2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İlaç devi Sandoz, Türkiye’de Dünya ilaç devi Novartis jenerik ilaç pazarında faaliyet gösteren şirketi Sandoz adına 2005 yılında Alman Hexal AG’yi tüm dünyada bünyesine kattı. Bu gelişme sonu..
Notu arttı, görünümü durağana indirildi! Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, bir süredir borç yükünü hafifletmek amacıyla sert adımlar atan Brezilya'nın kredi notunu..
Maliye, az kazandım diyeni 'bir kez daha düşün' diye uyaracak Gelir vergisi ile kurumlar vergisi beyan döneminde, standartların altında veya inandırıcı bildirimde bulunmayanlar, ''Gelirin kon..
Tekstilcilerden ihracat yoluyla ikinci uyarı İhracat ocakta % 7.5 artışla 6.1 milyar doları aştı. Hazırgiyim ihracatı ocaktan sonra şubatta da düştü. 2006 yılına düşüşle başlayan ihracat şuba..
KDV'de 10 puan indirim için çalışıyoruz İhracattan sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki akşam yapılan zirvede tekstilde KDV indiriminin tartışıldı..
'Turkcell'den kısa sürede % 15 kazandık, satmayız' Turkcell'in Rus ortağı Altimo Telecom İcra Kurulu Başkanı Reznikovich, Turkcell'in hisselerinden kısa sürede yüzde 15 dolayında gelir elde e..
Üçüncü neşter turizme Beyaz et üreticileri ve tekstil sektöründen sonra üçüncü zirve yolda. Turizmciler de TOBB ile birlikte 15 Mart günü Başbakan Erdoğan'ın karşısına çıkıp "Artık dayanacak ..
Enerji Bakanı Güler: Libananco işi çetrefilli Enerji Bakanı Güler, Libananco'nun, ÇEAŞ ve Kepez Elektrik'in sürpriz ortağı olarak ortaya çıkıp, 10 milyar dolarlık tahkim davası açmasını, 'çet..
Samsun-Ceyhan'da Total sürprizi Fransız Total, Samsun-Ceyhan'a karşı elindeki alternatif senaryo ile birlikte Ankara'yı mesken tuttu. Grup 'Ben bu işi yapmaya talibim' diyor Total sadece Sams..
Borsa güne yükselişle başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 7,82 puan artarak 47.500,79 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde ..
Türk tezli panel TV’de yayınlanmıyor ABD’de WNET-TV, 17 Nisan’da yayınlayacağını duyurduğu, sözde Ermeni soykırımı hakkında karşıt tezlerin yer alacağı paneli yayınlamama kararı aldı.
İsrail semalarında ’Türk jeti’ paniği Türkiye’den havalanan küçük bir özel uçak, dün akşam İsrail hava sahasında kimliğini bildirmeyince, İsrail hava kuvvetlerine bağlı iki savaş uçağı tarafı..
İsrail: Tüm Filistinliler düşman değil İsrail Başbakan Vekili Ehud Olmert, Hamas'ın Filistin seçimlerini kazanmasının ardından tüm Filistinlileri düşman olarak göremeyeceklerini söyledi.
Otomotivde Türkiye cazip İngiliz basını, İngiltere'de açılması planlanan iki otomobil fabrikasının, ucuz işçilik dolayısıyla Türkiye veya Doğu Avrupa ülkelerinde kurulabileceğini yazıyor.
Baykal: Seviyeli bir ilişkileri var CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki söyleşiden sonra üniversiteden ayrılırken..
Türkiye, yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor İSTANBUL - Doğu bölgeler üzerindeki yağışlı hava ülkeyi terk etti. Bugün akşam saatlerinden itibaren yurdun kuzeybatı kesimleri yeni bir yağ..
Yine tuhaf bir mektup Başbakanlık'ın bakanlığa havale ettiği bir mektupta, "Devlet, Osmanlıca kurs açmalı. Bazı kamu görevlileri zorunlu katılmalı. Arapça ve Farsça bilen ödüllendirilmeli" de..
Schengen vizesine zam Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Adalet ve İçişleri Bakanları, Brüksel'de yaptıkları toplantıda, AB üyesi Schengen ülkelerine yapılacak vize başvuru ücretinin 35'den 60 eu..
İsrail uçağına zorunlu iniş Türkiye'den giden İsrail kayıtlı bir uçak kendini tanıtmayınca, İsrail Hava Kuvvetleri'nce Hayfa'ya inmeye zorlandı. İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, uçağın..
15 üniversiteye Meclis onayı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, yeni kurulacak 15 üniversitenin ilk yıl için rektörünün Bakanlar Kurulu tarafından belirlenmesine karşı çıkarak veto ettiği y..
Öğretmenler için ara formül Danıştay'ın vize vermediği sözleşmeli öğretmenlik, bu kez yasaya giriyor. Danıştay, sözleşmeli öğretmenlikle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı genelgesinin "Öğretmenli..
Uzanlar 'Ehlen'le selamlıyor Kırmızı Bülten'le aranan Kemal ve Hakan Uzan'ın, Ürdün'ün başkenti Amman'da 'Ehlen FM' adıyla radyo kurdukları ortaya çıktı. Ürdün ticari firmalar listesindeki ka..
Tehdit telefonu alıyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın tehdit telefonları aldığı ortaya çıktı. Unakıtan'ın Bakanlık ve ev telefonlarına gelen tehditlerle ilgili olarak, "çok gizli" ibareli sa..
Unakıtan'ı bırakırsa yenilir CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a sahip çıkmasını, "Onu bırakması kendisi bakımından bir yenilgi olacaktır. Başba..
Başbakan yine medyayı suçladı Unakıtan'a sahip çıkan Başbakan Erdoğan medyayı eleştirdi: İftiraların çoğu yalan. Bir şeyler karşılığında olduğunu biliyoruz. Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti ..
Evren: Pişman değilim 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 12 Eylül darbesinden dolayı hiç pişmanlık duymadığını belirterek, ''Eğer yeniden Genelkurmay Başkanı olsam ve o şartlar yaşansa yine müdaha..
Kartına baktık, 'Zarar ettim' diyen 20 bin kişiyi yakaladık Maliye, üç yıl üst üste zarar beyan eden ancak banka hesapları aksini söyleyen 20 bin kişiyi özel denetime aldı. Arıoğlu, 'Şimdi n..
Tekstilde temsil değil randevu krizi var TİM Başkanı Oğuz Satıcı'nın Başbakandan randevu alamadığı iddia ediliyor. Satıcı ise iddiaları reddediyor
Hem KDV hem teşvik Hükümet tekstilcilerden iki gündem maddesi istedi, tekstilci 'KDV indirimi ve teşvik' dedi. Başbakan yeşil ışık yaktı. EKK bu iki gündemle toplandı
11 köylünün ölümü bilmece Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Bolu 2'inci Dağ ve Komando Tugayı'nın 9 Ekim 1993'te Kulp ilçesine bağlı Alaca köyünün Kepir mezrasında yürüttüğü operasyonda gö..
Çetenin CD'sinden 'imam hatip' kadrosu çıktı! 'Sauna Çetesi'ni ortaya çıkaran 'Küre Operasyonu' kapsamında tutuklanarak askeri cezaevine konulan Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Yüzbaş..
Dursun Karataş da cezaevinden firar etti 17 yıldır yakalanamıyor 1989'da Bayrampaşa Cezaevi'nden kaçan Dev-Sol'un kurucusu o günden beri kılıktan kılığa girerek saklanmayı başardı
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10