Avustralya'nın kuzeydoğu kıyılarınıvuran Larry kasırgası, 7 bin kişinin evsiz kalmasına yol açtı.Afet bölgesini gezen federal milletvekili Bob Katter, rüzgar hızı ..
Hükümete göre, gelir dağılımı ve istihdamda sağlıklı bir gelişme yaşanıyor ANKARA - Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, gelir dağılımı, yoksulluk ve istihdam konusunda düzenli ve sa..
Emisyon hacmi dün 200.1 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 20 Mart Pazartesi günü 200.1 milyon YTL azalarak, 20 milyar 373 milyon 473.3 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi..
İSO Meclisi'nin bu ayki konuğu Başbakan Erdoğan İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası Mart ayı olağan Meclis toplantısı, yarın Saat 15:00'de, Odakule Meclis Salonu'nda yapılacak. Meclis topla..
TMSF, ev ve mutfak eşyası satacak İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Star Gazetesi tarafından reklam karşılığı ve promosyon olarak alınan ürünlerden oluşan 787 kalem ev ve mutf..
Hava sıcaklığı, tüm yurtta 2 ila 4 derece artacak İSTANBUL - Bugün yurdun iç kesimlerinde, aralıklarla kısa süreli ve hafif olmak üzere yağış geçişleri bekleniyor. Marmara ile yurdun iç bölge..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10