19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
En çok hatırlanan Arçelik en marka gibi sanatçı Hülya Acnielsen’in Marka Araştırması’na göre, Arçelik, en çok hatırlanan, akla ilk gelen, en yakın hissedilen markalar kategorisinde ilk sırada..
Başkent vurgunu:4-1 Lider, yüzde 59 topa hakim oldu, Alex duran toplara yine hayat verdi, A.Gücü’nü güle oynaya geçti. İbrahim Yavuz kendi kalesini havalandırdı, Tuncay, Appiah ve Alex farka ..
Rahibeye áşık olan adama kilise yasağı Danimarka’da Jylland Yarımadası’nın batısındaki Lydum kasabası kilisesinde görevli Ann Andersen adındaki rahibeye aşık olan 59 yaşındaki Danimarkalıya k..
Hırsızlık için girdikleri evde çocukların harçlıklarını çaldılar Yenibosna’da yaşayan Halil İbrahim Balta’nın evine giren hırsızlar, para veya ziynet eşyası bulamayınca çocukların kumbaraları..
Törenlere helikopterle havadan denetleme Mersin’de Demokratik Toplum Partisi tarafından bugün yapılacak Nevruz mitingi ve sonraki günlerde meydana gelebilecek korsan gösteriler için polis gen..
İşadamlarından sağduyu çağrısı Doğu ve Güneydoğu’da sancılı geçeceği öne sürülen Nevruz ile ilgili gerekli tedbirler alınırken, vatandaşlar da muhtemel provokasyonlara karşı uyarıldı.
Nevruz şenlikleri 21 Mart’ta kutlanacak Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şemdinli’deki Nevruz kutlamalarını 21 Mart’ta yapacak.
[HABER İZLENİM] Olay çıkması beklenen Şemdinli’de sakin gün Hakkari’nin 20 bin nüfuslu küçük ilçesi Şemdinli; patlayan bombalar, kitabevine atılan el bombası ve sonrasında yaşananların yargıy..
Bakanlık adlî personeli uyardı: Tanıklık ücretini cebe indirmeyin Adalet Bakanlığı, mahkemeye şahit olarak çağrılan şahısların ücretlerini ödemeyen personeli genelgeyle uyardı.
Polis ve jandarmaya ‘delili kağıda sarmayın’ uyarısı 1 Haziran’da yürürlüğe giren yeni Ceza Muhakemesi Kanunu ile birlikte suç soruşturmasının büyük bir bölümünü oluşturan ‘deliller’ konusund..
Altın diş bulacakları ümidiyle mezar açtılar Zonguldak’ta kimliği belirsiz defineciler, altın diş bulma ümidiyle mezar açtı.
Köyde uçanı da kaçanı da modern vakanüvis Kara’dan soruyorlar Zonguldak Beycumalı Muharrem Kara, köyünde her şeyi not almasıyla tanınıyor. Kimin ne sorusu varsa ona sorduğu Kara, tüm ihtilafl..
Sarıkoyuncu: Çanakkale imanın üstünlüğüne örnek Tavşanlı Müftülüğü "Çanakkale Şehitlerinin Düşündürdükleri" konulu Tavşanlı Belediyesi Hüsnü Ordu Kültür Sarayı’nda bir konferans düzenledi.
Huzurevi yaşlıları, psikolojik açıdan daha çok yıpranıyor Yaşlılık, insan hayatının en zor dönemlerinden biri. Yaşlılarda sinir sistemi faaliyetlerindeki yavaşlama ile özellikle anksiyete boz..
Özel öğrenme güçlüğü aşılabilir Başarı, bireyin kendisine güveninde ve çevresiyle ilişkilerinde önemli rol oynar. Başarı için ise öğretilenleri öğrenebilmek esastır.
Rauf Yekta Bey doğumunun 135. yılında hatırlanıyor Müzikbilimci, bestekâr, neyzen ve yazar Rauf Yekta Bey (1871-1935) doğumunun 135. yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakü..
İncesaz ve Dromos aynı telden çalacak 2001 yılından bu yana birlikte çalışmalar yapan İncesaz ve Dromos grupları, "Aynı Telden Şarkılar"la 21 Mart salı akşamı saat 20.00’de, İş Sanat Kültür M..
İstanbul Film Festivali biletleri ön satışta 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin biletleri dün ön satışa çıktı. 31 Mart’a kadar sürecek ön satış, Biletix satış kanallarından hizmet b..
Stravinski Dörtlüsü’nden Rus ezgileri CRR’de Kurulduğu yıl 1992’den beri dünyanın çok çeşitli ülkelerinde konserler veren Stravinski Dörtlüsü yarın akşam saat 20.00’den itibaren Cemal Reşit R..
Tanburi Cemil çaldı eski plakta Yahya Kemal gibi ‘zihni bu şehirden bu devirden çok uzakta’ olan hatırı sayılır miktarda bir kalabalık, dün Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde bir araya gel..
Sinemayı seviyorum ama tiyatronun yeri başka Demet Evgar, "Beyza’nın Kadınları"ndaki zor rolüyle hem izleyicinin hem de sinema eleştirmenlerinin beğenisini kazandı.
Suç ve cezayı yeniden tartışalım Sinemada farklı türler denemeyi seven Mustafa Altıoklar, seyircinin karşısına bu kez hem psikolojik meseleler hem de gerilim içeren bir filmle çıktı.
Kişiye özel otomobil ve giyim birarada Lüks otomobil üreticilerinden Maserati’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan "A La Mode 2006" bu yıl, ünlü modacılarla birlikte dünyaca ünlü D..
Toyotasa’dan 100 bilgisayar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası"na, Toyotasa, Eskişehir’e yaptığı katkıyla katıldı.
Dörtçeker Passat Lisansı VW’ye ait dört tekerlekten çekiş sistemi olan 4Motion, Passat modelinde isteğe bağlı olarak sunulmaya başladı.
Micra’dan dizel atağı Nissan’ın kendine has tasarımıyla dikkat çeken modeli Micra, dizel motorlu versiyonu ile pazara çıktı.
Fiesta’ya kardeş geliyor Avrupa pazarına yönelik otomobil üretimine önem veren Ford, 1999 yılında yola çıkan Focus’la birlikte yakaladığı rüzgârı her geçen yıl artırarak sürdürüyor.
Damardan değil yürekten tutunuyorlar Korkunç bir yokluk hissi içindeyken çaresizliğinizi ne kırabilir? Gözünüz, kulağınız ve diliniz sizin için bir anlam ifade etmiyorsa, hangi duyularla görü..
[İÇECEK] Yeşil çayın kafeinsizi Doğa Bitkisel Ürünler, yumuşak içimi ve ferahlatıcı özelliği ile yeşil çayın keyfini kafeinsiz olarak çıkarmak isteyenler için "Kafeinsiz Yeşil Çay"ı çıkardı. ..
Kahvaltının son ‘KALE’si... Güneş bahar mevsimiyle birlikte sıcak yüzünü gösterir de insanın canı Boğaz’a açılmak istemez mi? İster tabii. Hem Boğaz’ı gezmek hem de boğazını doyurmak ister.
Ispanaklı dana rosto Dünyanın kuzey yarımküresi zayıflamak için aç kalmayı bir endüstri haline getirirken, diğer yarısı açlıktan ölmeyi bir insanlık sorunu halinde yaşıyor.
Tohum acıyla yeşerince... Fransız edebiyatının en ünlü eserlerinden, Emile Zola’nın Germinal adlı romanının sinemaya uyarlanması olan film, A.E Film tarafından Saga Collection dizisi içinde y..
Petrol savaşı yozlaşmadan kazanılır mı? Bu yıl Oscar ödüllerinde George Clooney’e en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü getiren "Syriana" petrol savaşlarındaki yozlaşmayı anlatıyor.
Kremalı badem çorbası Geçen hafta başörtüsü meselesini çağdaş bir perspektif içinde çözmüş olmam, sadece gazetedeki değil, genelde muhafazakar kadınlar arasındaki imajımı da çok yükseklere çe..
Modacıların hazırladığı suni kimlikler tesettürlüleri de belirliyor ‘Şov’ ve ‘mahrem’ doğası itibarıyla, birisi gizlemeyi birisi de ön plana çıkarmayı karşıladığı için birbirine taban tabana ..
Ruhumu nasıl tutsam da seninkine değmese Elinde her şeyi çeken garip bir mıknatısla yürüyor. Sadece madene duyarlı olsa demirden, bakırdan, altından ve gümüşten kaçardı belki de. Oysa onun el..
Sıfatların faşizmi Tanımladığımız her şey bizi kendi dünyalarımıza hapsediyor. O halde tek tip hakikat’ten değil, ancak kâinattaki sonsuz farklılıkları bütün olarak kucaklayan ve ‘bir’ olan h..
Vakıf medeniyetine yeni vizyon İnsanlık tarihi kadar köklü olan vakıf anlayışıyla yoğrulan ve bu eşsiz mirastan büyük bir medeniyet çıkaran ecdadımız, İslâm medeniyetinin belki de en temel ka..
Bir katilin ardından... Masamın üzerinde bir fotoğraf. Başörtülü, yaşlı, acılı nineler teyzeler haminneler, ağlamaktan gözleri şişmiş, burunları kızarmış, tepeden tırnağa hüzün ve yas kesilmi..
Halka soru sormayı öğretiyor Yaşı genç olanlar bilmez; ama 35’ini devirenler hatırlar, devlet dairelerinin önünde, yanında-yöresinde bulanan arzuhalcileri.
Sinan, bugünkü mimariye beş asır önce ulaşmıştı Şair Cemal Süreya, "Bütün mimarlar yüksek, mühendisler de / Bir sen kaldın alçak, ey Sinan usta" der bir şiirinde.
Osmanlı diyaloğu böyle yapardı: Vatikan’da kilise yaptıran padişah kim? Hiç ihtimal verir miydiniz bir Osmanlı padişahının hem de Papalığın göbeğinde bir kilise inşaatına katkıda bulunduğuna?..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9