18 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

18 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransız gençler ‘büyük gösteri’ için yeniden sokaklara iniyor Fransa’da hükümetin gençlerin istihdamını kolaylaştırmak amacıyla çıkardığı iş yasasına tepki gösteren öğrencilerin öfkesi dinmiy..
Türkiye-Ermenistan sınırı Google haritasında kayboldu En çok kullanılan internet arama motorlarından Google, dünya haritasında Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınıra yer vermedi.
Ankara, ABD’nin ‘Ermeni sınırını açın’ çağrısını reddetti Ankara, "Ermenistan sınırını açın" talebinde bulunan Amerikan yönetimine bir kez daha olumsuz cevap verdi.
[HABER İZLENİM] ‘Miloşeviç, hayatımızı ve hayallerimizi katletti’ Eski Yugoslavya’nın ‘Balkan Kasabı’ lakaplı lideri Slobodan Miloşeviç, Lahey’deki hücresinde ölü bulunduktan tam bir hafta so..
Moskova’dan Hindistan’a uranyum jesti ABD’nin Çin’e karşı ‘dengeleyici unsur’ olarak gördüğü Hindistan ile nükleer işbirliği yapmasının ardından Rusya da bu ülkeyle nükleer işbirliğini artırı..
MİT geçen yıl 780 bin kişi için fiş yazmış MİT Müsteşarı, geçen yıl 780 bin kişi için araştırma-soruşturma yaptıklarını ve kurumları yazılı olarak "Bilgilerimiz hukuki delil olamaz" diye uyar..
Seyyar Bağ-Kur AYDIN'DA Bağ-Kur binası yetersiz kalınca seyyar hizmete başlanması için karar alındı. Kuruma bir araç tahsis edildi. İçinde diz üstü bilgisayar ve iki görevli bulunan araç, ilç..
Merkez Bankası’nda sorun yok, Para Politikası Kurulu haftaya toplanıyor Merkez Bankası başkanlığına Doç. Dr. Erdem Başçı'nın asaleten atanmasına ilişkin kararname Cumhurbaşkanı'ndan onay bek..
Başçı ismiyle rahatlayan Borsa yüzde 5 prim yaptı Merkez Bankası başkanlığına başkan yardımcısı Doç. Dr. Erdem Başçı'nın vekaleten atanması ve asaleten atanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kara..
‘Büyüme için sanayinin rekabet gücü desteklenmeli’ İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, ekonominin bundan sonra izleyeceği seyir açısından 2006 yılının kritik önem taşıdığına dikkat çek..
Mahkemenin Erçel kararı: Yetkisini kötüye kullandı 21 Şubat 2001'de dalgalı kura geçilmeden önce banka hesabındaki yaklaşık 55 milyar TL'yi dövize çevirmekten mahkum olan Merkez Bankası eski ..
Akaryakıt kaçakçılığını kimyasal mühür önleyecek Akaryakıt kaçakçılığının ‘nitelikli terör’ kapsamına alınması her kesimden destek buluyor.
Hırsızlar TIR kasalarına dadandı şüpheler kaçakçılar üzerinde Akaryakıt kaçakçılığıyla ilgili tartışmalar devam ederken İstanbul’da son günlerde TIR römorku hırsızlıkları dikkat çekici bir şe..
Irak’ın kayıp akaryakıtını Meclis de bulamadı Akaryakıt kaçakçılarının sadece Irak üzerinden son iki yılda yaptığı vurgunun 8 milyar Yeni Türk Lirası’nı bulduğu belirtiliyor.
Petrol-İş: Adres için öncelikle denize bakılmalı Sektördeki işçilerin örgütü Petrol-İş Sendikası’nın başkanı Mustafa Öztaşkın, akaryakıt kaçakçılığı ile ilginç iddialar dile getirdi.
44 çimento fabrikasında grev kararı Çimento Müstahsilleri İşverenleri Sendikası ile Türk-İş'e bağlı Çimse-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçla..
EPDK'ya ikinci başkan Yusuf Tülek Enerji Piyasa Düzenleme Kurulu (EPDK) ikinci başkanlığına Yusuf Tülek atandı. EPDK'da boş bulunan üyeliklere atamaların yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu ..
GM’nin zararı 10,6 milyar dolar Dünyanın en büyük otomobil firması General Motors, 2005 zararının öngörülenden 2 milyar dolar daha fazla olacağını tahmin etti.
Air France'tan Usaş'a ikram ödülü Havayolu ikram, hava limanı restoran ve kafeterya işletmeciliğinde Türkiye'deki en prestijli firmalardan biri olan Gate Gourmet Usaş, Air France tarafından ..
Petrol fiyatı 63,5 dolara geriledi Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC), 2006 yılına ilişkin petrol talep öngörüsünü düşürmesi ve ABD'nin petrol stoklarında yükselme belirtisi, petrol..
Lokantacılar da KDV indirimi istedi Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Köfteciler, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu Genel Başkanı Kemal Kadakal ile yönetim kurulu üyeleri, Kültür ve Turiz..
Dünya Kupası’nı cep’ten sadece Türkiye izleyemeyecek Futbolseverler bu yıl Dünya Kupası heyecanını telefonlarından izleyecek. Taraftarlar 4 yılda bir düzenlenen ve bu yıl Almanya'da sahne ala..
‘8 megapikselli cep telefonu 2007'de Türkiye'de’ Sürekli gelişen teknolojileri ile cep telefonları dünyanın her yerinde büyük ilgi görüyor. Dünyada 1,77 milyar GSM abonesi var.
Katar’da 805 milyon dolarlık ihale TAV’ın Havalimanı işletmecisi Tepe Akfen Ventures (TAV), Ortadoğu'nun en büyük hava limanı projesi olarak nitelenen ihaleyi kazandı.
Ladik Çimento’da devir bilmecesi Uzanlar'ın İmar Bankası'ndan doğan borçlarına mahsuben Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Ladik Çimento'da devir bilmecesi yaşanıyor...
Çanakkale havadan da geçilememiş Çanakkale Zaferi üzerine kim bilir kaç efsane dinledik. Denizde Nusret Mayın Gemisi, karada ise Seyyit Onbaşı’nın destanlaşan anılarıyla büyüdük. `..
‘Bu zafer Türk askerinin zor şartlar altında neler yapabileceğinin kanıtıdır’ Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Çanakkale Zaferi’nin gerektiğinde vatanı için ‘ölümü’ bir görev olarak..
AKP kongresinde kavga AKP Muğla Merkez İlçe Kongresi'nde 383 geçerli oyun 206'sını alan İlyas Yolcu başkan seçildi. Celal Karakaş'ın da 177 oy aldığı seçimin ardından delegeler arasında 'sözl..
Dünyadan kare kare Rice'ın yerinde olmak vardı! Avustralya'da temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Melbourne kentinde devam eden İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları'nda ..
Dora ABD'de, masada Kıbrıs Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, 23 Mart'ta Amerikalı meslektaşı Condoleezza Rice ile ABD'de görüşecek. Rice, üç gün sonra da Dışişleri Bakanı Abdullah G..
Vatandaşlık testine tepki Almanya'nın Hessen eyaleti tarafından Alman vatandaşlığına geçmek isteyen yabancılar için hazırlanan 100 soruluk teste hem yabancılar hem de Almanlar tepki gösterdi...
Arı Kovanı iç savaşı körükler Irak'ta işgalden bu yana ABD'nin düzenlediği en büyük hava harekatı Arı Kovanı operasyonu dün de devam etti. Bağdat kentinin kuzeyindeki direnişçi merkezlerini h..
Japon'un Galatasaray aşkı Japon Asami İnokuchi, Galatasaray için yılda iki kez Türkiye'ye gelip, sarı-kırmızılı takımın maçlarını izliyor. 2002 Dünya Kupası'nda başarılı olması nedeniyle Türk..
Fransa'da 500 bin öğrenci yürüdü Fransa'da hükümetin kabul ettiği yeni iş yasasına karşı öğrencilerin düzenlediği protesto gösterileri şiddete dönüştü. Önceki gün ülke çapında 500 bin öğrenci..
Halepçe 'ayaklanması' Halepçe Katliamı'nın yıldönümü tam bir "ayaklanmaya" sahne oldu... Iraklı Kürtler Celal Talabani ve Mesut Barzani'ye karşı duydukları tepkiyi sert biçimde gösterdi... Kü..
Latin dansı Oynayan Beşiktaş... Atan Beşiktaş... Kazanan Beşiktaş... Kayseri'deki altı puanlık maçın galibini alkışlarla takdir edelim, tüm futbolcularını ve hocası Tigana'yı kutlayalım. Çünk..
İkinci yarılar Şu Beşiktaş'ı anlamak zor. Geçen yıl ligin ikinci yarısını Trabzonspor ile lider kapatıyor. En çok puan toplayan takım oluyor ama şampiyonluk gelmiyor. Bu yıl da ikinci yarı li..
Ataman endişeli Euroleague 2. Tur E Grubu'nda İtalyan Climamio Bologna'yı rövanşta yenerek ilk galibiyetini alan ve çeyrek final için yeniden ümitlenen Ülkerspor'un coachu Ergin Ataman, hakem..
Wade'den 30 sayı NBA'de sezonun formda takımlarından Miami Heat, Boston Celtics'i 107 - 104 yenerek Güneydoğu Grubu'nda liderliğini perçinledi. Miami American Airlines Arena'da oynanan karşıl..
Mersin'e baskın Futbol Federasyonu, Mersin'deki hakem ve gözlemci kaosuna el koydu. Ulusoy, yolsuzluk iddialarını araştırmak için federasyon ve MHK temsilcilerini kente yolladıGüneş Avrupa sı..
Oyak'la birlikte Erdemir'de bir günde 35 müdür değişti Oyak'ın özelleştirme ihalesini kazandığı Erdemir'de genel müdürü değiştirdikten sonra ikinci hamlesi yönetim kademesindeki 35 müdürü değ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9