15 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Van'dan beklenen dosyalar geldi Şemdinli iddianamesinin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve bazı general ve subaylarla ilgili soruşturma evrakı Genelkurmay Başkanlığı'nda d..
'Askerliğini yapanla yapmayan eşit olur mu?' Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, askerliğini yapanlar ile yapmayanların eşit mütalaa edilmesinin söz konusu olmayacağını belirterek, bununla ilg..
Okullarda şiddete MEB'den genelge Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda giderek artan şiddet olaylarına el atarak bir genelge yayınladı
Bilim adamları Ermeni Konferansı'na neden katılmıyor İstanbul Üniversitesi'nde bugün başlayan 'Türk-Ermeni İlişkilerinde Yeni Yaklaşımlar' Konferansı'na tepki gösterenler, bu kez bilimadamla..
'Yabancı doktora vize' taslağı hazır Dünyanın her ülkesinden doktorun Türkiye'de çalışmasına olanak sağlayan yasa taslağı görüşe açıldı. Taslaktaki, uzmanlıkta Danıştay ve YÖK'e by-pass ile ..
Benzinin fiyatı yüzde 1.3 zamlandı TÜPRAŞ, benzin rafineri çıkış fiyatlarına zam yaptı. Buna göre, kurşunsuz 95 oktan benzinin rafineri çıkış fiyatındaki artış yüzde 4.8, kurşunsuz 98 oktan..
Tek hayali bir evdi Uçak teknisyeni Hafız Koca, internette ilan verince vahşetin kurbanı oldu, 3 cani tarafından bir otomobil uğruna diri diri toprağa gömüldü. Kiralık evde yaşayan Koca'nın,..
Açma şu kapakları komşu, boğuluyoruz! Her yıl Bulgaristan baraj kapaklarını açıyor, Edirne'yi su basıyor! Yetkililer, 'Suyu çok hızlı bırakıyor, bu yanlış. Bari önceden haber verse' diyor
Asıl ablam beni dolandırdı Eski TÜSİAD Başkanı Halis Komili, ablası Ayşe Lütfiye Komili'nin kendisi hakkında açtığı davayı haksızlık olarak nitelendirerek, 'Onun amacı kendisinin kullandığı ..
Ne var bunda! Maliye Bakanı Unakıtan iddialar için 'karalama kampanyası' dedi, 5 aydaki 3'üncü gensoru da AKP oylarıyla reddedildi
Başbakan'a mektup Vergi Denetmenleri Derneği, Başbakan Tayyip Erdoğan'a, "Çalışma moral ve motivasyonumuz kalmadı.
Türkiye en ucuz altıncı ülke Türkiye, 30 OECD ülkesi içinde Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Macaristan ve Meksika'nın ardından en ucuz altıncı ülke konumunda bulunuyor.
UEA: Petrole talep düşecek Uluslararası Enerji Ajansı (UEA), yüksek petrol fiyatları nedeniyle özellikle Güneydoğu Asya'daki petrol talebinin aşınacağını bildirdi.
Sanal kumar artık yasak İnternet ortamında talih oyunları oynatılması, Sanal Ortamda Oynanan Talih Oyunları Hakkında Yönetmelik ile yasaklandı. Maliye Bakanlığı'nın dünkü Resmi Gazete'de yayı..
Toyotasa'dan revize hedef Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon, bu yıl satışlarda yüzde 10 artış hedeflediklerini söyledi.Orhon, Toyota'nın geçen yıl koyduğu satış hedefine ulaştığını, 2006 yı..
İMKB'de yine kan kaybı var ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımı tedirginliği ve yabancı yatırımcıların Türkiye'nin de dahil olduğu gelişmekte olan ülkelerden çıkışı yüzünden dün de İstanbul M..
Belirsizlik ve yabancı satışı maliyeti yükseltti Hazine'nin dün düzenlediği 5 Eylül 2007 vadeli (539 günlük) YTL cinsi tahvil ihalesinde Merkez Bankası başkanına ilişkin belirsizlik ve yabanc..
Irak'ta bir günlük bilanço: 86 ceset Irak'ta Sünni-Şii gerilimi dinmezken, ülke 'ceset tarlasını' andırıyor. Dün 24 saatte çoğu başkent Bağdat civarında olmak üzere 86'dan fazla ceset bulundu..
Suriye Kürtleri Washington'da ABD Senatosu binasında önceki gün bir konferans düzenleyen Baas rejimine muhalif Suriyeli Kürt gruplar, Trabzon, Ankara ve Antalya'yı 'Kürdistan' sınırları içind..
'Kâbus'tan Bush'a davet Koka üretimini desteklemesi ve neoliberalizme karşı açtığı savaş nedeniyle kendini 'ABD'nin kâbusu' diye niteleyen Bolivya'nın ilk yerli Devlet Başkanı Evo Morales...
Bachelet'nin ilk hedefi yaşlılar Şili'de uzun yıllar sonra iktidara gelen ilk solcu ve kadın başkan olan Michele Bachelet'nin ilk icraatı 60 yaş üstü vatandaşların devlet hastanelerinde bedav..
AB'nin çözümü kamu hizmeti Avrupa Birliği ülkelerinin hepsinde insan hakkı olarak görülen 'vicdani ret', hükümetleri askerlik yerine geçecek uygulamalar bulmaya itiyor.
'Çeteler eski, polis çomağı ise yeni' Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner artan çete olaylarını değerlendirirken, 'çetelerin eski olduğunu, ancak polisin arı kovanına çomak soktuğu için bu ol..
Bakan Akdağ'a ağır suçlama AKP'li Koçak'tan Sağlık Bakanı Akdağ'a: Sağlık hizmetleri tamamen çöktü, kolera vakaları arttı, hastaneler önünde çeteler oluştu, ihaleler de şaibeli...
'Soykırım filmi'ne destek kriz yarattı Türkiye'nin de üye olduğu Avrupa Konseyi bünyesindeki Euroimages'ın, İtalyan yönetmen Vittorio Taviani'nin Ermeni soykırımı iddialarını içeren filmine d..
Selek bildirisine 282 aydından imza 'Mısır Çarşısı davası' kapsamında, bombalamaya katılmaktan müebbet hapis cezası istenen Ülkede Özgür Gündem Gazetesi Yayın Kurulu üyesi ve sosyolog Pınar S..
AKP'li Tosun: Sigara yasağı camiden soğutur Stadyum, hastane ve cami avlusu gibi açık alanlarda sigara içilmesini yasaklayan yasa tasarısı, AKP grubunda tartışma yarattı. AKP'liler cami avlus..
Ankara savcısı da 'Şemdinli tutanağı' istedi Ankara Cumhuriyet Savcılığı, Şemdinli Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Hakkâri Belediye Başkanı DTP'li Metin Tekçe'nin PKK'ya ilişkin sözlerini ..
Sahte reçetede 29 tutuklama Ağrı'da düzenlenen yeşil kart operasyonu sonucu 29 kişi tutuklandı, 45 kişi tutuksuz yargılanacak. Aralarında doktor, hemşire, eczacı ve öğretmenler bulunan zanlıl..
İlkokul öğrencisi kalp krizi geçirdi Genç yaşta kalbine yenik düşenlere bir ilköğretim öğrencisi daha eklendi. Konya'nın Kadınhanı ilçesinde oturan 14 yaşındaki Murat Akol, kalp krizi sonucu ..
Kanlı kaynana-gelin kavgası Taşköprü ilçesinin Celep Köyü'nden ağır yaralı halde hastaneye getirilen H.T., gelinlerinden şikâyetçi oldu. İddiaya göre üç geliniyle tartışmaya başlayan 45 yaşın..
Kelkit dosyası: Sürücü uyudu Reşadiye Cumhuriyet Savcılığı, Kelkit Çayı'na uçan Van Erciş İtimat firmasına ait otobüsle ilgili soruşturmasını tamamladı.
Kadın ama asker kaçağı Iğdır'dan üç yıl önce Kars'ın Ataköy Köyü'ne gelin gelen 27 yaşındaki Hanım Seçkinli, asker kaçağı olarak arandığını öğrenince şoke oldu.
Doktorlardan buruk kutlama Tıp Bayramı 'mecburi hizmet' gölgesinde kutlandı. Hekimler hükümeti eleştirirken Sağlık Bakanı Akdağ ve Başbakan Erdoğan 'Taviz yok' mesajı verdi.
Hekimlere güven yok! Toplumsal Etik Derneği, Temmuz-Aralık 2005'te Ankara, İstanbul ve İzmir'de 497 kişiyle yaptıkları 'Tıbbi Etik Anketi'nin sonuçlarını açıkladı. Sorular ve yanıtları şöyle...
Restoran, kopan parmaktan sorumlu İşaret parmağının ucu İzmir Balçova'da öğle yemeği için gittiği restoranın sandalyesine sıkışarak kopan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Pro..
Okul şiddeti genelgede Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okullardaki şiddet olayları ve zararlı madde kullanımıyla ilgili olarak gerekli rehberlik hizmetlerinin sağlanıp önlem alınması talim..
'Smith ailesi' gerçek oldu Meksika'nın Yucatan eyaletine bağlı Oxkutzcab'ta, Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin birbirini öldürmeye çalışan karıkocayı canlandırdığı 'Bay ve Bayan Smith' filmi ge..
Kalplere müjde! Damar açan ilaç bulundu ABD'den kalp tedavisinde çığır açacak haber. Kolesterole karşı geliştirilen 'Crestor' adlı ilaç iki yıllık kullanım sonucunda tıkanıklığı gerilettiği g..
Çernobil bitmemiş Britanya Sağlık Bakanlığı, bir soru üzerine açıkladı: 20 yıl önce, yaklaşık 24 bin kilometre uzaklıkta meydana gelen Çernobil faciasının etkileri hâlâ sürüyor...
Üç Azeri, kuş gribi kurbanı Kuş gribi Azerbaycan'da üç kişinin ölümüne yol açtı. Azeri Tarım Bakanlığı ülkeye tavuk ithalini kesin olarak yasakladı.
Ancak 13. erkekte... Kadınlar bir erkekte aradıkları özellikleri ancak birlikte oldukları 13'üncü kişide bulabiliyormuş! Almanya'da Berlin Humboldt Üniversitesi'nin araştırmasına göre...
Emekliye ek ödeme 16 Mart'ta yapılıyor Emekli Sandığı'ndan yapılan açıklamaya göre, vergi iadesinin yerine getirilen ek ödemeye yönelik çalışmalar tamamlandı. Emeklilerinin ek ödemeleri 16 Ma..
Benzin ve tüpgaza zam, otogaza indirim Tüpgaza yüzde 4.2 vergi zammı geldi. Kurşunsuz benzinin vergisiz rafineri fiyatı da yüzde 4.8, 98 oktan kurşunsuz benzinin giyatı yüzde 4.7 arttı. Zam p..
Asansör borsadan yüzde 3.25'lik düşüş İstanbul Borsası, mart ayı başından bu yana adeta asansör borsa oldu. Önceki gün yüzde 4.28 oranında değer kazanan hisse senetleri dün yüzde 3.25'lik değ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10