13 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

13 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tedbirsizce budama, camide hasara yol açtı Aksaray'da bulunan tarihî Valide Sultan Camii çevresinde yapılan ağaç budama çalışmaları sırasında tarihî caminin korkulukları zarar gördü.
4 gün süren eğitim fuarına 200 bin ziyaretçi Anaokulundan üniversiteye, dersaneden dil kursuna her türden eğitim kurumunu bir araya getiren Educaturk Eğitim Fuarı dün düzenlenen etkinliklerle..
Bilecik’e Şeyh Edebali Üniversitesi kurulması için seferberlik başlatıldı İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, üniversitenin altyapısını oluşturmak üzere harekete geçtiklerini söyled..
Tekirdağ, 23 Nisan’da 23 çocuk parkına kavuşacak Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Tekirdağ’da yaşayan ve oyun parklarından mahru..
Bursa’da afet yönetimi için yapılan bina hizmete açıldı Bursa Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve Küçükbalıklı İtfaiye binası önceki gün düzenlenen bir törenle hizmete a..
Öğrenciler yararına açılan kermes büyük ilgi gördü Kütahya’da Muhtaç Öğrencilere Yardım ve Koruma Derneği tarafından düzenlenen iki günlük kermeste dernek üyesi ve fahri olarak çalışan kadınl..
Almanya’nın 55 yıllık fuarına Türk eğitimciler seyirci kaldı Dünyanın dört bir yanından 65 bin kişinin gezdiği Hannover Eğitim Fuarı’nda Türkiye’den hiçbir kuruluş stant açmadı. Bu yıl ilk ke..
Valilik Basın Müdürü’nden Bağ-Kur çalışanlarına seminer İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nazır Şentürk, Bağ-Kur çalışanlarına iletişim ve empati üzerine seminer verdi.
Kahramanmaraş meclisi İstanbul’da İstanbul İl Genel Meclisi ile kardeş olan K.Maraş İl Genel Meclisi İstanbul'da buluştu.
Kiler Market’in bombalama sanığı iki kişiye tutuklama Bahçelievler'de Kiler Hipermarket'in bombalanması eylemine karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 zanlı, Beşiktaş'taki İstanbul Adliy..
Kanarya’da göstericiler sokaklarda terör estirdi Küçükçekmece'nin Kanarya Mahallesi'nde yola barikat kuran yaklaşık 100 kişilik grup, korsan gösteri yaptı.
Alaplı’da toplu taşıma araçları için yeni güzergâhlar belirlendi Alaplı Belediyesi Meclisi, şehiriçi ulaşımında toplu taşıma araçlarının kullanacağı yeni güzergâhları tespit ederek oybirliğiy..
Havva Hanım’ın tek dileği, eşini tekerlekli sandalyeyle de olsa işinin başında görmek Dünya Kadınlar Günü sebebiyle geçtiğimiz hafta ülkenin dört bir yanında toplantılar, gösteriler, yürüyüşl..
Üniversiteliler, bowling turnuvasında yarışacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Spor AŞ, üniversiteler arası bowling turnuvası düzenliyor.
Japonca yarışması 1.sine uçak bileti Japonya Başkonsolosluğu tarafından bu yıl 15.si organize edilen "Japonca Konuşma Yarışması"nın birincisine Türk Hava Yolları (THY) ile bu ülkeye gidiş dön..
Âfet bilgileri, deprem çantası kazandırdı Felakette Acil Yardım Derneği (FAYDER) tarafından ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen ‘Temel Afet Bilinci’ konulu bilgi yarışmasında, öğrencil..
‘Balkan kasabı’ kalp yetmezliğinden ölmüş Bosna Savaşı sırasında soykırım ve insanlığa karşı suç işlemekten Lahey’de yargılanırken hücresinde ölü bulunan Yugoslavya eski Devlet Başkanı Slobod..
Irak’ta kanlı ‘pazar’: 60 ölü, 250 yaralı Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün çoğunlukla pazaryerlerini hedef alan bombalı saldırılar, mezhep çatışmasının kısmen durulduğu ülkeyi yeniden kana bula..
Suriye, Hatay’ı almak için kurduğu örgütü tasfiye etti Şam yönetiminin Hatay’ı kendi topraklarına katmak için istihbarat servisi El Muhaberat’a kurdurduğu "İskenderun Kurtuluş Örgütü" isimli ..
Siyonizm karşıtı Yahudiler Ahmedinejad’a destek verdi Siyonizm karşıtı olarak bilinen Yahudi cemaati, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın "İsrail haritadan silinmeli" açıklamasına deste..
‘Kıbrıs sorununun stresi hasta ediyor’ KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Kıbrıs sorununun stresinin kendisini hasta ettiğini söyledi. İki hafta önce by-pass ameliyatı olan Talat dün taburcu..
SSK yasal yolsuzluğa çare arıyor Hükümet, bütçenin en büyük karadeliklerinden sosyal güvenlik açıklarını kapatmak amacıyla yeni bir reforma hazırlanıyor.
Şirketler sigaraya savaş açtı Sigara kullanan çalışanlar sürekli mola veriyor, akılları sigarada kalıyor, dikkatleri dağılıyor, verimleri azalıyor.
Odalar Birliği turizmde vergi indirimi istiyor Tekstil ve ayakkabıda Katma Değer Vergisi (KDV) oranının yüzde 18’den 8’e düşürülmesi üzerine diğer sektörler de harekete geçti. Türkiye Odalar ..
‘Milli gelir 2050’de 42 bin dolar olacak’ Gerçekleştirdiği ekonomik reformlar ve yakaladığı büyüme rakamlarıyla Belçika, İsviçre ve İsveç’i geride bırakan Türkiye, 2050 yılında dünyanın 12’nc..
Türkiye av silahında İtalya’nın tahtına aday Türk silah sanayi gösterdiği gelişme ile Avrupalı rakipleriyle yarışır hale geldi. Sektörün uluslararası arenada ikinci büyük organizasyonu olan N..
Cola Turka’nın 2005’de satışı yüzde 12 arttı Ülker Grubu’nun gazlı içecek sektörünün önde gelen markalarından Cola Turka, 2005’te satışlarını yüzde 12 artırdı.
‘EPDK her şeye yetişemiyor’ diyen petrolcüler yeni üst kurul istiyor Enerji sektöründe petrol ile ilgili üst kurul oluşturulması tartışmaları Ankara’da yeniden alevlendi.
Türkiye ekonomisi Brezilya’dan daha iyi Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s (S and P), kamu maliyesindeki başarısı sebebiyle Türkiye’nin, Brezilya, Hindistan, Mısı..
Mina’daki 4 katlı köprü inşaatında 1.500 Türk çalışıyor Suudi Arabistan, bu yıl izdiham sebebiyle şeytan taşlamada 365 kişinin öldüğü köprünün yerine yenisini yapıyor.
Danimarka, Diyanet’e sordu: İslam nasıl bir din? Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Görmez, Danimarka’nın, İslam dininin nasıl bir din olduğuna dair Diyanet’ten rapor istediğini açıkladı..
Muskat’ın suyunu 80 milyon dolara Türkler götürecek Umman’ın başkenti Muskat’ın içme suyu Türk firması Özaltın A.Ş.’nin inşa edeceği baraj sayesinde karşılanacak. Özaltın A.Ş., Umman’ın Dayka..
OECD, kara para sınavı yapacak Türkiye, bu yıl OECD Mali Eylem Görev Grubu’nun (FATF) kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele denetimine tabi tutuluyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10