17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belarus’ta muhalefete darbe suçlaması Belarus’ta pazar günü yapılacak devlet başkanlığı seçimi öncesi yönetim, muhalefeti, Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko’nun yeniden aday olmasını bahane..
Daniel Freid: Ermeni soykırımı iddiaları karışık bir mesele ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu Bakan Yardımcısı Daniel Fried, Ermeni soykırımı iddialarının ‘karışık bir..
Kaçakçılığın ‘nitelikli terör’ sayılması elimizi güçlendirir Devletin her yıl 3 milyar dolar kaybetmesine yol açan akaryakıt kaçakçılığının ‘nitelikli terör’ kapsamına alınmasına yönelik çalı..
Lisans vermek tek başına yeterli değil BP Türkiye Akaryakıt Direktörü Ahmet Mert Yılmaz, kaçak yollarla yurda giren akaryakıt nedeniyle sektörde haksız rekabet yaşandığına dikkat çekiyor.
‘Kayıt dışılığa Vergi Kanunu yol açıyor’ Alınan tedbirlere rağmen akaryakıt kaçakçılığının önüne geçilememesinin altında vergilerin yüksekliği ile sektöre tanınan bazı imtiyazların yattığı be..
Sıkı denetime yüksek teknoloji 2005'i sektörü yapılandırma yılı olarak gören Enerji Üst Kurulu, 2006'yı kaçak akaryakıtla mücadele yılı ilan etti.
Herkes tankere yöneldi, Irak’a yük taşıyacak kamyon bulunamıyor Petroldeki kayıtdışılıktan elde edilen yüksek gelir, Doğu ve Güneydoğu'da kamyonculara kasalarını söktürtüyor.
Herkes Türkiye’yi konuşunca biz de uçmaya karar verdik Dünyanın en büyük low cost carrier (düşük maliyetli havayolu taşımacılığı) şirketlerinden Easy Jet, İstanbul uçuşlarına 37,99 Euro'dan (..
Merkez’e atamada sorun yok Merkez Bankası başkanlığına Erdem Başçı'nın resmen atanmasına dair kararname Köşk'ten onay bekliyor.
[HABER YORUM] Görevlendirmede liyakate bakılmalı Türkiye derin krizlerden sonra 'kişiler kapitalizminden' 'kurumlar ekonomisi'ne doğru gidiyor.
Memura ek ödeme Meclis gündeminde Ek ödeme alamayan memurlara ocaktan itibaren 40 YTL, temmuzdan itibaren de ilave 40 YTL daha ödeme yapılmasını öngören kanun tasarısının 2 maddesi daha kabul..
Devlet 15 bin ölüye emekli maaşı ödüyor Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘mezarda maaş’ olarak da adlandırılan ölülerin yerine maaş alan sahtecilerin listesini çıkardı.
Kredi kartında imza yerine şifre geliyor Kredi kartında sahtecilik ve hırsızlığın önüne geçmek amacıyla alışverişlerde şifre istenecek.
‘Dijital kamerada fiyatlar düşecek’ Türkiye’de dijital kamera pazarı, yeni firmaların ilgisiyle büyümeye devam ediyor. Bu yıl toplam 220 bin adet ürünle yüzde 40 büyümesi beklenen pazar, fiya..
OGS artık PTT şubelerinde PTT Genel Müdürlüğü, İstanbul’daki köprülerde 3 Nisan 2006 tarihinden itibaren nakit geçişlerin sona erdirilecek olması sebebiyle uygulamaya konulacak Otomatik Geçiş..
Unilever’in ciro hedefi 1 milyar Euro Geçen yıl 1 milyar dolar ciroya ulaşan perakende ve gıda devi Unilever’in, bu yılki hedefi 1 milyar Euro’luk toplam satışa ulaşmak.
Ribery'li Marsilya UEFA’ya veda etti İlk maçı Fransa'da 1-0 kazanan Zenit, Marsilya ile 1-1 berabere kalarak UEFA Kupası’nda çeyrek finale yükseldi.
Sucuyum dedi gaspçı çıktı Etiler’de, elinde boş su bidonu bulunan saldırgan, dün öğle saatlerinde emekli doktor Celalettin Özpolat’ın (83) dairesinin zilini çaldı.
Çarptılar, 13 kilo altını gasp ettiler İstanbul Yenikapı’da üç kişinin bulunduğu bir otomobil, Kapalıçarşı’daki bir kuyumcuya altın taşıyan kurye Bahattin Uğurlu ve Ahmet Kabahor’un bulunduğu..
10 aylık bebeğe tecavüz etti Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde amcasının 10 aylık kızına tecavüz ettiği öne sürülen ilköğretim öğrencisi N.G. (14) tutuklandı.
Ecstacy satılan kantine baskın Aydın’ın Söke İlçesi’nde, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi kantinini işleten Arif Duru (32), bir öğrencinin polise yazdığı ihbar mektubu sonucu gözaltı..
Ermeni konferansında ortak çalışma kararı İstanbul Üniversitesi’nde süren Uluslararası Türk-Ermeni İlişkilerinde Yeni Yaklaşımlar Konferansı’nda ilk somut sonuç alındı. Prof. Yusuf Halaçoğlu ..
Tecavüzcü ’Gazi Çetesi’ yakalandı Gaziosmanpaşa'da önceki sabaha karşı yapılan operasyonda bir kadına tecavüz eden, bir kadına da tecavüze yeltenen onlarca gasp ve hırsızlık suçundan aranan t..
Sunexpress uçağı zorunlu iniş yaptı Sunexpress’in Antalya’dan havalanan Frankfurt uçağı, hidrolik sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle kalkıştan 1 saat sonra zorunlu iniş yaptı.
Meclis’te ’korsan’ cümle kirizi Askerlere her türlü silah, mühimmat ve bunlara ait teknolojileri kiralama olanağı sağlayan yasa tasarısında, ’korsan’ bir ifade değişikliği Meclis’i karıştırdı..
ABD’ye üs vizesi Danıştay, "Liman, havaalanı, tesis ve üslerin, dost ve müttefik ülkelerce bir yıl süreyle kullanılmasına olanak tanıyan" 23 Haziran 2003 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı’nın ip..
Meclis’te ’Devletin memuruna AB maaşı olur mu’ kavgası AB’nin 200 milyon Euro’luk fonunu kullanmak için kurulacak Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde çalışacak personelin maaşlarını 3 yıl AB T..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10