17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Mart 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kadıköy finale aday Futbol Federasyonu, 2005 Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından 2008 UEFA Kupası Finali’nin de İstanbul’da oynanması için UEFA’ya resmi başvuruyu dün yaptı.
Değişim başlıyor G.Saray yıllarca suçlu aradı. Ama kimse sistemdeki tıkanıklığı görmedi. Biz sadece G.Saray’ı yönetmeye değil, yeniden organize etmeye geliyoruz. Hem de dünyanın alanındaki uz..
Off-shore borçlanmalarına vergi geliyor Maliye Bakanlığı, bankaların vergi cenneti olarak adlandırılan off-shore merkezleri üzerinden yapacakları borçlanmaları tam olarak kontrol etmek ve ver..
Döviz rezervi 58 milyar doları aştı Merkez Bankası'nın döviz rezervleri, 10 Mart itibarıyla 58 milyar 124 milyon dolar ile yeni rekor seviyeye yükseldi.
Bütçe şubatta 2,5 milyar YTL açık verdi Merkezi Yönetim Bütçesi, şubat ayında 2,5 milyar Yeni Türk Lirası açık verirken, 4,3 milyar yeni liralık da faiz dışı fazla sağladı.
Bankalar kredi verdi, motosiklet satışları tam gaz Uzakdoğu markaları ve kredi kartlı kampanyaların etkisiyle motosiklet pazarının her geçen yıl büyüdüğü belirtilerek, satışların geçen yıl bi..
Otomotivciler de KDV oranında indirim istiyor Toyota Otomotiv Sanayii Türkiye Genel Müdürü Kazuhiro Kobayashi, vergi oranları belirlenirken ülkenin ekonomik durumunun dikkate alınması gerekti..
Zaman'ın akaryakıt manşeti Rus medyasında Zaman'ın akaryakıt kaçakçılığıyla ilgili dünkü manşeti yurtdışında da yankı buldu.
Halkın yüzde 75’i haber programı izliyor Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından 14 ilde yapılan, 15 ve üzeri yaştaki toplam 4 bin 606 kişinin katıldığı ‘Televizyon İzleme Eğilimleri..
Risale-i Nur kongresinin konusu ‘ahlâkî çöküş’ Yeni Asya Gazetesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal Risale-i Nur Kongresi’nde ‘ahlak’ konusu ele alınacak. Gazetenin imtiyaz sahibi Mehmet Kutlul..
SSK, devlet hastanelerini hatalı rapor vermekle suçladı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), malulen emekli olmak ya da vergi indiriminden yararlanmak için hastanelerden sağlık kurulu raporu alan ..
Askeri helikopter düştü: 5 şehit Erzincan'ın Sansa Deresi mevkiinde yüksek gerilim hattına çarpan askeri helikopter düştü.
Lav silahı ile yakalanan köy korucusu serbest Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Düğüncüler köyünde ikamet eden geçici köy korucusu Behrem Ertem'in evine yapılan baskında tam bir cephanelik ele ..
Basın toplantısıyla ‘hakkını’ aradı: Rütbemi çaldılar Zonguldak Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir Kuş, basın açıklaması yaptı ve kasıtlı olarak rütbesinin yükseltilmediğini savundu.
Çifte provokasyon bekleyen polis Nevruz alarmında Terör örgütü PKK ile Türk İntikam Tugayı’nın (TİT), Nevruz kutlamaları sırasında çeşitli illerde provokasyon amaçlı eylemler planladığını tes..
Doğu’da hareketlilik artıyor Nevruz öncesi canlı bombalarla halkın huzurunu bozmak isteyen terör örgütü PKK, önceki gün Diyarbakır'da iş başındaydı.
Mahkemeden ‘Newroz’a izin çıktı Kürtçe yazım dilinde kullanılan ‘w'ye mahkemeden izin çıktı. Kars Sulh Ceza Mahkemesi, DTP adına Kars İl Başkanı Mahmut Alınak'ın hazırladığı Nevruz davetiyesi..
Nevruz barış, umut, sevgidir Kültür ve Turizm Bakanlığı, 'www.kulturturizm.gov.tr' adresli internet sitesinde, çocukların Nevruz Bayramı'nı daha iyi algılamalarına yönelik yeni bir köşe açtı...
‘PKK terör örgütü değil’ diyen başkan hâlâ ısrarlı Şemdinli Araştırma Komisyonu’nda, "PKK terör örgütü değildir. Kürtlüğümle gurur duyuyorum." demesi üzerine hakkında Ankara Cumhuriyet Başsav..
Terör örgütü internetten canlı bomba arıyor Nevruz öncesi ülkede bombalama eylemleri yapmayı planlayan PKK terör örgütünün yan kuruluşu Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), internet üzerinden ..
Edirne’deki selin zararı 100 milyon YTL’yi aştı Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, Edirne’deki sel felaketi sebebiyle zararın ilk tahminlere göre, 100 milyon YTL’yi geçtiğini..
Genelkurmay Başkanı Özkök: Geleceğimiz için iç barış çok önemli Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök, Harp Akademileri Komutanlığı’nda ‘yeni güvenlik ortamının Türkiye’ye etkilerini’ anlatırk..
Öğretmenler müfettişlik sınavını geçemedi Milli Eğitim Bakanlığı'nın 5 yıl aradan sonra ilk defa alacağı 498 ilköğretim müfettişi için açtığı sınava 4 bin 946 öğretmen girdi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nda bürokrat operasyonu Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlıktaki üst düzey bürokratlara yönelik operasyon başlattı. İlk planda 2 genel müdür ile 2 bağımsız dair..
Sezer yeni üniversiteleri onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin 5467 sayılı kanunu onayladı.
Topçu Seyit Onbaşı heykeli yenilendi Çanakkale'nin Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyündeki Mecidiye Tabyası'nda bulunan Çanakkale Savaşı kahramanı Seyit Onbaşı'nın heykeli değiştirildi.
‘Güneş tutulmasının depremle ilgisi yok’ Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, "Güneş tutulması ile deprem ilişkis..
Kur’an’ın ilk matbu nüshası İtalya’da Kur'an-ı Kerim'in dünya tarihinde matbaa aracılığıyla Arap harfleriyle 1537'de ilk kez basılan nüshalarından bir adedinin halen Venedik'te bulunduğu bil..
Acil 112'de "havadan müdahale" hazırlığı KAYSERİ - Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin uygulamaya koymaya hazırlandığı helikopter-ambulans projesinin Türkiye geneline yaygınlaştırılması..
Antalya, lüks tekne üretim merkezi oluyor ANTALYA - Antalya Serbest Bölgesi, Akdeniz'in lüks tekne üretim merkezi olma yolunda ilerliyor. Halen 23 tekne firmasının faaliyet gösterdiği bölgede..
Halı ihracatçısı yüksek gümrük vergisinden şikayetçi GAZİANTEP - Gaziantep Halıcılar Odası Başkanı Yalçın Konukoğlu, Ukrayna'nın son bir haftadan bu yana halı ithalatında gümrük vergilerini y..
AB sürecinde Türk tütününün avantajı artacak İZMİR - Türkiye'nin AB ile müzakerelerinde en şanslı tarım ürünlerinden biri tütün olacak. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm..
Syriana’dan İran’a mesaj: Oyunu bozma! "Ortadoğu’da gün gelip barış rüzgârları esecek." ümidi ile yaşayanlardansanız, baştan söyleyelim bu film hiç size göre değil.
Beyza, kadınlarıyla gerdi, büktü, sıktı Mustafa Altıoklar, yakın zamanda gösterilen ‘Banyo’dan sonra "Beyza’nın Kadınları" ile karşımızda.
Eski zamanların kokusu "Lavanta Kokulu Kadınlar", 59’unda oyunculuktan yönetmenliğe geçen Charles Dance’in, ilk filmi.
Ya gerçek, gerçek değilse Kocası tarafından aldatılan ve mesleği fotoğrafçılıktan soğumaya başlayan Amanda (Oscar’lı Marlee Matlin) giderek yaşamda kaybolduğunu hissetmekte ve anti depresanla..
Yalancı çoban durumu Jeff Wadlow’un yönettiği bir gençlik korku filmi olan "e-katil", yalan oyunu oynayan sekiz masum lise öğrencisinin vahşetle yüz yüze gelmesini konu alıyor.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10