14 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

14 Mart 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erzincan ve Adıyaman'da toplam 7 köyün bağlı olduğu bucak değiştirildi ANKARA - Erzincan ve Adıyaman'da toplam 7 köyün bağlı olduğu bucak değiştirildi. İçişleri Bakanlığı'nın, Resmi Gazete'n..
SHP'nin 2002 ve 2003 yılı hesaplarının Siyasi Partiler Yasası'na uygun olduğuna karar verildi ANKARA - Anayasa Mahkemesi, Sosyaldemokrat Halk Partisi'nin (SHP), 2002 ve 2003 yılı hesaplarının..
Bankacılıkla ilgili 4743 sayılı yasanın kısmi iptal gerekçesi RG'de yayımlandı ANKARA - Anayasa Mahkemesi'nin, bankacılık ile ilgili düzenlemeler içeren 4743 sayılı yasanın bir maddesindeki 3..
Sanal kumara yasaklama geldi/ Sanal ortamda talih oyunları işletmeleri kurulamayacak ANKARA - İnternet ortamında talih oyunları oynatılması, ''Sanal Ortamda Oynanan Talih Oyunları Hakkında Yö..
TRLİBOR gecelik yüzde 14.03, yıllık yüzde 14.52 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 14.03, yıllık yüzde 14.52 olarak açıklandı 14 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
İran’da Azerice yayımlanan gazete kapatıldı İran'ın kuzeyinde Azerice yayımlanan Navid Azerbaijan gazetesi Tahran yönetimi tarafından kapatıldı.
Aysu, sızıntı yapan silikonlarını yeniliyor! Son günlerde katıldığı tüm defile ve tanıtımlarda Aysu Baceoğlu'nun aşırı zayıf hali dikkat çekiyor
Serdengeçti, MB çalışanlarına veda etti / "Para Reformumuz, bu konuda çalışan ülkelere örnek teşkil ediyor" ANKARA - Merkez Bankası Başkanlığı görevi bugün sona erecek olan Süreyya Serdengeçt..
Gıdada KDV indirimi talebi Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, istenilen ekonomik rahatlığın tabana yayılması için gıda maddelerinde katma değer vergisi..
Askeri Yargıtay Üyeliği'ne 2 yeni atama ANKARA - İki askeri hakimin, Askeri Yargıtay Üyeliği'ne atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı. Söz konusu karara gör..
Washington Büyükelçisi Şensoy, Başkan Bush'a güven mektubunu sundu WASHINGTON - Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, dün Beyaz Saray'da ABD Başkanı George W.Bush'a güven mektubunu ..
Chicago Tribune, internetten 2 bin 653 CIA ajanının kimliğini buldu CHICAGO - ABD'de yayımlanan Chicago Tribune Gazetesi, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nda (CIA) çalışan ve bazıları yurtdış..
ÖSS'ye başvuru süresi bugün sona eriyor ANKARA - ÖSS ücretini 10 Mart Cuma gününe kadar yatırarak randevu alan adayların başvuru işlemleri, bugün mesai saati bitimine kadar tamamlanacak. ÖSS,..
Yağışlı hava yurdun güney, iç ve batı kesimlerinde etkisini sürdürecek İSTANBUL - Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın yurdun güney iç ve batı kesimlerinde yer yer etkili olmak üzere ..
Çek muhasebeci, 'Sudoku'da ilk dünya şampiyonu oldu LUCCA - Türkiye'yi 3 kişilik bir ekibin temsil ettiği 1. Dünya Sudoku Şampiyonası'nı, Çek Cumhuriyeti'nden 31 yaşında bir muhasebeci kazand..
BDDK: Ekonomideki olumlu gelişmeler, bankacılıkta riskleri azaltıyor ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, son yıllarda ekonominin genelinde yaşanan olumlu gelişmelerin, bankacıl..
İMKB'de kar satışları yaşanıyor/ Endeks, 43800-44000 bandında/ Döviz ve faiz arttı, parite 119.80'de İSTANBUL - Borsa, dünkü hızlı yükselişin ardından bugün kar satışlarına döndü. 43500'e doğ..
YKB, piyasalarda bu hafta dalgalı bir seyir bekliyor / "YTL'de değer kaybı sürecek" İSTANBUL - Yapı Kredi Bankası, bu hafta hem yurtdışı piyasalardaki, hem de yurtiçindeki gelişmelere bağlı ..
Türkiye'de 2007 sonunda 66 il doğalgaz kullanacak ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2006 ve 2007 için doğalgaz kullanması öngörülen şehirlerin bir çoğunda doğalgaz dağıtım iha..
Oger Telekom, defter kayıtlarını yabancı para birimiyle de tutabilecek ANKARA - Türk Telekom'un yüzde 55 hissesine sahip Oger Telekomünikasyon A.Ş.'nin (Saudi Oger ve Telecom Italia'dan müteş..
Cumhurbaşkanı Sezer, borç tahsilinde sosyal güvenlik alacaklarına öncelik veren yasayı onayladı ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TMSF'ye devredilen bankaların devlet ve sosyal güven..
Van Et, MSB'den 14.2 milyon YTL'lik ihale aldı İSTANBUL - Van Et Entegre Et San. ve Tic. A.Ş, MSB'den yaklaşık 14.2 milyon YTL'lik ihale aldı. Şirket'in borsaya gönderdiği açıklamada, "T.C.M..
Heyelana 15 kurban veren köy sessizliğini koruyor Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde yaklaşık 1 yıl önce meydana gelen heyelan sonucu 15 kişinin toprak altında kaldığı Sugözü Köyü Kuzulu Mezrası'n..
Dizi dizi Güneydoğu sendromu Yüksel Aytuğ - Güneydoğu'da teröristlerle mücadele eden kahraman askerlerimizin yaşadığı fiziksel ve duygusal travma, dizilerin ağırlıklı konuları arasında yer ..
İMKB'ye yabancı dopingi: % 4.3 Yurtdışı piyasalarda şirket birleşme haberlerinin desteğiyle gözlenen yükseliş İMKB'ye de yansıdı. Borsa yüzde 4.3'lük primle geçen haftaki kaybını kısmen gide..
Lüks Kadife'de Olağan Genel Kurul, 3 Nisan'da İSTANBUL - Lüks Kadife'de 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 3 Nisan'da yapılacak. Lüks Kadife Ticaret ve Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya..
Ray Sigorta'da Olağan Genel Kurul, 5 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Ray Sigorta'da Olağan Genel Kurul, 5 Nisan'da yapılacak. Ray Sigorta A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, olağa..
Tukaş Gıda'da Olağan Genel Kurul, 6 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Tukaş Gıda'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 6 Nisan'da yapılacak. Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Bo..
Sanayi üretimi 2005 yılında yüzde 5.3 arttı / 4.çeyrekte artış yüzde 7.8 oldu ANKARA - Toplam sanayi üretimi 2005 yılında yüzde 5.3 oranında arttı. 2005 yılı 4.Çeyrek döneminde ise bir öncek..
Şişli'de nefes kesen operasyon Şişli'de polisle silahlı çatışmaya giren ve yaralanan hırsızlık ile gasp suçlarından sabıkalı bir kişi, kaçarken girdiği evdeki kadını rehin aldı. Saldırgan pol..
ÖSS başvurusu için son gün ÖSS ücretini 10 Mart Cuma gününe kadar yatırarak randevu alan adayların başvuru işlemleri, bugün mesai saati bitimine kadar tamamlanacak. . Öğrenci Seçme ve Yerleşt..
Bush'un itibarı azaldı ABD Başkanı George Bush'un itibarı en alt seviyeye indi. Gallup enstitüsünün CNN ve USA Today gazetesi için yaptığı son araştırma, Amerikalıların sadece yüzde 36'sının,..
Bağdat'ta son 24 saatte 40'tan fazla ceset bulundu Irak polisinin, başkent Bağdat'ta son 24 saat içinde 40'tan fazla ceset bulduğu bildirildi. İçişleri Bakanlığı açıklamasında, bazıları parça..
Golf krizi Başbakan Lee'yi istifaya götürdü Güney Kore Başbakanı Lee Hae-Chan'ın, golf oynamasıyla ilgili krizin ardından istifasını sunduğu belirtiliyor. Yonhap Ajansı'nın hükümet kaynakları..
Miloseviç Belgrad'da istenmiyor Eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç için başkent Belgrad'da cenaze töreni düzenlenmesine ve cenazenin burada toprağa verilmesine izin verilmediği..
Karı-koca 'evi havaya' uçurdu Meksikalı bir çiftin aile kavgası kontrolden çıkınca bıçaklar atıldı, silahlar konuştu, bombalar patladı ve ev havaya uçtu. Meksika'da yayınlanan Milenio Gazetes..
Endonezya'da 6.8'lik deprem Endonezya'nın doğusunda 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD yerbilimi gözlemevinden yapılan açıklamada, depremin, Maluku eyaletinin başkenti Ambon'a 93 kilo..
Borsa güne 44 bin 429 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 83,08 puan artarak 44.429,03 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Fortis Bank, Ümraniye'de Operasyon Merkezi kuruyor İSTANBUL - Fortis Bank, Ümraniye'de Operasyon Merkezi kuruyor. Fortis Bank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın Operas..
Borusan Mannesmann'dan yüzde 37.8 oranında nakit kar payı İSTANBUL - Borusan Mannesmann, yüzde 37.8 oranında nakit kar payı dağıtacak. Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafınd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10