20 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

20 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yattara horonu Karadeniz Derbisi'nde gülen taraf, Samsun'u deviren Trabzon oldu. Bordo-mavili takımın Gineli'si Yattara, futbolu ve yaptığı şovlarla günün adamıydı
Yabancı kararı silbastan Beşiktaş'ta teknik direktör Tigana, Ahmed Hassan, Bobo ve Cordoba'nın son maçlardaki performanslarının ardından 'gönderilmeleri' konusundaki kararını yeniden gözden ..
Fırtına biçer! G.Saray 2. Başkanı Ergun Gürsoy, Yiğit Şardan'a yüklendi: 'Rüzgâr eken, fırtına biçer. Bu sözümün ardında bazı nedenler var ama açıklamak istemiyorum. Yoksa G.Saray camiası ya..
'Hakem faciası yaşadık' Gerets: 'Devamlı yanlı kararlar verip takımımızın oyununu bozan hakem bir faciaydı. Devran'ın eliyle kestiği topu bile görmezden geldi' 'Kalbim duracaktı'
Aslan'ın öfkesi Adrenalin dolu maçta G.Saray, Erciyes'i geçip yola devam etti. İlk yarıyı Ayhan ve Necati'nin golleriyle G.Saray 2-1 önde kapattı. Cenk, 58'de ikinci golü atıp skoru eşitledi..
Sami Yen'de mucize Cüneyt Tanman (Spor) - G.Saray için evinde oynayacağı Erciyes maçı şampiyonluk yansında telafisi olmayan bir 90 dakikaydı. G.Saray zorlansa da puan kaybetmesi beklenmiyor..
Riskleri alınca! Doğan Koloğlu (Spor) - G.Saray'ın kendine göre bir rakip anlayışı var. Bazen 2 santrofor bazen de 3 santraforla sahaya çıkıyor. Adeta antrenör sahada santraç oynuyor. Geret..
Bu mücadele alkışlanmalı Gökmen Özdemir (Spor) - G.Saray'da sular ısınmayı geçti, fokurdamaya başladı. Şampiyonluk yansı bir yandan, yaklaşan F.Bahçe derbisi diğer yandan, G.Saray'ın kendi ..
Kalaşnikof ile serçe vurmak! Yüksel Aytuğ - RTÜK'ün yaptırdığı televizyon izleme alışkanlıkları araştırmasında dikkatlerden kaçan bir veri vardı. Halkın yüzde 40,4'ü televizyon izlerken rek..
Hz. Peygamber neden vasiyetini yazdırmadı? Süleyman Ateş - Soru: Bir yazınızda, Kuran-ı Kerim'in bizim için yeterli olduğunu, Peygamberimizin hastalandığı ve son günlerini geçirdiği ..
Devletin ayıbı 56 değil, 73 yıllıkmış! Mustafa Mutlu - Geçen çarşamba günü yayınlanan 'Devletin 56 Yıllık Ayıbı' başlıklı yazımda ilginç bir olay anlatmıştım. Bana gelen bilgilere göre Make..
'Ama diğerleri de kopya çekiyor' mantığı Süheyl Batum - Newsweek Dergisi, Maliye Bakanı Unakıtan nedeniyle, Türkiye'yi 'out ülkeler' arasına koymuş. Sayın Unakıtan sadece buna neden olmadı...
Eşin başörtüsü Okay Gönensin - Tayyip Erdoğan, önemli görevlere atanmış ve atanacak kişilerin eşlerinin başörtülü olduklarını konu edenleri 'ırkçılık' ile suçladı
Sıradan bir pazar sabahıydı Haşmet Babaoğlu - Pazar sabahlarına yalnız uyanmak iki yol çıkarır önünüze...
1 trilyona 1 yumurta! Necati Doğru - Ama ne yumurta! Altından da pahalı. Uranyumdan da! Arabanın dikiz aynasındaki kör nokta gibi görünmez tarafa geldi. Atlandı gitti...
VATAN olmasa bu haberleri kim verecekti? Yavuz Semerci - Her önemli göreve eşi türbanlı ve içki içmeyen bir bürokrat getiren Hükümet, Merkez Bankası için de bu tercihini değiştirmedi...
Bilgiler... Gözlemler ve şüpheler Salih Neftçi - Geçen hafta piyasaların yukan gitmesinde Merkez Bankası Başkanlığı'na vekaleten yapılan atama etkili oldu...
Göbek atan kahve Tuğçe Baran - Yemeden içmeden seyahat olur mu? En kötü yerde kal ama en iyi yerde ye! (Bir iştahlıdan seyahat tavsiyeleri no: 2)
Neden değiştik biz? Ruhat Mengi - Bir süre önce okuduğum ama unutamadığım bir olaydan söz edeceğim bugün...
Başbakana yakışmıyor! Güngör Mengi - Eskiler Başbakan'ın yaptığına 'mugalata' derlerdi. Osmanlıca sözlük mugalatayı 'yanıltacak yolda söz söyleme' diye açıklıyor...
Eşinin başı açık olan da değerlidir Erdoğan 'Önemli görevlere hep eşinin başı örtülüler getiriliyor' eleştirisine böyle yanıt verdi
Mesut Yılmaz siyasete dönmez Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, dün, Kocaeli'nde partisince düzenlenen, kahvaltılı sohbet toplantısında, Yüce Divan'da yargılanan eski ANAP Genel Baş..
Erdil Davası'nın gerekçeli kararı tamamlandı Genelkurmay Askeri Mahkemesi, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Ilhami Erdil hakkında verilen mahkumiyet kararına ilişkin gerekçeli ..
Samsun-Ceyhan için Çalık'tan tam saha pres Rus petrolünü Akdeniz'e indirecek boru hattıyla ilgili onay gecikince Ahmet Çalık hükümete bilgi notu geçip 'Acele imzalayın. Projeyi elimizden alı..
Karamehmet'in şirketi Baytur Irak'tan davacı Irak'ın Kuveyt'i işgali ile yaptıkları ihracatın bedelini 15 yıldır alamayan Baytur, 16.7 milyon dolarlık alacak için dava açtı
Özince: Serbest kurdan taviz vermeden gereken yapılmalı YTL'nin aşırı değerli olduğunu söyleyen İş Bankası Genel Müdürü 'Gereken yapılmalı. Ancak serbest kurdan taviz verilmemeli'' dedi
36 ay için oto faizi sıfırlandı ilk taksit Temmuz'a ötelendi Otomotivciler kampanyalara hız verdi. Peşin alımda 6 bin YTL'ye varan indirimlerin yanı sıra taşıt kredisi faizleri düşürüldü ve ..
Yenilenen RAV4, Türkiye'de satışa sunuldu. Toyota'nın SUV modelinin fiyaü 61 bin 600 YTL'den başlıyor...
Teknik Yapı, Tarabya Oteli'ni işadamlanna ev yapacak Yeniden ihale edilecek Tarabya Oteli'ne talip olan Teknik Yapı, 100 milyon dolarlık yatırımla iş dünyasına yönelik business oteli yapmayı..
Bankalar bu kez Hazine'den değil, tüketiciden kazandı Tüketici kredilerindeki patlamayla bankaların kredilerden sağladığı faiz geliri 20.1 milyar YTL'ye çıkıp, uzun yıllar sonra ilk kez bono..
Mehmetçik düşmanı yendi çünkü Allah dini için savaşanın yanındadır Milli Görüş'çü Anadolu Gençlik Derneği üyeleri resmi törenden bir gün sonra Gelibolu'ya gelerek Çanakkale Deniz Zaferine 'a..
Hurafe değil gerçek! Büyük bir zat Çanakkale Savaşları sürerken rüyasında peygamberimizi görmüş. Peygamberimiz ona 'Çanakkale'ye evlatlarıma yardıma gittim' demiş
Terörist başı gölgesinde Nevruz ateşi Nevruz, bu yıl da PKK ve Öcalan'ın gövde gösterisine döndü. Büyükşehirlerde meydanları dolduran binlerce gösterici, PKK'nın çağrısıyla Öcalan'a özgürlük..
Baydemir'den bomba kurbanı için taziye Van'da DTP'li Belediye Başkanları, 10 gün önce bombalı saldırıda ölen belediye görevlisi Enver Tanrıtanır'in ailesine taziye ziyareti yaparak başsağlığ..
Hakkari başkanla gurur duyuyor! Önceki gün Şemdinli'de yakılan ateşle başlayan Güneydoğu'daki Nevruz kutlamaları, dün de Hakkari'de devam etti
Savcılık: Özal kalp yetmezliğinden öldü Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili iddialara mahkeme son noktaya koydu. Eşi Semra Özal'ın, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün zehirlenme ..
Vaslui'ye yenil, öküzü al! Futbol dünyasında çılgın taraftarların takımları için yaptıkları ilginçliklerin sonu gelmiyor.
'Eğlencenin de bir zamanı var' Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, bazı oyuncularının, basit oynamak yerine işleri karmaşık hale getirdiğini ve strese girmelerine neden olduğunu s..
Chelsea'ye Fulham şoku Premier Lig'in zirvesinde tek başına yer alan Chelsea, alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren ve dört haftadır puan kazanamayan Fulham'a deplasmanda 1-0 yenildi.
'TKB'de kadrolaşma kıyımı var' CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Refahyol iktidarı dışında kadrolaşmanın yaşanmadığı Türkiye Kalkınma Bankası'nda AKP hükümetinin bankada görülmemiş bir..
TBMM zam için toplanıyor TBMM, bu hafta memurlara denge tazminatı adı altında ek ödeme yapılmasına olanak sağlayan yasa tasarısı ile kamuoyunda 'Erbakan affı' olarak bilinen vetolu Ceza İnfaz..
Konuta yabancı sermaye zor HBP Danışmanlık'ın sahibi, Hazine Müsteşarlığı eski yöneticilerinden Bülent Payaslıoğlu, ipotekli konut finansmanı sistemi mortgage kapsamında çıkarılacak menkul kı..
İşkencehaneyi ABD devralmış Irak'ta Saddam döneminde işkence odası olarak kullanılan Bağdat Havaalanı yakınındaki Nama kampındaki odayı bu kez aynı amaçla ABD askerlerinin kullandığı öne sürü..
İranlı reformcu diyalog istedi İran'da ılımlı yönetimiyle tanınan önceki Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin kardeşi Rıza Hatemi'nin lideri olduğu reformcu İslami Katılım Cephesi...
ABD gemileri korsana karşı ABD donanmasına ait USS Cape St. George ve USS Gonzales gemileri, Hint Okyanusu'ndaki Somali açıklarında 'korsan' olduğu öne sürülen bir gemiyle çatışarak bir kişiy..
Kim demiş sigara zararlı diye! Çin'de sahte sigaralar yakılmak yerine ezilerek, 'kalp ilacı'na hammadde oluyor.
Merkez Bankası'na Hazine'den döviz desteği Hazine dövize endeksli kâğıtları erken itfa ederek bankaların bilançolarında açık pozisyon yaratacak. Merkez Bankası'nın ardından Hazine'de dövizin ..
74 bin konut 674 villa projesi fuarda buluşacak 23-26 Mart tarihleri arasında CNR Expo'da düzenlenecek Konut&İşyeri 2006'da, 54 toplu konut projesi, 20 bin konut, 674 villa ve 19 alışveriş me..
3 bin 225 belediyenin 3 bini borç batağında Tekrar seçilememe korkusuyla su ve emlak vergisini toplamayan belediyelerin borcu 2.6 milyar YTL'ye çıktı. Türkiye'deki 3 bin 225 belediyeden yakla..
'Ekonomiyi eleştiren siyasiler kısmen haklı' TBMM Başkanı Bülent Arınç, hükümetin politikalarını eleştiren siyasilerin bazı eleştirilerinde haklı olduğunu belirterek "Ben eleştirilerin muhata..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10