16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Artık siyasiler değil sokaklar konuşacak!' Fransa'da yeni çıkan iş yasasını protesto eden üniversitelilere lise öğrencileri de katıldı. Boykot 59 üniversiteye yayıldı. Hükümet geri adım atm..
'Amerika'ya direnin' dedi, yine azar işitti Saddam ilk kez resmi ifade için kürsüye çıktı. Ancak Amerika'ya yüklenince hakim davayı basına kapattı
Fener'in Hagi'si Hagi'sini bulan Fener, Sambacı'nın 75 maçta 40 gol, 43 asistiyle şahlandı. O'nu özleyen G.Saray ise şampiyonluğu unuttu
'12 puan alıp şampiyon oluruz' Daum: 'Kritik 2 haftamız var. Biri G.Saray'la olmak üzere 14 günde 5 maç yapacağız. A.Gücü, Malatya, D.Bakır ve G.Antep'i yenip 12 puan almalıyız.'
Değişim şart 'G.Saray ya kendi kendini değiştirecek ya da G.Saray'ı zorla değiştirecekler. Yiğit Şardan'ın söylediklerinden etkilendim. Oyumu kime vereceğimi söylemem, gözüme bakın anlayın.'..
'Birleşme için çalışacağım' Canaydın: 'Büyüklerimden aldığım terbiye gereği birleşme için çalışacağım. Mevcut adaylarla en geç pazar gününe kadar biraraya geleceğim. En doğruyu bulacağız'
İşte yeni Kartal 'Genç ve işini yapan oyuncular alacağım. 90 dakika ofansı düşünen bir ekip olacak. Kartal gibi saldıracağız. Tecrübeli oyuncular da olacak. Ama çok titiz davranacağız.'
Halilhodziç yönetime 7 maddelik liste verdi Trabzon yönetiminin Boşnak hocayla ilgili düşünceleri belirsizken, Halilhodziç'in liste sunması garip karşılandı
Rüzgarın yönü Gökmen Özdemir (Spor) - G.Saray dün tarihi bir gün yaşadı. Çünkü ilk kez seçimlerden 10 gün önce adaylar programlarını açıkladılar. Daha doğrusu 5 aday dileklerini, bir aday p..
Şahin'in belgeseli bugün Bilgi'de Emre Şahin'in History Channel'da yayımlanan 'Yeraltında Bir Kent Var: İstanbul' adlı belgeseli bugün saat 18.00'de İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde gösterilec..
Buyrun bisiklet şölenine... Adana Gençlik Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Triatlon Federasyonu'nun 2006 programında yer alan Duatlon Yarışları'yla...
Çingene'ye TC kimliği Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan Türk vatandaşlığı kanun tasarısı, yurtdışındaki 5 bin 100 asker kaçağının yanı sıra Çingenelere muhacir ve vatandaş olma yolunu açıyor.
Belçika: İnsan avı var Belçike hükümeti, Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal'ı yargıdan yeterli desteği göremedikleri için Türkiye'ye iade edemediklerini açıkladı.
Necati Şaşmaz: Peygamber soyundan geliyorum, tasavvuf ehliyim Reyting rekorları kıran dizi ‘Kurtlar Vadisi’nin sinema filmi "Kurtlar Vadisi Irak" ekibinin katıldığı 32. Gün programında ilginç..
Başkan adayları kongre öncesi kozlarını Divan'da paylaştı G.Saray’da 25 Mart’taki kongre öncesi başkan adayları Divan Kurulu’nda boy gösterdi.
Atları da keserler Yüksel Aytuğ - Bu hafta Star TV'de yayınlanan 'Deşifre' programını izleyenlerin, kelimenin tam anlamıyla kanları dondu
Necati Şaşmaz bu diziyle dedesini memnun ediyor mu? Süleyman Ateş - Gün geçmiyor ki televizyonlardan tüyler ürperten kapkaç, soygun, cinayet haberleri duymayalım. Müthiş bir kaos ortamı. Am..
Mesleğimizi yapamaz hale getiriliyoruz! Mustafa Mutlu - VATAN'ın bugünkü manşetini okumuşsunuzdur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Ankara Temsilcimiz Bilal Çetin'e hapis istemiyle..
Gündemin önündeki uygarlık sorunu Süheyl Batum - Dünkü gensoru görüşmelerini 'hukuksal açıdan' değerlendirmek istiyordum. Ama dünkü İsrail-Filistin gerginliğinin perde arkası, geçenlerde Hi..
PKK Hamas olmak istiyor, ama mümkün değil Ruşen Çakır - Geçen yıl ABD'de intihar eylemleri üzerine peşpeşe iki bilimsel kitap yayınlandı. Cincinnati Üniversitesi'nden Mia Bloom ile Chicago ..
Aklanmak nasıl olur? Okay Gönensin - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan Meclis'te yine 'aklandı'. Yani AKP'li vekillerin oylarıyla 'temiz' çıktı
Vitellüs kesesi İclal Aydın - Hayatımda ilk kez Tıp Bayramı'nı kutladım. Hayatımda ilk kez 'karanlık bir geleceğe' dair duyduğum kaygılar yüzünden sıkışan kalbimi teselli edebileceklerine i..
Domates tadında bir yaza hazırlık Haşmet Babaoğlu - Domates dilimleri ve üzerlerinde gezdirilmiş sızma zeytinyağı... Mükemmel bir lezzettir değil mi? Zihnimiz, hatıralarımız 'evet, öyledir'..
Merkez Bankası başkanlarının profili Gazi Erçel - Merkez Bankası' nda kuruluşundan bugüne kadar 19 başkan görev yaptı. Bu kişilerin profillerini Koç Üniversitesi İ.İ.B.E Uluslararası İlişki..
Generali suçlayan bir savcı size de lazım olabilir! Necati Doğru - Gerçek bir savcı... Yürekli, dürüst, tarafsız, adaleti Kutup Yıldızı edinmiş, hukuku kendi üstünlüğü için değil; tersine, ..
Uluslararası likidite ve Japonya Salih Neftçi - Geçen hafta piyasalarda büyük bir volatilite yaşandı. Kaynağı uluslararası likiditeyle ilgili korkulardı. Burada son adım Japonya Merkez Bank..
Hukuk ve ahlak Asaf Savaş Akat - İktisat-ahlak ilişkisini deşiyoruz. Bireyin çıkarı ile örtüşmediği halde bir davranışı kabullenmesini kural sağlar. Şekil şartına bağlanmış (formel) kurala ..
70 milyon dolarlık borca kefil olan başkan... Yavuz Semerci - Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'a yönelik 'Kulübü ağır bir borç yükü altına soktu' eleştirilerine itirazım var
'Courageous' ve 'honorable' tarihçilerimiz! Ruhat Mengi - Dün İstanbul Üniversitesi'nde uluslararası bir sempozyum başladı, bugün ve yarın da devam edecek. Konusu: 'Türk-Ermeni İlişkilerind..
Adaletin bu mu? Güngör Mengi - Teşekkür beklemiyorduk ama bu kadarı da pes dedirtecek bir yavuzluktur doğrusu! Bildiğiniz gibi 23 Şubat'ta Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen hakkında bir haber ver..
Erdoğan: Yolsuzluk yapanı keser atarız AKP'nin basına kapalı bölümünde muhalif Koçak, Sağlık Bakanlığı'na yaptığı ihalelerle ilgili ağır eleştirilerde bulundu. Bunun üzerine Erdoğan, 'İzin a..
Paraguaylı Dışişleri Bakanı Leyla Türkiye'de... Paraguay Dışişleri Bakanı Leila Rachid, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Ankara'ya geldi
Mumcu: Ülkeyi terk ederim ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, grup toplantısında Edirne'deki sel felaketinde zarar görenlere 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu
YKB rasyoyu Turkcell ile tutturacak Yapı Kredi Bankası'nın dün açıkladığı 2005 bilançosu sermaye yeterliliğinde yüzde 7.2 ile yasal sınırın altında kaldı. Koç Finansal 'Turkcell'in satışında..
Punto 1 ayda %5 pay kaptı Grande Punto, İstanbul'un iş, sanat ve eğlence dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı geceyle tanıtıldı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Avrupa..
Turizmde KDV düğümünü Bakanlar Kurulu çözecek Başbakanla yapılan turizm zirvesinden KDV indirimi umudu doğdu. Turizme destek vermek amacıyla hazırlanmaya başlanan plan Pazartesi günü Bakanla..
Starbucks'ı getiren Shaya Grubu zincire Belçikalı kafeyi de ekliyor Belçika'nın ünlü cafe zinciri Le Pain Quotidien Türkiye'yi üs seçti. Starbucks'tan sonra Kuveytli Shaya grubu tarafından T..
BDDK suçluyu buldu: Bilal Çetin Tüzmen'i suçlayan murakıp raporunu 8 aydır bekleten BDDK bunu yazan VATAN temsilcisini 24 saat içinde savcılığa verdi
Sezer'den jet onay çıkmadı Merkez Bankası Başkanlığı için atama bilmecesi dün de çözülemedi. Babacan, Çankaya'ya Başçı için kararname sundu
Başçı: İmkansız zaman alır Görev süresi dolan Süreyya Serdengeçti'nin ardından Banka Meclisi'nin Başkan Vekili seçtiği Erdem Başçı dün göreve başladı
Babacan: Serdengeçti mücadelemizi destekledi Merkez Bankası eski Başkanı Süreyya Serdengeçti, Devlet Bakara Ali Babacan'a, Hazine'deki makamında veda ziyaretinde bulundu. Babacan, ziyaret çe..
Ankara'dan Kıbrıs temsilcisine randevu yok Ankara, 28 Şubat'ta BM Genel Sekreteri Kofi Arman ile Rum lider Tasos Papadopulos'un Paris'te yaptıkları görüşmenin ardından Ankara'ya gelmek istey..
50 yıl önce bu yasa çıksaydı Nazım Hikmet vatandaştı Vatandaşlık Yasası'na AB rötuşu yapılıyor. İçişleri Bakanlığı'nın Milli Savunma Bakanlığı'yla görüşerek hazırladığı tasarıyla, askerliğin..
O baraj neden yapılamadı! Edirne'de yaşanan sel felaketi Suakacağı Barajı'nı yeniden gündeme getirdi. Bölgeyi gezen Baykal, 'Bulgaristan ve Yunanistan suyu barajlarında tutuyor, yağışta suyu..
Karikatür krizine tepki yarışmasına Türkler de katıldı İran'daki 'Hemşehri' gazetesi, karikatür krizine karşı Yahudi Soykırımı'nı konu alan yarışma düzenlemişti. Aynı gazetede mollaları çizm..
Nevruz öncesi davetiye krizi Sezer ve Erdoğan'ın yanı sıra iki Kürt lidere de davetiye gönderildi. Barzani için 'Kürdistan Bölge Başkanı', Diyarbakır yerine 'Amed' dendi
Erdoğan Berlusconi'ye sitem edecek İtalyan Devlet televizyon kanalı RAI'nin sponsor olduğu 'Tarla Kuşlu Ev' filmi sözde Ermeni soykırım iddialarını yansıttığı gerekçesiyle İtalya ile Türkiye..
Soykırımı savunan kitap gerginlik yarattı Ermeni konferansında sergilenen bir kitabın kapağında Türk Bayrağı'nın hançer şeklinde çizilmesi ve çocukları öldürürken resmedilmesi tepki topladı
'Polis dövmüş, savunmadım diye canımdan oluyordum' İbrahim Tatlıses, alkollü araç kullanırken yakalanarak polisle tartışan İsmail Badıllı'nın, kendisini arayarak görüntüleri programında yayı..
'Tanrılardan ateşi çaldım, insanlara hediye ettim' Cezaevindeki Sauna Çetesi lideri Zengin, büyücü ve saunacı olmadığını savundu, 'Bugüne kadar hep insanların mutluluğu için çalıştım' dedi
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10