1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

1 Mart 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Çevirmen ile tedavi olur mu?' Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Züheyir Amber, yabancı doktor uygulamasının büyük kaosa neden olacağını söyledi. Amber, her yabancı doktor için bir de ..
Sözleşmeyle öğretmene dur Danıştay, sözleşmeli öğretmenlik genelgesinin yürütmesini durdurdu. Milli Eğitim, 20 bin eğitimci almayı hedefliyordu.
Şehir eşkıyası yine sahnede: Dört yaralı Silahlarıyla rastgele ateş eden magandalar, dün üç kentte dört kişiyi daha yaraladı. Adana'nın Gürselpaşa Mahallesi'nde 27 yaşındaki Mehmet Dayan, 2..
THK uçağında büyük tehlike Türk Hava Kuvvetleri'ne (THK) bağlı KC-135 tipi bir kargo uçağı, ABD'nin New Hampshire eyaletindeki Pease Havaalanı'na mecburi iniş yaptı.
Che'nin hayatı filme çekiliyor Arjantinli yönetmen Tristan Bauer'in, Ernesto Che Guevara'nın özel yaşamını konu alan film hazırladığı ve filmde bazı sürprizler bulunduğu açıklandı.
Ölü kedide H5N1 çıktı Almanya'da ilk kez ölü bir kedide kuş gribi virüsü tespit edildi. Riems Adası'ndaki Friedrich-Loeffler Enstitüsü'nün Başkanı Thomas Mettenleiter...
Depresyona ilk cilt bantı Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) yetişkinlerde depresyon tedavisinde kullanılacak bir bandın pazarlanmasına onay verdi. Bu, depresyona karşı kullanılacak ilk c..
'En pahalı' kadın değişti Hollywood'un en pahalı kadın oyuncusu unvanını elinde bulunduran Julia Roberts, tahtını Reese Witherspoon'a kaptırdı.
Rixos, Konya ile şehir otelciliğinde Şehir otelciliğine ilk adımı Konya’da 40 milyon dolara Hilton’u satın alarak atan Rixos Grup, İç Anadolu’nun en büyük outlet ve eğlence merkezini de Konya..
İşçiden ’Tüpraş’ı geri verin’ eylemi Petrol - İş Sendikası Başkanı Mustafa Öztaşkın, Tüpraş’la ilgili yargı kararlarının uygulanması için Tüpraş rafineri işçilerinin eyleme başladığını açıkla..
MEB’den öğretmenlik bursuna zam Milli Eğitim Bakanlığı adına öğretmen ve eğitim uzmanı yetiştiren yükseköğretim kurumlarında öğrenim yapan öğrencilere verilen burs miktarı, 1 Ocak 2006’dan i..
Belçika’da Türk köyü karnavalı Belçika’daki ‘Türk köyü’ Faymonville’de karnaval hareketli geçti. Kendilerini asırlardır "Türk" olarak adlandıran Belçikalı köylüler, geleneksel olarak Türk giy..
‘Ermeni Soykırımı’ belgeselini yayından kaldırma kampanyası Ermeni mezalimine maruz kalanların yakınları, 17 Nisan 2006’da ABD’de bir televizyonda yayınlanacak ‘Ermeni Soykırımı’ adlı program..
Almanya’da kuş gribi virüsü kediye bulaştı Almanya’da ilk kez ölü bir kedide kuş gribi virüsü tespit edildi. Riems adasındaki Friedrich-Loeffler Enstitüsü’nün Başkanı Thomas Mettenleiter, Bal..
İtalyan polisinden Faslı göçmene dayak Amerika Birleşik Devletleri’nde sık sık yaşanan polisin özellikle siyahlara yönelik meydan dayağının bir benzeri, şimdi de İtalya’da görüldü.
Zencefil ve bal, soğuk algınlığının doğal ilacı Kışın soğuk günlerinde sıkça yakalandığımız soğuk algınlığı, nezle, grip gibi rahatsızlıkları en iyi tedavi eden doğal ürünlerden biri zencefil..
Diş hekimleri de dişlerine bakmıyor Toplumun ağız ve diş sağlığını korumak için çalışan diş hekimlerinin kendi diş sağlığını ihmal ettiği ortaya çıktı.
Zühtü Müridoğlu’ndan kalanlar Türk heykel sanatının öncülerinden Zühtü Müridoğlu’nun eserleriyle kullandığı malzemeleri ve bazı özel eşyalarını bir araya getiren sergi, sanatçının hayatına ve..
Çocuklar okumayı sevsin diye 30 edebiyatçı, Sakarya okullarında Sakarya, okuma alışkanlığını geliştirmeye yönelik üç önemli etkinlik için ev sahipliğine hazırlanıyor.
Türk sineması, Paris’e çıkarma yapacak Türk sineması, kamuoyunun yarısından fazlası Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine olumsuz bakan Fransa’ya çıkarma yapıyor.
‘Tabiat varlıklarını Orman Bakanlığı’na bırakacağız’ Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakanlık olarak sadece kültür ile ilgileneceklerini, kervansaray ve kaleleleri de kullanıma açacakları..
İtiraf ediyoruz: Arabeski hem söyleriz hem dinleriz Sabancı Üniversitesi Müzik Topluluğu Müzikus’un, ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği "İtiraf ediyoruz.
Ada’da Avrupa Filmleri Festivali Kıbrıs’ın tek film festivali olan ‘Avrupa Filmleri Festivali’ 6 Mart’ta Rus Yönetmen Andrey Zvyangintsev’in ‘Dönüş’ filmiyle başlayacak.
Kuşoğlu, köprü insanları anlatacak Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki ‘Çarşamba Sohbetleri’nde, bilim ve sanat adamı Prof. Dr. Zeki Kuşoğlu, ‘Köprü İnsanlar’ başlığı altında bir konuşma yapa..
Muhalefete cevap verdi: Herkesin bizi kabullenmesini beklemiyoruz Başbakan Tayyip Erdoğan, yaptıkları icraatlara rağmen kendilerini kabullenmeyenlerin olabileceğini belirterek, "Yüzde 100 he..
AKP grubunda mektup tepkisi AK Parti yönetimi, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a mektup göndererek istifa çağrısı yapan Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve Hatay Milletvekili Fuat Geçen’in aç..
MYK'da ‘atalım atmayalım’tartışması Turhan Çömez ile Fuat Geçen’in Maliye Bakanı’na yazdıkları ‘istifa et mektubu’ önceki akşamki AK Parti MYK toplantısında da tartışıldı.
‘Erbakan, MGK kararlarına bir hafta direndi’ Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın 28 Şubat’taki MGK kararlarını direnmeden imzaladığını söyl..
Ağar: Azarlayarak iktidar olanlar yolun sonuna geldi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Çare arayanları azarlayarak iktidar olabileceğini zannedenler, yolun sonuna gelmişlerdir." dedi.
Adalet Bakanı Çiçek dokunulmazlıklara AB standardı istedi Adalet Bakanı Cemil Çicek, dokunulmazlıkların ayrıcalık teşkil ettiğini belirterek, bu konunun Avrupa Birliği seviyesine çekilmesi ge..
Başkanlara göre Şemdinli’nin arkasında hükümet karşıtları var Hakkari’de görev yapan belediye başkanları, Şemdinli’de yaşanan bombalama olaylarının arkasında, hükümetten rahatsız olan kesimle..
MHP’li Şandır’a göre AKP’de vicdanlar kanıyor MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, "Maliye Bakanı, kendi partisi tarafından yolsuzluk yapmakla suçlanıyor ve istifaya davet ediliyor, anl..
Baykal’a göre yolsuzlukların merkezinde Başbakan var CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti’nin yolsuzlukların altında kaldığını savunarak, "Yolsuzlukların ortasında Başbakan vardır." iddia..
Yargıtay kararı onadı, CHP, Türk Tarih Kurumu’na para ödeyecek Türk Tarih Kurumu (TTK), CHP’ye karşı sürdürdüğü hukuk mücadelesinin ilk aşamasını kazandı. Yargıtay, Ankara 2. Asliye Hukuk Mah..
‘Kanalım CHP’nin emrinde’ sözleri etik tartışması başlattı Gazeteci Tuncay Özkan’ın ‘Kanalım CHP’nin emrinde’ şeklindeki sözleri medya-siyaset ilişkisi açısından ‘etik tartışması’ başlattı...
AK Partili vekiller, Perinçek’in ‘Talat Paşa Eylemi’ne katılmıyor İşçi Partisi’nin 18-19 Mart’ta Berlin’de yapacağı ‘Talat Paşa Eylemi’ne AK Partili vekiller katılmıyor.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10