12 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

12 Mart 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
EÜ'de Oğullarım Konseri EGE Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında 16 Mart Perşembe günü "Oğullarım Konseri" düzenleyecek. Saat 20.00'de baş..
Trakyalılar 'Kılıç' dedi İzmir'deki Trakyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulunda, Bahattin Kılıç yeniden seçildi. Kılıç'ın başkanlığındaki yönetim kurulu da Mehmet Göçer, Ozan Kılı..
Konya'da alkol yasağına nokta Alkollü içki satışına yönelik sınırlamalardan biri daha mahkemeden döndü. Konya İdare Mahkemesi, AKP'li Meram Belediyesi'nin bakkal ruhsatıyla içki satışı yapan ..
'Gölge Bakan' soru yağdırdı CHP'nin 'Gölge Milli Eğitim Bakanı' olarak görevlendirdiği Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, 3.5 yıldır Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in yanıtlaması için T..
'Aile hekimliği sınıfta kaldı' Aile hekimliği pilot uygulamasının başlatıldığı Düzce'de inceleme yapan Türk Tabipler Birliği (TTB) Sağlık Kolu, "Uygulama sınıfta kalmıştır" ..
Kelkit'te iki ceset daha... Kelkit Çayı'na uçan otobüste bulunan yolculardan ikisinin daha cesedine ulaşılmasıyla kazada ölenlerin sayısı 24'e yükseldi. 13 kişinin cesedinin aranmasına devam ..
Dershaneye maaşlı öğrenci ÖSS pastasından daha büyük pay kapmak için yarışan İzmir'deki bazı büyük dershanelerin, sınavda şansı yüksek olan fen lisesi öğrencilerini maaşa bağladığı ileri sürü..
Eczacılara yoklama geliyor Eczanelere yeni düzen geliyor. Hükümetin üzerinde çalıştığı projeye göre; yıl içeresinde görevi başında üç kez mazeretsiz olarak bulunmayan eczacıların faaliyetleri..
48 öğrenciye bir bilgisayar Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, DYP Milletvekili Mehmet Eraslan'ın soru önergesine verdiği yanıtta, AB'ye üye ülkelerde 10 öğrenciye bir bilgisayar, Türkiye'de ..
Türban için soruşturma Uşak Valisi Kayhan Kavas, Fatih Mahallesi İbrahim Keycek Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Başhekimvekili Dr. Fatma Nur Bozak'ın türbanla görev yaptığı iddia..
İsveçlinin fal tutkusu İsveç'in Skövde kentinde açılan Alternatif Tıp Fuarı'nda en büyük ilgi falcılara gösterildi. Belediye desteğiyle açılan fuarda, şifalı olduğuna inanılan taşlar, süs eşy..
Eşcinsellere özel tatil Almanya'nın başkenti Berlin'de, Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'ndaki bir standda eşcinsellere yönelik özel tatil imkânları sunuluyor.
Bush, dini gruplara mali yardımı artırdı Bush yönetiminin 2005 yılında, ülkedeki dini kuruluşlara 2.15 milyar dolar mali yardımda bulunduğu bildirildi. The Guardian gazetesinin haberine göre,..
Abbas, Hamas'ın programını reddetti Filistin lideri Mahmut Abbas, genel seçimlerden zaferle çıkan radikal Hamas'ın hükümeti kurmakla görevlendirdiği İsmail Haniye'nin sunduğu programı reddett..
Erivan, Karabağ için toprak önerdi Azerbaycan'la Ermenistan arasında yapılan gizli Karabağ görüşmelerinin ayrıntılarını ilk kez yayımlayan Rus İnterfaks Ajansı'na göre, Erivan yaklaşık 15 yıl..
MİT için de soruşturma Şemdinli iddianamesinde Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve 12 üst düzey komutanı suçlayan Savcı Ferhat Sarıkaya'nın, eski MİT Diyarbakır Bölge Başkanı Cemal Uzgören hakkında ..
Yücel: Türkler parti çılgını Türkler, bugüne kadar 337 siyasi parti kurarak ilginç bir rekora imza attı. Gerek sağda, gerek solda yeni arayışlarla birlikte siyasette parçalanma tartışılırken ..
Sanayicinin sorunlarını çözmek için belediye ile oda ortak masa kuruyor İstanbul'da sanayicilerinin sorunlarını çözmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Sanayi Odası ortak bir ..
Vergi indirimi tekstilde kayıt dışı istihdamı azaltacak Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, tekstil sektöründe naylon faturacılığın yüksek oranlara ulaştığını, en çok kayıt dışı istihdamın ..
Hipermarketler yasasından en çok tüketici zarar görür Bakkal, manav gibi esnafı korumak gayesiyle hazırlanan ve Başbakanlık’a gönderilen yasa tasarısı üzerindeki tartışmalar devam ediyor.
CarrefourSA, Gima’yı bünyesine katıyor Sabancı Grubu'nun perakende sektöründeki temsilcisi CarrefourSA, geçen yıl ortasında yüzde 60 hissesini Fiba Holding'den satın aldığı Gima ile birleşiyo..
[TEKNİK ANALİZ] Borsa martı sevmedi Önceki hafta tarihi zirve noktası olan 3,70 centi gördükten sonra hedefi kalmayan Borsa, dış piyasalardaki gelişmeleri bahane edip düşüşe geçerek dolar baz..
Çetenin işbirliği yaptığı polisler dinlemeye takıldı Kazancını terör örgütü PKK'ya aktaran kapkaç çetelerinden biri geçtiğimiz ay çökertilmişti. Operasyon derinleştikçe ilginç bağlantılar or..
‘Susurlukçu’ Özcan: Barıştan yanayım Susurluk skandalında adı ‘Kocaeli çetesi' olarak geçen örgütün elebaşısı Hadi Özcan'ın hedef olduğu çatışmada, çapraz ateşte kalan ve bir yolcunun hayatın..
Çete lideri gözaltındayken örgütü yönlendirmiş Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yasadışı organize suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Çağrı' operasyonunda tutuklanarak cezaevine gönderilen çet..
Tren garları kültür ve eğlence merkezi oluyor Devlet Demiryolları, kuruluşunun 150. yılında ilginç bir projeye imza atıyor. Merkezî tren istasyonlarında sosyal hayat canlandırılacak.
Kelkit’te ceset arayışı sürüyor Tokat'ın Reşadiye ilçesi yakınlarında Kelkit Çayı'na uçarak suya gömülen otobüsteki yolcuları arama çalışmaları devam ediyor.
Ömerli’deki imar yolsuzluğu Başbakan’a havale Ömerli Belediye Başkanı Erdal Yılmaz, imar yolsuzluğu soruşturmalarından kamuoyunda ‘Rahşan affı' olarak bilinen ‘4616 sayılı Şartla Salıverme Ya..
‘Başörtüsünde beyaz bir sayfa açalım’ eylemi Başkent Kadın Platformu, ‘başörtüsüne özgürlük' eylemi kapsamında, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu adına basın açıklaması yaptı.
Başhekim hakkında soruşturma başlatıldı Uşak Valisi Kayhan Kavas, Fatih Mahallesi İbrahim Keycek Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Başhekim Vekili Dr. Fatma Nur Bozak hakkında tür..
‘Kürt Konferansı’nda Zana polemiği Helsinki Yurttaşlar Derneği ve Empati Grubu tarafından Bilgi Üniversitesinin Dolapdere Kampüsü'nde gerçekleştirilen "Türkiye'nin Kürt Meselesi" adlı panel, ..
Fehriye, Belçika istihbaratını ‘hastaneye gidiyorum’ diye kandırmış Belçika’da terörist Fehriye Erdal’ın, Bruges Mahkemesi tarafından 28 Şubat’ta 4 yıl hapis cezasına çarptırılmasından bir gü..
Paşaların yarıştığı Büyük Kulüp’te gergin kongre Bir dönem ‘hükümetler yıkıp hükümetler kuran baronlar kulübü' olarak bilinen Büyük Kulüp'te kongre heyecanı gergin başladı.
Rektörün eşinin eski kocası işten çıkarıldı Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin (AİBÜ) eski rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık'ın, görevden ayrılmadan önce giderayak işe aldığı, eşinin eski koca..
Prof. Işıkara’dan Pakistanlı çocuklara deprem dersi Türk Kızılay heyetiyle Pakistan’a gelen Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Pak-Türk Okulu öğrencilerine depremden korunma yollarını anlattı. Pa..
NASA’nın uzay aracı, Mars’ın yörüngesinde NASA’nın 450 milyon dolarlık uzay aracı Mars’ın yörüngesine ulaşmayı başardı.
[HABER TURU] 22 kişilik kalpazan çetesine ani baskın 22 kişilik kalpazan çetesine ani baskın Ankara polisinin gerçekleştirdiği ‘Turnike' operasyonunda sahte para basan ve çek düzenleyen 22 ki..
Sanal kumar sitelerine yasak geliyor Sanal ortamda oynanan şans oyunlarına yasak geliyor. Son 2 yıldır boyutları giderek artan sanal ortamda oynatılan yasadışı kumar ve bahis siteleriyle müc..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8