19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yazıyor, yazıyooor: Hafıza-i beşer nisyan ile malûl değil! Baki Sarısakal, son 3 yıldır ‘100 Yıl Önce Samsun Basını’nda Bu Hafta’ isimli köşeyi hazırlıyor.
İşsiz Almanlar, Avusturya kapılarında... Yabancılar için bir dönem ‘fırsatlar ülkesi’ olarak görülen Almanya, şimdilerde komşularına işsiz insanlar gönderiyor.
Tiyatrocu Ulvi Alacakaptan: Ferhan Şensoy hâlâ Şan Tiyatrosu yangınının sermayesini yiyor Tiyatro sanatçısı Ulvi Alacakaptan, kendisine iftira attığı gerekçesiyle meslektaşı Ferhan Şensoy hak..
Pentagon’un sitesini vuran hacker işsiz kaldı Bir dönem ABD Savunma Bakanlığı’nın sitesine girerek oradaki istihbarat bilgilerini ele geçiren, birçok bankanın hesaplarıyla oynayan hacker Yunu..
Çıkar kâğıdı-kalemi, vicdanını test edeceğiz! Avrupa'da bir ülke oluşturacak kadar yoğun nüfusa sahip olan yabancılar arasında özellikle bazı ülkelerden gelenleri zorlu bir sınav maratonu bek..
Ağır delikanlı Pazar sabahı, sabah on suları. Pazar keyfinin ayrılmaz rüknü haline gelen ince çekilmiş pide ve bol miktarda gazete tedariki için fırına doğru yürürken farkettim onu. Hizamı ge..
Kamusal alanda Picasso rüzgârı Eşarplar Audrey Hepburn, Natalie Wood, Brigitte Bardot gibi öncüler sayesinde 1960’lar ve 70’lerde modanın zirvesine çıktı.
Kahve ve muz kokulu Kolombiya G. Amerika’da Ant Dağları’nın eteklerine yayılan Kolombiya, cana yakın insanları ile dikkat çekiyor. Uyuşturucu ile adı bütünleşen ülke, muz, kahve ve çiçekleriy..
‘Camiler gerçek uyumun simgesi’ Münih’in merkezinde kilisenin karşısına minareli cami yapmaya hazırlanan Walter Höfler, ‘Camiler, gerçek uyumun simgeleri. Her inanana hitap eder.’ diyor.
Diye/bildiklerim Meryem’in sancısını çekmeyen İsâ’ya [as] kıymet veremez. Ten sancı çekecek ki, sen de İsâ’nın hakikatine gebe kalasın. Sancı çekmeye razı değilsen, İsâ yine doğar ama senden ..
Tasavvuf, Allah’ın aşka koyduğu kadrajdır Tasavvuf son yıllarda yükselen ve üzerine sıkça konuşulan bir konu haline geldi.
Üst kimliğin harcı Çanakkale'den Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği, 5 yıl önce kurulmasına karşılık 500 sergi açarak büyük bir başarının altına imza attı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9