2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD - Hindistan nükleer anlaşması ABD Başkanı George Bush'un Hindistan ziyareti sırasında iki ülke arasında sivil nükleer işbirliğini öngören anlaşma imzalandı. Bush ile ortak basın toplantıs..
Fenerbahçe'ye dev bütçe Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, 2006 yılı için 164 milyon 700 bin YTL'lik dev bir bütçe hazırladı. . Sarı-lacivertli kulübün hafta sonu yapılacak seçimli olağan gene..
Koç Grubu'nun 2006 ciro hedefi 36 milyar dolar İSTANBUL - Koç Holding Ceo'su Bülend Özaydınlı, koç grubunun 2006 yılında 36 milyar dolar ciro hedeflediğini söyledi. Özaydınlı, 14. Koç Toplulu..
Koç Grubu, 2006'da 36 milyar dolar ciro hedefliyor İSTANBUL - Koç Holding Ceo'su Bülend Özaydınlı, koç grubunun 2006 yılında 36 milyar dolar ciro hedeflediğini söyledi. Özaydınlı, 14. Koç Top..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.96, yıllık yüzde 14.63 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.96, yıllık yüzde 14.63 olarak açıklandı 02 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Gül'den "İran'la ilgili itiraf" haberlerine yalanlama ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ABD'li UPI Ajansı tarafından aktarılan bugün basında yayınlanan Çek Dışişl..
Rumlar ve Atina memnun Rum lider Tasos Papadopulos'un önceki gün Paris'te BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la yaptığı ve adada mayın temizlenmesi gibi günlük sorunlarda teknik temasların...
143 gazete karikatür bastı Danimarka Gazetecilik Okulu'nun internet dergisi eJour'un Hz. Muhammed karikatürlerine dair araştırması, karikatürlerin Müslüman ülkeler dahil 56 farklı ülkede 143 ..
Kaliforniya'da din tartışması ABD'de 'Kolejli Cumhuriyetçiler' ve 'Birleşik Amerikan Komitesi'nin Hz. Muhammed karikatürleri paneli İslam karşıtlığına dönüşünce, Müslüman Öğrenciler Birliği ö..
11 Eylül'ün ilk tazminatı çıktı 11 Eylül saldırılarından sonra hakkında suçlamada bulunulmadan bir yıl gözaltında tutulup sınır dışı edilen bir Mısırlı, ABD'ye karşı açtığı 300 bin dolarlık t..
Saddam yargıç karşısında Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin 1982'deki Duceyl katliamıyla ilgili yargılandığı davada dün yeniden yargıç karşısına çıktı.
Tıp fakülteleri zorda Hükümetin Bütçe Kanunu'nda, kamu hastanelerinin, 2005'te verdiği hizmetin karşılığı olan 3.5 milyar YTL'lik alacağını silmesi tıp fakültelerini isyan ettirdi. Maliye uy..
PKK iddiası kanıtlanamadı Kulp'ta bulunan toplu mezardaki kemiklerin, PKK'nın öldürdüğü köylülere ait olduğu yönündeki iddiayla ilgili savcılık delil elde edemedi.
'İki subay, Seferi Yılmaz'ın kiracısı' Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde sahibi olduğu kitabevi bombalanan eski PKK'lı Seferi Yılmaz'ın evinde iki rütbeli subayın kiracı olarak oturduğu ortaya ç..
Belçika 'bir söze' kanmış! Özdemir Sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal'ın 1999'da yakalanmasından bu yana izlediği politikalarla davayı yılan hikâyesine çeviren Belçika...
AKP'nin 'rektör' ısrarı AKP, kurulacak 15 yeni üniversitenin rektörünün Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan'ın önereceği üç aday arasından Cumhurbaşkanı'nca seçilmesini öngören vetolu yasayı oldu..
'Reklamlar tiksindirici' CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Türkiye'deki en büyük müttefiki ve hamisi olduğunu ileri sürdü.
Polise 'maganda' soruşturması İçişleri Bakanlığı, işadamı Mehmet Aslandağ'ı Antalya'da restoranda maç seyrederken öldüren 'sevinç' kurşununun Uşak Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Oktay Ateş'i..
ÖSS için son 10 gün ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS ve meslek yüksekokullarına sınavsız geçişe başvurularla ilgili şu anda herhangi bir sorun yaşanmadığı için başvuru süresinin uza..
'Nükleer ada olmayacağız' Nükleer santral kurulacak yerler arasında adı geçen Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi'nin Belediye Başkanı Tahir Işık, "Beldemizin nükl..
Devrim yasası konuşulacak Hilafetin Kaldırılması, Öğretim Birliği ile Şeriye ve Evkaf Vekâleti'nin kaldırılmasını içeren üç devrim yasası...
Soyut tabloda somut sakız lekesi ABD'de bir müzeyi gezmekte olan 12 yaşındaki çocuk, ağzındaki sakızdan kurtulmak isteyince bulduğu çözüm, onu 1.5 milyon dolarlık (yaklaşık 2 milyon YTL) bir ..
Hip-hop müzik artık 'müzelik' Hip-hop müziğe ait koleksiyon değeri taşıyan nesneler için yaklaşık 30 yıldır süren 'tozlu' dönem bitti.
İddianızı kanıtlayın Sayın Başbakan! Mustafa Mutlu - Hükümet, son günlerde 'bunalan her iktidar'ın düştüğü bir yanlışa düşüyor; olumsuz haber yayınlayan gazeteleri ve biz yazarları 'satılmı..
Yargının sorunları ve yargı bağımsızlığı (2) Süheyl Batum - Her gün yeni bir çete olayı ortaya çıkarken, yine her tür şiddet olayı almış başını giderken, şiddet ilk öğretime bile sıçramışke..
Ayıp oluyor Okay Gönensin - Bir ülkenin başbakanının her sözü önemlidir. Ama bizim Başbakanımız'ın sözleri giderek önemini yitiriyor. Önemsiz, ağıza geldiği gibi çıkmış sözlerin toplamında ..
Başbakanımız ve Hülya Avşar İclal Aydın - Başbakan'ın çoğu eleştiriyi kişisel olarak aldığını düşünüyorum. Açtığı davalar, basına yönelttiği 'savunu' içerikli suçlamalar, kurduğu cümleler, ..
Âlem çete olmuş, siz neredesiniz! Haşmet Babaoğlu - Çeteler o kadar çoğaldı ki, çetelesi tutulmuyor! Kimi sorsan ya gizlice bir çeteye katılmış ya da bir çeteye takılmış, düşmüş...
Urfa'da deniz vardı da gemi mi yapmadık! Elif Ergu - Nurhan Çetinkaya doğma büyüme İstanbullu bir ailenin oğlu. Makine mühendisi. NCM Dış Ticaret Firmasının sahibi. Nurhan Çetinkaya Urfa'da..
İşsizliğin farklı resimleri Asaf Savaş Akat - TÜİK'in Kasım 2005 İş gücü Anketi sonuçlarına bakıyoruz. 2003'ten bugüne uygulanan yanlış para politikasının istihdam üzerindeki olumsuz etkile..
Halkın gözünü boyuyorlar! Necati Doğru - Başbakan ile Maliye Bakanı birlik oldu, halkın gözünü boyuyor. Biz gazeteciler de halkın gözü açılsın diye yazıyoruz. Bozulmamış, kirlenmemiş, satıl..
Yolundan dönen şaşkın ördek: T.B. Tuğçe Baran - İstanbul'a, yani evine doğru yola çıkmışken fikir değiştirip Bodrum'a gelen benden başka kaç kişi vardır acaba?
Başbakan'ın medya savaşı, şiddetin alası! Ruhat Mengi - Biz 'neden şiddet bu kadar artıyor' diye merak ede duralım Başbakan medyaya sürekli sözel şiddet uygulayarak topluma 'zirveden örnekl..
Koz verdik! Güngör Mengi - Abdullah Gül gibi kıdemli bir siyasetçi bu kadar vahim bir yanlışı nasıl yapar? Bir dışişleri bakanı, sırdaşlık yeteneği ateşle sınavdan geçmiş bir yakını ile dah..
Kemal abi gidici mi? Başbakan Erdoğan dün basın toplantısında Unakıtan konusunda medyaya yüklendi, 'Kabinede değişiklik yaptık, gerekirse yine yaparız. Buna biz karar veririz' dedi. Erdoğan,..
Unakıtan'ı korudu medyaya yüklendi Başbakan Erdoğan, 10'uncu Avrupa Kredi Konferansı'na katılmak üzere Monaco'ya hareketinden önce, gazetecilerin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la ilgili sorul..
Ankara'nın sırrını Londra'da açıkladı Abdullah Gül bana 'Amerika Irak'tan çekilirse İran önce Irak'a sonra Türkiye'ye kendi rejimini ihraç eder' dedi...
Altimo: Turkcell hissesini TeliaSonera'ya vermeyiz Turkcell'in Rus ortağı Altimo, yüzde 13.2'lik payını diğer hissedar TeliaSonera'yla değiş tokuş etmesinin söz konusu olmadığını söyledi
Toyota'nın en büyük hayali İstanbul yollarında yatıyor Türkiye'ye övgüler yağdıran Toyota, yeni model için Adapazarı fabrikasını şanslı gördü. Başkan Watanabe de 'Hayalim Londra'dan istanbul..
Kart affını kaçıranın maliyeti ağır olacak Kredi kartlarında 187 bin kişiyi ilgilendiren af dün yürürlüğe girdi. 1.000 YTL ekstresi olan ve 1 Mayıs'ta dolacak aftan yararlanamayan tüketici f..
Fellini ve arkadaşı İstanbul Modern’de İstanbul Modern Sinema, mart ayında ünlü yönetmen Federico Fellini’nin filmlerini gösterecek.
14 tiyatro topluluğu Ankara’da buluşuyor Türkiye Tiyatro Yapımcıları Meslek Birliği’nce (TÜTİYAP), 20-27 Mart tarihleri arasında "1. Ankara Tiyatro Buluşması" düzenlenecek.
Bakan Koç, Kurtlar’ı Vadi durulunca izleyecek Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da oldukça büyük yankıları olan "Kurtlar Vadisi-Irak" filmini henüz izlem..
Yerebatan Sarnıcı’nda Hacı Arif Bey konseri 19. yüzyılda klasik şarkı formunu romantik üslubuyla renklendirerek son dönem Osmanlı musikisinde yer eden Hacı Arif Bey, yarın akşam bir konserle ..
İncesaz, Sabancı Gösteri’de İkinci Bahar, Ekmek Teknesi, Hayat Bağları gibi unutulmaz dizilerin müziklerinden tanıdığımız İncesaz, Sabancı Gösteri Merkezi’nde sahne alacak.
Sevgili ‘görsel’ günlük Fotoğraf Vakfı atölye çalışmaları, Kemal Cengizkan’ın, "Görsel Günlük" projesiyle sürüyor.
Başbakanlık yapmış birinin demokrasiye müdaheleyi mazur görmesi esef verici Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ‘postmodern darbe’ diye bilinen 28 Şubat sürecini savunması tepki çekti..
Büyükanıt’ın ismi Şemdinli raporunda yer almayacak Şemdinli olayları üzerine bölgeye giden TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nun hazırladığı rapora son şekil bugün veriliyor.
Kayda rağmen ‘Kanalım CHP’nin emrinde’ sözünü inkar etti Kanaltürk Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Özkan’ın CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen panelde yaptığı konuşma ile ilgili tartışma ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10