1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TMSF Başkanı Ertürk: Tahsilatta 18 milyar doların üzerine çıkacağız İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Fon'un yaptığı tahsilata ilişkin 2 yıllık gelişme ve..
Başsavcılık, 11 köylüyü PKK'nın öldürdüğüne dair delil bulamadı Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Alaca köyünün Kepir mezrasında, gözaltına alındıktan sonra kendilerinden bir daha haber alın..
ABD Dışişleri Bakanlığı Irak Koordinatörü Jeffrey: PKK ile işimiz olmaz James Jeffrey, Talabani-Caferi tartışmasına girmedi
Göz göre göre cinnet! Pendik'te karısının kendisini terkedip başka bir adamla kaçması üzerine cinnet geçiren Fahri Elmas, 4 çocuğunu ve kız kardeşini öldürdükten sonra aynı silahla kendisini ..
Bakan Yıldırım: PTT'ye 3 bin personel alacağız KOCAELİ - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT'deki açığı kapatmak için personel alımı yapılacağını söyledi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,..
TMSF tahsilat hedefini 18 milyar dolara çıkardı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, 2005 yılında tahsilatta sağlanan başarı üzerine, 8 milyar dolar olan batık bankalar..
"Kredi kartına uyarı yazısı konulsun" Kredi kartı yasasında yapılan düzenlemeye karşın kartların bilinçsizce kullanımının önlenemeyeceğini vurgulanıyor.Kredi kartlarına tütün ürünleri benzeri..
Borsa, 1.seansta düşüşte İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında geriledi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2. seans kapanışın..
İşte en çok arananlar Dünyada, uluslararasıpolis örgütlerinin listelerindeki en çok aranılan kişilerin başında Usame Bin Ladin geliyor. Dünyanın en çok aranılanlar listesinde Ladin'i, değişik..
Saddam yine mahkemede Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in 7 eski Baasçı ile birlikte yargılandığı davanın bugünkü duruşması başladı. Saddam Hüseyin ve diğer sanıklar ile Halil El Duleymi dış..
Arçelik'e Japon Fabrika Bakım Enstitüsü'nden 2 ödül İSTANBUL - Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM), Arçelik'in Ankara ve Çerkezköy'deki işletmelerini büyük ölçekli şirketler kategorisinde öd..
Anel, İnnova'yı halka açmaya hazırlanıyor İSTANBUL - Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş, İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş'nin halka arzı için çalışmalara başladı. Anel t..
İhracat şubatta yüzde 7.5 artışla 6.1 milyar dolar oldu / 12 aylık ihracat 74 milyar dolara yaklaştı ADIYAMAN - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatın şubat ayında bir önceki yılın ayn..
THY'de Rengin Akıllıoğlu Chicago Müdürlüğüne atandı İSTANBUL - Türk Hava Yolları A.O.'da Rengin Akıllıoğlu, Chicago Müdürlüğüne atandı. THY'den borsaya gönderilen açıklamada şöyle denildi: "O..
Yerli turiste 89 avroya tatil Salt Turizm Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Sorumlusu Sefa Altınay, yabancıya sunulan ucuz tatil olanaklarının artık yerli turiste de sunulacağını söyledi. . S..
ÖSS'ye başvuru için son 10 gün ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS ve meslek yüksekokullarına sınavsız geçişe başvurularla ilgili şu anda herhangi bir sorun yaşanmadığı için başvuru sü..
Cinnet geçiren baba 4 çocuğunu öldürdü Pendik'te karısının kendisini terkedip başka bir adamla kaçması üzerine cinnet geçiren Fahri Elmas, 4 çocuğunu ve kız kardeşini öldürdükten sonra aynı s..
Irkçılığa 9 bin Avro ceza İspanyol Futbol Federasyonu Rekabet Komitesi, geçtiğimiz cumartesi günü La Romareda Stadı'nda oynanan maçta bir grup taraftarın FC Barcelonalı Samuel Etoo'ya ırkçı h..
Caferi: Ziyaretim yasal Irak Başbakanı İbrahim Caferi, temaslarını tamamlayarak Türkiye'den ayrıldı. Caferi ve beraberindeki heyeti, Esenboğa havaalanında Ankara Vali Yardımcısı Hayati Soylu ..
Kart borçlusuna ödeme kolaylığı yürürlükte Kredi kartı kullanımını yeni esaslara bağlayan "Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu" yürürlüğe girdi. Bugün itibariyle kendisine ihtar çekilmiş ..
Erdoğan: Sanayicilerin sıkıntılarını çok iyi anlıyorum/ "Bütçe dahilinde her şeyi yapmaya hazırız" ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sanayicilerin sıkıntılarını çok iyi anladıklarını ve..
Apple'dan iki yeni ürün ANKARA - Apple bilgisayar şirketi, dijital eğlence merkezi olarak tasarlanmış yeni bir mini bilgisayar ile popüler MP3 çaları iPod'a bağlanabilen bir ev müzik sistemin..
JCR, Türkiye'nin kredi notunu gözden geçirmeye hazırlanıyor/ "Cari açık sorun yaratmaz" TOKYO - Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Türkiye'nin halen döviz cinsinden BB(-) olan kredi not..
GAİB'in şubat ayında ihracatı yüzde 43 arttı GAZİANTEP - Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin (GAİB) Şubat ayı ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43 artarak, 182 milyon 62 b..
Net Holding, 30.yılını kutluyor / "Şirket iştiraki Merit Turizm'i halka açacak" İSTANBUL - Turizm sektöründe faaliyet gösteren Net Holding 30. yılını kutladı. Kuruluş yıldönümünde grubun gele..
Century 21, Uzel'in İstanbul'daki fabrika arazisini satacak İSTANBUL - Century 21 ? Uzel Emlak Hizmetleri, Uzel Holding bünyesinde yer alan 93 bin 547 m2'lik arsayı satışa çıkardı. İstanbul'u..
Ege İhracatçı Birlikleri, 2 ayda 773.3 milyon dolarlık ihracat yaptı İZMİR - Ege İhracatçı Birlikleri, 2006 yılının ilk 2 ayında toplam 773.3 milyon dolarlık ihracat yaptı. Birlik geçen yılı..
ÖTV tahsilatı ocak ayında 2.6 milyar YTL oldu ANKARA - Bütçenin en önemli gelir kalemlerinden biri olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tahsilatı yeni yılın ilk ayında 2 milyar 619 milyon YTL oldu..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.95, yıllık yüzde 14.62 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.95, yıllık yüzde 14.62 olarak açıklandı 01 Mart 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
İSKİ'den "dolandırıcılık" uyarısı İSTANBUL - İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), kendilerini "İSKİ personeli" olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. İSKİ'den konuy..
Çanakkale Boğazı'na dev Türk bayrağı ANKARA - Çanakkale Boğaz Komutanlığı, boğazdan geçen gemilerin rahatça görebileceği boyutlarda dev bir Türk Bayrağı'nı 18 Mart Tepesi'ne dikti. Çanakkale ..
Almanya'da kedide kuş gribi Almanya’da kuşlardan sonra Rügen Adası’ndan olduğu belirtilen bir kedide kuş gribi tespit edildi. Friedrich-Loeffler-Enstitüsü, hafta sonunda Wittower Faehre’de öl..
ABD Dışişleri: Terörist PKK ile işimiz yok WASHINGTON - ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Irak koordinatörü James Jeffrey, ABD'nin 'terörist örgüt PKK ile hiçbir işi olmadığını' söyledi. Jeffrey'n..
Delil 3 yıl sonra geldi ve polis katili yakalandı Florya'da 3 yıl önce eski milli futbolcu İlyas Tüfekçi'nin evine giren hırsıza müdahale ederken, öldürülen emekli polisin katil zanlısı beli..
Sette ölümlü kazaya 15 yıl İstanbul Beykoz'da 'Memleket hikayeleri' isimli televizyon dizisinin çekimleri sırasında meydana gelen ve oyuncu Aslı Sevimli'nin ölümü, 5 kişinin de yaralanmasıyl..
Fehriye Erdal tutuklama kararı çıkınca kaçtı Brugges Ceza Mahkemesi, 'terörist' dediği Sabancı suikastçısının tutuklanmasına karar verdi. Ancak polis iki operasyon yapmasına rağmen terörist ..
Renault Türkiye'de Clio hatchback üretimine başlıyor Yeniden yapılanma kararı alan Renault, Türkiye başta olmak üzere Romanya, İran ve Rusya ile büyüyecek
Sanayi kan kaybediyor dış açık giderek büyüyor Ocak'ta ihracatyüde 3.6 geriledi, ithalat 8 milyar doları aştı. Tatille üretim günlerinin azalması dış açığı yüzde 44 artırdı
Egebank davasında Demirel'e verilen beraat kararı bozuldu Yargıtay, yönetim ve denetimi TMSF'ye devredilen Egebank'tan, 2 şirkete usulsüz kredi verildiği iddiasıyla yargılandıkları davada Yah..
Eksik beyana 'istersen bir daha düşün' uyarısı Gelir vergisinde bugün, kurumlar vergisinde de 1 Nisan'da başlayacak beyan döneminde, standartların altında gelir bildiriminde bulunanlar, vergi..
TİKA ofislerinde görevlendirilecek personel ücretleri yeniden belirlendi ANKARA - Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) Başkanlığı Program Koordinasyon Ofislerinin faaliyetleri..
Tüprag'ın bazı taşınmazları kamulaştırılacak ANKARA - Uşak'ta altın madenciliği yapan Tüprag Metal Mad. San. ve Tic. Ltd. Şirketinin, maden sahasına gerekli suyun iletilmesini sağlayan su bor..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10