18 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

18 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yurttaş Girişimi’nden Özkök’e mektup: Büyükanıt Paşa yargılanıp aklansın Susurluk kazasının ardından Türkiye genelinde kitlesel olarak katılımın sağlandığı "Sürekli Aydınlık İçin 1 Dakika Kar..
Senaryo yazanlar TİT’in adını kullanıyor Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da görev yapan 30 ilin terörle mücadele şube müdürlerinin geçtiğimiz gün yaptıkları güvenlik toplantısında, Türk İntikam Tug..
Sokak çeteleri çökertiliyor Emniyet'in son yıllarda en çok sıkıntısını çektiği konuların başında ‘kapkaç' geliyor. Doğu ve Güneydoğu'dan kaçırdıkları çocuklara suç işleten sokak çetelerinde, ..
Mafyanın içine ajan yerleştirilecek Emniyet'in çeteler, uyuşturucu kaçakçıları ve mali suçları soruşturma birimi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) 2006 yılında i..
Kürşat Yılmaz’a 307 yıl hapis talebi Kürşat Yılmaz, işadamı Korkmaz Yiğit, İbrahim Tatlıses, Tuğba Özay ve ‘Banker Kastelli’ olarak tanınan Abidin Cevher Özden'in de aralarında bulunduğu 42 ..
DTP’nin Şemdinli’de Nevruz ısrarı Hakkari Valiliği, Demokratik Toplum Partisi(DTP)'nin bugün Şemdinli'deki Nevruz kutlamaları iznini, güvenlik gerekçesiyle iptal etti.
MİT dakikada bir kişinin soruşturmasını yapıyor Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Emre Taner, geçen yıl toplam 531 bin 514 kişi hakkında güvenlik ve arşiv soruşturması yaptıklarını b..
Evren’in vakfına ait okulda taciz skandalı Marmaris'te özel bir kolejde görev yapan bir öğretmen, kız öğrencilere tacizde bulunduğu iddiası ile tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
Gazeteciyi, MİT raporu ikinci kez tazminattan kurtardı Mahkemeye sunduğu belge ile Üsküdar Gazetesi'ni 30 YTL tazminat ödemekten kurtaran Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), aynı konuyla ilgili..
‘İşaret dili’ seçmeli ders oluyor İşitme engellilerin birbirleriyle ve çevreleriyle iletişim kurmak için kullandıkları ‘işaret dili’ ilköğretim okullarında seçmeli ders olarak öğretilecek.
Cihan, haber görüntü yarışmasında birinci Profesyonel Haber Kameramanları Derneği’nin "Görünüm 2005" adlı haber görüntü yarışmasında dereceye girenler açıklandı.
Osman Hulusi Efendi’nin oğlu vefat etti Darendeli mutasavvıf ve din âlimi Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin büyük oğlu Ahmet Şemsettin Ateş, dün sabah Darende’deki evlerinde hayatını kaybett..
Zaman Makedonya yeni binasına taşındı 10 yıldır Makedonya’da yayın yapan Zaman Makedonya, Üsküp’teki yeni binasına taşındı. Mavrovka İş Merkezi’nin 8. katında hizmete giren gazetenin açılışın..
Bakan Nimet Çubukçu: Çocuklar anne baba kontrolünde internete girmeli Yapılan araştırmaların, çocukların internette denetimsiz dolaştığını ortaya koyduğunu söyleyen Bakan Nimet Çubukçu bu kon..
Ailem Dergisi’nden Bediüzzaman özel sayısı Zaman zaman yaptığı biyografi çalışmalarıyla dikkat çeken gazetemizin hafta sonu eki Ailem, bu sayısını bütünüyle Bediüzzaman Said Nursi'ye ayırdı.
Her uçanı kahraman sanma! Çocukların hayal dünyasının zenginliği herkesin dileği, ama bunun tek yolu ‘sihirli kahramanlar’ değil. "Uçan Adam", sihirli olduğu iddiasıyla herkesi kandıran yalan..
Çanakkale Zaferi’ne kongre, şiir ve sergili kutlama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çanakkale Vakfı, "Çanakkale Zaferi Etkinlikleri" başlığı altında üç gün sürecek bir program hazırladı.
‘Film yapanlar egolarından kurtulmalı’ ‘Tabutta Rövaşata’, ‘Filler ve Çimen’, ‘Çamur’ isimli filmleriyle Türk sinemasında önemli bir yeri olan yönetmen Derviş Zaim, film yapanların hormonlu e..
Çevirmenler meslek birliği kuruyor Ürettikleri eserlerinden gereken maddi tatmini alamadıklarını ve işlerinin ‘meslek’ sayılmadığını düşünen Kitap Çevirmenleri Girişimi, meslek birliği çatısı..
Müzik Festivali biletleri satışta Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nca 4-29 Nisan’da düzenlenecek "23. Uluslararası Ankara Müzik Festivali"nin biletleri, 18 Mart’tan itibaren satışa sunuluyor.
İş Sanat’ta Münir Nurettin şarkıları Türk müziğinin unutulmaz şarkılarının bestecisi Münir Nurettin Selçuk’un eserleri, eski öğrencisi Emel Sayın tarafından bu akşam İş Sanat’ta seslendirilec..
Film-Yön’e yeni başkan Film Yönetmenleri Derneği (Film-Yön), geçen hafta gerçekleştirdiği yıllık olağan genel kurulun ardından yeni yönetimini belirledi.
Kalkınmada, Çanakkale ruhunu yeniden getirdik Başbakan Tayyip Erdoğan, kalkınmada Çanakkale ruhunu yeniden getirdiklerini söyledi.
Çocuklarla yakından ilgilendi, gofret ve oyuncak dağıttı Başbakan Tayyip Erdoğan Çanakkale'de Kepez Limanı açılışı ile TOKİ konutlarının anahtar teslimi dolayısıyla düzenlenen törene katıldı...
AB’nin ’özümseme’ raporunda Türkiye sorgulanmayacak Avrupa Parlamentosu, bu yıl sonuna kadar AB Komisyonu’nun genişlemesi konusunda "özümseme kapasitesi" ile ilgili bir rapor yayınlamasını ta..
ABD’de kürtaj hapı 2 kadını öldürdü ABD’de RU-486 adlı kürtaj hapından kullanan iki kadının daha hayatını kaybettiği açıklandı. Federal sağlık uzmanları, 2000 yılından bu yana hap kullanan en..
1250 polislik operasyon Beyoğlu’nda, "Hacıhüsrev" olarak bilinen İstiklal Mahallesi’ne dün sabaha karşı 1250 polisin katıldığı "Balyoz" adlı bir operasyon düzenlendi.
Dilaver’in kötü talihi Ordu’da geçen hafta bakıcısı Hatice Çamur’la evlenen bedensel engelli Dilaver Yılmaz, yardım aldığı sunucu İkbal Gürpınar’ın davetiyle Kanal D’de yayımlanan "İkbal’le Y..
Lüks yaşam soyguncuları Manisa ile İzmir’de 35 hırsızlık suçundan aranan Emrah Dönmez (21) ile sevgilisi Yeşim Yücebaş (24), Manisa’da bir eve girmeye çalışırken suçüstü yakalandılar.
Şemdinli’de gergin gün Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde düzenlenen Nevruz kutlamaları Hakkari Valiliği’nce 21 Mart’a ertelendi. Yüksekova’da bulunan ..
8 tercümandan 4’ü dil sınavında başarısız oldu TBMM yönetimi, tercüman kadrosunda işe alınan personelin seviyesini tespit etmek için KPDS’ye (kamu personeli dil yeterlilik sınavı) girmelerini..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9