11 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

11 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransa şimdi de üniversite işgaliyle sarsılıyor Banliyölerdeki gençlerin kasım ayında isyan etmesiyle zor günler yaşayan Fransa şimdi de lise ve üniversite öğrencilerinin eylemleriyle sarsılı..
Türk parasıyla ‘soykırım’ filmi Avrupa Konseyi, sözde Ermeni soykırımını anlatan ‘Tarla Kuşlu Ev' adlı İtalyan filmine mali destek vermeyi kararlaştırdı.
İngiltere: Ermeni soykırımı yapılmadı İngiltere hükümetinin, Osmanlı dönemindeki 1915-16 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak görmediği ortaya çıktı.
Saf değiştiren Kürtler, siyaseti zorluyor Irak’ta seçimlerin ardından hükümet kurma çalışmaları devam ederken, geçici hükümette Şii İttifakı ile birlikte hareket eden Kürtler saf değiştirerek..
AB’nin stratejik enerji projelerinde Türkiye var Enerji temini bakımından Türkiye’nin stratejik öneme sahip olduğu, Avrupa Birliği tarafından da teyit edildi.
AP heyetine, ‘Talat’ı makamında ziyaret etmezsek Kuzey’den giriş yaparım’ demiş Avrupa Parlamentosu (AP) Kıbrıs Yüksek Seviyeli Temas Grubu, kurulduğu günden beri tartışmaların odağında oldu...
Gül, Yunan meslektaşıyla ‘iyi niyetli başlangıç’ yaptı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile geçtiğimiz günlerde Yunanistan Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Dora Bakoyanni ilk görüşmesini A..
Bakan bile eşine gönderilen kredi kartını iptal ettiremedi Kredi kartları son yıllarda kamuoyunun en çok tartıştığı konulardan birini oluşturuyor. Eleştirilerin başında ise kartların gelişig..
Serdengeçti, Başbakan’la vedalaştı Görev süresi 13 Mart Pazartesi dolacak Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, dün Başbakan Tayyip Erdoğan'a sürpriz bir ziyarette bulundu.
Şubatta satış yüzde 19 arttı otomotivcinin yüzü gülüyor Otomotiv sektöründe 2005 yılının son aylarında gözlenen canlılık, bu yılın ocak-şubat döneminde de devam etti. Üretimdeki artışta ihrac..
Dünya Bankası’ndan Türk şirketlerine 400 milyon dolar Dünya Bankası'nın özel sektöre kredi veren kolu olan International Finance Corporation (IFC) bu yıl Türk şirketleri için 400 milyon dolar..
Bebek bezi pazarına Amerika’dan rakip Dünya bebek bezi pazarında ikinci büyük ciroya sahip Amerikan şirketi Kimberley Clark, Huggies markasıyla Türkiye'ye pazarına giriyor.
SSK priminde indirim hazırlığı sevindirdi "Maliyetlere dayanamıyoruz." diyerek Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşen iş dünyasının temsilcileri, zirveden sadece KDV indiriminin çıkmasını, ‘önem..
Elektriğini üreten sanayiciye ÖTV muafiyeti Elektrik fiyatının düşürülmesi çağrılarına, "Artan petrol ve doğalgaz fiyatları elimizi kolumuzu bağlıyor." karşılığını veren Enerji Bakanlığı, san..
Kaçakçılığa karşı otobüsler boya kontrolünden geçecek Sınırlardaki kaçakçılıkla mücadeleye ağırlık veren Ulaştırma Bakanlığı, sert önlemler aldı. Koltuklarının yarısı boş otobüsler sınır ötes..
Başbakanlık gümrüklerin fotoğrafını çekti Edirne Kapıkule’de aralarında polis ve gümrük müdürünün de bulunduğu kamu görevlilerinin tutuklanması ile gündeme gelen rüşvet ve kaçakçılık iddialar..
Türkiye’den 21 işadamı dünya zenginleri listesinde Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Forbes tarafından düzenlenen ‘Dünyanın en zenginleri’ listesine Türkiye’den 21 isim girdi.
6 yıllık bebek özlemiyle Kelkit Çayı’na gömüldüler Erciş'in Keklikova köyünde yaşayan Saadet ve Salih Düdük çiftinin çocuk hayali de Kelkit Çayı'na uçan otobüsle birlikte sulara gömüldü.
Halkın yüzde 93’ü başörtüsüyle barışık Boğaziçi Üniversitesi'nin yaptığı ‘Türkiye'de muhafazakarlık' konulu araştırma çarpıcı sonuçlar verdi.
YÖK, 17 bin Açık Liseli’yi mağdur etti Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS) başvurmak için bankaya para yatırma ve okuldan randevu almanın son gününde, yeni Açıköğretim L..
Yurtta kalan çocuklar sevgisizlikten şikâyetçi Sağlık Bakanlığı’nın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na ait yurtlarda kalan 22 bin çocuk üzerinde yaptığı sağlık taramasından çarpıcı ..
Resim öğretmeni Türkçe dersine de girebilecek Sözleşmeli öğretmenler branşları dışındaki derslere de girebilecek. Atandıkları okulda yeterli ders olmadığı için 250-300 YTL maaşla yetinmek zor..
Doktor ve eczacılara çeteden gözaltı Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Şube Müdürlüğü ekipleri ve Doğubayazıt Başsavcılığı tarafından Ağrı ve Doğubayazıt’ta eşzamanlı yapılan ‘Sağl..
Van savcısı: PKK, örgüt içi hizipleri bastırmak için eylemlerini artırıyor Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, Şemdinli olayları ile ilgili hazırladığı iddianamede, PKK terör örgütünün so..
Tolon Paşa’ya üniversitede protesto Ege Üniversitesi’nde konferans verecek emekli Orgeneral Hurşit Tolon, öğrenciler tarafından protesto edildi.
Kürt Konferansı, Bilgi Üniversitesi’nde başlıyor Kürt sorununda bugüne kadar çeşitli girişimlerle devam eden çözüm arayışları, Bilgi Üniversitesi’nde başlayacak konferansla yeniden masaya yat..
DSİ bürokratlarına soruşturma açıldı Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu 23. Bölge Müdürlüğü’nde görevli 12 bürokrat ‘devleti zarara uğrattıkları’ gerekçesiyle gözaltına alındı.
Haraç çetesi operasyonunda albayın ardından emniyet amirine de gözaltı Bursa’da çete üyelerine yönelik başlatılan ‘Çağrı’ operasyonu genişletiliyor. Çete üyelerine yardım yaptıkları gerekçesi..
Minibüs, çete çatışmasının ortasında kaldı İzmit’te, organize suç çetesi elebaşısı olduğu iddia edilen Hadi Özcan’a yönelik silahlı saldırı sonrasında çatışma çıktı.
Uyuşturucu ‘baron’u pencereden kaçtı İstanbul’da yakalanıp Van’a götürülen uyuşturucu satıcısı Reşat Saygı, gözaltında tutulduğu nezarethanenin tuvalet penceresinden firar etti.
ABD Kongresi’nde Rice’a Kurtlar’ı sordular ABD Kongresi’nde bir milletvekili, bütçe görüşmeleri sırasında ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’a, ABD’nin müttefiki Türkiye’de yapılan "Kurtla..
Paris’te Türkler, cami açılışına izin vermeyen belediyeyi protesto edecek Paris yakınlarındaki Pontoise şehrinde yaşayan Türkler, kendi imkanlarıyla inşa ettikleri kültür kompleksi ve cami..
Arjantin’de ilk Türk okulu Buenos Aires’e Arjantin’deki ilk Türk okulu olma niteliğini taşıyan Herkül Koleji, başkent Buenos Aires’te 6 Mart 2006’da eğitim-öğretime başladı.
Satürn gezegeninin uydusunda su bulundu Amerikan uzay aracı Cassini, Satürn’ün uydularından birinde sıvı buldu. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) yetkilileri, Enceladus adlı ay..
‘Çocuklarınıza asil insan muamelesi yapın, değer verdiğinizi hissettirin’ Küçük çocuğu olan ebeveynler sıkıntılarından bahsettikçe, daha tecrübeli olanlar şöyle konuşur: "Büyüdükçe derdi de b..
Milli Mücadele’de Kınalı Eller Milli Mücadele’de elleri kınalı kadınların da büyük payı vardır. Kurtuluş Savaşı farklı hanımların kahramanlık hikâyeleriyle doludur. O hikayelerin biri de henü..
Televizyon konsantrasyon eksikliğine yol açıyor Uşak Gelişim ve Eğitim Danışmanlığı Merkezi Psikolojik Danışmanı Serpil Güzelyurt, kendilerine gelen sorunların büyük bir bölümünü dikkat eksik..
‘Mozart çalarken sahnede parmak çocuk gibi kalıyorum’ Bu yılki teması "Mozart’la Sonsuzluğa Yolculuk" olan ‘Ülker Müzik Günleri’, bugün Cihat Aşkın-Torleif Torgersen resitaliyle Atatürk Kültü..
Ahşapla ateş geçinebilirmiş meğer Büyüklerin "Ah cemreler bir düşse…" dilekleri gerçekleşti; birer birer düşen cemrelerle soğukların şiddeti kırıldı, yarı güneşli günler yüzünü gösterdi.
Festival filmleri önce üniversitelerde İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 1-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali, sinemalardan önce üni..
Orfeon Korosu, bu akşam İş Sanat’ta Çoksesli koro müziği alanında yaptığı çalışmalar ile Türkiye’yi tüm dünyada başarılı biçimde tanıtan Orfeon Oda Korosu, İstanbul’da gerçekleştirdiği özel p..
Hilmi Yavuz’a memleketi Siirt’te 70. yıl kutlaması Nisan ayında 70 yaşına girecek olan şair Hilmi Yavuz için bugün memleketi Siirt’te bir etkinlik gerçekleştiriliyor. Siirt Kültür Merkezi’nde..
Turistler yaz boyunca Anadolu Ateşi izleyecek Türkiye’nin deniz-kum-güneş turizmine alternatif arayışları sürerken, Anadolu Ateşi gösterileri, yaz aylarında İstanbul’a gelen turistler için se..
Basının etik değerleri panelde tartışılıyor Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nca son günlerde dünya ve ülke gündemini yoğun biçimde meşgul eden karikatür bunalımı bağlamında basın ve eti..
"13"ü yeniden Brad Pitt’in şirketi çekecek Sundance Film Festivali’nde keşfedilen ve "Following"den beri çekilmiş en heyecan verici ilk film olarak nitelenen "13"ün yeniden çevrim hakları, B..
Şehitler saygı konseri Bilkent Senfoni Orkestrası, 16 Mart'ta ‘Şehitlere Saygı Konseri' verecek.
Meclis’te Şemdinli zirvesi Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın hazırladığı Şemdinli iddianamesinin yankıları sürüyor.
Sezer, Şemdinli’nin hukuk çerçevesinde çözülmesini istedi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Şemdinli olayları ve sonrasında yaşanan krizin çözümü için hukuku adres gösterdi.
CHP’den Sıvacıoğlu’na suç duyurusu CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, ‘gizli nitelikli Meclis Araştırma Komisyonu belgelerini yasadışı şekilde savcılığa ulaştırdığı’ iddiasıyla TBMM Şemdinl..
Amerikalı diplomatlar Şemdinli’yi sordu Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın Şemdinli iddianamesinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı suçlaması, ABD’lilerin ilgisin..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9