17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ahmet Kaya'nın eşi Kuzey Irak'ta kuaförlük yapacak Erbil'de bir dükkan kiralayan Gülten Kaya, 30 bin YTL'lik mobilya alıp TIR'la gönderdi. 2000 yılında Paris'te geçirdiği kalp krizi sonucunda..
'Güneş tutulması deprem yaratmaz' 29 Mart günü ülkemizden de izlenecek olan tam güneş tutulması heyecanla beklenirken, Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Barbarosoğlu, bu olayın depremle i..
Uzanlar geri ister diye satılamıyor Kırmızı bültenle aranan Uzan Holding'in eski sahibi Kemal Uzan ve ailesinin 17 yıl oturduğu boğazdaki tarihi Ahmet Afif Paşa Yalısı, Kemal Uzan'ın alıcıya ..
'En güvenli' site gündüz soyuldu Sarı Konaklar'a lüks ciple gelen 4 kişi, işadamının evinden çıkardıkları kasayı 'ceset taşır gibi' çarşafa sararak götürdü. İstanbul'un güvenliği en yüksek si..
Velayet kurşunları Kızının velayetini alamayan koca çılgına döndü Yılmaz, eski eşini vurmak isterken araya giren kayınpederini yaraladı, kayınvalidesini öldürdü. Ayrıldığı eşiyle birlikte kal..
"İran, en büyük tehdit" ABD, 4 yılda bir yayımladığı Ulusal Güvenlik Strateji raporunu dün açıkladı. Raporda, Başkan George Bush'un ilk olarak 2002'de açıkladığı "önleyici saldırı" politikası..
Olmert'in desteği arttı! İsrail'in Eriha kentindeki Filistin hapishanesine düzenlediği operasyon, Başbakan Ehud Olmert'e yaradı. Operasyonun ardından Olmert'in başkanlığını yürüttüğü Kadima P..
Bush'la görüşmeyi, siyasi imajını bozar diye reddetti Son anketlerde oyları sürekli düşen ve ünlülerin aleyhine kampanyalar yapıp durduğu Amerika Başkanı George W. Bush'a bir isim daha sırtın..
İngiliz 'kobay'lar ölmek üzere İngiltere'de 4 bin 500 YTL için vücutlarında ilaç deneyen altı kişi ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. Deneye katılan iki kişi ise plasebo (İlaç görünümlü zararsı..
Rice ve Gül bu ay sonunda buluşuyor Hamas'ın Ankara ziyaretine tepkili olan ABD Dışişleri Bakanı Rice Bakan Gül'ün ay sonundaki ziyaretinde görüşmeyi kabul etti. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül..
Kadın mahkûmlara Ebu Garib işkencesi Irak'ta ABD askerlerinin işkenceleriyle gündeme gelen Ebu Garib cezaeviyle ilgili yeni fotoğraflar yayımlandı. Amerikan internet haber sitesi salon. com'u..
Direnişçilere karşı arı kovanı operasyonu ABD ordusu dün sivil savaşın eşiğinde kan gölüne dönen Irak'ta, mart 2003'de başlayan işgalden bu yana en büyük hava operasyonunu başlattı. Başkent B..
Türkiye'ye yine bir Paris-Viyana kıskacı 3 Ekim öncesinde müzakere hedefinin tam üyelikten sapması için çaba harcayan Fransa ve Avusturya, bu kez de eğitim ve kültür müzakarelerini "siyasi kr..
TBMM'den ikinci veto Japonya ile imzalanan yardım anlaşmasındaki "rüşvet" güvencesi nedeniyle sözleşmeyi onaylamayan TBMM Dışişleri Komisyonu, bu kez de "müstemleke değiliz" diyerek, Merkezi ..
'Sadaka' tartışması Bir milyon 400 bin memura temmuza kadar ayda 40, temmuzdan sonra ise ayda 80 YTL denge tazminatı ödenmesine ilişkin tasarıya, "sadaka" diye itiraz eden muhalefet milletvek..
Arınçlar tesettür defilesinde Ankara'da düzenlenen tesettür defilesini TBMM Başkanı Bülent Arınç, eşi ve kızlarıyla birlikte izledi. Hilton Oteli'nde düzenlenen defile, Hz. Adem'den bugüne ör..
Liderlik anketi 'Saadet'i bozdu Bir internet sitesinde, Saadet Partisi'nin başkan adayları konusunda yapılan anketten Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş adı çıkınca, Kutan kendi isminin ankett..
Dikili ağaçları var mı? Başbakan Erdoğan, hedeflerine inanmayanların olduğunu belirterek, "Onlar kriz tüccarlığı yapacaklardır, çünkü milletin hızına yetişemeyeceklerini biliyorlar" dedi. İst..
'Vatana ihanet gerekçe olmasın' Baykal, "Vatana ihanet bile vatandaşlıktan çıkarma gerekçesi olmamalı" dedi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, askerlik yapmayanların vatandaşlıktan çıkarılması ..
Çömez CHP'ye taktik verdi AK Parti'nin muhalif milletvekili Çömez, Brezilya'da solcu Devlet Başkanı Lula'nın nasıl iktidara geldiğini anlatan bir rapor hazırlayarak CHP lideri Deniz Baykal'a ..
Kıraç, Karsan'ın % 43'ünü 1 yılda borsada satacak Koç'un uzun yıllar tepe yöneticiliğini yapan İnan Kıraç, Karsan Otomotiv'in yüzde 43'ünü 1 yıl içinde borsada satacağını açıkladı. Kıraç, Kar..
Boyasız yemle yumurta ürettik, beğendiremedik City Farm Başkanı Emine Kamışlı, "Tüketici organik yumurtayı yeterince sarı bulmadı. Oysa o sarılığı, kimyasal boya katılmış yemler veriyor" dedi..
Kartta chip ve şifre dönemini pizzacı Okan başlatacak! Kredi kartıyla alışverişlerde kalemle imza yerine şifre tuşlama dönemi 1 Nisan'da başlıyor. Tanıtım kampanyası pizza kuryesi rolü alacak..
Nakit durumumuz iyileşti Türkiye'de şirket alabiliriz Unilever Türkiye Başkanı Karaca nakit durumlarının giderek iyileştiğini belirterek,"Bir şirket almaya hazır hale geliyoruz" dedi. Unileve..
'Türkiye yabancı doktor hurdalığına dönmesin' Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan 'futboldaki gibi kaliteli ve bize olumlu katkısı olacak yabancı doktora kapımız açık' dedi ve ekledi: Ucuz d..
'Okuyabildiğin son noktaya kadar oku' Antalya Aksekili olan Sıdıka Başçı'nın anne ve babası hacı. Üniversitelere ekonometrik model yazılımı satan Başçı çocuklarına vakit ayırmak için kariyeri..
İnşaat üzerine yıkılınca Binay emekliliğini istedi Merkez Bankası'nda Ayalp ile Özatay'dan sonra Şükrü Binay da emeklilik kararı aldı. Binay'ın ayrılma nedeni, hâlâ soruşturma yapılan inşaat ..
8 milyar dolarlık şehir kuracaklar Dubaili Tameer Holding İstanbul'a dev uydukent veya kule yapacak. Hükümetle işbirliği yapmak isteyen holding, 8 milyar dolar yatıracak. Dubai ve Ürdün'da de..
Olmayan kuleleri Dubaililer kapatmış Olmayan El Maktum'un Türk CEO'su Denizmen, daha çivi bile çakılmayan Dubai Kuleleri'ndeki tüm daireleri Dubaililer'in aldığını söyledi. İstanbul'un görünt..
AP: Değişim süreci yavaşladı Avrupa Parlamentosu (AP), müzakerelerin başlamasından sonra ilk kez Türkiye ile ilgili görüşlerini dile getirdiği "Genişleme Raporunu" dün onayladı.
Uğur Dündar’a 30 milyon dolarlık teşekkür Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Ahmet Ertürk, Arena Genel Yönetmeni Uğur Dündar’a batık Egebank’ın eski sahibi Murat Demirel’in, yurtdışındaki ..
Gates, 100 dolarlık bilgisayarla alay etti Microsoft Başkanı Bill Gates, rakibi Google’ın desteğiyle Massachusetts Institute of Technology’de, gelişmekte olan ülkeler için üretilen 100 dolarl..
Gebze Empati Kişisel Gelişim Derneği’nde kuş gribi konuşuldu Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Empati Kişisel Gelişim Derneği'nin Dünya Tıp Bayramı çerçevesinde düzenlediği p..
Mafya çatışmasında yaralanan 2 kişi hayatını kaybetti Kocaeli'nde geçen hafta cuma günü meydana gelen mafya çatışmasında yaralanan 9 kişiden 2'si hayatını kaybetti.
‘Çanakkale, cenazesini kendileri kılanların zaferidir’ Araştırmacı yazar Hasan Hüseyin Maltepe, Çanakkale savaşlarında babalarla oğulların adeta ölmek için yarıştığını, dünyanın bu en çetin s..
Çırağan’ın yardımları, ihtiyaç sahiplerinin evlerine bırakıldı Gebze’de sosyal aktivitelerle adından sıkça söz ettiren Özel Çırağan Çocuk Yuvası, anlamlı bir yardımda daha bulundu.
AP de ‘önce siyasi kriter’ dedi Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği’yle (AB) tam üyelik müzakerelerine başlayan Türkiye’nin öncelikli olarak siyasi kriterleri tamamlamasını istedi.
Fransız gençlerin isyan ateşi dinmiyor Fransa'da hükümetin gençlerin istihdamını kolaylaştırmak amacıyla çıkarttığı iş yasasına karşı çıkan öğrencilerin eylemi giderek büyüyor.
Ankara-Brüksel hattında ‘siyasi kriter’ gerilimi AB ile fiilî müzakerelerin mayısta Hükümetler Arası Konferans’la başlaması beklenirken, yeni bir tartışma çıktı.
‘Önleyici saldırı’ doktrini yeniden Washington’ın güvenlik belgesinde ABD Milli Güvenlik Strateji belgesi yenilenmiş haliyle dün açıklandı. Bush yönetimi tarafından 2002’de ortaya atılan ve I..
Rice: İran terörün merkez bankası gibi ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İran’ı terörün merkez bankası olarak niteledi.
Amerikan ordusu Samarra’ya işgal gibi operasyon başlattı ABD, 2003’teki işgalden sonra Irak’ta en büyük operasyonu başlattı. Samarra yakınlarına 50 uçak, 200 zırhlı araç ve bin 500 askerle sa..
Rusya, Hazar’da boru hattına karşı çıkıyor Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gaz krizi, Trans-Hazar enerji boru hatlarını tekrar gündeme getirirken Moskova, Hazar’ın altından inşa edilecek b..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10