17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doktor objektifinden sergi Nobel İlaç'ın, doktorlar için bu yıl ikincisini düzenlediği fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Yangın felaketinin açtığı yarayı Kızılay saracak Kızılay, kaldıkları çadırda çıkan yangında yaralanan 2 çocuğa ve ailesine yardım eli uzattı. Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, yangında ağır yar..
İTO, Kadıköy’e hizmet binası açtı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Kadıköy Bölge Temsilciliği, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’un katıldığı bir törenle hizmete açıldı.
BBP, Çanakkale’ye çıkarma yapacak Büyük Birlik Partisi (BBP), 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma törenleri için Çanakkale'ye çıkarma yapacak.
Muzaffer Sarısözen AKM’de törenle anılacak Türk halk müziği hocası Muzaffer Sarısözen Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen geceyle anılacak. Sivaslılar Eğitim ve Kültür Vakfı, hocanın ..
İstanbul Emniyeti suçla mücadeleye hız verdi İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, şehirde mart ayının birinci yarısında mala ve cana karşı işlenen suçlara karşı yürütülen operasyonel ça..
78’liler Girişimi, 16 Mart olaylarını protesto etti 78’liler Girişimi, 28 yıl önce İstanbul Üniversitesi önünde patlayan bomba sonucu 6 kişinin öldüğü ve 50’ye yakın kişinin yaralandığı olayl..
Kuyumcu kuryeleri filmlerdeki gibi soyuldu Eminönü’nde bir kuyumcu kuryesinin aracına çarparak durduran silahlı gaspçılar, 13 kilogram altını çaldı.
Soyguncu sucu kılığında geldi Beşiktaş’ta, sucu kılığına bürünen bir şahıs, Akmerkez arkasında bir eve girerek, evdeki yaşlı çifti darp edip bıçakladıktan sonra evi soydu.
Hırsızlar Koşuyolu PTT şubesini soydu Kadıköy Koşuyolu PTT Şubesi kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından soyuldu.
Belediye başkanıyken temeli atılan tesisi Başbakan olarak hizmete açtı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan ve hizmete giren 50 yeni tesisi törenle hizmete aç..
Vergi denetmenleri eşitsizliğe isyan ediyor Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde görev yapan vergi denetmenleri, Zaman Gazetesi'ne verdikleri tam sayfa ilanla Başbakan'dan özl..
Uğur Dersaneleri hakkında suç duyurusu Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) üyeleri, İstiklal Marşı'nın bir dörtlüğünü değiştirerek ÖSS deneme sınav sorusu olarak test kitabına koya..
Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi ek binayla büyüdü Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek poliklinik binası hizmete açıldı. Dört ayda yapımı tamamlanan poliklinik binasında günde 2 ..
Çalışanların yüzde 80'i işini sevmiyor Duygusal zekanın (EQ) iş yaşamında başarı ve mutluluk elde etmek için önemli bir etken olduğunu belirten Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı Eray ..
Malkoçoğlu okullarda uyuşturucuyla savaşıyor Türk sinemasının sevilen sanatçısı Cüneyt Arkın, "Öğrencilerimizi uyuşturucudan, alkolden ve sigaradan kurtaralım." dedi.
Bursa’da evlilikle ilgili 4 fuar açılıyor Bursa, bugünden itibaren 3 gün sürecek 4 ayrı fuara ev sahipliği yapacak.
Bursagaz 50 kişiye bir yıl bedava doğalgaz verecek Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Şirketi Bursagaz, 15 Haziran'a kadar tesisat dönüşümünü gerçekleştiren aboneleri arasında yapacağı çekilişle..
Büyükşehir otobüsleri, tüm ilçelere sefere başladı Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi (BOİ), 5216 sayılı yasa ile büyükşehir sınırlarına katılan ilçe ve ilk kademe belediyelerinin t..
Darıca’ya iki büyük otel yapılacak Turistik yatırımlarla ilgili bilgi veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yakında Bayramoğlu’nda iki büyük otelin inşaatına başlanacağını açıkladı. ..
Ermenistan sınırı için Karabağ şartı Türkiye, yıllardır kapalı olan Ermenistan sınır kapısının açılması için nabız yoklayan ABD'ye, "Dağlık Karabağ'da ilerleme olmadan sınır açılmaz&..
Orduevlerine giriş artık daha zor Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İç Hizmet Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle sivillerin orduevlerine girişleri zorlaştı. Orduevi ve askeri gazinolardan yarar..
Meclis'te 'Cumhuriyet' krizi Avrupa Birliği'nden (AB) Türkiye'ye sağlanacak mali yardımların dağıtımı için bir birimin kurulmasını öngören uluslararası sözleşme, TBMM Dışişleri Komisyonu'nda ..
Albay Aydın Yeşil yeni görev yerinde Polisin 'Çağrı Operasyonu' kapsamında tutuklanan ve bir gün sonra tahliye edilen Bursa İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Aydın Yeşil görevden alındı.
Terfiye isyan etti, görevini kaybetti 15 yıldır terfi edemeyen trafikten sorumlu Zonguldak Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir Kuş, Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner ve bazı eski polis müdürleri..
Selleri de AB önleyecek Bulgaristan'ın baraj kapaklarını kontrolsüz bir şekilde açması sınıraşan sular konusunu bir kez daha gündeme getirirken Türkiye, bu konudaki dış politikasında Avrupa B..
Hedef ülke: Bulgaristan Sel felaketi dün TBMM Genel Kurulu'nda da gündeme geldi. AKP Edirne Milletvekili Necdet Budak, 40 yıldır aralıklarla sel felaketi yaşandığını ve...
Okul kantincisi ecstasy satmış Aydın'ın Söke ilçesindeki Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi kantinini işleten A.D., bir öğrencinin emniyet müdürlüğüne yazdığı ihbar mektubu sonucu ecst..
Bu kez söz dinleyin lütfen! Okullarda sık sık kıyafet değişikliği yapılması ve kıyafetlerin anlaşmalı mağazalarda yüksek fiyatla satılmasından şikâyet eden velilere Milli Eğitim Bakanı Hüseyi..
Ruhsatsız silahta patlama Emniyet Genel Müdürlüğü sorumluluk alanı içinde 2005 yılında yaşanan kasten adam öldürme olaylarında ele geçirilen ruhsatsız silah sayısı 2000 yılına göre yüzde 62,7..
OGS, PTT'den alınabilir İstanbul'daki köprülerde daha fazla gişede kullanılacak Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) aletlerini Ziraat Bankası'nın yanısıra PTT de satmaya başladı.
Ankara Garı büyüyecek Türkiye'yi yıl sonunda hızlı trenlerle tanıştırmayı planlayan TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara Garı'nı da bu yönde hazırlıyor. Çünkü banliyö işletmeciliği hariç...
Sigara dumanı davaya boğdu Marmaris Adliyesi'ndeki sigara içme tartışması, bir avukat çiftle Muğla Barosu yöneticileri arasında dava maratonuna döndü.
İki kişilikmiş!.. Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde iki kişi taşıma izni bulunan bir teknenin batması sonucu 27 kişi öldü. Yeni Çin Haber Ajansı'nın haberinde...
'Dondurulan' umut kül oldu Fransa'da, gelecekte hayata dönme hayaliyle öldüklerinde bedenleri dondurulan çiftin umutları, dondurucuda arıza olunca suya düştü. Emekli doktor Raymond Martinot'n..
Sokakta sigara içmek yasak ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Calabasas kasabası sigara yasağında bir adım daha atarak sokakta, otobüs duraklarında ve diğer tüm halka açık mekânlarda sigara ..
1537 tarihli ilk matbu Kuran Kuran-ı Kerim'in, İtalya'nın Venedik kentinde basılan 1537 tarihli ilk matbu nüshalarından birinin günümüze dek ulaştığı açıklandı.
'Morupar' aşısı toplatılıyor Amerikan ilaç firması Chiron, kızamık-kabakulak-kızamıkçığa karşı kullanılan Morupar aşısını yan etkileri fazla olduğu için toplatma kararı aldı.
150 yıl ömür hayal değil Bu dünyada 150 yıl geçirmeye hazır mısınız? Uzmanlara göre tıptaki gelişmeler pek çok insanın şu an için üst sınır kabul edilen 120'nin çok çok üzerinde yaşayabileceğ..
Eş acısı en fazla altı ay sürüyor Eşinin ardından yıllarca yas tutan 'kederli dul' imajı sarsıldı! Eşini kaybeden yaşlıların yarıya yakını altı ayda teselli buluyor.
SPK tebliği TÜRMOB'u kızdırdı Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğ'i, yeni bir mali müşavirlik standardı getirdiği gerekçesiyle ..
Ataşehir'de Danıştay kararı ruhsatlı projeleri etkilemiyor Danıştay'ın Ataşehir imar planına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı ruhsatlıları etkilemeyecekTHY, Petersburg uçuşlarına başladı
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10