19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gazeteciye de TSE standardı Türk Standartları Enstitüsü (TSE), gazete ve televizyon muhabirlerine de standart getirdi.
Hava sıcaklığı hafta başından itibaren artıyor Hava sıcaklığının, hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak tüm yurtta artması bekleniyor.
İstanbul’daki saldırıların baş aktörü mahkemeye çıkıyor Terör örgütü El-Kaide'nin ‘üst düzey vazifeyi haiz yöneticisi’ olduğu iddiasıyla müebbet hapis istemiyle hakkında dava açılan Louai Sak..
Hutbeler il merkezinde hazırlanacak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 1973’lü yıllardan beri merkezden hazırlayıp gönderdiği cuma hutbeleri, mayıs ayından itibaren illerde hazırlanacak.
[HABER İZLENİM] ‘Kasap’ cenazesinde Bosna katillerine övgü Hollanda’da savaş suçundan yargılanırken kalp krizi geçirerek hücresinde ölen eski Yugoslavya lideri Slobodan Miloşeviç memleketinde..
BM: Danimarka karikatür krizinde sorumsuz davrandı Hz. Muhammed’e (sas) hakaret karikatürleri sonrası patlak veren krizle ilgili bir rapor hazırlayan BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Dani..
Lukaşenko’ya karşı ‘mavi devrim’ zor Eski Sovyet cumhuriyetlerindeki kadife devrimler zincirinin en son halkası geçtiğimiz 24 Mart’ta Kırgızistan’da yaşanırken, bugün sandığa giden Belarus’ta..
ABD’nin Ortadoğu politikasını Yahudi lobisi yönlendiriyor Amerika’da yapılan bir çalışmaya göre, "ABD’nin Ortadoğu politikası, ulusal çıkarlara hizmet etmiyor ve ülkedeki İsrail yanlısı lobi ..
İşgalin 3. yılında Irak halkı umutsuz ABD'nin kitle imha silahlarını gerekçe göstererek, demokrasi vaadiyle gerçekleştirdiği işgalin 3. yıldönümünde, Irak'ın ve Iraklıların durumu belirsizliğ..
Erdoğan: NATO üyesiyiz; İran’dan korkmuyoruz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan NATO üyesi Türkiye'nin, İran'ın nükleer programından korkmasına neden olmadığını söyledi.
Sözde soykırım anıtı protestosuna Ermeni tahriği Fransa’nın Lyon şehir merkezine sözde soykırım anıtı dikilmesini kararlaştıran Lyon Belediyesi’ni protesto etmek için yürüyen Türkler, Ermenil..
Öğrenci isyanı, Fransa’yı sarsıyor Fransa’da gençleri ayaklandıran yeni iş yasasını geri çekmemekte ısrar eden hükümete tepki giderek büyüyor.
Ardında iri kıyım adamlar da olsa kaçak akaryakıta son vereceğiz Türkiye'ye her yıl 3 milyar dolara mal olan kaçak akaryakıtın, ‘nitelikli terör' kapsamına alınmasının yankıları sürüyor.
Oyak, Erdemir’de üst düzey 33 yöneticiyi görevden aldı Ordu Yardımlaşma Kurumu (Oyak), Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nı (Erdemir) aldıktan sonra yönetim kadrosunu değiştirmek amacıyla gen..
Lisanssız istasyona akaryakıt satan 30 büyük şirkete ağır cezalar geliyor Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), petrol kaçakçılığına ve usulsüzlüğe yönelik kararlı yaptırımlarına devam edi..
Serdengeçti’nin vakti artık çok gelsin kaptan ehliyeti verelim Merkez Bankası başkan yardımcılığından haziran itibarıyla emekliliğini isteyen Şükrü Binay’ın ocak ayında kaptanlık eğitimi aldı..
Katkısız meyve suyu pazarı büyüyor Akapen markasıyla plastik pencere üretimi yapan ve iki yıldır meyve suyu sektöründe faaliyet gösteren Kızıklı şirketi yüzde 100 meyve suyu çeşitleri ile paz..
Türkiye, 2050’de Almanya'yı geçer Danışmanlık şirketi ricewaterhouseCoopers'ın tahminlerine göre, Türkiye 2050’de dünyanın 12'nci büyük ekonomisi olacak.
Mercedes, kamyonda rekora gidiyor Geçen yıl 11 bin 610 kamyon üretimiyle rekor kıran Mercedes-Benz Aksaray Kamyon Fabrikası, 2006’da aynı rakamı korumayı hedefliyor.
Tariş, rotayı Körfez'e çevirdi Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin, bu yıl Japonya'da açmayı planladığı mağazadan sonra Körfez ve İskandinav ülkelerine açılmayı da hedeflediği bildirildi...
Dış ticaret açığı 43 milyar dolar Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye'nin dış ticaret açığının 2005 yılında yüzde 25 artarak 42,9 milyar dolara ulaştığını bildirdi.
Özbekistan’a 3,5 milyon dolarlık iplik fabrikası Türk müteşebbislerin Türk cumhuriyetlerindeki yatırımları giderek artıyor. Dünyanın en kaliteli pamuklarının yetiştiği Özbekistan'da açılan ip..
Pas yaparak çözdüler Fenerbahçe geçen hafta ayağa oynayarak, pres yaparak ve de hızlı hücumlarla Konyaspor'u hapsetti. Dün pres yaptı, evet. Pas yaptı, ona da evet. Ama bu kez yavaş oynayarak..
Yeni bahis iddiası Alman der Spiegel dergisi, Almanya 3. Ligi takımlarından Stuttgarter Kickers'de oynayan Ganalı Bashiru Gambo ve Nijeryalı Emmanuel Akwuegbu'ya VFR Aalen takımına karşı yapa..
Nuri'den asist Alman Ligi'nde Borussia Dortmund'un, Kaiserslautern'i 2-1 yendiği maçta 66 dakika forma giyen Nuri Şahin başarılı bir futbol sergiledi. Nuri, 25. dakikada Dede'nin attığı ilk g..
'İmdat, herkes ters gidiyor!' Almanya'da, otoyolda ters yönde giden bir kadın sürücü, cep telefonuyla polisi aradı ve birçok sürücünün ters yönde gittiği ihbarında bulundu. Bild gazetesinin h..
Suyumuz temiz Selçuk Belediye Başkanı H. Vefa Ülgür, ilçede içme suyunun her ay analizinin yapıldığını ve tertemiz çıktığını söyledi. Her yedi değişik noktadan alınan su numunelerinin il sağl..
MasadaÖde ile ilk uygulama Garanti'de Planet ve POS A.Ş'nin kafe, bar ve restoranlarda hesap ödenmesini kolay hale getiren MasadaÖde sistemini, ilk kez Garanti Bankası kullanacak. Özellikle r..
Beş yılda 7.7 milyar dolarlık özelleştirme Özelleştirmelerden geçen yıl 2 milyar 140 milyon dolar gelir elde edildi. DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan'ın soru önergesini yanıtlayan Mali..
Personel vakıfları, bireysel üyesi oluyor Konu ile ilgili yasa henüz çıkmamasına karşın personel vakıf ve sandıkları bireysel emeklilik üyesi olmaya başladıSPK'dan GE'ye Garanti için çağrı ya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9