1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başbakan Caferi’nin Ankara ziyareti Talabani’yi kızdırdı Irak Başbakanı İbrahim Caferi, bir dizi temasta bulunmak üzere dün Ankara'ya gelirken ziyaret Irak yönetimini böldü.
‘Barzani’ye tanıma garantisi vermedik’ Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’nin Irak Özel Temsilcisi Büyükelçi Oğuz Çelikkol’un Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) lideri Mesud Barzani..
‘Irak’taki şiddet küreselleşebilir’ Başbakan Tayyip Erdoğan, Irak’ta Şiilerin kutsal addettiği Askeriye Türbesi’ne düzenlenen saldırıyla başlayan mezhep çatışmalarının, sürmesi halinde kürese..
ABD, KKTC ile ticaret yaptığını resmen duyurdu Avrupa Birliği’nin, tecridi kaldırmak için söz verdiği serbest ticaret tüzüğünü onaylamadığı KKTC’ye destek Amerika’dan geldi.
Papadopulos: Kıbrıs sorunu BM çatısında Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin önerileri ele almak üzere Paris’te bir araya gelen BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos..
Darbeci vekiller sıkışınca meclise sığındı Filipinler’de, Devlet Başkanı Gloria Macapagal Arroyo yönetimine darbe yapmayı planladıkları ortaya çıkan 4 solcu milletvekili tutuklanmamak için pa..
‘Müslümanlar, Avrupa’da hiçbir karikatür davasını kazanamaz’ Avrupa’nın önde gelen kilise hukuku profesörlerinden Rik Torfs, Müslümanların Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerle i..
Doğalgaza zam Konutlarda ve sanayide kullanılan doğalgaza bugünden geçerli olmak üzere yüzde 5.01-5.68 oranında zam yapıldı.
Ekmekte karmaşa Ankara Fırıncılar Odası'nın zam talebi, 'piyasa şartlarına uymuyor' gerekçesiyle kabul edilmezken, Ankara'da ekmek fiyatları konusunda karmaşa yaşanıyor.
Gelir vergisinde beyanname ayı İşadamları, zirai kazanç sahipleri, doktor, avukat gibi serbest meslek erbabı ve kira geliri elde eden gayrimenkul sahiplerinin, 2005 yılı gelirlerine ilişkin b..
Memura denge tazminatı geliyor Yaklaşık 1 milyon 400 bin memura haziran ayına kadar 40 Yeni Türk Lirası (YTL), temmuz ayından itibaren de ilave olarak 40 YTL aylık ek ödeme yapılmasına ilişki..
Kredi kartına Köşk'ten onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, kredi kartı borçlarına ödeme kolaylığı getiren Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası'nı jet hızıyla onayladı.
'KKTC ile ticaret vardı' KKTC ile ticaretin yasal olduğunu geçen hafta açıklayan ABD Dışişleri Bakanlığı, bu defa da ABD ile KKTC arasında ticaretin zaten yapılmakta olduğunu duyurdu.
Rice ekranda jimnastik yapacak ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. ABD Dışişleri Bakanı, bir sağlık programı için televizyon kameraları önünde egzersiz ..
Gül doğruladı, Dışişleri yalanladı Irak Özel Temsilcisi Oğuz Çelikkol'un Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesud Barzani'ye 'Irak anayasası yürürlüğe girdiğinde...
'ABD manipüle etmez' ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Ross Wilson, dün Kanal 7'de katıldığı programda, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün "Yabancı servisler manipüle ediyor" sözüne..
'Müslümanlar hayvan'lı şarkı Hz. Muhammed karikatürleri krizi sürerken, İspanya'da bir yarışmada Müslümanlara 'hayvan' diyen şarkı birinci seçildi.
Libyalı kadın kıskaçta İnsan Hakları İzleme Örgütü, Libya'da birçok kadının 'fiili cezaevi olan' sosyal merkezlerde tutulduğunu belirtti.
'Meşal'e suikast komplosu kuruldu' ABD, İsrail ve Ürdün'ün Hamas lideri Halid Meşal'e suikast komplosu kurduğu, El Fetihli Filistinli Bakan Muhammed Dahlan'ın da bu komploda yer aldığı öne sü..
Londra'nın derdi su savaşları Britanya Savunma Bakanı John Reid, dünyada kısıtlı su kaynaklarının artan nüfusu ve küresel ısınmayı kaldıramayacağını belirtip 'su savaşları'nın kaçınılmaz oldu..
Tarih Kurumu CHP'yi yendi Yargıtay, CHP'nin, denetimindeki İş Bankası hisselerinden Türk Tarih Kurumu'na 327 milyar TL temettü geliri ödemesine ilişkin kararı onayladı.
Muhalefet muhaliflere destek oldu DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a bayrak açan AKP'li muhaliflere destek verdi. Ağar dün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında....
'Çete telefonu yargıyla ilgisiz' 'Sauna Çetesi' lideri Kasım Zengin'in 'Tayfun' isimli birisiyle yaptığı ve Yargıtay'da hapisteki çete reisi Sedat Şahin'i serbest bıraktırabilecek ilişki yaka..
Adalet AB'ye kulak veriyor Dokunulmazlıklar konusunda AB standartını sağlamak gerektiğini belirten Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin AB'nin yargı reformu listesindeki 103 başlıktan 55'in..
İstanbul'a kazık tünelleri Büyütmek için tıklayınız 68 kilometre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'yedi tepeye yedi tünel' sloganıyla temelini atmaya hazırlandığı karayolu tünelleri inşaa..
Kuyucak Koyu 'işini bilene' gitmiş Milas'ın Kuyucak Koyu'ndaki 7 dönümlük araziyi tarihi binasıyla birlikte aylığı 250 YTL'den 10 yıllığına kiralayan armatör Hayrettin Barbaros Günay, tepkile..
Başbakanlık hattın ucunda 'Alo Başbakanlık Hattı'na iki günde 500'e yakın başvuru oldu. Kısa adı BİMER olan ve 150 çevirilerek valilikler ile Başbakanlık'ta kurulan danışma masalarına ulaşan ..
Kedide kuş gribi Almanya’da kuşlardan sonra Rügen Adası’ndan olduğu belirtilen bir kedide kuş gribi tespit edildi. Friedrich-Loeffler-Enstitüsü, hafta sonunda Wittower Faehre’de ölü olarak bu..
Avrupa’da dine hakaret ikinci dereceden suç; İslam hesaba katılmıyor Din ve devlet işlerini birbirinden ayıran Avrupa’da dine hakaret, kanunlarda yerini açıkça almıyorsa da bu birçok Avrupa ü..
Bakan Aydın: Medeniyetler değil, cehalet ve önyargılar çatışıyor Hakaret karikatürlerinin yol açtığı krize çözüm amacıyla Katar’da BM tarafından düzenlenen üç günlük "Medeniyetler İttifakı 2..
Güney Koreli Matrix Türkiye’de üretilecek, bin kişi iş sahibi olacak 1,2 milyar Euro'luk yatırımı Çek Cumhuriyeti'ne yapma kararı alan otomotiv devi Hyundai, Türkiye'ye jest yaptı.
Yapı denetimi her ilde zorunlu olacak Binaların depreme dayanıklı inşa edilip edilmediğini kontrol etmekle yükümlü olan firmalar, bugüne kadar iyi bir sınav vermedi.
Kredi kartı borcu affını Çankaya onayladı Yaşanan intihar olaylarının ardından Meclis’ten jet hızıyla geçen kredi kartı yasasını Cumhurbaşkanı Sezer de onayladı.
Google, cep telefonlarında Dev internet şirketi Google, sunduğu arama hizmetlerini cep telefonuna taşıyor. Sony Ericsson ve Google, blogger ve Google arama motorunun cep telefonlarına entegra..
Yeni yatırım kararı alırken rakiplerimize bakmıyoruz İngiliz Vodafone, Türkiye'de cep telefonu pazarının ikinci sırasında yer alan Telsim'i devralmak için gün sayarken, gözler lider konumdaki..
Turkcell'in net kârı 911 milyon dolar Pazarın yüzde 63'ünü elinde bulunduran Turkcell, 2005'te gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 33 artırarak 4,3 milyar ABD Doları'na yükseltti.
‘Tecrübesiz Oyak, Erdemir için ortaklığa mecbur’ Metalurji Mühendisleri Odası, Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (Oyak) Ataer'deki Arcelor ortaklığına son verdiğini açıklamasının zorunluluktan kayn..
İhracat düştü ithalat hız kesmiyor Bayram ve elverişsiz hava şartları sebebiyle aralık ayına göre hız kesen dış ticaret açığı beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşti.
Maliye tekstilde KDV indirimine sıcak bakıyor, gözler Başbakan’da Hükümet, tekstil sektörünün içine girdiği krizden çıkışı için çare arıyor. Bu çerçevede sektörün uzun süredir gündeme getirdi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10