4 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

4 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hisarcıklıoğlu ve Bağış'a İtalya'dan nişan İtalya Cumhuriyeti Milli Günü nedeniyle düzenlenen resepsiyonda, AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB..
Kapıdan kovulan kitap bacadan öğrenciye ulaşır AKP yönetiminin uyarılarına ve 'Kamuoyunda gereksiz tartışma yaratacak kitap dağıtmayın' genelgesine rağmen, belediye başkanları bildiklerini ok..
Sendika tepkili: Grizu faciası değil, iş cinayeti Şentaş Madencilik'e ait Odaköy Taşkömürü Maden Ocağı'nda geçen perşembe meydana gelen ve 17 işçinin ölümüyle sonuçlanan grizu faciasıyla ilgi..
'Komplo yoksa devlete iftira" Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son günlerde ortaya çıkan çetelere atfen, "Bize karşı komplo var" diyen hükümeti eleştirdi. ..
Erdoğan Baykal'ın evinde: Asıl sosyal demokrat biziz Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal'ın seçim bölgesi Antalya'dan yüklendi. CHP'nin halkçılık ve sosyal demokratlıkla ilgisini..
Yatağan Santralı yine zehir kusuyor Yatağan Termik Santralı'nın bacalarından çıkan kükürtdioksit ve duman dün yine kentin üzerine çöktü.
Suudi Arabistanlı ateşe Şile'de boğuldu Şile'de boğulma sezonu açıldı. İlçeye 10 km uzaklıktaki Sofular Köyü'ndeki plajda dün denize giren Suudi Arabistan'ın...
Çevre için yürüyüş Hayvanseverler doğaya ve hayvana saygı için atlı, eşekli yürüyüşe geçiyor. Çevre Haftası nedeniyle...
Doğu'da iki il sallandı Güneydoğu ve Doğu Anadolu, dün iki depremle sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden verilen bilgiye göre...
İlk ekolojik halk pazarı Türkiye'nin ilk ekolojik halk pazarı Şişli'de kuruluyor. Türkiye'nin dört bir yanından getirilen tümü organik olan...
Talimatnamede olağan şüpheli: Romanlar AB'ye uyum kapsamındaki yasal düzenlemelerle Türk vatandaşlığı yolu açılan Romanlar, Polisin Disiplinine, Merasim ve Topluluklardaki Rolüne ve Polis Kar..
Jolie'nin kızı.com ABD'li sinema oyuncusu Angelina Jolie, Namibya'da Brad Pitt'le birlikteliğinden dünyaya gelen kızının adını taşıyan internetteki en az 24 alan adını rezerve etti.
Bilim arşivi yok satıyor TÜBİTAK'ın popüler yayın organı Bilim ve Teknik dergisi tarihinin en büyük tirajına koşuyor. Haziran sayısıyla 39 yıllık arşivini 'Bilim Hazinesi' adlı bir DVD halind..
Ameliyat sonrası ağrıya kenevir Marihuananın hammaddesi kenevir bitkisinin özünün, ameliyat sonrası ağrılarını dindirmekte başarılı olduğu ortaya çıktı.
Suudi Arabistan ataşesi Şile'de boğuldu Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolos Yardımcısı ve Ataşesi İbrahim Abdullah Al Shaye, Şile'de boğularak yaşamını yitirdi. Dün saat 16.30 sıralarında me..
İzmir'de Cavalli rüzgarı esti İtalya Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Roberto Cavalli defilesi İzmir'de gerçekleşti. Türkiye'de ilk kez İzmir'de Kültürpark Tarih ve Sanat Müz..
Gaspçılar bıçakladı Fatih'te cep telefon alım satımıyla uğraşan Cebir Usta, gaspçıların saldırısına uğradı. Saldırganlar, kendilerine direnen Cebir Usta'yı 5 yerinden bıçaklayarak kayıplara k..
Kara Dul olanlardan basını sorumlu tuttu Türk Polisi'nin takip ettiği "Kara Dul" lakaplı Berna Ö. ve kardeşi Ayberk Ö. başkentte gözaltına alınarak, sorgulandı. İran asıllı İngiliz iş adamı s..
Hadi gel köyümüze geri dönelim İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2004 yılında başlattığı "Organik Tarım" projesi çerçevesinde bugün bin aile daha köyüne gönderilerek, Anadolu'nun yerel kalkı..
Fatih'de cami kavgası Büyükşehir Belediyesi'nin Fındıkzade'deki trilyonluk araziye cami yapma planı, 60 yıldır burada yaşayanları zor durumda bıraktı. Yıkım kararı kendilerine tebliğ edilen m..
MOBESE hayal kırıklığı Bundan bir yıl önce hizmete sokulan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) adlı sistemin gerek uzman personel, gerekse altyapı yetersizliği nedeniyle atıl durumd..
Komşuyu büyüledi Tarkan, Avrupa turnesine önceki gece verdiği Sofya konseriyle devam etti. Megastar'ın Bulgar hayranları çok sevdikleri Dudu şarkısını tam üç kez istediler. Tarkan, Kıbrıs'tan..
Çantayı vermedi silahla vuruldu Bir şirkette üst düzey yönetici olan Eda Özelmas, çantasını almak isteyen saldırgana direnince silahlı saldırıya uğradı. Özelmas ayaklarından vuruldu. Bir şirk..
Hırsızlık sonrası fotoğraf yakalattı 16 yaşındaki sabıkalı bankadan bir müteahhidin para dolu çantasını çaldı. Ardından yakındaki bir fotoğrafçıya gidip vesikalık çektirince polis yakaladı. K..
Nazlı'ya Kongo Ateşi teşhisi... Minik Nazlı, bahçede oynarken bir kene tarafından boynundan ısırıldı. Durumu hızla ağırlaşan Nazlı'ya, Türkiye'de sadece kırsal alanda görülebilen Kırım Kongo ..
Yıkadıkları halıların suları iki aracı uçurdu Kağıthane'de halı yıkayan kadınların caddeye akıttığı sabunlu su yüzünden 2 otomobil su kanalına uçtu. İki ayrı kazada üç kişi yaralandı. İstanbu..
Akrep zehrini servete akıtacak Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan Türkiye'nin ilk özel serum tesisinde, akrep serumu üretimine başlandı. Tesiste aynı zamanda yılan serumu da üretile..
Havaalanı ve liman yapana vergi muafiyeti Hükümet, Türkiye'nin ulaştırma alanındaki sorunları nı çözmek için düğmeye bastı. Bu konuda verilen yasa teklifi hızla Plan ve Bütçe Komisyonu gündem..
Felaket tellallığı yapanı elimizin tersiyle itmeliyiz TÜSİAD'ın hükümeti eleştirmesine bakanlardan yanıt geldi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ak Parti hükümetinin önemli başarılara imza attığını..
TÜFE hedefinin tutması mucizelere kaldı TÜFE'de yüzde 5'lik yılsonu hedefinin tutması mucizelere kaldı. TÜFE'nin kalan 7 ayda sadece yüzde 0.45 artması gerekiyor. Nisandan sonra mayısta da ta..
Tatilde erkenci olunca 'yabancı fiyatı'nı kaptık Yerli turist yıllarca kendi ülkesinde yüksek fiyatla kalırken, bu yıl erken rezervasyon kampanyaları sayesinde yabancı turiste verilen fiyatı ..
İstanbul'a iki yeni gökdelen geliyor Torunlar Şirketler Grubu, Esentepe'de 200 milyon dolar yatırımla 44 katlı Garden Tower'ı inşa etmeye hazırlanırken Akın Holding de Bağcılar'da 50 kat üzer..
Rusya, Ceyhan'a 'petrol vermek' istemiyor Rusya'nın, Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nda petrol taşıma taahhüdünde bulunmaması projenin geleceğini riske atıyor. Rusya'nın, Çalık-ENI ortaklığı..
Mayıs yüksek çıktı ama enflasyonda revizyon yok Devlet Bakanı Babacan, mayıs enflasyonuna bakıp yılsonu için türbülans ortamında bir şey söylemenin mümkün olmadığını belirtti ve ekledi: Hedef..
'Çok para bizi aşırı yoruyor' TÜBİTAK Başkan Vekili Yetiş, eskiden sorunun kaynak olduğunu belirterek "Hükümet bize 'Alın size kaynak' dedi. Bu kaynak bizi soluklandırmaktan ziyade aşırı dere..
ABD'den sürpriz konuk geliyor ABD Başkanı George Bush'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Headly'nin yardımcısı J.D Crouch, Ankara'ya bugün sürpriz bir ziyaret gerçekleştiriyor. Crouch, yarı..
Bayan Gül'ün davetinde içki servisi Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nin (DMEDD) Ankara Palas'ta verdiği yaza merhaba gecesi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ü..
DTP: Yüzde 10 barajı kaldırılmalı Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eş Başkanı Ahmet Türk, seçim barajının indirilmesini istedi. DTP Parti Meclisi toplantısının açılışında konuşan Ahmet Türk, T..
İrtemçelik Almanya'ya geri döndü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından türban uygulaması nedeniyle "azarlanlandıktan" sonra Türkiye'ye gelip Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'le görüşen Türkiyeni..
Ecevit'e mektup DSP'lileri duygulandırdı GATA'da yaşam savaşı veren ve durumunda değişiklik olmayan Bülent Ecevit'e gelen bir mektup, hastane önünde bekleyen DSP'lileri duygulandırdı. Fethi U..
20 bin memura sicil affı AKP bu hafta Meclis'i af için çalıştıracak. Çeşitli konularda af düzenlemesi içeren dört ayrı yasa tasarı ve teklifinin ele alınıp, yasalaştı rılması bekleniyor. Günd..
Ege'de tarihi itiraf Yunanistan'ın eski hava ve deniz kuvvetleri komutanları "FIR hattı egemenlik alanımız değil. Türk uçaklarının önlenmesi yanlış. Tezlerimizin hukuki zayıflığını biliyoruz ..
'İnek sağacak adam yok' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, üniversiteye giren meslek lisesi oranının yüzde 2 olduğunu hatırlatarak, "Sen ağa, ben ağa, ineği kim sağacak" dedi. Bakan Çelik, Gi..
Demirel'den Erdoğan'a "çete" göndermesi Sanayi Bakanı Ali Coşkun, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu ve kardeşi Şevket Demirel ile birlikte Isparta Gül Birliği'ne ait Rosense Ankara mağazasının a..
Erdoğan uyardı: Yollarımızı ayırırız Isparta İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan, partiye virüs sokmak isteyenler olduğunu belirterek, "Kusura bakmasınlar, yollarımızı ayırırız" dedi. Başbakan Ta..
Kadınlara dayak dizi filmlerde işlenecek Esma Ürün'ün yaşadığının benzeri olaylar, ratingi yüksek dizilerde işlenecek. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, yapımcılarla toplantı yaparak verilecek mes..
Prag: Çek Cumhuriyeti'ndeki Genel Seçimleri Merkez Sağ Kazandı Çek Cumhuriyeti'ndeki genel seçimleri merkez sağ partisi Yurttaş Demokratlar kazandı.
Torununu 3 yıl köpek kulübesine kilitledi ABD'nin Colorado eyaletinde 13 yaşındaki torununu 3 yıl boyunca geceleri bir köpek kulübesine kilitleyen kadın 39 suçtan yargılanıyor. June Candelari..
Ruslar'a ucuz mp3 tepkisi Bir dolardan az ücretle albümlerin indirildiği bir Rus web sitesi Amerikan müzik sanayisinin tepkisini çekti. Yetkililer, "al lofmp3.com'' sitesinin müzik korsanları..
Dünyanın en eski el resmi Fransız arkeoglar önceki gün, "sanat tarihine" ışık tutacak yeni bir mağara keşfetti. Ülkenin batısındaki Charante bölgesinde yer alan Vilhonneur ormanında bulunan a..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10