21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

21 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Protestolu senet sayısı şubat ayında yüzde 48.1 arttı ANKARA Geçen yıl rekor seviyelere yükselen protestolu senetler, bu yılın ilk aylarına da yüksek seviyede başladı. 2006 yılı Şubat ayında..
Sendikalar, "Sosyal Sigortalar Yasa Tasarısı" için referanduma gidiyor ANKARA - DİSK, KESK ve Türk Tabipler Birliği (TTB), "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı" için bi..
"Cari işlemler açığı artacak" Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'nin cari işlemler açığı tahminini yükseltti. Deutsche Bank'ın analizine göre, turizm gelirlerindeki düşüş ned..
Bush ve Rasmussen'e, Artvin'den kınama yazısı Artvin İl İnsan Hakları Kurulu, Hz. Muhammed'e yönelik karikatürlerle ilgili olarak Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen ve ABD Başkanı Geo..
Index Grup'un 2006 ciro hedefi 867 milyon dolar İSTANBUL - Index Bilgisayar, Datagate, Netex, Neotech ve Despec şirketlerinin yer aldığı Index Grup, 2006 yılı sonunda toplam 867 milyon dolar ..
Bulgaristan, baraj kapaklarını yarın tekrar açacak İSTANBUL - Bulgaristan'ın, Meriç ve Tunca nehirleri üzerinde bulunan baraj kapaklarını yarın tekrar açacağı ve durumun nota ile hem Türkiye ..
e-kolay.net Kurumsal'dan KA.DER'e ücretsiz hosting hizmeti İSTANBUL - e-kolay.net Kurumsal, sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, siyasette kadınların temsil oranını ar..
Edirneli çiftçilere yağlı tohum ödemeleri bu hafta yapılacak ANKARA - Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Edirneli çiftçilere yağlı tohumlar ödemelerinin bu hafta yapılac..
MB döviz alım ihalesine 101 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3399 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 101 milyon dolar teklif geldi. M..
Çinko geri kazanım tesisi mercek altında Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü'nün 'Çinko Geri Kazanım Tesisi' ile ilgili yönelttiği soru önergesine cevap verdi..
Yaşlılık cinsel isteği artırıyor 50-60 yaş arası erkekler, 30-40 yaş arası erkeklerden daha istekli. Gençler sadece cinsel fantezi ve seks oyunlarında 'yaşlıları' geçti
Başesgioğlu: Ulusal Mesleki Yeterlilik Kanunu ve Kurumu Yasa Tasarısı yakında Meclis'e gelecek ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye'de mesleklerin akredite ed..
Garanti'nin GE ile ortaklığına SPK'dan onay İSTANBUL - SPK, T.Garanti Bankası A.Ş'nin hisselerinin yüzde 25.5'inin GE'ye satışını onayladı. Konuya ilişkin GE Araştırma ve Müşavirlik Limited Ş..
Vakko, arsa ve fabrika binası alma adımları atıyor İSTANBUL - Vakko, ileriye yönelik arsa ve fabrika binası alma adımları atıyor. Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş. tarafınd..
Hazine'nin geri alım ihalesinde 805.7 milyon YTL'lik kağıt alındı ANKARA - Hazine'nin bugün düzenlediği geri alım ihalesinde toplam net 805,7 milyon YTL'lik kağıt geri alındı. Kağıtların nomi..
Bakan Tüzmen, 23 Mart'ta Fas'a gidecek ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Avrupa-Akdeniz 5. Bakanlar Konferansı'na katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere 23 Mart Perşembe günü Fas'ın M..
Deutsche Bank, Türkiye'nin cari açığı tahminini 26.4 milyar dolara yükseltti LONDRA - Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye'nin cari işlemler açığı tahminini 26.4 milyar dolara ..
Ekonominin zayıf noktası işsizlik Dünya Bankası Baş Ekonomisti Aristomene Varoudakis, sürdürülebilir bir ekonomik büyümenin sağlanması, istihdamı artırma, sürdürülebilir bir cari işlemler açı..
KESK: Ek ödeme emeklilere de yansıtılsın KESK, memurlara ek ödeme yapılmasına ilişkin yasa tasarısının TBMM'den hala geçmemesini eleştirirken, bu tasarıyla memurlara verilecek hakların emekli..
Çiftçiye prim ödeme müjdesi Başbakan Erdoğan, geçen yıl 15 Temmuz itibariyle ödenen pamuk, ayçiçeği, soya, kanola ve mısırla ilgili yağlı tohumlara yönelik prim ödemelerini bu yıl nisan ayına..
Fransızlardan ırkçılık itirafı Fransız Ulusal İnsan Hakları Danışma Komisyonu (CNCHD) tarafından düzenlenen bir kamuoyu araştırması, ''Fransızların üçte birinin, ırkçı olduklarını itiraf etti..
TRT Genel Müdürlüğü seçimiyle ilgili süreç başladı / Başvurular 15 gün içinde sonuçlanacak ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahit Akman, TRT Genel Müdürlüğü seçimiyle il..
İşçileri şoke eden karar argıtay, 'sendikal tazminat' vermeyen mahkeme kararını onayladı
Yolcu otobüsü şarampole uçtu, 27 yaralı Elazığ'da, bir yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucu, 27 kişi yaralandı. Yaralılar Elazığ'daki Hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı
Erdoğan ve Gül'den MHP'li Belediye Başkanı'na dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e basın yoluyla 'hain' diyerek hakaret ettiği iddia e..
Nevruza mehteranlı kutlama Elazığ'da, Nevruz Bayramı, mehteran takımının gösterisi ile kutlandı, protokol halay çekti
Alzheimer'e, MR ve beceri testleri ile kolay teşhis Bursa Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Bilgen Taneli, çağımızın hastalığı alzheimerin yaşa bağlı olarak artış gösterdiğini belirterek,..
Erdoğan: Nevruz'u gölgelemek isteyen var Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün 81 ilde ve 8 ülkede kutlanan Nevruz Bayramı'nı gölgelemek isteyenler bulunduğunu söyledi.
Avea, Saha Otomasyon Çözümlerinde Nexus'la işbirliği'ne gitti İSTANBUL - Avea ve Nexus, Saha Otomasyon sistemleri konusunda güçlü bir işbirliğine gitti. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya gö..
Borsa 1.seansta %1,25 düştü İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 554,95 puan azalarak 43.871,32 puandan kapandı. Hisse senetlerinin değeri ortalama yüzde 1,25 düşt..
Ankara'da Merkez Bankası bilmecesi Cumhurbaşkanlığı'nda ''Erdem Başçı'nın Merkez Bankası Başkanlığı'na atanmasını öngören bir Bakanlar Kurulu Karar Taslağı bulunmadığı'' bildirildi. Başbakan ..
Simpsonlar rekora gidiyor Dünyanın en ünlü çizgi ailesi Simpsonlar rekora gidiyor. 1989 yılından beri ekranda olan ''Simpson Ailesi''nin 400 yeni bölümünün daha çekileceği açıklandı. BBC'nin ..
Günah Şehri, Angelina Jolie'yi bekliyor Ünlü yıldız Angelina Jolie, ''Günah Şehri-Sin City'' adlı yapımın ikincisi için kamera karşısına geçecek. Filmin çekimlerine, hamile olan Jolie'nin çoc..
Edirne'de DSİ set onarımına devam ediyor/ Belediye okulları temizlemeye başladı ANKARA - Meriç, Arda ve Tunca nehirlerinde 11 Mart günü başlayan taşkının halen sürüyor. Devlet Su İşleri (DSİ)..
İstanbul'da kaçak mazot operasyonu / 20'si polis, 61 kişi gözaltında İSTANBUL - İstanbul'da düzenlenen operasyonlarda 380 ton kaçak mazot ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında aralarında bir..
SITA: 2006'da uçak yolcularının 30 milyon bagajı yanlış yere gidecek CENEVRE - Merkezi Cenevre'de bulunan ve uçak şirketlerine bilgi teknolojisi sistemleri sağlayan SITA şirketi, 2006 yılı so..
Erdoğan: Nevruz Bayramı'nı gölgelemek isteyenler var ANKARA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün 81 ilde ve 8 ülkede kutlanan Nevruz Bayramı'nı gölgelemek isteyenl..
İmalat sanayiinde verimlilik arttı Türkiye'de 2005 yılının dördüncü çeyreğinde (Ekim-Kasım-Aralık), bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla imalat sanayiinde üretimde çalışanların sayısında yü..
Dünya Bankası'ndan yeşil ışık Dünya Bankası Baş Ekonomisti Aristomene Varoudakis, Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne (AB) girecek aşamaya geldiğinde, başta Romanya ve Bulgaristan olmak üzere bir ..
FED Başkanı konuştu, dolar yükseldi ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke'nin dün yaptığı konuşma, uluslararası piyasalarda ABD Doları'nın değer kazanmasına neden oldu. Avro, dolar ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10