13 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

13 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD'ye göre, İzmir Limanı da tehlikeli ABD'de yeni yayımlanan bir raporda, ülkeye Avrupa, Asya veya Ortadoğu'dan giden yüklerin güvenli olmadığı kaydedildi. Tehlikeli sayılan yerler arasında ..
Doğuştan kovboy Büyük ağabeyleri rodeolara katılır da o katılamaz mı? Amerika'nın Florida eyaletine bağlı Okeechobee kentinde geleneksel olarak çocuklar için düzenlenen "koyun rodeosu" Mutton..
Çetedeki doktor tutuklandı Manisa'da 5 gün önce, 22 üyesi tutuklanan çeteyle bağlantısı olduğu iddiasıyla hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan çocuk doktoru S.A. tutuklandı. Doktor S.A...
Erol Evcil şeker komasında Nesim Malki'nin 1995'te öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanan Erol Evcil, şeker komasına girerek hastaneye kaldırıldı. Diyabet hastası olan ..
Direksiyon başında kalp spazmı İzmir'de Alsancak Talatpaşa Bulvarı'nda meydana gelen olayda, direksiyon başında kalp spazmı geçiren Elif Ulus (29), orta refüje ve iki otomobile çarparak durab..
Üniversiteli genç kız intikam kurbanı mı? Adana'nın Kozan ilçesinde, içinde bulunduğu otomobile başka bir otomobilden uzun namlulu silahla ateş açılması sonucu Çukurova Üniversitesi'ne bağlı ..
Danimarka, İslamiyeti anlatan rapor istedi Hz. Muhammed karikatürleriyle tepki çeken Danimarka, "İslam dininin ülkede resmi din olarak kabul edilmesi" talebinde bulunan Diyanet İşleri Başkanl..
Sinema kitaplığı açıldı 2004'ten bu yana konusunu sadece sinema olarak belirleyen ve bu alanda ülke sinemalarından yönetmenlere, sinema tekniğinden akımlara ve film kuramlarına dek kitaplar y..
Türkiye bu dili çok sevdi atv'nin yeni dizi filmi "Kuş Dili," ilk bölümüyle gönülleri fethetti. Doğu Karadeniz'in büyüleyici doğal dekorunda geçen dizi, AB kategorisinde cumartesi gecesinin e..
Tekstilcinin batık kredi miktarı da artmaya başladı 2004'te aldığı kredinin yüzde 8'ini ödeyemeyen tekstil, bu yıl her 100 liralık kredinin 11 lirasını geri ödemedi. Kur ve Çin rekabeti ile z..
Berrak'a 'İstanbullu' sevgili A Ankaralı eski sevgilisiyle ilişkisi sayesinde şöhret olup oyunculuğa başlayan 20 yaşındaki Berrak Tüzünataç Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan'la aşk yaşıyor...
Hırsız, rahibe bıçak çekti Mersin'de sabıkalı Erdal Gülen (19), hırsızlık için girdiği Latin İtalyan Katolik Kilisesi'nde rahip Roberto Ferrari'yi karşısında görünce döner bıçağını çıkardı. P..
Bisküvi out dondurma in! Her ay gerçekleştirdiği Hane Tüketim Paneli ile tüketici davranışlarını sürekli izleyen HTP, Türkiye'nin ilk 'Abur Cubur Raporu'nu hazırladı. Buna göre 2005 yılında a..
Otomobil galerileri şehir dışına çıkıyor Büyükşehir Belediyesi, trafik sorunu nedeniyle İstanbul'daki bin 144 galeriyi Kartal ve Güneşli'ye taşımak için kolları sıvadı. İstanbul Büyükşehir Be..
Kapkaççı eve kadar takip etti Otobüste karşılaştığı bir kadını evine kadar takip edip çantasını alan adam kısa sürede yakalandı. Zanlı "İşçiyim, paraya ihtiyacım var" dedi. Bursa'da önceki ge..
Japonya'dan 215 milyar $'lık 'sünger operasyonu' Enflasyon yükseldi Japonya 5 yıldır sürdürdüğü ultra gevşek para politikasına son veriyor. Atılacak ilk adımların başında piyasalardaki 215 mi..
MASAK, Evcil'in 30 milyon YTL'sini buldu MASAK Erol Evcil ile kardeşi ve baldızına ait toplam 14 kişinin 30 milyon YTL'sini buldu ve tedbir koydu. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Erol E..
Aziz Zapsu BİM'i bıraktı eczane-markete yüklendi BİM marketlerini 10 yılda dev bir zincir haline getiren Aziz Zapsu, şimdi de kozmetik marketi For You'yu gıda, ev eşyası ve müzik ürünleriyle ..
Kapkaççılar bu kez çetin cevize çattı!.. İzmir'de silahlı gaspçıların hedefi olan eski atlet Gerçek Sakinel saldırganları döverek etkisiz hale getirdi Saldırganlar çareyi kaçmakta buldu. İzmi..
Tasarruflar yatırıma yetmezse darbe olur SABAH Gazetesi Yazarı Mehmet Altan, 'Darbelerin Ekonomisi' kitabında darbelerin formülünü veriyor: Tasarrufla yatırım arasındaki makas açılırsa darbe ..
Trend için risk alma, iştahına bak ABD ve AB'den sonra Japonya Merkez Bankası da likiditeyi azaltma kararı aldı. Olumlu dış konjonktürün iki ana destekleyicisinden biri olan global likidite a..
Bir savcı bıraktı öteki tutuklattı Nöbetçi savcı tarafından serbest bırakılan motosikletli gaspçılardan biri izini kaybettirdi. İstanbul Şişli'de çalıntı motosikletle bir hafta içerisinde ger..
Türkiye 2050'de 4.1 trilyon dolarla 12'nci büyük olacak PricewaterhouseCoopers'ın yaptığı tahminlere göre 2006'da dünyanın en büyük 17'nci ülkesi olacak Türkiye, 2050'de 12'nciliğe oturacak. ..
Bir yıl içinde 30 kuş kazası oldu Kuşlar, gökyüzünü paylaştıkları çelik kanatlılar için kontrol edilemeyen en büyük tehlike olmayı sürdürüyor. 2005 yılında Türkiye'de tescilli uçaklara kuş ça..
Ülkü TAMER: Saflığın şiirini özledim Evet, saflığın şiirini özledim. 40'ların, 50'lerin şiirini. Cahit Sıtkı Tarancı'ları, Behçet Necatigil'leri, Ziya Osman Saba'ları, Sabahattin Kudret Aksal..
Tarihi kaleyi devlete sattı Rum Pontus imparatoru tarafından yaptırılan, tapusu bir şahsa ait Akçakale 475 bin YTL'ye satın alındı Trabzon Akçaabat'ta bulunan 700 yıllık kale restore edilecek..
10 bin ziyaretçi 'tıkladı' hiçbir ipucu çıkmadı İlköğretim 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Ebru Emeksiz, Antalya'nın Alanya ilçesinde 18 Temmuz 2004 günü annesiyle birlikte taziye ziyaretinden..
'İnsanlık ölmediyse' minik Batın yaşasın! Tuzruhu içtiği için yemek borusu delindi. Kaza geçiren babası yol kenarında ölüme terk edildi. Minik Batın'ın annesi çaresiz: Kurtarın evladımı. Sefe..
Saadet zincirinde yeni 'halka' 1997 yılında, 152 kişiyi 'saadet zinciri' denilen sistemle dolandıran Titancılar'ın bir benzeri 10 yıl sonra ortaya çıktı. Lexxus adıyla tanıtılan sisteme 2 bin..
Gökdeniz'le barış Gerets bu kez derbi deplasmanına Hakan'sız bir 4-4-2'yle çıktı. Orta saha baklava olduğundan dizilişi başka sayılarla da açıklayabilirsiniz. Baklavanın arkasında Cihan, önün..
Erdoğan'dan yorum yok! BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda yorum yapmazken, milletvekillerine "Cumhurbaşkanlığı seçimi bu Meclis'in hakkıdır" dedi..
Üçüncü kara para sınavı Daha önce 1994 ve 1998 yıllarında OECD Mali Eylem Görev Grubu'nun denetimine giren Türkiye, üçüncü kez kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele denetimine..
Şifreli parti İZMİR Bayraklı'daki eğlence mekanı Rain Private, 18 Mart'tan itibaren yaz boyu partiler düzenlenecek. Her organizasyon için yaklaşık 300 özel konuğa cep telefonlarından şifreli ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10