16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eski sabıkası çıkmasaydı yine serbest kalacaktı Şişli'de önceki gün bir kadını bıçakla rehin alarak dehşet saçan Kenan Özçiçek, adliyede serbest bırakıldı. Ancak başka bir işyeri hırsızlığın..
İnternetten uluslararası paralı eğitim Anadolu Üniversitesi (AÜ) New York Empire State College (ESC) arasında geçen yıl ücretsiz olarak deneme amaçlı başlatılan internet üzerinden online eği..
Al kupayı bul parayı! Beşiktaş’ta unutulmaya yüz tutan ‘prim’ kavramı yeniden gündemde. Türkiye Kupası gelirse futbolcular 10’ar bin dolar alacak. Beşiktaş gözünü Türkiye Kupası'na dikti. 200..
Uğur Bayar'a danışmanlık cezası Eski Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar ve kurumun eski Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Aysun Cengiz, Tekel'in özelleştirilmesi ihalesine giren BAT f..
Serdengeçti'ye teşekkür Devlet Bakanı Ali Babacan, Merkez Bankası'nın para politikalarının tavizsiz ve kararlılıkla uygulanması ve enflasyon ile mücadele görevlerini...
Trabzon'da 'ihale' soruşturması Trabzon'da, son yıllardaki ihalelere yönelik savcılık soruşturması kapsamında bazı kişiler dün gece gözaltına alındı.
Huggies Türkiye'ye iddialı girdi Kâğıt ve kişisel bakım ürünlerinde dünya lideri Kimberly-Clark, 55 ülkede pazar lideri bebek bezi markası Huggies'i Türkiye pazarına sundu.
AKP, 'denge'yi değiştirecek Hükümet makam tazminatı almayan birinci deredeceki uzmanlar ve üniversite yöneticileri ile DSİ, Karayolları ve Tapu Kadastro'daki mühendis, mimar ve şehir plancıla..
Ankaray özelleştiriliyor Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Kızılay-Batıkent metrosu ile Dikimevi-AŞTİ Ankaray toplu taşıma sistemlerinin işletmesinin, 'çağa uygun yeniliklerle dizayn edilme..
'Yapı Kredi büyümeye hazır' Yapı Kredi'nin, 2005'te yapılan düzeltmelerin etkileri arındırıldığında, net faiz ve net komisyon gelirindeki olumlu gelişme sonucu 285 milyon YTL net faaliyet kâr..
2005'in en başarılı kadınlarına ödül Kozmetik firması Oriflame'in '2005'in En Başarılı Kadınları' ödülleri, törenle sahiplerini buldu.
Uygur Türkleri ABD'ye duacı Bush yönetimine son dönemde dünya çapında pek rastlanmayan destek, Çin zulmü altında inleyen Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri'nden geldi. ABD Kongresi'ndeki Uygur g..
'Möller değiştirilsin' Türkiye, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'dan Kıbrıs'taki BM ofisinin başına atadığı Danimarkalı özel temsilcisi Michael Möller'i değiştirmesini bekliyor.
Saddam susturuldu Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, Duceyl katliamından yargılandığı davanın duruşmasında 'işgalcilere isyan çağrısı' yapınca susturuldu.
Bush'u, asker yalanlıyor ABD Başkanı George W. Bush, İran'ı Irak'a el yapımı bomba dahil silah sokmakla suçlayınca üst düzey yetkililerle ters düştü.
BM, Şam'dan memnun Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastını soruşturan BM komisyonu, Suriye yönetiminin kendileriyle tatmin edici bir işbirliği yaptığını rapor etti.
Bürokrasiye toplu taşıma AB, 22 bin kişinin çalıştığı Brüksel'deki merkezinin yarattığı trafik sorununu çözmek için harekete geçti.
Cingene'ye TC kimliği Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan Türk vatandaşlığı kanun tasarısı, yurtdışındaki 5 bin 100 asker kaçağının yanı sıra Çingenelere muhacir ve vatandaş olma yolunu açıyor.
Egzoz dumanı şoförü yakacak Çevre kanunu tasarısında, egzoz muayenesi yapılmadığı ve çevreyi kirlettiği belirlenen araçlara para cezasından başlayarak el koymaya kadar gidebilecek cezalar uyg..
'Güneş tutulması depremle ilgisiz' Güneş tutulmasının büyük bir depremi tetikleyeceği yolundaki rivayetlere Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Barbaroso..
Saunalara baskın Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinsel Suçlar Bürosu, dün başkentteki 72 masaj salonu ve saunaya baskın düzenledi.
'Sigaraya hayır' TBMM, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının katılımıyla sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımının önlenmesine yönelik kampanya başlatılacak.
Belcika: İnsan avı var Belçike hükümeti, Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal'ı yargıdan yeterli desteği göremedikleri için Türkiye'ye iade edemediklerini açıkladı.
Sahte kart operasyonu İstanbul'da bulunan bazı restoranlarda çalışan garsonlarla anlaşarak müşterilerin kredi kartlarını kopyalatıp, sahte kredi kartı imal ettikleri ileri sürülen dört kişi g..
Meriç kardeşliği Türk-Yunan sınırındaki Nea Vissa köyü sakinleri, Meriç Nehri'nin kendi köylerini de basmaması için Türk tarafındaki seti onardı.
Her görüşten kitap standlarda 'Türk-Ermeni İlişkilerinde Yeni Yaklaşımlar' konferansının katılımcılarını İstanbul Üniversitesi'ndeki (İÜ) Cemil Bilser Salonu'na giden koridorda, iki tarafın t..
Eren Keskin'e TCK 301 hapsi Almanya'nın Köln kentinde 2002'de yapılan panelde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin manevi şahsiyetine hakaret ettiği' gerekçesiyle...
Kafası bozulan dava açıyor CHP lideri Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Milli Eğitim Bakanlığı'na, Başbakan Tayyip Erdoğan ise Cumhuriyet gazetesine da..
'Dijital' sağırlık Dijital müzikçalar kullanan gençlerin yarısından fazlası işitme sorunuyla karşı karşı...
Köpek de kuş gribi Almanya'daki kedilerden sonra Azerbaycan'da da bir köpek kuş gribinden öldü.
Haber turu... Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde seyyar satıcılık yapan İsmail Ören'in, maddi zorluklar yüzünden kayak pisti yerine Şemdinli karayolunda antrenman yapan Rojbin, Emrah ve Bayram ..
'Global büyüme tahminden hızlı' Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Rodrigo Rato, bu yıl dünya ekonomisinin, Avrupa ve Japonya'daki gelişmelerin katkısıyla beklentilerin üzerinde büyüdüğünü ..
Atık yağdan biodizel üretecek Ezici Yağ Sanayi, Türkiye genelinde toplanan bitkisel atık yağlarını ekonomiye kazandırmayı amaçlıyor.Bayar'ın hapis cezası ertelendi
FED, bütçedeki açıktan endişeli ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke, ABD'nin bütçe açığının endişe verici olduğunu söyledi. Amerika'da giderek yaşlanan bir nüfus olduğu ve bu durumu..
TMSF, 4.7 milyar dolar batık tahsilatı yaptı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu geçen yıl toplam 4 milyar 765 milyon dolarlık tahsilat gerçekleştirdi. Tahsilatın 3 milyar 848 milyon doları batık ..
Başbakan'la Şemdinli kulisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Şemdinli heyeti işsizliğe çözüm için projeler geliştirilmesini istedi. AKP İlçe Başkanı Tahir Saklı başkanlığındaki 10 kiş..
Gensoru hakaret dolu Maliye Bakanı Unakıtan'ın, "İspatlayamazsanız şerefsizsiniz" çıkışıyla gerginleşen gensoru görüşmesinin tutanakları yüz kızartacak cinsten'Tökezleyen arkadaş kim?'
Hazır olmak Doğrusu insan merak ediyor? Neden Divan Kurulu bu olağanüstü toplantıyı düzenledi. Herkes bir heves geldi, koltuğuna yerleşti, kafası yine karmakarışık şekilde geri döndü. Hepsi i..
A2'ler şampiyon A 2 Milli Takımımız , Future Cup'taki son maçında ev sahibi İskoçya'yı 3-2 yenerek şampiyon oldu. Avusturya, Almanya ve Polonya ile oynadığı maçlarda 2 galibiyet, 1 de beraber..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10