17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Terörist ararken petrol buldular! Mustafa Mutlu - Zaman, en zor bilmeceleri bile çözmemizi sağlıyor. 'ABD, neden kendisine binlerce kilometre uzaklıktaki Afganistan'ı ve Irak'ı işgal etti?'..
Yaşlanan Avrupa Genç Türkiye Cengiz Aktar - Irak savaşı öncesinde ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld savaşa karşı olan Avrupa'yı yaşlı olarak nitelendirmiş ve kıt'anın fena halde tepkisini ..
Bilal Çetin'lerin annelerini ağlatmayın! Selahattin Duman - Türkiye medyasının yeni mazlumu Bilal Çetin 'Hükümet adamları Eximbank olayında niye susuyor?' konulu haberi için mahkemeye veril..
Bir tür el koyma Okay Gönensin - Siyasi iktidarın birlikte çalışacağı üst düzey bürokratları seçme hakkı vardır. Ancak bu seçimde ölçüt olarak görevle ilgili nitelikler yerine siyasi fikir ..
'Opera bale' kaynıyor Beyhan Murphy, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'ndeki başkoreograflık görevinden ekibi ile birlikte istifa etti. Yerine Selçuk Borak getirildi.
Emekliye fişsiz iade yasası tamam TBMM Genel Kurulu'nda, emeklilerin vergi iadesi için fiş toplaması uygulamasına son verilerek, bunun yerine ek ödeme yapılmasını öngören yasa tasarısının 1. ..
Denge tazminatına tırpan Hükümet makam tazminatı almayan birinci deredeceki uzmanlar ve üniversite yöneticileri ile DSİ, Karayolları ve Tapu Kadastro'daki mühendis, mimar ve şehir plancıların..
Toyota: KDV indirimi canlılık getirir Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdürü ve CEO'su Kazuhiro Kobayaşi, vergi oranları belirlenirken ülkenin ekonomik durumunun dikkate alınması ge..
Hoşgörüsüzleştik mi? Hayır, tam tersi... Haşmet Babaoğlu - Medyanın bir bölümü tez elden yargıya varmış: Türk toplumu hoşgörüsüzmüş, birbirine katlanmakta zorlanıyormuş, kendisi gibi olmaya..
Hırça mapasına geldi! Necati Doğru - Denizcilik anlatımıdır, gemi adamları 'hırça mapasına geldi!' derler. Geminin demirini atarsın; uzun zincir, ucunda çapası, denizin dip maviliklerine do..
Şiddet, şiddet, şiddet! Zülfü Livaneli - Farkında mısınız; şiddet giderek yaklaşıyor; günlük hayatımıza sızıyor, yakınlarımızı tehdit ediyor...
Sözlerini Halil Berktay'a iade ediyorum! Ruhat Mengi - Her ne kadar yurt içinde ve dışında araştırma merkezlerinde kimya mühendisi olarak çalışma deneyimlerim olsa da 20 yıla yakın süredir ..
İktidar tekledi Güngör Mengi - AKP iktidarı ne yapmak istiyor? Merkez Bankası'nı işgal etmek uğruna geleceği kumara mı yatırıyor?
Çekirdek aile modeli sosyal arızayı yaratıyor Başbakan Erdoğan 1. Ortadoğu Yaşlanma Kongresi'nde, Türklerin geleneksel geniş aile yapısının önemini anlattı
'Sinir harbine son verin, çok zararlı oluyor!' Erdem Başçı'nın göreve başladığı ilk gün bankada yaşanan gerilim sonucunda Şükrü Binay'ın da emeklilik dilekçesini vermesiyle başlayan karışıkl..
Özilhan: Doktor hurdalığına dönmeyelim Anadolu Sağlık Merkezi'nin kurucusu Özilhan, 'Türkiye, doktor hurdalığına dönmesin, iyileri gelecekse gelsin. Bizi daha ileri taşımayacaklarsa anlamı y..
İddianame krizi Starbucks'ın kahve satışlarını bile düşürdü Starbucks Türkiye Genel Müdürü Aşur, 'Hazırladığımız moral endeksine göre Büyükanıt krizinde kahve ve tekstilde satışımız yüzde 7 ..
İşadamları Kurtlar Vadisi sorgusuna hazırlanıyor Türk Amerikan İş Konseyi, Washington'daki konferansında ABD'lilerin Kurtlar Vadisi Irak filmi ve Hamas'ın ziyaretiyle ilgili sorularına ne ce..
8 milyar dolarlık yatırım için hükümetle görüşüyor Körfez ülkelerinin proje rekortmeni Tameer Holding, örneklerini BAE'de yaptığı konut ve alışveriş merkezleri içeren dev yaşam merkezini İst..
'Kapıdan kovsalar bacadan oynatırız' İnternetten erişimi engellenecek olan sanal kumar siteleri, Türk kumarbazlara hemen bir e-mail yolladı: Yasaktan korkmayın, adres değiştiririz. Bize tele..
Seyit Onbaşı'nın mermisi düzeltildi Mermiyi aslında sırtında taşıdığı halde, kucağında taşırken tasvirlenen Seyit Onbaşı'nın heykeli geçen yıllarda sık sık eleştirilere neden olmuştu
Dilara kime yansın Gözlerinin önünde vurulan dedesine mi? Kurşunlardan kılpayı kurtulan annesine mi? Kalp krizinden ölen anneannesine mi? Yoksa katil çıkan babasına mı? İşte 7 yaşındaki kız ..
Çeteler savaştı, o öldü Zehra İnci Ercan, şehir içinde bindiği bir yolcu minibüsünde, kırmızı ışıkta beklerken kurşunlara hedef olmuştu
Tesadüfe bak ABD, Afganistan'da Ladin'i bulamadı ama çok zengin petrol ve doğalgaz yatakları buldu!
Asimetri yaratacak fikirden ürkmeyin Genelkurmay Başkanı, Harp Akademileri'nde kurmaylık eğitimi gören personele ilginç bir uyarı yaptı: Aykırı fikirlere 'vatan haini bir düşünce' gibi iddia..
Bilal Çetin'e 'suç duyurusu' Meclis gündeminde CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, BDDK'nın Eximbank'ın EGS Şirketi'ne usulsüz kredi vermesi olayını haberleştiren VATAN Gazetesi Ankara Temsi..
15 yeni üniversite Köşk'ten geçti Çankaya Köşkü, yeni kurulacak 15 üniversiteye YÖK'ü devre dışı bırakarak iki yıllığına kurucu rektör atanmasına vize vermeme kararlılığını sürdürüyor
Konferansta 'Mavi Kitap' tartışması İstanbul Üniversitesi'nin düzenlediği 'Türk-Ermeni ilişkilerinde yeni yaklaşımlar' konulu konferansın ikinci gününde soykırımı savunan Mavi Kitap da enine..
Nüfus cüzdanları cüzdana girecek İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Vekili Fatih Şahin, ebadının büyüklüğü nedeniyle cüzdanlara sığmayan nüfus cüzdanlarının boyutunu ..
Darbe diyaloğu MİT yetkilisi 'Jandarma ve Emniyet'i izleme lüksümüz yok' deyince AKP'li komisyon üyesi espri yaptı: Demek ki darbeleri Başbakan'a haber verme yetki ve göreviniz yok
'Canım isteniyorsa onu da veririm' 'PKK terör örgütü değil' diyen Hakkari Belediye Başkanı Tekçe, sözlerinin arkasında
Erzincan'da helikopter düştü 5 şehit Yüksek gerilim hattına çarpan helikopterin düşmesi sonucu 5 asker şehit oldu, 1 yaralı var
Otoda 'muafiyet' Rekabet Kurumu'nun 1 Ocak 2006 tarihinde yürürlüğe giren Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği'nin işlerlik kazanm..
İskenderun'a Danıştay freni Danıştay 13. Dairesi, İskenderun Limanı'nın 36 yıl süreyle ihalede en yüksek teklif veren PSA-AKFEN Ortak Girişim Grubu'na devredilmesine ilişkin ihale komisyonu k..
Gül: Başçı'da bir problem yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Merkez Bankası Başkanlığı için kararnameye Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in incelemeden onay vermesinin beklenemeyeceğini belir..
Amerika, İran'ı hedef gösterdi ABD yeni ulusal güvenlik strateji belgesinde nükleer programına karşı çıktığı İran'ı hedef gösterdi. Belgede "ABD'yi İran gibi tehdit eden yok" denildi.
İran, ABD ile masaya oturuyor Nükleer programı nedeniyle ABD tarafından 'bir numaralı tehdit' olarak nitelenen ve Irak'taki direnişi desteklemekle suçlanan İran, Irak konusunda Washington ile..
Bakoyani ABD yolcusu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün 26-29 Mart'taki ABD ziyareti öncesi Yunanlı meslektaşı Dora Bakoyani Amerika'yı ziyaret ediyor. Yunan Dışişleri dün Bakoyani'nin 22 Mart'..
İsrail'le 'sıcak bahar' Hamas ziyareti ile gerilen Türkiye-İsrail ilişkileri canlanıyor. Dışişleri Müsteşarı Ali Tuygan'ın geçen haftaki Tel Aviv ziyaretinde ilişkilerin etkilenmemesi için bi..
Miloş'un naaşı ziyarete açıldı Eski Sırp lideri Slobodan Miloşeviç'in önceki gün Belgrad'da birkaç yüz kişi tarafından karşılanan cenazesi, dün ziyarete açıldı. Sosyalist Parti'nin...
Fransa-Libya nükleer ortak ABD yönetiminin Nükleer Silahların Önlenmesi (NPT) anlaşmasını delerek atom silahı sahibi Hindistan'a nükleer işbirliği anlaşma imzalamasından cesaret alan Fransa, ..
Annan, Esad'a teşekkür etti Lübnan'ın eski başbakanı Refik Hariri'ye yönelik suikastı araştıran BM komisyonunun başkanı Serge Brammertz'in raporunda Şam'ın yeterli işbirliği yaptığını yazması..
İsrail'in bastığı Eriha cennetmiş İsrail'in Filistinlilere 'böcekler' diyen sağcı turizm bakanı Rehavam Zeevi'yi öldürmekle suçladığı FHKC liderlerini ele geçirmek için bastığı Eriha Hapishan..
MİT'ten Meclis'e: Şemdinli kolay tahrik olur MİT İstihbarat Başkanı A.G. ile Operasyon Başkanı A.Ş., Şemdinli Komisyonu'na bilgi verdi: "Şemdinli, İran-Irak arasında köprü, insanları..
Ahıska Türkleri yasası kalacak İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan Yeni Vatandaşlık Yasası taslağında Ahıska Türklerinin Türkiye'ye Kabulü ve İskânı'na Dair Kanun'un yürürlükten kaldırılacağı y..
Aydınlar: Nevruz için sağduyulu olun 22 sivil toplum örgütü ortak bildirilerinde, son günlerdeki olaylarla tırmanan gerilimin Nevruz ile son bulmasını diledi, güvenlik güçlerini soğukkanlı ol..
Bu kavga zor biter 'İyi niyetli değil' Türban, katsayı ve en son da mesleki formasyonlar konusunda tartışan YÖK ile Milli Eğitim'in kavgası büyüdü. Bakanlık, "Formasyon bizim işimiz" diyerek..
Sezer'den zorunlu onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce veto ettiği 15 yeni üniversite kurulması ve YÖK'ün yapısının değiştirilmesine dair yasayı onaylayarak Anayasa Mahkemesi'ne g..
Müzakerede yeni pürüz Türkiye'nin bilim-araştırma başlığının ardından kısa sürede açılmasını umduğu ikinci müzakere başlığı olan eğitim-kültür alanında Ankara'yı rahatsız eden bir eğilim beli..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10