15 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ev sahibi olamadan öldürdüler Ankara’da diri diri gömülerek öldürülen Uçak Mühendisi Hafız Koca, Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu Uçak Elektriği Bölümü’nü bitirdi.
Eşyasını almaya gitti kendini astı Eskişehir’de, radyolarda program yapımcısı ve reklamcı olarak çalışan Tuba Kurtçu (31), 2 yıl önce evlendiği Tekel bayii işleten Alpay Kurtçu’dan (37) şidde..
Takip etti, İstanbul otobüsünde bıçakladı Kayseri’de Sümbül Murat (21), kendisini sık sık döven nikáhsız yaşadığı Yusuf Çelik’ten (28) kaçmak için kılık değiştirip İstanbul’a giden otobüse bi..
Yelken çetesine 5 tutuklama Marmaris’te düzenlenen ’Yelken Operasyonu’nda 40 kilo eroinle yakalanan Kadri Körfeci (41), Yunan uyruklu Konstantinos Spinaris (48) ve Rachel Rosin(53), Vedat Yıl..
Cinayetin ardındaki işadamı kim İstanbul Fındıkzade’deki Green Anka ve Grand Anka Oteli’nin sahibi İsmail Topaloğlu’nu, 3 milyon dolarlık anlaşmazlık yüzünden Burhanettin Saral’ın öldürttüğü ..
Avrupa’dan bu kez "Tarla Kuşu Çiftliği" hançeri Türkiye’nin de üye olduğu Avrupa Konseyi’ne bağlı "Euroimage" çekilmek istenen ve sözde Ermeni soykırım iddialarını içeren "Tarla Kuşu Çiftliği..
Katmerli zorunlu İkinci derecedeki mahrumiyet bölgesini seçen bir pratisyen hekim, 5 yıl ’mecburi hizmet’ yapacak. Anayasa Mahkemesi, pratisyen hekim, uzman hekim ve yan dal uzman hekimlikte ..
Vatandaşlıktan çıkarılana da geri dönüş yolu Askerlik yapmadıkları için vatandaşlıktan çıkarılma uygulamasına son veren Türk vatandaşlığı yasa tasarısı, daha önce çoğunluğu 12 Eylül döneminde..
Eskihisar feribot yolu, kavşakla rahatlayacak Haftanın bir gününü Gebze'deki makamında ve Gebzelilerin arasında geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, halkın soru..
İsrail’in cezaevi baskınında Ebu Gıreyb görüntüleri Ortadoğu, Hamas'ın seçim zaferinden sonra dün yeni bir gelişmeyle dünya gündemine oturdu.
Türkiye’yi AİHM’ye şikayet eden Saddam Hüseyin’e red Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in, ülkesini 2003’te işgal eden ABD liderliğindeki koalisyona ..
İmam ve hahamlar, diyalog için Sevilla’da bir araya geliyor Dünyanın dört bir yanından Müslüman ve Musevi din adamları, medeniyetlerarası diyalog ve barış için İspanya’da bir araya geliyor.
Ankara, Avrupa Konseyi’nin desteklediği sözde soykırım filmine karşı harekete geçti Ankara, Avrupa Konseyi'ne bağlı olarak çalışan ve ortak sanat eserlerini teşvik eden "Euroimages"in, "Ermen..
Meclis, AB yolunda fazla mesai yapacak Reform sürecine ilişkin AB’den gelen eleştiriler hükümeti harekete geçirdi. AB sürecindeki yasal düzenlemeleri takip için kurulan Reform İzleme Grubu, d..
Fransa’da işgaller sürüyor Gençlerin isdihdamını kolaylaştırmak amacıyla çıkarılan yeni iş yasasına karşı çıkan Fransız gençlerin öfkesi dinmiyor.
Miloşeviç’in ölüsü de sorun oldu Hollanda’daki cezaevinde 11 Mart’ta ölü bulunan savaş suçu sanığı eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç’in cenazesi de sorun oldu.
Maliyeciler işyerlerini check-up’tan geçiriyor Kayıt dışılığa karşı savaş açan Maliye Bakanlığı, gelirleri artırmak için vergi denetimlerini her geçen gün daha da sıkılaştırıyor.
‘İthal ayakkabı lobisi amacına ulaştı, yerli üretici Çin’e teslim’ Tekstilcileri zor durumda bırakan Uzakdoğu menşeli ithal ürünler, yerli ayakkabı üreticilerini de krizin eşiğine getirdi.
Shell’in ciro hedefi 6 milyar dolar Shell Türkiye Genel Müdürü Canan Ediboğlu, Shell-Turcas birleşmesinin matematik toplamdan daha büyük bir değer oluşturacağını belirterek, "Ortak girişim şi..
Sanayi üretimi son çeyrekte hızlandı İstatistik Kurumu verilerine göre, büyüme tahminlerine baz oluşturan toplam sanayi üretimi 2005'in son çeyreğinde 2004'ün aynı dönemine göre yüzde 7,8 ar..
Benzine zam, otogaza indirim yapıldı Tüpraş kurşunsuz benzinin rafineri çıkış fiyatına zam yaptı. Zammın, pompaya yüzde 2,67 yansıması bekleniyor.
Emekliye vergi iade ödemesi başlıyor Emekli Sandığı, memur emeklilerinin vergi iadesinin yerine getirilen ek ödemelerini yarından itibaren vermeye başlıyor.
Sanal kumara yasak yürürlüğe girdi İnternet ortamında talih oyunları oynatılması yasaklandı. Maliye Bakanlığı'nın dün yürürlüğe giren yönetmelik ile kumarın bilgisayar, internet, interaktif ..
Sabancı’dan kadınlara özel bitki çayı Saka Su’yun ardından içecek pazarına Deren Çayla giriş yapan Sabancı Grubu büyümesini sürdürüyor.
Tutturmuşlar bir carî açık tekrarlayıp duruyorlar Başbakan Tayyip Erdoğan, carî açığın ekonomi açısından tehlike oluşturacak derecede önemli bir sorun olmadığını söyledi.
BDDK Başkanı: Bankacılıkta affa kesinlikle karşıyım Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, bankacılıkta konut kredisi vadelerinin 20-30 yıla çıkmasına rağmen h..
Yapı Kredi 3 milyar yeni lira zarar etti Yapı ve Kredi Bankası'nın 2005 yılı konsolide olmayan net zararı 3 milyar YTL oldu. Bankadan Borsa'ya gönderilen konsolide olmayan mali tablolara göre..
Merkez Bankası ‘Başçı’yı seçti Babacan onay için Köşk’e çıkıyor Süreyya Serdengeçti’den boşalan Merkez Bankası başkanlığına vekaleten Doç. Dr. Erdem Başçı getirildi.
Personele veda etti: Ben de sizi alkışlıyorum Görev süresi dün sona eren Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, banka çalışanlarıyla vedalaştı.
Türkiye’nin 120 savaş uçağı için AB ve Amerika yarışıyor Türkiye’nin savunma gücünü gençleştirmek için 2023 yılına kadar 10 milyar Euro değerinde 120 savaş uçağı alma projesi için Avrupa ve A..
Bağ-Kur, 150 bin emeklinin maaşını ayağına götürecek Birikmiş alacaklarının tahsili için PTT ile anlaşmaya varan Bağ-Kur, emeklilerine maaş ödemelerinin de postanelerden gerçekleştirilmesi i..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10