14 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

14 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Varlıkların temel kaynağı Tanrı'dır Süleyman Ateş - Soru: Muhiddin Arabi'nin şahsıyla vahdet-i vücut felsefesi hakkındaki görüşleriniz nedir? (Mehmet Çobanoğlu)
'Bizden Başkan'ın iyi ve kötü yanları Seyfettin Gürsel - Dün akşam üzeri bu yazıyı yazmak için bilgisayarın başına oturduğumda TCMB'nin yeni başkanının kim olacağı kesinlik kazanmamıştı. ..
Ekrem Dumanlı'ya basit bir soru Mustafa Mutlu - Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, dünkü yazısına 'İtiraf ediyorum; Zaman'da sansür var' başlığını atınca meraklandım
Avrupa'nın Galileo programı Cengiz Aktar - Galileo'yu bilirsiniz. Dünya güneşin etrafında döner dediği için Katolik kilisesi tarafından sapkın ilân edilerek yıllarca taciz edilen Rönesans'ı..
Bir haftada zeki ol! Selahattin Duman - Olur! Ama nasıl? Beyin nakli için sıraya girip uygun verici mi bekleyeceğiz yoksa muhtara gidip 'Gül Apartmanı, on numaralı dairede oturan mahallemiz..
Seçim rahatlığı Okay Gönensin - Yeni Şafak Gazetesi AKP'ye en 'yakın' gazete olarak nitelenebilir. İçeriğinde AKP'nin resmi çizgisiyle tam uyuşmayan yorumlar da yer almasına rağmen haber po..
Ağlatan ve güldüren marşlar Mine G. Kırıkkanat - AKP'nin Kızılcıhamam toplantısında konuşan Başbakan, İstiklal Marşı'nın 85. Yıldönümünü unutmamış...
Para politikasında kararlılığın anlamı Gazi Erçel - Başbakan, Kızılcahamam toplantıları sırasında yaptığı konuşmada 'para politikalarında kararlılık aynen devam edecektir' demiş. Mesajın pi..
Ahlaki değerler ve kamusal alan Asaf Savaş Akat - İktisatla ahlak arasındaki ilişkiyi araştırıyoruz. Toplumsal yaşamın kurucu unsuruna kural dedik. Bireyin çıkarı ile örtüşmeyen davranışı k..
Çocuk niyetine ıspanak çorbası Tuğçe Baran - Dün sevdiğim eski bir arkadaşım evlendi. Neredeyse beşik kertmesi diyebileceğim çocukluk arkadaşıyla. Pek sevimliydiler, pek güzel ve pek yakışı..
Da Vinci Şifresi Zülfü Livaneli - The New York Times Gazetesi'nin dünkü sayısında, Da Vinci Şifresi'yle ilgili geniş bir makale yayınlandı...
Keşke 'komplo olsaydı! Ruhat Mengi - Dün VATAN Gazetesi Prof. Halil Berktay'ın açıklamasını bu başlıkla vermişti ve kendisi de hakkındaki iddianın bir komplo olduğunu söylüyordu (halâ da sö..
Şiddet ektik vahşet biçiyoruz Güngör Mengi - Şiddet şiddeti doğurur. Şiddeti hayatından koyamayan toplumlar sonunda vahşet mağduru olur...
'Türkiye ile evliliğe daha hazır değiliz' Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, 'Şu an bir Türkiye-AB evliliğine hazır olmadıklarını' söyledi. Yunan gazetesi Apoyevmatini'ye demeç vere..
'Gümrükler iflas etti' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'li milletvekillerinin gümrük kapılarıyla ilgili eleştirileri üzerine, 'Gümrüklerde iflas yaşıyoruz' tespitinde bulundu. Kızılcahamam..
Vekalet için 3 senaryo Hükümetin Merkez Bankası'na 'Vekil başkan' çözümü için üç senaryo konuşuluyor. Serdengeçti emeklilik dilekçesini bugün veriyor, Banka Meclisi atama için bekliyor
Kartepe'de Ronaldinho şov için 1.5 milyon dolar aranıyor Greenpark Otel, Kartepe'de Barcelona, Real Madrid ve Liverpool gibi takımların katılacağı turnuva düzenlemek için Eurosport ile görüş..
Vodafone'u zirveye taşıyan Sir Gent koltuğu bırakıyor Telsimi alan Vodafone'da patlak veren 'CEO gitsin mi kalsın mı?' tartışmaları istifa ile sonuçlandı. Vodafone'u bir dünya devi haline ge..
İthal ayakkabı savaşı Uzakdoğu'dan ithal edilen ayakkabılar sektörü ikiye böldü. Bir taraf ithalata 3 yıl kota konmasını, diğer taraf çift başına asgari 5 dolar vergi konarak ithalata standa..
TAV, Mısır'da iki havalimanına daha talip Tepe Akfen Vie (TAV), Kahire'den sonra Mısır'ın turizm merkezlerinden Borg el Arab ve Hurghada'da yapılacak havalimanlarının ihalesine girmeye hazır..
TOBB'dan sert AB mesajı: Üç düşünüp, bir konuşun TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 'Birinci ligde futbol oynamak istiyorsak, sorumluluk sahibi olanların nerede, ne zaman, nasıl konuştuğunu bilmes..
Petrol Ofisi'nin yüzde 34'ü 1 milyar dolara OMV'nin Avusturyalı enerji devi OMV ile Doğan Holding, Petrol Ofisi'nin yüzde 34 hissesi için peşin 1 milyar 54 milyon dolara el sıkıştı. İki şirk..
İMKB'ye yabana dopingi: % 4.3 Yurtdışı piyasalarda şirket birleşme haberlerinin desteğiyle gözlenen yükseliş İMKB'ye de yansıdı. Borsa yüzde 4.3'lük primle geçen haftaki kaybını kısmen gider..
'O adam' devletten yine bir ihale aldı Orgeneral Büyükanıt'a yönelik suçlamalarıyla Şemdinli iddianamesine damgasını vuran işadamı Altındağ'ın, TOKİ'den 55.1 milyon YTL'lik bir ihale daha al..
Korumalara soruşturma Erdoğan'ın Hakkari gezisi sırasında jandarma bölgesine ağır silahlarla zor kullanarak girdikleri ve jandarmayla kavga ettikleri gerekçesiyle Başbakanlık korumaları hakk..
PKK: Pardon Van bombası hedefi bulmadı Terör örgütü PKK, Van'da 3 kişinin ölümü, 17 kişinin yaralanması ile sonuçlanan intihar saldırısının, hedefine ulaşmadan kaza sonucu gerçekleştiğini be..
El Kaide avukatına 'yataklık' davası İstanbul'u kana bulayan 15-20 Kasım'daki patlamalarla ilgili davada yargılanan bazı sanıkların ve Antalya'da İsrail yolcu gemisine saldırı planlamasını y..
Amerikalı tarihçi: Bu bir komplo ABD'li Feinstein, Prof. Berktay'ın gönderdiği iddia edilen o e-posta'nın 'düzmece' olduğunu söyledi. Ve, 'Biz Türk tezlerinin de yer alacağı bu tartışmanın t..
Anayasa Mahkemesi: Doktorlar mecburi hizmete gönderilecek Anayasa Mahkemesi, yurtdışında kendi imkânlarıyla okuyanlar da dahil tüm doktorların zorunlu hizmete gönderilmesini hükme bağladı
Nükleer silah hakkımız söke söke yaparız! Söz nükleer programa gelince, radikal İslamcılar da gönlü batıda olan reformistler de tek yumruk oluyor: İsrail, Pakistan, Hindistan üretiyor, biz a..
'Tanrım, zincirlerimi kırmak istiyorum!' İran'ın gece hayatının kalbi evler! Sıkı sıkıya kapalı perdelerin ardında içkiler su gibi akıyor...
Vatandaşlık Yasası değişiyor Hükümet Vatandaşlık Yasası'nı AB ile uyumlu hale getiriyor. Yapılacak değişiklikle askerlik yapmamak vatandaşlıktan çıkarılma gerekçesi olmayacak.
YÖK'te garip bir tartışma 'İptal edilen Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği çerçevesinde açık liseye kayıt yaptıranların ÖSS'ye başvuruları kabul edilmeyecek' yönündeki YÖK Genel Kurulu kararı ga..
AKP: Hoca'ya af aynen çıkar AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere Meclis'e geri gönderdiği, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın ce..
'Kıvırtıyor' sözü için fezleke Ankara Başsavcılığı, "Başbakan kıvırtıyor" diyen CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç hakkında fezleke düzenledi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın avuka..
DTP'de lider teke inecek Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok'tan, "İki başkan yasalara aykırı. Başkanları teke indirin" uyarısı alan Demokratik Toplum Partisi (DTP) yoluna Ahmet Tü..
'Tarihi' bir özgürlük kararı! Üniversitelerce düzenlemesine karşın mahkemenin ara kararla durdurduğu 'Ermeni konferansı'na ilişkin dava reddedildi. Mahkeme, "Konferans düzenlemek ida..
Mal paylaşımı mağduru kadına yargıdan destek Kadın örgütlerinin yıllardır 'Eşitlik ilkesine aykırı' diyerek değiştirilmesini istedikleri 'mal rejimi' uygulamasına mahkemelerden de itirazlar g..
'Bu Ermeni sempozyumu tek kale değil' İstanbul Üniversitesi (İÜ) Ermeni soykırımı iddialarının da ele alınacağı bir sempozyuma yarın ev sahipliği yapacak. 'Türk - Ermeni ilişkilerinde yeni ya..
ÖSS'ye başvurlar bugün sona eriyor ÖSS ücretini 10 Mart Cuma gününe kadar yatırarak randevu alan adayların başvuru işlemleri bugün mesai saati bitimine kadar tamamlanacak.
Küskün bayram 87 yıldan beri, her 14 Mart'ta devlet büyüklerinin katılımıyla düzenlenen resmi Tıp Bayramı, bu yıl hükümet ile hekimlerin 'zorunlu hizmet', 'ithal hekim' kavgalarının gölgesind..
Maganda kurşunları: Hastane dönüşü öldü Kalbi delik annesiyle hastaneye giden Bağlar İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Ferhat Yaman, dönüşte başına isabet eden kurşunla öldü.
Konya'da 9 bin yıllık surlar Seydişehir ilçesindeki Gökhüyük'te 9 bin yıllık bir yerleşim birimi gün yüzüne çıkarılıyor. Neolitik döneme ait yerleşimin en çarpıcı özelliği, çevresinde bir sur..
Dışişleri'nden üç kadına ödül Prof. Dr. Nurhan Atasoy, Dr. Filiz Çağman ve Dr. Nazan Ölçer, Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görüldü. Ödül plaketleri ve beratları Dışişleri Bak..
Müzelerde ilk 'halk günü' bugün Artık sadece sinemaların değil, müzelerin de halk günleri olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, vatandaşların müze ve örenyerlerinden daha fazla yararlanmalarını..
Silah aşkının sonu Fanatik Denizlispor taraftarı Denizli Ticaret Meslek Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ramazan Selçuk bir süre önce kurusıkı tabancasını gerçek kurşun atan tabanca..
Aşı, kanseri önleyebilir Bazı aşıların pek çok kanser türünü önleyebildiği açıklandı. Anti-viral aşılar, Britanya'da her 10 kanser vakasından birini, gelişmekte olan ülkelerde ise yüzde 25'in..
Hayat kadını bakıcı olacak Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde hayat kadınlarının, yaşlılar yurdunda bakıcı olarak çalıştırılmasına yönelik pilot proje başlatıldı.
Seul'e 'sarı kar' yağdı Güney Kore, dün nadir görülen bir meteorolojik durumla karşılaştı. Başkent Seul ve diğer bölgelere 'sarı kar' yağdı. Meteoroloji bürosu Çin'in kuzeyindeki çöl bölgeler..
Yalnız koşu kurtarmıyor Sağlıklı olmak için koşmak yetmez, bir grupla koşmalısınız. Princeton Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, toplu egzersiz, beyin sağlığı için daha iyi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10