2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Medical Park ile Hedef Grubu ortak hastane zinciri kuruyor Özel hastane grubu Medical Park ile ilaç dağıtım ağına sahip Hedef Grubu hastane zinciri kurmak için ortaklık anlaşması imzaladı.
Poliklinik sahipleri de SSK’lılara bakmak istiyor Özel hastanelerden sonra özel poliklinik sahipleri de SSK ve Bağ-Kur’lulara hizmet vermek için harekete geçti.
İstanbul Modern kapılarını yeniden açtı İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi’nde Fortis’in sponsorluğu ile yılın ilk sergisi açıldı. İlk günden büyük ilgi çeken "Cumhuriyet Işığında/ Othmar Pfe..
İşgaldeki vakıf arazileri Hazine eliyle kurtarılacak Halen asıl sahibi Vakıflar Bölge Müdürlüğü olan ancak işgal altında bulunan Alibeyköy’deki 3 milyon metrekarelik arazi, Hazine arazisiyle ..
Unakıtan’ın tartışmalı villaları yıkılıyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Çamlıca’daki villaları sabah saatlerinden itibaren yıkılmaya başlandı.
Almanya, Türkiye’den turist istiyor Alman Turizm Merkezi (DZT) Bölgeler Başkanı Knut Haenschke, son yıllarda Türkiye’den ülkesine gelen turist sayısında artış olmasına rağmen bunun yetersiz o..
Şişli’de freni boşalan halk otobüsü 2 kişiyi yaraladı Son zamanlarda karıştıkları trafik kazaları ile sık sık gündeme gelen özel halk otobüslerinde dün bir kaza daha yaşandı.
İSKİ, su abonelerini dolandırıcılara karşı uyardı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), kendilerini "İSKİ personeli’’ olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.
Alo 150’yi ‘çalışıyor mu?’ diye arıyorlar Vatandaş, şikayet, istek ve görüşlerin hızlı bir şekilde iletilebilmesi için oluşturulan ‘Doğrudan Başbakanlık- Alo 150’ hattına alışmaya çalışıyor...
Sobadan sızan gaz bir ailenin daha sonu oldu Gaziosmanpaşa’da ısınmak için kullandıkları kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ve baba ile 2 çocukları ölü bulundu.
Çırağan öğrencileri yarışmada rekor kırdı MonAmi pastel boyalarının, öğrencilere resim sanatını sevdirmek amacıyla düzenlemiş olduğu resim yarışmasında, Özel Çırağan İlköğretim Okulu öğrencil..
PKK’lı terörist 5 kilo patlayıcıyla yakalandı İstanbul’da, PKK terör örgütü adına bombalı eylem yapma hazırlığında olan bir kişi yakalandı.
Apartman soyguncuları son işte yakayı ele verdi Kadıköy’ün lüks mahallerinde çok sayıdaki ev ve işyerinin kapılarını kırarak hırsızlık yapan ikisi kadın üç kişi, suçüstü yakalandı.
Haraç için adam kaçıran 16 şüpheliye gözaltı Üsküdar’da bir işadamının zorla alıkonularak darp edilmesi ve 250 bin dolar haraç istenmesi olayıyla ilgili 16 şüpheli şahıs gözaltına alındı.
Çırağan’ın minik öğrencileri resim yarışmasında rekor kırdı MonAmi pastel boyalarının, öğrencilere resim sanatını sevdirmek amacıyla düzenlemiş olduğu resim yarışmasında, Özel Çırağan İlköğre..
Zonguldak’ta otopark kavgası büyüyor Zonguldak şehir merkezinde belediye ile otopark işletmecisi şirket arasında yetki kavgası başladı.
Bursa’da berberler, pazar günleri ‘nöbetçi makas’ uygulaması başlattı Bursa Berberler Odası’nın 3 ay önce işbaşına gelen yeni yönetimi, ilk icraat olarak pazar günleri ‘nöbetçi berber’ uygula..
Borsa 1.seansta %0,21 düştü İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 101,45 puan azalarak 47.391,52 puandan kapandı. Hisse senetlerinin ortalama değeri yüzde 0,21 oran..
Güneydoğu, ihracatta Türkiye'nin önünde Türkiye ihracatının yüzde 7,51 arttığı Şubat'ta, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden yapılan ihracat artışı yüzde 43,47'yi buldu. . Güneydoğu Anadolu İhraca..
AB'de kedi ve köpek alarmı AB Gıda Zinciri ve Hayvan Sağlığı Daimi Komitesi, kuş gribine karşı önlemler çerçevesinde, kedilerin evlerden çıkarılmaması ve köpeklerin tasmasız dolaştırılmaması ..
Koç Grubu'nun 2006 ciro hedefi 36 milyar dolar/ Özaydınlı: Tüpraş'ta yargı kararını bekliyoruz İSTANBUL - Koç Holding Ceo'su Bülend Özaydınlı, Koç grubunun 2006 yılında 36 milyar dolar ciro h..
Alcatel Alenia ile Türksat yeni uydu için sözleşme imzaladı İSTANBUL - İletişim çözüm ve servisleri kuruluşu Alcatel'in Alcatel Alenia Space şirketi ile Türk operatörü Türksat A.Ş., yeni güçl..
Unit Invesment'ten Galatasaray'a "borç" uyarısı İSTANBUL - Unit Invesment S.A, Galatasaray'ı tüm borçlarını belirtilen tarihte ödemesi konusunda uyardı. Galatasaray tarafından borsaya gönder..
İran'da halka açık idam İran'ın güneybatısındaki Ahvaz kentinde geçen Ramazan ayında meydana gelen patlamaların sorumlularından 2 kişi, bombaların patladığı yerde idam edildi. Resmi haber aja..
Anne adaylarının dikkatine Anne olmak isteyen kadınların, gebeliğe hazırlık döneminden hamileliklerinin 12. haftasına kadar her gün 0,4 mg folik asit almaları bebeğin omurga ve omurilik sorun..
KPSS'ye randevulu sistem Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) başvurularının da ÖSS'deki gibi ''randevu sistemi..
ISI Emerging Markets Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Kerim Alain Bertrand İSTANBUL- ISI Emerging Markets (Internet Securities Inc.) Türkiye ofisinin genel müdürlüğünü uzun zamandır yürüten Abdu..
Vakıf Finansal Kiralama'da olağan genel kurul 22 Mart'ta İSTANBUL - Vakıf Finansal Kiralama A.Ş'nin olağan gelen kurul toplantısı 22 Mart 2006 tarihinde gerçekleştirilecek. Şirketten borsaya ..
İstanbul'da şubat ayının zam şampiyonu lahana oldu İSTANBUL - Şubat ayında İstanbul'da en fazla fiyat artışı mevsimsel özelliklerden dolayı lahanada yüzde 19,96 olarak gerçekleşti. İstan..
Borsa, 48 bin direncini kırmakta zorlanıyor/ Endeks, ilk yarıda 101 puan kaybetti: 47392/ Döviz ve faiz gevşedi İSTANBUL - İMKB, 48 bin direncini kırma çabası verdiği ilk yarıda kar satışları..
Windows Vista, 6 farklı seçenekle geliyor İSTANBUL - Microsoft, yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan Windows Vista işletim sistemiyle büyük kuruluşlardan yeni başlayan ev kullanıcılar..
Brezilya'ya iyi not Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P), Brezilya'nın kredi notunu yükseltirken, görünümünü pozitiften durağana çevirdi.
Ukrayna ile enerjide işbirliği Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Ukrayna ile enerji alanında işbirliğine özellikle önem verdiklerini söyledi.
37.99 avroya Londra Avrupa'nın önde gelen düşük tarifeli hava yolu şirketi easyJet, bu yaz Londra'dan İstanbul'a uçmaya başlıyor.
'Zamanaşımı yaşanmayacak' Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), haklarında açılan soruşturmanın derinleştirilmesini istediği ve aralarında Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de bulundu..
Rötarlı uçağa sıkı takip Ulaştırma Bakanlığı, hava şartları ya da mücbir sebepler dışında rötar yapan uçak şirketlerinin peşine düştü.
Talabani'ye yanıt Irak Başbakanı İbrahim Caferi, henüz hükümet kurulmadığı gerekçesiyle Türkiye ziyaretinin yasal olmadığını söyleyen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'ye Ankara'dan ayrılırk..
Türkiye, Fehriye Erdal'ı Belçika'dan resmen istedi BRÜKSEL - Belçika Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, terörist Fehriye Erdal'ın iadesini istediğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Fra..
Gül iddiaları yalanladı Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Çek Dışişleri Bakanı Cyril Svoboda'ya söylediği iddia edilen sözlerle ilgili haberlerin doğru olmadığını bildirdi..
Asker gönülsüz Irak'taki ABD askerlerinin savaşa inancı sıfırı tüketti. Zogby ve Le Moyne College'ın 18 Ocak-14 Şubat arası 944 askerle yaptığı ankete göre...
Bakan Çiçek: Belçika'nın yasadışı DHKP-C örgütü kararı umut verici ANKARA - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Belçika'nın, yasadışı DHKP-C örgütü üyesi Fehriye Erdal ve diğer sanıklar hakkında verdi..
Yargıtay Başsavcısı, Yaşar Topçu hakkındaki davanın düşmesini istedi ANKARA - Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Yaşar Topçu'nun, "Karadeniz Sahil Yolu İhalesi'ne fesat karıştırdığı" iddiasıyl..
Terörle mücadele böyle olmaz Adalet Bakanı Cemil Çiçek, terörist Fehriye Erdal'ın kaçması konusunda Belçika'yı eleştirerek, derhal yakalanması için girişimlerde bulunulmasını istedi. Dışişler..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10