11 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

11 Mart 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dalgalı kur ve Sakallı Celâl!.. Onur Kumbaracıbaşı - 2003 baharından beri vurguladığım cari açık sorunu, gündeme iyice yerleşti. Ihracat-ithalat dengesizliğinin ürettiği cari açığın önemi a..
İbadet, ruh temizliğidir Süleyman Ateş - Soru: Namazda sünnetlerin yerine kazaların farzlarını kılabilirmiyiz? (Ayten A.)
Büyümeden vazgeçemeyiz Seyfettin Gürsel - Türkiye ekonomisi kritik bir kavşakta. Kolay büyüme dönemi sona erdi...
Sürpriz dolar milyarderleri Mustafa Mutlu - Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Forbes, 1 milyar dolardan fazla serveti bulunan 793 kişiyi açıklamış...
Aman evsiz kalmayın! Selahattin Duman - Ev alın ki başımıza böyle bir belâ geldiğinde konu komşu 'Biz onları biliriz.. 2006 depreminde yıkılacak evleri dahi yoktu.. Şimdi adam oldular da..'..
Yumurta işleri Okay Gönensin - Toplum olarak hayatımızda neyin ne zaman önemli unsur olacağını önceden kestirmemiz mümkün değil. Örneğin bir yıl önce 'yumurta'nın bu kadar önemli olacağını ..
Gençler ve 'gençlik' Haşmet Babaoğlu - Baharla birlikte çeşitli kuruluşların, medyanın, şunun bunun üniversitelere gidip 'gençlere seslenme, gençlerin gönlünü çalma' mevsimi de gelir...
Afır tafır ve tavır Mine G. Kırıkkanat - Haksız ve yersiz ithamlar, bir kişilik sınavıdır. İtham edenin çapını olduğunca, edilenin de gerçek, derin varlığının, direniş gücünün röntgenini çe..
Soyulmuş yumurta cici! Atılmış yumurta öcü! Necati Doğru - Siz de diyeceksiniz ki 'taktın soyulmuş yumurta...' olayına, dönüp dönüp yumurta etrafında yazıyorsun...
Türbülanstan arta kalanlar Gazi Erçel - Bu hafta finans piyasaları türbülansa girdi. Borsa düştü, faizler arta, YTL değer kazandı...
Kimi getirsem acaba? Yavuz Semerci - AKP Hükümeti, Ankara'nın göbeğindeki milletvekili lojmanlarını neden kullanıma açmadı? AKP'nin resmi söylemi şöyle özetlenebilir: Halk, seçtiği kişileri..
290 YTL'lik huzur Tuğçe Baran - Motosiklet sepetlerindeki yolculuklardan sonra nihayet İstanbul'a geri dönebildim. Hayır, İstanbul'a yolculuk motosiklet sepetinde olmadı çok şükür. Adam gib..
İmparatorların yolculuğu Zülfü Livaneli - Oscar törenlerini izleyenler görmüştür; ödüller dağıtılırken sahneye bir takım Fransız belgeselciler fırladı...
'Bağımsız tarihçi''nin tarihi yazışması! Ruhat Mengi - Sanıyorum, Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi Halil Berktay kendisiyle aynı görüşü paylaşıp, benzer faaliyetler içinde olan bir gr..
Tayin kriterleri Güngör Mengi - Her yeni tecrübe AKP iktidarının ya acemiliğine yeni bir kanıt veya niyetleri konusunda yeni bir işaret sunuyor...
Muhalefetin 'stresini alacak' kamp başlıyor Başbakan Erdoğan'ın muhaliflerle tek tek görüşeceği 3 günlük kampta, milletvekilleri özellikle Unakıtan'ın açıklamalarını sabırsızlıkla bekliyor
Yine aynı kriter Her önemli göreve eşi türbanlı ve içki içmeyen bürokrat getiren hükümet, Merkez Bankası için de bu tercihini değiştirmedi
Merkez Bankası'ndan Serdengeçti Görev süresi Salı günü dolacak olan Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, dün Başbakan Erdoğan'a veda ziyareti yaptı. Yeni atamalara hazırlanan Merkez ..
Star, 8 milyon dolara Özmen'in 19.5 milyon dolarlık muhammen bedelle satışa çıkan, ancak ilk ihalede talibi çıkmayınca ikinci ihalede 5.1 milyon dolara Kıbrıslı İşadamı Ali Sefa Özmen'de kal..
Tekstilci teşekküre gitti vergi indirimini sordu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki tekstil, hazırgiyim, ko..
El Kaide'nin vurduğu bina 32 milyon YTL'ye satışta TMSF, bombalı saldırıya uğrayan Demirbank'ın eski genel müdürlük binasını 32 milyon YTL muhammen bedelle satışa çıkardı. İhale ayın 31 'ind..
Sea&Miles deniz otobüsüyle ulaşımı bedavaya getirecek Denizbank'ın Sea&Miles kartı ile mil toplayıp ücretsiz şehirler arası deniz otobüsü ve hızlı feribot bileti alınabilecek
Cep'te indirim 2007'de Yüzde 60'ları aşan Özel İletişim Vergisi'nde indirim 2007'ye kaldı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, 'Vergilerin makul seviyelere inmesi için gayret edeceğiz' dedi
IFC: KDV indirimi devam eder IFC Başkan Vekili, 'Hizmetler, turizm ve otomotivde istihdam artacak. Hükümet birkaç sektörü daha destekleyebilir' dedi
İhracatın patronu Satıcı: Biz ithalat yapmayı da biliriz TİM Başkanı isyan etti: 'ithalat yaparız ve para kazanırız. Ama bunu, işten çıkan işçilerin çocukları kapkaççılık yaparken nasıl harc..
''Azap askerlerinin'' maliyeti yüzde 23 arttı Otomobilde ithalatın payı yüzde 73'e çıktı. Girdi maliyetlerinin artması ve kur şirketleri zorluyor. OSD Başkanı Durak, 'Bu tablo risk yaratıyor..
Büyüme servete dönüşüyor Ekonomik göstergelerdeki iyileşme ve büyüme hızındaki artış, Türkiye'de servetin hızlı artmasını sağlıyor. Forbes dergisinin dolar milyarderleri listesine 21 Türk gi..
Yabancı 3 milyar dolar kaçırdı, piyasalar yıkıldı Haftaya damgasını vuran dalgalanmanın altında 2001 sonrası yaşanan en yüksek yabancı çıkışlarından biri yatıyor. Piyasadan çıkan yabancıları..
YKB'de çağrıyı duyan 13 yatırımcı kim? Koçbank'ın Yapı Kredi Bankası'nda yaptığı çağrıya 13 yatırımcı katılıp, hisselerini sattı. Bu yatırımcılar Yapı Kredi hisselerini piyasada en az 6.95 Y..
Çatlı'nın ortağı sokak ortasında vuruldu İzmit'te güpegündüz konuşan silahların hedefi Hadi Özcan'dı. Çete kaleşnikoflara karşılık verince trafik ışıklarında bekleyen minibüs çapraz ateş ara..
'Kocaeli Çetesi' reisi Çatlı'nın iş ortağıydı Hadi Özcan Susurluk Araştırma Komisyonu'na 'Çatlı'yla Botaş ihalelerine girerek aldığımız petrolü satıyorduk' diye ifade vermişti
Komutan serbest Çete suçlamasıyla hapse konan Jandarma Alay Komutanı Yeşil, tutuksuz yargılanacak. Yeşil'in çete üyeleriyle Uludağ'da yemek yediği iddia edildi
Kahraman yolcu Azgın sularda yüzdü, 4 kilometre koştu ve 10 kişinin hayatını kurtardı
22 ceset bulundu 15 kişi kayıp Ölüm otobüsü, sudan Samsun'dan getirilen 100 ton kaldırma kapasiteli teleskopik vinçle çıkarıldı. Önceki gün havanın kararmasıyla ara verilen arama çalışmaları..
Erbakan'a 'özel yasa' Sezer'den döndü Cumhurbaşkanı, Erbakan'ın hapis cezasını evde çekmesine olanak tanıyan yasayı veto etti. Vetodaki 'Düzenlemenin bir siyasi parti eski genel başkanının ü..
Rüşvet hassasiyeti geri adım attırdı Türkiye'deki tepki üzerine 'rüşvet' konulu madde anlaşmadan çıktı
Mal varlığını açıkladı, evi soyuldu AKP Yalova Milletvekili Şükrü Önder'in seçim bölgesi Yalova'daki yazlığına hırsız girdi Önder, CHP'li Muharrem İnce'nin malvarlığı daveti üzerine mal beya..
Muhtar amcaya kötü haber TBMM İçişleri Alt Komisyonu, Nüfus Hizmetleri Kanunu'nda mevcut muhtarlık sistemini kökünden değiştirecek bir karar verdi
Kışlada 'cep' yasağı sürüyor İzmir'de vatani görevini sürdüren Er İ.Ç. üzerinde cep telefonu bulununca askeri mahkemede yargılanmış, 'emre itaatsizlik' suçundan 25 güne kadar hapsi istenmişt..
YÖK: Açık liseliler ÖSS'ye giremeyecek İmam hatiplilere çift diplomaya Danıştay'dan sonra YÖK de geçit vermedi
Gabar Dağı'nda hain pusu: 2 şehit Teröristlerin Şırnak'ın Gabar Dağı'nda operasyona çıkan birliğe kurdukları pusuda 5 asker yaralandı
Paranın kâbusu ABD ABD'de dün açıklanan tarım dışı istihdam rakamının beklentilerden yüksek çıkması Türk mali piyasalarında da yabancıların başı çektiği panik işlemlere neden oldu.
Moody's: Kredi notu değişmez Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Başkan Yardımcısı Kristin Lindow, Türkiye'nin kredi notu görünümünün olumluya dönmesi için kur ve borç gibi baz..
Bush kan kaybediyor Cumhuriyetçi Parti içinde liderliği sorgulanmaya başlanan ABD Başkanı George W. Bush, anketlere göre halk desteğini de yitiriyor.
BM, İran'a iki hafta süre verecek AB ve ABD, BM Güvenlik Konseyi'nin haftaya İran'la ilgili yapacağı ilk toplantı öncesi Tahran'a nükleer etkinliklerini durdurması için iki hafta süre veren b..
Soykırım filmi destek alacak Hollywood'a karşı Avrupa sinemasını korumak için kurulan ve Avrupa Konseyi bünyesinde çalışan Eurimages, 'Ermeni soykırımı' iddialarını anlatan bir İtalyan filmin..
'Faşistlikten gurur duyarım' İtalya'nın eski diktatörü Mussolini'nin torunu Alessandra Mussolini, milletvekili adayı olduğu 9 Nisan'da yapılacak genel seçimler öncesinde dedesinin 'faşist' ru..
Doktorlar zorla beslemeye karşı Bush yönetiminin her türlü uluslararası hukuk kuralını çiğneyerek insanları yıllardır esir tuttuğu Guantanamo Üssü'nde açlık grevi yapanlara işkenceyle eş tutu..
Çeçen kadına türban zorunlu Rus işgali altındaki Çeçenya'nın başbakanı Ramzan Kadirov, kamuda çalışan kadınlara başörtü takma zorunluluğu getirdi. Daha önce alkol satışını durduran, kumar mak..
Çeku Kosova Başbakanı NATO'nun 1999'daki harekâtından beri BM'nin yönettiği, ama hâlâ Sırbistan'a bağlı gözüken Kosova'da eski Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) Komutanı General Agim Çeku'nun kurd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9