16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Mart 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TMSF Başkanı Ertürk: Rasyonellik ve verimlilik kamu yönetimine de taşınmalı İSTANBUL - Rasyonelliğin, verimliliğin kamu yönetimine taşınmasına ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Tasarruf Mevdua..
Fitch, Ford Otosan'ı negatif izlemeye aldı LONDRA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Ford Otosan şirketini, Ford Motor'un kredi notunu indirmesi dolayısıyla, negatif ..
Fly Air, interneti olmayan Isparta'ya uçuşları iptal etti, bilet paralarını iade ediyor ISPARTA - Fly Air'in, Isparta-İstanbul arasında haftanın 3 günü karşılıklı olarak düzenlediği uçak sefe..
Koniteks, İstanbul İrtibat Bürosunu Tekstilkent'e taşıdı İSTANBUL - Koniteks, İstanbul İrtibat Bürosunu Tekstilkent'e taşıdı. Koniteks Konfeksiyon End. ve Tic. A.Ş. tarafından Borsa'ya gönde..
Bakan Güler: Edirne'de Su Akacağı Barajı ile üç konuyu çözüme kavuşturacağız EDİRNE - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, "Son 22 yılın en yüksek debili sel felaketi yaşanan Edirne'..
Tekstil ve turizmden sonra lokantacılar da KDV indirimi istiyor ANKARA - Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu Başkanı Kemal Kadakal, lokantacılık sektöründe ..
Oriflame, '2005'in En Başarılı Kadınları' ödüllerini sahiplerine verdi İSTANBUL - Kozmetik firması Oriflame'in '2005'in En Başarılı Kadınları' ödülleri, törenle sahiplerini buldu. Ortaköy Fe..
İş Gayrimenkul, Üsküdar'da 13.5 milyon dolara arsa aldı İSTANBUL - İş Gayrimenkul, Üsküdar'da 13.5 milyon dolara 32.081 metrekare arsa satın aldı. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. taraf..
Reysaş, Tuzla'da depo amaçlı 4.4 milyon YTL'ye arsa aldı İSTANBUL - Reysaş, Tuzla'da depo amaçlı 4.4 milyon YTL'ye arsa aldı. Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya ..
Kitap çevirmenleri birlik kuruyor Büyük emek sarf ederek ürettikleri eserlerinden gereken maddi tatmini alamadıklarını ve işlerinin "meslek" sayılmadığını düşünen Kitap Çevirmenleri Girişimi,..
NBA'de 'Türk Gecesi' Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de dün gece Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun takımları karşı karşıya gelirken, her iki isim de başarılı oyunlarıyla maça damgal..
Çin'de tekne battı:27 ölü Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde 2 kişi taşıma izni bulunan bir teknenin batması sonucu 27 kişinin öldüğü bildirildi. Yeni Çin Haber Ajansı'nın haberinde, ..
Bağdat'ta 25 ceset bulundu Irak'ın başkenti Bağdat'ın çeşitli bölgelerinde gece boyunca 25 ceset bulunduğu bildirildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, tamamı erkek olan kurbanları..
"İran, terörün baş destekçisi'' ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice, ''terörizmin baş destekçisi'' olarak tanımladığı İran'a, nükleer programıyla ilgili görüşmeleri sürdürmesi uyarısında bul..
TMSF, 42 taşınmazı satışa çıkardı ANKARA - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 42 gayrimenkulü satışa çıkardı. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu..
Kapasite kullanım oranı şubatta yüzde 77.3'e çıktı / Dış pazardan talep azaldı İSTANBUL - Üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı Şubat ayında geçen yılın aynı ayına ve bir önceki ay..
YÖK'ten "Formasyon kursu" açıklaması / " MEB'i mehkemeye vereceğiz" ANKARA - YÖK, formasyon kursu açılmasıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nca kendilerinin ikna edilmediğini açıklayar..
Ankara'nın bazı semtlerinde 17-18 Mart günlerinde elektrik kesintisi uygulanacak ANKARA - Ankara'nın bazı semtlerinde 17-18 Mart günlerinde elektrik kesintisi uygulanacak. Başkent Elektri..
Toplantı yeter sayısını bulamayan Meclis, memur ek ödemelerini görüşemedi ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda dün, toplantı yeter sayısı bulunamaması üzerine, çalışmalar sona erdi. Ek ödeme alamay..
Gaziantep'te 4 büyüklüğünde deprem İSTANBUL - Gaziantep'te dün akşam saatlerinde 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstit..
Borsa güne 43 bin 267 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 31,27 puan artarak 43.267,98 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Türkiye ile Paraguay arasında vizeden muaf tutulma protokolü imzalandı ANKARA - Türkiye ile Paraguay arasında vizeden muaf tutulma protokolü ile iki ülke arasında siyasi istişare oluşturulmas..
Bakan Gül: Terörle mücadele ülkemizin birinci önceliğidir ANKARA- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, terörle mücadele için Başbakanlık'ta genel müdürlük kurulması çalışmala..
Yapı ve Kredi Bankası, 500 milyon Euro kredi alıyor İSTANBUL - Yapı ve Kredi Bankası, 500 milyon Euro sermaye benzeri kredi alıyor. Yapi ve Kredi Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen..
DTM, 3 şirketin "Sektörel Dış Ticaret Şirketi" statüsünü geri aldı ANKARA - Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), 3 şirketin "Sektörel Dış Ticaret Şirketi" statüsünü geri aldı. DTM'nin, "Sektörel ..
Uşak Seramik, yatırım kapasitesini artırıyor İSTANBUL - Uşak Seramik, yatırım kapasitesini artırıyor. Uşak Seramik Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu ifadelere yer ve..
Bakan Gül: Türkiye'nin ekonomi politikaları aynen devam ediyor ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Merkez Bankası Başkanlığı seçimi ile ilgili herhangi bir problem..
Gaziantep'te 4 büyüklüğünde deprem Gaziantep'te 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Emisyon hacmi dün 178.3 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 15 Mart Çarşamba günü 178.3 milyon YTL artarak, 20 milyar 308 milyon 997.6 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bi..
MB döviz rezervinde yeni rekorunu gördü: 58.1 milyar dolar ANKARA - Merkez Bankası Döviz Rezervi 3-10 Mart haftasında 577 milyon dolar daha artarak 58 milyar doları da aştı ve yeni rekorunu k..
Atamalar sürüyor/ 7 kişi mülkiye başmüfettişliğine atandı ANKARA - Bazı kuruluşlara ilişkin yapılan atama kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bugün yürürlüğe giren kara..
Gentaş Metal, teşvik belgesinin yatırım süresini uzattı İSTANBUL - Gentaş Metal, teşvik belgesinin yatırım süresini uzattı. Gentaş Genel Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönd..
Bazı akaryakıt ürünlerinde ÖTV oranları değiştirildi ANKARA - Bakanlar Kurulu, bazı akaryakıt ürünlerinin özel tüketim vergisi (ÖTV) oranlarını yeniden belirledi. Resmi Gazete'nin bugünkü sa..
İSO'dan "Avrupa Birliği'ne Proje Yazma Teknikleri" konulu seminer bugün İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen "Avrupa Birliğ..
9 şirketten daha 2005 bilançosu/ Petrol Ofisi 216 milyon YTL kar, Beko zarar açıkladı İSTANBUL - İMKB'de işlem gören 9 şirket daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı. Petrol Ofisi'nin 2005 yılı ..
'Şarkının başı ve sonu uyumlu değil' Yunanistan'ı Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek şarkının belirlenmesi için önceki gece Atina'da düzenlenen organizasyona katılan Sibel Tuzun 'S..
Beyza görücüye çıktı Mustafa Altıoklar'ın merakla beklenen filmi 'Beyza'nın Kadınları' yarın vizyona giriyor. Tamer Karadağlı, Demet Evgar, Mine Çayıroğlu, Berrak Tüzünataç ve Levent Üzümcü'..
Yaşına göre davransın bana başsağlığı dilesin! Sibel Can, Kaşmir Halı'nın yeni reklam filmi için önceki gün kamera karşısına geçti. Sanatçı 'Bu Kaşmir'in 2'nci reklam çekimleri. Türkan Şoray..
Tek celsede boşandılar Yönetmen eşi Kudret Sabancı'nın kendisini Sanem Çelik'le aldattığı ortaya çıkan Esra Akkaya resmen boşandı. Akkaya 'Yeni bir hayata başladım. Her şey bitti' dedi
Mason locası sarsılıyor Masonlar 1965 yılındaki Süleyman Demirel olayından bu yana tarihinin en büyük krizini yaşıyor
Kapılarımız hala kapkaça açık TCDD, cep telefonu için trenden atılarak öldürülen Hakan Canıdemir'in ailesinin açtığı tazminat davasında yaptığı 'savunma' ile, 'itirafçı' konumuna düştü
Yargıtay'dan torun sevgisine vize Yargıtay gördüğü bir davada; torun sevgisini tatmanın ve çocuğa bu sevgiyi vermenin 'hak7' olduğunu karara bağladı
Yağmur müjdeyi alamadı Tren altında kalarak ölen küçük Yağmur, İstiklal Marşı'nı en iyi okuyan öğrenci seçilmişti
Ölümüne deney Yeni çıkacak bir ilacı denemek için 4 bin dolar karşılığında gönüllü olan 6 İngiliz ölümle pençeleşiyor. İlaç firması ise kendini 'Biz sadece prosedürü uyguladık' diye savunuyo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10