13 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

13 Mart 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kızılcahamam'da kızılca kıyamet! Mustafa Mutlu - Kopmadı! AKP'liler bile bekliyordu ama olmadı... Gerçi gazetelere de yansıdığı gibi, 'kapalı kapılar ardından' birkaç 'itiraz' yükseldi ama ..
Türkiye'nin 'sanal dünyası' Süheyl Batum - Gerçek olmayan, ancak insanlara 'gerçekmiş gibi kabul ettirilmeye çalışılan' bir dünyada yaşamaya başladık. Üstelik çoğumuz bu sanal dünyaya kanıy..
Hayaller kabus oldu Ruşen Çakır - ABD Irak'a saldırısını 'Saddam Hüseyin liderliğindeki Baas rejimi silahlarına sahip ve El Kaide ile işbirliği yapıyor' şeklinde iki temel iddiaya dayandırd..
Otuz beş yıldan gelenler Okay Gönensin - Türkiye'de demokrasinin ikinci kez kesintiye uğradığı tarih 12 Mart 1971'dir. Dönemin genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanları o gün sivil hükümete..
Spor buysa, sevmek zorunda mıyız? Haşmet Babaoğlu - 46 yaşında bir adam... Görüntüsü ve davranışları serinkanlı bir entelektüel olduğunu düşündürüyor. Temiz bir ifadesi var...
Ayasofya'yı da diskolaştırıyorlar! Necati Doğru - Geçen hafta bir haber patladı; uluslararası ciddi bir kurumun yaptığı araştırmaya göre; 'Türkiye imaj sıralamasında dünyanın en kötü ülkesi..
Tam ortasındayız! Ali Ağaoğlu - Bir anlamda fizik derslerinde öğrendiğimiz 'bileşik kaplara' benzer hale gelen global finansal piyasaların bir gözü Çin ve Japonya'yı diğer gözü ise ABD'yi i..
Gayrimenkulde önemli beklentiler... Salih Neftçi - İki yıldır piyasalara yönelik toplantılarda ve zaman zaman da bu köşede gayrimenkul piyasasındaki fırsatları vurguladık. En iyi kazanç bur..
Tirajı doğru okumak... Yavuz Semerci - Pek çok kişinin aksine Türkiye'de gazete satışlarının düşük olmadığını savunanlardanım. Türkiye'nin kendine özgü sosyo-ekonomik göstergeleri nedeniyle..
Katilin sonu Zülfü Livaneli - Miloscviç hücresinde ölü bulunmuş. Arkasından pek kimsenin rahmet okuyacağını sanmam çünkü 'kasap' diye anılan Sırp diktatörün elinde pek çok masum, günahsız i..
Halil Berktay nihayet konuştu! Ruhat Mengi - Amerikan PBS televizyonu, Amerika'da yaşayan Ermeniler'in hazırlattığı 'Ermeni Soykırımı' belgeselini 17 Nisan'da yayınlama kararı almıştı...
Nerede kalmıştık! Güngör Mengi - Şemdinli iddianamesi, Kemal Unakıtan'ın gündemdeki egemenliğine sadece bir hafta ara verdi...
'Köşk'e çıkmayın! Pişman olursunuz' Kızılcahamam kampının son günü AKP'li vekiller konuştu. Kimi şikayet etti, kimi tepkisini iletti. Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay da Başbakan'ı 'Cumhu..
MHP'ye dikkat Erdoğan '4 milyon yeni seçmenin yüzde 17'si MHP'ye oy verecek. Bu bizi aşağı çeker. O gençleri kazanmalıyız' dedi
Hükümet KDV indirimiyle bir taşla üç kuş vuruyor KDV'yi yüzde 10 düşüren hükümet, sadece tekstilci ve tüketiciyi sevindirmekle kalmadı. Bu indirim sayesinde, kritik düzeye gelen enflasyonda ..
Turizmci, tekstilciye göre daha büyük paket istiyor Tekstilcilerden sonra turizmciler de 15 Mart'ta Başbakan'ın karşısına çıkıyor. Öncelikle ÖTV ve istihdam vergisinde indirim talep edecek o..
işsizliğe ilaç olacak 5 bin kişiye aş verecek Otomotiv sektörü, Avrupa'dan artan siparişleri karşılamak için üç vardiya çalışıyor. Kapasitelerini artıran fabrikalar bu yıl 5 bin kişiyi işe a..
Ucuz Toyota için Türkiye de aday Otomobil devleri arasındaki ucuz oto rekabeti kızışıyor. Renault'nun 7 bin 500 euroluk fiyata sahip Dacia Logan'la başarılı olması, rakiplerini harekete geçi..
Yeni Seat Ibiza Nisan'da geliyor Daha sportif çizgilere kavuşan yeni Seat Ibiza'da 18 farklı model versiyonu bulunuyor. Araç baharda yollara çıkacak
Enerji iştah kabarttı, inşaat firmaları hidroelektriğe girdi Geleceğin sektörü enerji, holdinglerin yanı sıra inşaat ve tekstil firmalarının da gözdesi oldu. Taş Yapı, MNG, Konukoğlu ve Nerg..
Suudi perakende devi Türk yönetici avına çıktı Suudi Arabistan'ın en büyük perakende oyuncularından Azizia Panda United, 51 süpermarketini yönetecek 10 Türk arıyor
İtalya'yı geçip en büyük 12'nci ekonomi olacağız Danışmanlık şirketi PwC'ye göre Türkiye, 2050'ye kadar ortalama her yıl % 5.6 büyüyecek. Böylece 4.1 trilyon dolarlık GSYiH ile 12'nci büyük ..
MİT'i bile oyuna getirip Irak savaşını tezgahladı 11 Eylül sonrası Saddam'ın kitle imha silah programını ve El Kaide ile bağlantısını bildiğini ileri süren bir Iraklı general Türkiye'ye sığı..
Sırp Kasabı 'zehirlendi' iddiası Lahey'deki Savaş Suçları Mahkemesi'nde yargılanırken hücresinde ölü bulunan Yugoslavya Eski Devlet Başkanı Slobodan Miloseviç'in avukatı, müvekkilinin zehirl..
Çete sanığı arkadaşı çıkınca davayı bıraktı Hakim Mehmet Orhan Karadeniz, Küre Operasyonu çerçevesinde sorgulanan Ertuğrul Çakır'ın dosyası önüne gelince, '25 yıldır tanıyorum' diyerek, heye..
Çiller zamanında 500 milyarlık ödenek Çatlı'ya mı verildi? Abdullah Çatlı'nın yakın arkadaşı olan Ömer Ay, Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde nereye gittiği açıklanamayan 500 milyar lira..
'Rojda topu at' denseydi Kürt sorunu olmazdı Bilgi Üniversitesi'ndeki konferansın ikinci gününe Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in sözleri damgasını vurdu
İhanet mi komplo mu? Yazarımız Ruhat Mengi'nin gündeme getirdiği e-posta'da, Prof. Berktay'ın ABD'li tarihçiye 'Soykırım'ı tanıyan Türk tarihçiler için finansal kaynak sağlanmalı' dediği ile..
Kürdistan Futbol Takımı Kıbrıs'ta KKTC, Kasım ayında 'Diplomatik Olarak Tanınmayan Uluslar Kupası'na ev sahipliği yapacak. Atatürk Stadyumu'nda karşılaşacak 16 takım arasında Kürdistan takım..
Sırp lideri gömmek de sorun oluyor Slobodan Miloşeviç'in Lahey'de ölmesi kadar, nerede ve nasıl gömüleceği de sorun.
Rumsfeld kuş gribi zengini ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, kuş gribi sayesinde servetine servet katmış.
İnternette CIA rehberi varmış ABD'de 2 bin 653 CIA çalışanının kimliği ve 200'den fazla CIA çalışma yerine dair bilgilere internetten ulaşılabildiği iddia edildi.
Blair'in kandırdıkları... Britanya Başbakanı Tony Blair, İşçi Partisi'ne 'borç verme' karşılığında zengin işadamlarını Lordlar Kamarası'na aday göstermekle suçlanıyor.
Uçurtmacılar gözaltında Pakistan'da uçurtmalara 'tehlikeli oldukları' gerekçesiyle getirilen yasağı ihlal eden 1400 kişi gözaltına alındı.
Kıbrıs Talat'ın kalbine zarar KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 27 Şubat'ta baypas ameliyatı geçirdiği Florence Nightingale Hastanesi'nden dün taburcu oldu.
NPT'ye uygun silahlanma! İran'ın nükleer programı nedeniyle BM Güvenlik Konseyi'ne sevk edilmesi Batılı nükleer güçlerin çifte standardıyla ilgili tartışma başlatırken, bunlardan biri olan Br..
'İran yeraltından kumanda edecek' BM Güvenlik Konseyi bu hafta İran'ın nükleer programını ele almaya hazırlanırken, Britanya'nın Sunday Telegraph gazetesi, 'Tahran'ın Batı'dan gelebilecek ola..
Edirne ve Muğla'yı yağmur vurdu Sağanak yağmur ve lodos dün Edirne ve Muğla'yı olumsuz etkiledi. Edirne'de önceki gece başlayıp aralıksız süren sağanak sonucu yollarda biriken sular nedeniyle..
Dayakçı başkana dava Başsavcılık, iki gazeteciyi makamında dövdüğü iddia edilen Isparta Belediye Başkanı AKP'li Hasan Balaman hakkında dava açtı.
'Gazi'de 11. yıldönümü Gazi Mahallesi'nde 11 yıl önce bir kahvehanenin taranmasıyla başlayan olaylarda ölen 17 kişi dün anıldı.
Belçikalı bakan terledi Belçika'da RTL TV, dört yıl hapis cezası alınca kaçan sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal dosyasını dün, açık oturumda ele aldı.
Binbaşı: Kaya ile İldeniz'i ben tahliye ettirdim Şemdinli Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Şemdinli Jandarma Komutanı Binbaşı Erdem Yılmaz, 9 Kasım'daki patlamadan sonra astsubaylar Ali Kay..
Emniyet'ten Nevruz için kırmızı alarm Emniyet Genel Müdürlüğü, 21 Mart'ta kutlanacak Nevruz öncesinde bir genelge yayımlayarak tüm birimlerini alarma geçirdi.
Gabar'da uzman çavuş şehit oldu Gabar Dağı'nda, havaların ısınmaya başlaması ve terör eylemlerinin artması üzerine güvenlik güçlerince başlatılan operasyon sürerken, tankçı uzman çavuş Mahmut..
Duvarların Dili Olsa Geçen hafta bu köşede, Başbakan Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu'nun 'Stratejik Derinlik' adlı kitabının AKP iktidarından sonra satışlarını artırdığını yazmıştık.
Göçmenlere erotik sınav İki erkeği öpüşürken, sahilde bir kadını üstsüz güneşlenirken görürseniz ne yaparsınız? Prenses Maxima aslen nereli? Bu baharat hangi eski Hollanda kolonisinden geldi?..
500 nehir yok oluyor BM 'yapım aşamasındaki bir felaket'e dikkat çekti: Dünyanın en büyük 500 nehrinden yarısının fazlası kirlenmiş ve tükenmiş durumda.
'Polis'ler doğurtacak Tayland'ın başkenti Bangkok'ta trafik içinden çıkılmaz hale gelince motosikletli polislerden oluşan 'doğum polisleri' devreye girdi.
Her derde deva yosun Türkiye'de ilk kez Ege Üniversitesi'nde üretilen yosun tableti tansiyondan diyabete kadar birçok hastalığa iyi geliyor. Ülkemizde ilk defa Ege Üniversitesi'nde üretilen v..
Çift başlı bebek bir saat hayatta kaldı Konya'da bir hastanede çift başlı bir bebek dünyaya geldi. Doğumdan sonra hemen ameliyata alınan bebek, bir saat hayatta kalabildi. Selçuk Üniversitesi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10