19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tariş'in gözü Körfez'de Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin bu yıl Japonya'da açmayı planladığı mağazadan sonra Körfez ve İskandinav ülkelerine açılmayı da hedeflediği açıklandı.
Demirdöküm kredilendi DemirDöküm, Dünya Bankası'nın özel finans sektöründeki kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile 25 milyon avro tutarında 8 yıl vadeli kredi anlaşmasına imza at..
Avea, gençlerle buluşacak Avea ve PlayStation, gençleri eğlence ve futbolla buluşturmak amacıyla 6 Mart-7 Nisan tarihleri arasında 'Sanal Futbol Turnuvası' düzenliyor.
'Biz taviz vermeyiz' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı'nın değişmesinin ekonomide sıkıntı yaratmayacağını söyledi.
TRW, Türkiye'yi merkez yapacak Dünyanın önde gelen otomotiv yan sanayi firması ABD'li TRW şirketinin Ortadoğu bölgesi Türkiye'den yönetilecek. Şirketin Ortadoğu bölgesinin yönetim sorumluluğu..
Türkiye'nin açığı azalmıyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin kısa vadeli dış borçlarının 2005 yılı 3. çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 16.2 artarak, 36.9 milyar dolara ulaştığını..
Ulusal marker TÜBİTAK'tan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), kaçak ve kalitesiz akaryakıtı belirlemeye dönük ulusal marker (işaretleyici/renklendirici) teminine dönük, Türkiye Bilimsel ..
Türk eylemine provokasyon Fransa'nın Lyon kentinde belediyenin 'Ermeni soykırımı' anıtı dikme kararı alması üzerine 2 bin 500 Türk dün gösteri yürüyüşü düzenledi.
Lukaşenko: Asar keserim Beyaz Rusya'da bugünkü devlet başkanlığı seçimi öncesi 'demir yumruklu' Devlet Başkanı Aleksander Lukaşenko, muhalifleri "Bir şey yapmaya cesaret ederlerse, ..
İran'a yatırım duruyor BM Güvenlik Konseyi'nin olası yaptırım kararını hesaba katan uluslararası petrol ve doğalgaz şirketleri, İran'la yatırım planlarını askıya alıyor.
Adams'a ayıp ettiler Kuzey İrlanda'nın Britanya'dan bağımsızlığını savunan İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu'nun (IRA) siyasi kanadı Sinn Fein'in lideri, ABD'de neredeyse terörist diye hapsi boyluy..
Üniversiteli polis iki arkadaşını vurdu İzmir Çevik Kuvvet Şubesi'nde üç ay önce göreve başlayan üniversite mezunu polislerden 26 yaşındaki Mustafa Sait Günbay, arkadaşlarına kurşun yağdırdı..
Bakandan diş için de 'özel hizmet' vaadi Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ağız ve diş sağlığı alanındaki hekim boşluğunu serbest çalışan diş hekimleriyle kapatmayı planladıklarını açıkladı.
'W' için AİHM yolu gözüküyor Demokratik Toplum Partisi (DTP) Kars İl Başkanı Mahmut Alınak, 'W' harfiyle yazılan Nevruz davetiyelerinin mahkemece yasaklanıp toplatılmasını Avrupa İnsan Haklar..
Şehit askerlere törenle veda Erzincan'da perşembe günü yüksek gerilim hattına çarparak düşen helikopterde şehit olan üç subay ile bir astsubay dün düzenlenen törenlerin ardından toprağa veri..
Ormanda meşe yararlısı Avrupa'da nadiren, Mersin'in Erdemli ve Gülnar ilçelerinde ise sıkça rastlanan kabuklu meşe ağaçlarının sırrı çözüldü. İsveç ve Türk iki ziraatçının araştırmasına göre,..
Yağış bitecek hava ısınacak Hafta sonu devam eden yağışlar, 'mesai' günüyle birlikte bitiyor. Hava sıcaklığı, hafta başından itibaren batıdan başlayarak tüm yurtta artacak.
Soğuk içeceklerimiz Afganistan eczanelerinde ilaç diye satılıyor ‘Var mı nazo gibisi!' reklamıyla akıllarda yer edinen Nazo soğuk içecekleri, Afganistan'da eczanelerde ilaç diye satılıyor.
‘En güçlü marka’ liginde Arçelik lider Uluslararası araştırma şirketi ACNielsen'in son anketine göre Arçelik, en çok hatırlanan, akla ilk gelen ve en yakın hissedilen markalar kategorisinde ..
Kot ihracatı Rusça dergi ile katlanacak Hazır giyim sektörü ihracatında önemli paya sahip kot kumaşçıları (denim) tanıtım faaliyeti için Rusça ve İngilizce dillerinde dergi hazırlattı.
Tahtakale’nin saltanatı bitti Ekonomik istikrar ile birlikte döviz yatırım aracı olmaktan çıkınca Tahtakale Borsası gözden düştü.
Edirne’den sonra İpsala sel tehdidi altında Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması, Edirne şehir merkezinden sonra İpsala ilçesini de tehdit etmeye başladı.
Hilmi Yavuz: Eğitimin temeli lisede veriliyor Gazetemiz yazarlarından şair Hilmi Yavuz, lise eğitiminin Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki parlak döneminden sonra büyük bir çöküş yaşadığını belir..
Gala Mobilya, Malezya fuarında Türkiye’yi temsil etti Gala Mobilya, Malezya’nın Kuala Lumpur şehrinde 12’inci kez düzenlenen uluslararası MIFF Malaysian International Fuarı’na katıldı.
Bursa ve Gebze’deki trafik kazalarında 3 kişi öldü Bursa ve Gebze’de meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi öldü. Restoran-bar işletmecisi Turgut Güler yönetimindeki 16 EF 833 plakalı otomob..
Bursa-İstanbul arasını kısaltacak feribot iskelesinin temeli atılıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa-İstanbul arasını 75 dakikaya düşürecek olan Güzelyalı-Yenikapı Hızlı Feribot Projes..
Selzede Edirne çiftçisi icra tehdidi altında Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, kent merkezi ve çevresinde 40 bin dönüm ekili tarım arazisinin sular altında kaldığını söyledi.
Çanakkale Savaşı anıları öğrencileri duygulandırdı Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği Çanakkale Şehitlerini Anma programına katılan öğrenciler, anlatılan hikayelerle duygulu anlar yaşadı.
Mehmet Akif Derneği İstiklal Marşı okuma birincilerini ödüllendirdi Mehmet Akif Kültür Derneği, "İstiklal Marşı'nı Ezbere Okuma Yarışması"nda dereceye giren öğrencilere hediye verdi.
Dede Efendi’nin eşsiz eserleri Yerebatan Sarnıcı’nda yankılandı Değerli bestekârlardan Dede Efendi vefatının 160. yılında Yerebatan Sarnıcı'nda düzenlenen konserle anıldı.
Öğretmenler Yardımlaşma Derneği’nden şehitlere anma Öğretmenler Yardımlaşma Derneği (ÖYAD), "Çanakkale Şehitlerini Anma Programı" düzenledi.
BBP, Çanakkale Zaferi’ni Akif’in kabri başında andı Mehmet Akif'in Edirnekapı'daki kabri başında toplanan Büyük Birlik Partililer Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde istiklal şairimizi yalnız b..
Emniyet’ten şehit ailelerine yemek "18 Mart Çanakkale şehitlerini anma" günü dolayısıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit ailelerine yemek verildi.
Çanakkale Zaferi, şehitlere yazılan duygu yüklü mektuplarla kutlandı Çanakkale Deniz Zaferi'nin 91. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde bir tören düzenlendi...
Türkiye, ekonomi politikasını yenilemeli DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye’de büyük bir kesimin ekonomik olarak zor günler geçirdiğini savundu.
Başbakanlık’ta 287 koruma görev yapıyor Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakanlık’ta 287 korumanın görev yaptığını; bunlardan 221’inin yakın koruma görevinde bulunduğ..
Başbakan’a yeni Ortadoğu danışmanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ortadoğu konusunda yeni bir danışman atadı. Erdoğan, Gazi Üniversitesi (GÜ) öğretim üyelerinden Prof. Dr. Emrullah İşler’i "B..
Bu yılın kasım ayında mutlaka seçim olacak Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, erken seçimin şart olduğunu belirterek, "Bu yılın kasım ayında, mutlaka seçim yapılacaktır..
Emekli olamayan eski vekiller ‘temsil tazminatı’ istiyor Türk Parlamenterler Birliği (TPB) genç yaşta milletvekili seçilen; fakat emeklilik hakkını henüz kazanmamış eski parlamenterler için h..
Komünizmin etkisinden kurtulamayan göçmen vekil: Bakan odasına girince hâlâ dizlerim titrer AK Parti Çanakkale Milletvekili İbrahim Köşdere, ilginç hayat öyküsünü kitaplaştırarak 200 bin genc..
MHP’li aday, ilçe başkanı seçildiğini göremedi MHP'nin Marmaris İlçe Teşkilatı'nın kongresinde başkanlığa aday olan Ömer Yalçınkaya, rahatsızlanması üzerine gittiği evinde ölü bulundu.
Oktay Vural, Şemdinli Komisyonu üyelerinin istifa etmesini istedi MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, "TBMM Şemdinli Olaylarını Araştırma Komisyonu başkan ve üyelerinin derhal istifa etm..
Saçı yüzünden alay konusu olan küçük Damla’ya yardım eli uzattı Yemek tenceresinin içine düşerek saç derisinin bir bölümünü kaybeden ve bu yüzden arkadaşları arasında alay konusu olan İzmirl..
Anavatan’ın anketine göre Meclis’e 2 parti giriyor Anavatan Partisi’nin yaptırdığı ankette Meclis’e iki parti giriyor. Ankette, AK Parti yüzde 30,2 ile ilk parti çıkarken, CHP yüzde 14,7 ile ..
Yılmaz’a cevap: Dönse de bıraktığını bulamaz Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski çalışma arkadaşlarına siyasete yeniden döneceğini söyleyen ANAP eski lideri Mesut Yılmaz’la birli..
Yaşlıların ağlatan buluşması Bakırköy Şefkatevi sakinleri, Dünya Yaşlılar Günü’nde kendilerini ziyaret eden diğer yaşlılarla bir nebze olsun moral buldu.
Kağıthane, devlet hastanesine kavuştu Kağıthane’nin 40 yıllık hasreti bitti. 19 mahallesi ve 450 bin nüfusuyla iki çevre yolunun ortasında bulunan Kağıthane, nihayet devlet hastanesine kavuşt..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9