16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bratu 100 bin dolar! Rapid Bükreş Kulübü'nün, 2003 yılında Galatasaray'a sattığı Florin Bratu'nun bonservis bedelini sadece 100 bin dolar olarak gösterdiği ortaya çıktı. Cim-Bom, Rumen golcü ..
Anıt ağaçlar korunsun Manisa Sarıgöl'deki Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri "Anıt Ağaçlar Projesi" başlattı. Çevrelerindeki anıt ağaçların resimlerini ve bilgilerini içeren dosyayı, Okul M..
Alman yatırımcıdan Ege Bölgesi'ne ilgi Almanya 'nın İzmir Başkonsolosu Dr. Peter Kolb, Alman yatırımcıların İzmir ve Ege Bölgesi'ne özel ilgi gösterdiklerini söyledi. Kolb, Ege Bölgesi Sanayi..
Dokuz Eylül'e AB vizesi Erasmus programı çerçevesinde hazırlanan proje kabul edildiAdnan Menderes'te inşaat seferberliği
Anadolu Buluşması yarın Çanakkale'de Doğan Yayın Holding'in "Anadolu'daki Avrupa Toplantısı"na bu kez Çanakkale ev sahipliği yapacak. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de katıla..
Pakistan halkı Türkiye’den giden doktorların hizmetine hayran kaldı Pakistan’da yaşanan depremin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından gönüllü olarak bölgeye gönderilen Kütahya’daki sağlık per..
Hastanede sıra bekleyen kalp hastası kurtarılamadı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, hastanede sıra beklerken fenalaşan kalp hastası, acil serviste ilk müdahalesi yapıldıktan sonra kaldırıldığı ..
Uyuduğu terminalin tavanı çöken boyacı ağır yaralandı Zonguldak’ta, otobüs terminalinin tavanında uyuyan kimsesiz bir genç, tavanın çökmesi sonucu düşerek ağır yaralandı.
’Bize emanet edilen bu yurdun değerini bilmeliyiz’ Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Özel Yavuz Selim Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda, öğrenci ve öğretmenlere Çanakkale Zaferi’ni anlatan araştır..
10 yaşındaki Zeynep babasının atölyesinde çiniciliği öğreniyor Kütahya'da 10 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Zeynep Yıldırım, babasının atölyesinde çini hamuruna ustaca şekil veriyor.
Akçakoca’da bombalı saldırı olayı ile ilgili bir kişi yakalandı Düzce'nin Akçakoca ilçesinde iki restoranın silahla tarandıktan sonra el bombası ve molotofkokteyli ile kundaklanması olayıyla..
Avrupa Birliği süreci DPÜ’deki sempozyumda üç gün tartışılacak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), bugünden itibaren üç gün sürecek olan "AB sürecinde Türkiye'nin sosyo-ekonomik ve siyas..
Öğrenciler markette ders işledi Zonguldak Ahmet Erdoğan İlköğretim Okulu 1/A sınıfı öğrencileri, alışveriş yaparak para kullanmayı öğrendi.
Kalıcı konut sakinleri yeni inşaat teşebbüsüne tepkili Düzce Depremzedeler Derneği (DEPDER) üyeleri, kalıcı konutlar bölgesindeki arsalarda bazı kooperatiflerin haksız bir şekilde inşaat çalı..
Kömür üretimini artıracak dev makine hizmete alındı Garp Linyitleri İşletmesi (GLİ), Soma Linyitleri İşletmesi’nden, takas yoluyla Tunçbilek kömür sahalarına aldığı 40 numaralı PH 1900 elektr..
UNESCO, Zembilli Ali Efendi’nin evini unuttu Tarihî Zeyrek Evleri, UNESCO’nun baskılarıyla kurtarılıyor. Ancak 3 Osmanlı padişahına şeyhülislâmlık yapan Zembilli Ali Efendi’nin evi ve türbesi..
Fatih’li öğrenciler fakir aileler için yardım topladı Fatih Üniversitesi öğrencileri, Yakuplu'da yaşayan 22 fakir ailenin maddî ihtiyaçlarını karşılamak için ilginç bir kampanyaya imza attı.
Kiralık altın takı uygulaması kuyumcuların da umudu oldu Türkiye'de ilk kez ‘kiralık altın takı' uygulaması başlatan Mehmet Altın Ticaret Şirketi sahibi Mehmet Ali Yıldırımtürk, uygulamanın d..
Bürokrasi çarkı, üstün zekalı çocukların eğitimini de aksattı Melis Mayruk, IQ’sü (zeka seviyesi) 130’un üzerinde olan üstün zekalı öğrencilerden biri.
Beyoğlu’nda öğrencilere ‘bilinçli tüketici’ dersi Beyoğlu Belediyesi; Tüketiciler Derneği ile ortaklaşa düzenlediği seminerle ilköğretim öğrencilerine bilinçli tüketim konusunda bilgi verdi.
Heyelan bölgesindeki mezarlar başka yere taşınacak Beylikdüzü’ndeki Tüyap Fuar Merkezi ve televizyon kulesinin bulunduğu alanın hemen aşağısında bulunan Büyükçekmece Mezarlığı’nda büyük bir t..
Ve ambulans yaralı öldükten sonra geldi D-100 Karayolu Bakırköy mevkiinde kaza yapan sürücü, yaralı halde ambulans beklerken hayatını kaybetti.
Beşiktaş Belediyesi ücretsiz ring düzenledi Beşiktaş Belediyesi ilçede oturanların ulaşımını kolaylaştırmak ve trafik yoğunluğunu azaltmak için ücretsiz ring seferleri başlattı.
MÜSİAD meslek kursu 3. mezunlarını verdi İstanbul’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) yürüttüğü, Esenyurt ile Hadımköy arasındaki bölgede bulunan işsiz gençlere yönelik eğ..
Dolandırıcının damadı kredi kartı şebekesinin lideri çıktı İstanbul mali polisi, lüks restoranlarda garsonlar aracılığı ile müşterilerin kredi kartlarını kopyalayan 4 kişilik şebekeyi yakalad..
Korkup tuvalete sığınan bekçi hırsız zannıyla gözaltına alındı Şişli’de bir markete hırsız girdiği ihbarını alan alan polis ekipleri, hırsızlardan korktuğu için tuvalette saklanan bekçiyi hır..
Polisle çatışan dört hırsızdan biri ölürken diğerleri kaçmayı başardı Bahçelievler’de girdikleri bir marketi soymaya çalışan 4 hırsızlık zanlısı ile polis arasında çıkan çatışmada, zanlılarda..
Elektrik akımlı suda ölen çocukların davasında sona gelindi Kâğıthane’de, bir spor kulübünün tesislerinde yapılan zemin tadilatı sebebiyle elektrik akımı biriken yerdeki suya basan 4 kişinin ..
Hekim Hakları Grubu: İddialar seçim yatırımı İstanbul Tabip Odası seçimleri yaklaştıkça, oda yönetimi seçime girecek grupları karalamaya başladı.
İskelet haline gelen eski ahşap binalar mahallenin kâbusu oldu Tekirdağ'ın Çiftlikönü Mahallesi sakinleri, yıllardır bakımsızlıktan çürüyen ve yıkılmak üzere olan metruk evler yüzünden korkul..
Afetzedeler can kaybı ve sakatlık tazminatına ilgi göstermemiş Marmara depremi sonrasında devletin acıları biraz hafifletmek için verdiği "can kaybı ve sakatlık yardımı"ndan yararlananların s..
5 kadın işçinin öldüğü fabrika yangını hakkında dava açıldı Bursa’nın Nilüfer ilçesi Çalı beldesi yakınlarında bir yatak fabrikasında yaklaşık 3 ay önce 5 kadın işçinin ölümüyle sonuçlanan y..
Nilüfer Belediyesi gürültü haritası çıkardı Sağlıksız kentleşme ve sanayileşme, artan nüfus, yoğun trafik gibi etmenlerle günümüz insanı için önemli bir rahatsızlık kaynağı olan gürültü konus..
Markete giren öğretim üyesinin 10 bin doları çalındı Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi’nde görevli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüdaverdi Adam’ın içerisinde 10 bin dolar bulunan çantası ..
Mahallede nara atıp gürültü yapanlara 50 YTL ceza verildi Bursa Emniyet Müdürlüğü, 1 Nisan 2005 tarihinde yürürlüğe giren 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’na dayanarak sarhoş olup çevreyi rahats..
Görme engelli Yonca herkese örnek oluyor Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki görme engelli Yonca Avcı'nın okuma aşkı görenleri d..
Börekçi cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildi Adapazarı'nda börek imalathanesi sahibi ve çalışanının öldürülmesi ve 20 bin YTL paranın gasp edilmesi ile ilgili tutuklu olarak yarg..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10