2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

2 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avrupa Turist Rehberleri Birliği, İstanbul'da toplanacak İSTANBUL - Avrupa Turist Rehberleri Birliği (FEG), Kasım ayındaki toplantısını İstanbul'da gerçekleştirecek. Turist Rehberleri Birliğ..
Ve Oscar gidiyor Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden Oscar için geri sayım sürerken, Amerikan Film Akademisi üyeleri tercihlerini bildiren zarfları teslim etti. BBC'nin internet sites..
Ahmed Hassan: Çok iyi takımız, bunu herkes görecek Afrika Uluslar Kupası'nda "En İyi Oyuncu" seçilen Ahmed Hassan, bu sezon aldıkları kötü sonuçları şanssızlıklara bağladı. Çok iyi bir kadroy..
Bulgaristan'da milliyetçi gerilim Bulgaristan'da yarın kutlanacak ''3 Mart Ulusal Bağımsızlık Bayramı'' dolayısıyla ırkçı ve aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan ATAKA partisinin başkent Sof..
GSM vergilerinin düşürülmesi gündemde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, GSM iletişimdeki yüksek vergilerin sektör için "sürdürülemez" olduğunu belirterek, bunun bu yıl üzerinde duracakları en..
Koç'tan 36 milyar $'lık rekor Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Bülend Özaydınlı, 2010 yılı için hedefledikleri konsolide ciro rakamını 2005 yılında yakaladıklarını, 36 milyar dolar olan 2006 ..
Konut kredileri 14 milyar YTL’yi aştı Konut kredilerinde geçen yıl başlayan hızlı büyüme bu yıl da devam ediyor. Yılın ilk iki aylık döneminde yüzde 16.2’lik bir büyüme kaydeden konut kredile..
RTÜK, yayın kuruluşlarından yıllık kullanım bedeli alacak/ 40 milyon YTL gelir bekleniyor ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, bu yıldan itibaren tüm radyo ve ..
SunExpress iç hat uçuşlarına 26 Mart'ta başlayacak SunExpress Havayolları, 26 Mart'ta İzmir merkezli iç hat uçuşlarına başlayacak. Şirket, İzmir'den Antalya, Adana, Diyarbakır, Erzurum, Kayse..
DSP lideri Sezer: Başbakan, 'Herkes sussun. Ben ülkeyi padişah gibi yöneteceğim' diyor ANKARA - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan h..
Tüketici kredileri toplamda 31.2 milyar YTL'ye ulaştı ANKARA - Mevduat bankalarının verdiği tüketici kredilerinin toplamı, bir haftada yaklaşık 576 milyon 324 bin YTL artarak 24 Şubat itibari..
Trabzonspor, 9 ayda 10.3 milyon YTL yayın geliri tahsil etti İSTANBUL - Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş, 01.06.2005/28.02.2006 dönemini kapsayan 9 aylık sürede 10.3 milyon YTL Süp..
Erdemir ve iştiraklerindeki ÖİB üyeleri belli oldu İSTANBUL - Erdemir ve iştiraklerindeki Özelleştirm İdaresi Başkanlığı'nı temsil eden üyeler belli oldu. Erdemir tarafından borsaya gönderi..
Hisarcıklıoğlu: Rekabet ve sermaye fırtınası küçük üreticileri çok zor durumda bırakacak AFYONKARAHİSAR - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, uluslararası ..
Fehriye isyanı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, terörist Fehriye Erdal'ın kaçması konusunda Belçika'yı eleştirerek, Erdal'ın derhal yakalanması için girişimlerde bulunulmasını istedi. Dışişleri Bak..
Borsa 2.seansa yükselişle başladı İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 29,64 puan artarak 47.421,16 puandan başladı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,06 oranın..
İKEA ikinci mağzayı İzmir'de açıyor Dünyanın önde gelen mobilya satış mağazaları zinciri IKEA, İstanbul'un ardından Türkiye'de ikinci mağazasını 6 Nisan'da İzmir'de açacak. Bu arada firma, tü..
Ağar: Milletin 3 Kasım'da tasfiye ettiği siyaset, AKP iktidarı tarafından diriltilmeye çalışılıyor ANKARA - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Milletin 3 Kasım'da tasfiye ettiği siyaset, AKP ikt..
"GSM vergileri 2007'den itibaren makul düzeye çekilebilir" Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, GSM iletişimdeki yüksek vergilerin sektör için "sürdürülemez" olduğunu belirterek, bunun bu yıl üz..
Yargıtay, Ağca hakkında verilen ceza birleştirme kararlarını bozdu ANKARA - Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Mehmet Ali Ağca hakkında, gazeteci Abdi İpekçi cinayeti ve 2 ayrı gasp suçundan verilen c..
İzmir-Bandırma arası tren seferlerinin Nisan ayında başlayacak BALIKESİR - Türkiye Devlet Demiryolları Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2 yıldır demiryolu hattındaki yenileme çalışmaları sebebi..
Sağlık Bakanlığı "Hava Ambulans Sistemi" kuruyor ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bu yıl "Hava Ambulans Sistemi" kurarak, helikopter ve uçak ambulanslar satın alacaklarını söyledi. A..
Türkiye, yılbaşından bugüne 3.6 milyar dolar dış borç ödedi ANKARA - Türkiye 2006 yılının başından bugüne 3 milyar 599.8 milyon dolar dış borç ödemesi yaptı. Merkez Bankası haftalık bülteniyl..
MB rezervi yeni rekorunu gördü: 56.5 milyar dolar ANKARA - MB'nin döviz rezervini 56 milyar 533 milyon dolarla gördü. MB'nin döviz rezervi rekorlarını yeniliyor. Merkez Bankası tarafından ..
Bakan Coşkun: Ekonomide makro dengeleri kurduk, mikro sorunları çözüyoruz BURDUR - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'de ekonomik alanda makro dengelerin oluştuğunu, ortaya çıkan mi..
Tekstil ihracatındaki düşüş Denizli'yi de vurdu/ İhracat, geçen yıla göre yüzde 2.85 geriledi DENİZLİ - Denizli'den şubat ayında yapılan tekstil ve konfeksiyon ihracatı geçen yılın aynı dönem..
Mutlu Akü'nün Olağan Genel Kurulu 23 Mart'ta İSTANBUL - Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayi A.Ş'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Mart'ta gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya gönderdiği açıkla..
Hedef Menkul'de Olağan Genel Kurul 30 Mart'ta yapılacak İSTANBUL - Hedef Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş'de Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Mart tarihinde yapılacak. Şirket tarafında..
MB döviz alım ihalesine 85 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3012 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 85 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Kilise için asılsız ihbar Trabzon'da bir süre önce Rahip Andrea Santoro'nun silahlı saldırı sonucu öldürüldüğü Santa Maria Kilisesi'ne saldırı olacağı yönünde asılsız ihbarda bulunan 1 kişi ..
Suriyeli PKK'lıların cenazelerini aileleri aldı Mardin'in Dargeçit İlçesi'ndeki operasyon sırasında ölü ele geçirilen Suriye uyruklu Abbas Baran ile Eşref Kahraman'ın cenazeleri aileleri tar..
IKEA, 2. mağazasını 6 Nisan'da İzmir'de açıyor/ İzmir'de 800 bin eve ücretsiz katalog dağıtılacak İZMİR- Mobilya satış mağazaları zinciri IKEA, Türkiye'deki ikinci mağazasını 6 Nisan'da İzmir..
Van'da 30 kilo esrar ile kalaşnikof ele geçirildi Van'ın Başkale İlçesi'nde, jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, 30 kilo esrar ile 1 kalaşnikof silah ele geçirdi
Bakan Yıldırım: GSM'deki sabit vergiler 2007'den itibaren düşebilir İSTANBUL - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, telekomünikasyon sektöründe vergilerin yüksek olduğunu, 1999 depremiyle geçici..
RTÜK, frekans kullanımından 40 milyon YTL gelir bekliyor ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, bu yıldan itibaren tüm radyo ve televizyon kuruluşlarının kullanmı..
Oturma eylemindeki TAYAD'lılara bıçaklı saldırı Gebze Cezaevi'nde yatan ve 2005 yılı Mayıs ayından bu yana ölüm orucunda bulunan yasa dışı örgüt üyesi Fatma Koyupınar'a, Gebze Devlet Hastane..
Başbakan'dan MHP'li belediye başkanına 20 bin YTL'lik dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da yayınlanan bir gazetedeki röportajda kendisine hakaret ettiği iddiası ile Adana'nın MHP'li ..
Kuş gribinin etkileri hala sürüyor Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turizm sektöründe kuş giribinin etkilerinin hala sürdüğünü, bakanlık olarak bürokratlarla birlikte bu şoku atlatmaya ça..
Başbakan’dan MHP’li belediye başkanına dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da yayınlanan bir gazetedeki röportajda kendisine hakaret ettiği iddiası ile Adana’nın MHP’li Ceyhan İlçe Bele..
Pop Saati rekora gidiyor TRT'nin deneyimli yapımcısı, VJ (video jockey) Erhan Konuk'un 1987'den bu yana yayımlanan "Pop Saati" programı rekora koşuyor.Türk televizyonlarında bir ilk olan yaba..
Marmara kısa bekliyor Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, düzenlediği 8. Kısa Film Yarışması için kısa bekliyor.
Enka'da 'Bahar' şenliği Enka Oditoryum'da bahar şenliği başlıyor. Sezonun en başarılı tiyatro, caz ve klasik müzik, modern ve klasik bale etkinliklerini seyircisiyle buluşturmayı amaçlayan...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10