19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Malezya Grand Prix'si Fisichella'nın Formula 1'de sezonun 2. yarışı olan Malezya Grand Prix'sini Renault'un İtalyan pilotu Giancarlo Fisichella kazandı. . Sepang Pisti'nde 56 tur üzerinden ya..
Meme kanserine dijital mamografi Meme kanseri teşhisinde dijital mamografinin, klasik yöntemlerin aksine, kanserin bazı erken belirtilerini de gösterebildiği bildirildi. . Akdeniz Üniversites..
Çocuk da yapın, kariyer de Çalışan ve kariyer sahibi olmak isteyen kadınların çocuk yapmayı ertelediği, ancak ileri yaşlarda gebe kalma ve çocuk sahibi olmanın kimi sorunlara yol açtığı belir..
Deri İhracatına Amerika dopingi Türk deri sanayi, ihracatına ivme kazandırmak için büyük ve dinamik ABD pazarını kendine hedef seçti.. Dünyanın en büyük deri ve deri mamulleri ithalatçısı ola..
Telekom 4 bin çalışanını gönderiyor Hisselerinin yüzde 55'inin OGER Telecom'a devredilmesinin ardından, Türk Telekom'da başka kurum ve kuruluşlara atanmak üzere isimleri Devlet Personel Başka..
Irak savaşı üçüncü yılında protesto edildi Irak savaşının 3. yılında, çok sayıda ülkede onbinlerce kişi bu savaşı protesto etti. New York'ta toplanan bin kadar gösterici, Irak'taki savaşı kın..
Arçelik en çok hatırlanan marka/ Sabancı 2'nci, Koç 3'üncü İSTANBUL - ACNielsen'in Marka Araştırması'na göre, Arçelik, en çok hatırlanan, akla ilk gelen, en yakın hissedilen markalar kategori..
Erdoğan, WSJ'ye konuştu: Türkiye'nin İran'dan korkması için sebep yok/ Hedef 2012'de kişi başına 10 bin dolar WASHINGTON - NATO üyesi olarak Türkiye'nin, İran'ın nükleer programından korkması..
Özince: İş Bankası, Doğu Avrupa'dan Ortadoğu'ya kadar en büyük sermayeli Türk şirketi DENİZLİ - İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Doğu Avrupa'dan Ortadoğu'ya kadar en büyük sermayeli Türk..
Sadri Alışık mezarı başında anıldı Usta oyuncu Sadri Alışık ölümünün 11'inci yılında Zincirlikuyu'daki mezarının başında ailesi ve sanatçı dostları tarafından anıldı...
'Çakı gibi askerdi niye saklıyor ki!' Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi Bülent Ersoy, askerlik arkadaşlarına, hatta bahriyeli fotoğrafına rağmen ısrarla 'Askerlik yapmadım' diyor. Ersoy'un Sac..
'Dünyayı Kurtaran Kadın' oldu Eski nişanlısı Şenol İpek'le girdiği 'bekaret polemiği'ni noktalamak için Almanya'ya giden Şebnem Scheafer, önceki gün bir defile için Türkiye'ye döndü...
TRT spikeri: Müdürü eve davet ettim, şarap içtik Bilgisayar teknisyeninin intiharına neden olmakla suçlanan TRT spikeri N.K. 'Müdür bana asılıyordu. İspatlamak için evime davet ettim. Birlik..
Hırsızlıkla suçladığı ağabeyini öldürdü... Antalya'da fayans ustası 34 yaşındaki Ömer Uzakgören, Kütahya'dan kendisine misafir gelen ağabeyi 38 yaşındaki Osman Uzakgören'i, 4 bin YTL'sini ça..
Muhteşem düğüne tsunami gölgesi Semiramis Pekkan'ın, üvey kızı Davia'nın cennet ada Phuket'teki düğününe davet ettiği arkadaşları, güvenli bir yer arayışında
Bu acı dinsin Yıl 2003... Yüzbinlerce kişi 'Savaşa hayır' diyordu. Bush dinlemedi. Onbinlerce kişi öldü. Yıl 2006... Yüzbinler dün yine meydanlara döküldü. Bu kez 'Savaş bitsin' dediler. Bus..
Kasap, kahraman gibi gömüldü Srebrenica katliamında 8 bin Bosnalı'nın can vermesinden sorumlu tutulan 'Kasap' lakaplı eski Yugoslavya lideri Slobodan Miloseviç toprağa verildi
Allah diye ötünce canı kurtuldu Kırgızistan'da kesilmeye hazırlanırken 'Allah' diye ötmeye başladığı iddia edilen horoz hem kendi hayatını kurtardı hem de binlerce insanın, yaşadığı köye akı..
Davetsiz yolcu ABD'nin Massachussets eyaletinde gece yarısı yolda ilerleyen bir sürücü önüne aniden çıkan geyiği fark edemeyince büyük bir hızla hayvana çarptı...
Doğduğu kente heykeli dikiliyor Kolombiyalı seksi şarkıcı Shakira'nın doğduğu kente dev bir heykeli dikilecek...
Karadeniz'de 'derbi' günü UEFA şansını yakalamak isteyen Trabzon ile ligde kalma savaşı veren Samsun, A.Aker'de kapışacak
Ümraniye planı Fransız hoca, Demirören'e 'Seneye Mehmet Ekşi ve Ulvi Güveneroğlu ile çalışmayacağım. Yardımcı antrenör olarak Tayfur'u istiyorum' dedi
Yine uzlaşma yok Yılmaz Toköz dışındaki 5 başkan adayının biraraya geldiği toplantıdan bir sonuç çıkmadı. Yiğit Şardan toplantıyı erken terkederken, Turgay Kıran 'İlerleme olduğu söylenemez'..
Önce teknik gelir 'Bazı hocalar taktiği her şeyin üstünde görüp, teknik oyuncuyu kulübeye çeker. Öncelikle tekniği tercih ederim. Diğer hocalar bana hoş gelmez.'
'Kim seçilirse hisseler için masaya otururum' G.Saray Sportif AŞ'nin, AIG'deki 23,5 milyon dolarlıklık hissesini elinde bulunduran kongre üyesi Ünal Aysal, dün İstanbul'a geldi
F.Bahçe'ye tehdit telefonu! A.Gücü maçı öncesi Başkent ekibinden bir grup taraftarın, F.Bahçe teknik heyeti ve futbolcularını telefonla arayıp tehdit ettiği ileri sürüldü
'R.Carlos ile ilgilenmiyoruz' F.Bahçe yönetimi, R.Madridli yıldız ve Kayserili Gökhan Ünal ile ilgili bir girişimleri bulunmadığını açıkladı
Alex'in gecesi Alex'in 2 duran topundan gelen goller, 'zor' deplasmanı kolaya çevirdi. Brezilyalı 4. golü de atıp 8 haftalık suskunluğunu bitirdi. F.Bahçe, G.Saray'la farkı tekrar 3'e çıkard..
Karaman'ın oyunu! Hakan Yaşar (Spor) - F.Bahçe'nin şifresini çözmeyen kimse kalmadı. Bu takımın nasıl gol attığını, nerelerde işi bitirdiğini sağır sultan bile biliyor artık
Ustalar bitirdi Selim Soydan (Spor) - Lider F.Bahçe, Ankara'da oyuna hızlı, tempolu başlamaya çalıştı. A.Gücü'nde ise teknik direktör Hikmet Karaman, takımını geri dörtlünün önünde oynattığ..
911 Hızır Acil Magazin Yüksel Aytuğ - Beyazıt Öztürk bu hafta 'Beyaz Show'da harika bir test yaptı. Yanına manken Tuğba Özay'ı alıp, Aliye skandalının patlak verdiği Hayrola Çay Bahçesi'ne..
Kuran insana akıl yolunu göstermiştir Süleyman Ateş - İstihare, karar verilmesi güç olan bir işin sonucunun hayırlı olup olmayacağı hakkında kalbe bir düşüncenin doğmasını istemek amacıyla ..
Gelir eşitsizliği azalıyor Seyfettin Gürsel - İşsizlik, Kemal Derviş bombası, Merkez Bankası krizi derken gelir eşitsizliği konusuna yer veremedik. Oysa, en favori konularımızdan gelir dağı..
AKP güçleniyor! Mustafa Mutlu - İktidara yalakalık olsun diye atmadım bu başlığı... Ama kabul edelim ya da etmeyelim; AKP artık 'güç'lü bir parti!
Doğruyu söylersem beni değnekle dövün.. Selahattin Duman - Kemiklerimi kırın.. Öldürün.. Öldürmek de yetmez.. Mezara tepesi üstü ve dik olarak gömün.. Mezar taşımı da mabatımın durduğu yere..
Kimin ihtiyacı daha fazla? Okay Gönensin - Tasavvuf dünyasının önemli isimlerinden Cüneyd, kalabalık bir derviş grubuyla oturmuş sohbet ediyordu. Onları tanıyan bir tüccar geldi, cebinden b..
Kamuoyu oluşturmak bize Fransız İclal Aydın - Gözümden uykusuzluk akıyor. Sebebini bilmediğim bir biçimde geceleri dört beş kez uyanıyorum. Zor rüyalar görüyorum bir yandan da...
Sevgi ve yaratıcılık durup bakmakla başlar Haşmet Babaoğlu - Van Gogh'un İskemlesi'ni bilir misiniz?
Türbanın zaferi! Necati Doğru - Duymuşsunuzdur; 'Her problem kendi içinde çok güçlü bir fırsat saklar' demişler. Çoğu insan 'problem çıktı' diye üzülür, paniğe kapılır. Oysa öyle bir fırsat..
İyi yönetilemeyen atama Gazi Erçel - Merkez Bankası başkanlığına yapılacak atama iyi yönetilemedi...
Türk Bayrağı'nı neden taşımıyorlar? Yavuz Semerci - 1980 dönemi bizim kuşağın zihnine öyle kazınmıştır ki silip atmak imkansızdır. O dönemin öldürücü kaotik ortamına her döndüğümde, gözümün..
Bütçe disiplini sürüyor Asaf Savaş Akat - Geçen hafta iktisat-ahlak ilişkilerine baktık. Üç temel kavramı tanımladık: Kural, kanun ve kurum. 'Bedavacılık' zihniyetini ve kamusal alanda ahla..
Hayallerdeki masal ülkeleri Tuğçe Baran - Fas'ın keyfini çıkartmak için Kazablanka'yı bir an evvel geride bırakmak gerekiyor. Hayır kötü bir şehir olduğu için değil. Değil ama Fas değil! Ve..
Yine 'başörtüsü' aldatmacası! Ruhat Mengi - Can simitleri 'türban' veya 'başörtüsü' ya, Başbakan Birinci Ortadoğu Yaşlanma Kongresi'nin açılışı sırasında Merkez Bankası Başkanlığı'na atanma..
Bu sarsıntı da uyandırmazsa... Güngör Mengi - Türkiye'de muhafazakârlığı ölçen araştırma, siren sesleri eşliğinde açıklanmalıydı...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9