15 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
KDV'de iade sınırı yükseliyor Katma değer vergisinde indirimli orana tabi işlemlerdeki iade sınırı, 10 bin YTL'ye yükseltiliyor. . Maliye Bakanlığı'nca hazırlanan Katma Değer Vergisi Genel Te..
Erdoğan'dan İlhan Selçuk'a dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir haberde, ''manevi şahsiyetine yönelik, kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki tahkir ve tezyif edici, haksız ve hukuka aykı..
"Havaalanlarından sızabilirler" İngiltere'de terörle mücadele yasaları konusunda bağımsız çalışmalar yapan ve hükümete tavsiyelerde bulunan Lord Charlile, ülkedeki pek çok küçük liman ve hava..
İsrail: Basmak zorundaydık İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Batı Şeria'daki Eriha'da bulunan cezaevine dün düzenlenen operasyonla ilgili olarak, ''İsrail'in başka seçeneği yoktu'' açıklam..
Nastase istifa etti Romanya'nın yolsuzlukla suçlanan eski başbakanı Adrian Nastase, meclis başkanlığı ve Sosyal Demokrat Parti başkanlığı görevlerinden ayrıldığını açıkladı. Nastase, dün akşa..
AP'den Pentagon'a dava Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Guantanamo üssünde geçmişte hapsedilmiş ve şu anda bulunan tutukluların listesini açıklamayan ABD Savunma Bakanlığı'na dava..
BDDK Başkanı Bilgin: Kredi kartlarında olduğu gibi mortgage'ı da yakından takip ediyoruz ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, kurum olarak kredi kar..
RTÜK üyeliğine CHP'li Merdol seçildi ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda Arif Merdol, CHP kontenjanından RTÜK'e üye seçildi. Genel Kurul'da, gensoru görüşmelerinin tamamlanmasının ardından RTÜK ü..
Banvit: Türkiye, AB tarafından kanatlı eti ile ilgili kalıntı izleme planı kabul edilen ülkeler listesine alındı İSTANBUL - Banvit Bandırma Vitaminli Yem San. A.Ş, Türkiye'nin kanatlı eti ve ..
Plastikkart'ta Olağan Genel Kurul, 31 Mart'ta İSTANBUL - Plastikkart'ta 2005 yılı Olağan Genel Kurul , 31 Mart'ta Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafında..
Borusan, yatırım teşvik belgesi aldı İSTANBUL - Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş, yatırım teşvik belgesi aldı. Şirket, 5 milyon euroluk yatırım öngörüyor. Borusan tarafından İM..
Demirdöküm'de Olağan Genel Kurul, 5 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Demirdöküm'de Olağan Genel Kurul, 5 Nisan'da yapılacak. T. Demir Döküm Fabrikaları A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıkl..
Arçelik, Beko, Mercedes-Benz Türk dahil 47 şirkete 'dış ticaret sermaye şirketi' statüsü verildi ANKARA - Arçelik, Beko, Mercedes-Benz Türk, Oyak Renault'nun da aralarında bulunduğu 47 şirket..
SPK Başkanı Cansızlar: Mortgage sisteminin sağlıklı işlemesi için faizden çok, istikrar önemli ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, mortgage sisteminin sağlıklı işl..
Saral çetesine 10 ayda 57 tutuklama İstanbul, Batman ve Balıkesir'de, 'Çamlıca' adı verilen eş zamanlı operasyonla çökertilen 'Saral' çetesi elemanlarının emniyetteki soruşturması tamamlandı..
Erdoğan'dan Cumhuriyet Gazetesi'ne dava Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir haberde, "manevi şahsiyetine yönelik, kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki tahkir ve tezyif edici, haksız ve huku..
Mars haritaları Google Mars'ta LOS ANGELES - Arama motoru Google, dünyanın uydudan çekilmiş görüntülerinin yer aldığı 'Google Earth' programından sonra, Mars gezegeninin haritalarının görüleb..
Saral davasında 12 çeteci tutuklandı İSTANBUL - İstanbul, Batman ve Balıkesir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak adliyeye çıkartılan 15 kişiden 12'si tutuklandı. Beşikta..
AFM, İzmir Bornova'da sinema kompleksi kiraladı İSTANBUL - AFM, İzmir Bornova'da sinema kompleksi kiraladı. AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönd..
BİM, 3 yeni mağaza daha açıyor İSTANBUL - BİM, 3 yeni mağaza daha açıyor. Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, şirketin Karşıyaka Yavuzlar Mah. Yüreğir..
Altınyıldız'a yeni yönetici İSTANBUL - Altınyıldız'da Tekstil İç Satış ve Pazarlama Direktörülüğüne Adnan Murat Taşpınar getirildi. Altınyıldız Mens. ve Konf. Fab. A.Ş. tarafından Borsa'y..
Sabancı Holding, 189 adet intifa senedini 1.4 milyon YTL'ye alıyor İSTANBUL - Sabancı Holding, 189 adet intifa senedini 1.4 milyon YTL'ye alıyor. H.Ö. Sabancı Holding A.Ş. tarafından Bors..
Tekstilbank, İstanbul Ataşehir'de şube açacak İSTANBUL - Tekstilbank, İstanbul Ataşehir'de şube açacak. Tekstil Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, Bankanın 13 Mart ..
Açılan şirket sayısı şubatta yüzde 25.7 artış yaşadı ANKARA - Şubat ayında açılan şirket ve kooperatifler yüzde 25,7 artışla 4 bin 559'a yükseldi. 2005 yılı aynı ayında 3 bin 627 yeni şirket..
Erdemir'de Olağan Genel Kurul, 30 Mart'ta İSTANBUL - Erdemir'de 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 30 Mart'ta yapılacak. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. tarafından Borsa'ya g..
İMKB, toparlanma çabasında/ 44 bine dayanan endeks, 43800-44000 bandında/ Döviz ve faiz gevşedi İSTANBUL - Borsa, güne hızlı bir yükselişle başladı. 44 bin direncini kırma çabası veren endeks..
BBP lideri Yazıcıoğlu: Türkiye mozaiğini bozup, Lozan'ı delmek istiyorlar ANKARA - Türkiye'nin içeriden ve dışarıdan bir kuşatma altında olduğunu savunan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ..
Soyulmuş yumurta ve tökezlemiş bakan cephesi kenetlendi! Necati Doğru - Birbirine sıkıca bağlandı. Tutundu. İç içe girdi. İki cephe kenetlendi. 'Soyulmuş yumurta cephesi' ile 'tökezlemiş fa..
Piyasalarda farklı bir yöntem mi? Salih Neftçi - Spekülatif balonların iyi tarafı 'her gün' borsada yüzde 2-3, eurobond'larda da yüzde 0,5-1 arasında para kazanılmasıdır, iyi para...
LES'e başvuruda son gün Üniversitelerde lisansüstü eğitim görmek isteyenlerin katılabileceği 2006 Mayıs Dönemi Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (LES) 6 Mart'ta başlayan başvuru süresi, bugü..
"Türk-Ermeni İlişkilerinde Yeni Yaklaşımlar" konulu seminer bugün başlıyor İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi'nin düzenlediği "Türk-Ermeni İlişkilerinde Yeni Yaklaşımlar" konulu uluslararası to..
Borsada hızlı yükseliş İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre bin 160 puan artarak 44 bin 057 puan seviyesinde seyrediyor. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde..
Para politikası değişmeyecek Merkez Bankası Başkanlığı'na vekaleten atanan Erdem Başçı, para politikasında değişim olmayacağını vurguladı.. Merkez Bankası Başkan Vekili Erdem Başçı, enflasyon..
Yabancı şirket sayısı 12 bine dayandı Ocak ayında Türkiye’de 101 yeni şirket kuran yabancılar 18 şirkete de ortak oldular. Böylece 2005 sonunda 11 bin 685 olan Türkiye’deki yabancı sermayeli ..
CHP lideri Baykal, Maliye Bakanı Unakıtan'ı mahkemeye veriyor ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın kendisiyle ilgili bazı iddiaları gündeme getirmesi üzeri..
Zorlu, Gaziantep ve Trakya Bölgesi'ndeki doğalgaz dağıtımı için 2 yeni şirket kurdu İSTANBUL - Zorlu, Gaziantep ve Trakya Bölgesi'ndeki doğalgaz dağıtımı için 2 yeni şirket kurdu. Zorlu Ener..
Başbakan Erdoğan: Türk hekimlerine güvenmiyormuşuz gibi bir hava yaratılıyor ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yabancı hekim istihdam edilmesine karşı çıkanlara tepki göstererek, "Sanki..
Edirne'de Meriç ve Arda Nehirleri'nin yarattığı taşkın hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor EDİRNE - Edirne'de yağışların ardından, Bulgaristan'ın Arda Nehri üzerindeki barajlardan aşırı mi..
Koç Holding, iştiraki Takosan'daki payını 1.3 milyon dolara sattı İSTANBUL - Koç Holding A.Ş'nin iştiraki olan Takosan Otomobil Göstergeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'deki payını yaklaşık 1.3 mil..
Zorlu Enerji, Gaziantep ve Trakya Bölgesi'nin doğalgaz dağıtımını yapacak İSTANBUL - Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, EPDK'nın açtığı ihaleler sonucunda Trakya Bölgesi'nde ve Gaziantep'te 30..
MB Başkan Vekili Başçı: Enflasyon hedeflemesi ve dalgalı kurdan vazgeçilmeyecek ANKARA - Merkez Bankası Başkan Vekili Erdem Başçı, enflasyon hedeflemesi uygulaması ve dalgalı kurdan vazgeçilm..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10