4 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

4 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Oğullarıma hiç oyuncak silah almadım Samsun'da liseli cinayetine kurban giden 16 yaşındaki Ahmet'in gözü yaşlı annesinden, annelere çağrı: 'Çocuklarınıza oyuncak bile olsa silah almayın. Gel..
Türkiye'de kan işi tamamen Kızılay'ın tekeline geçiyor Sağlık Bakanlığı ile Kızılay arasında gelecek hafta perşembe günü imzalanacak olan bir protokol uyarınca bakanlık hastanelerindeki 290 ..
Akdağ: Kamu hastaneleri özerk olacak Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastane işletmeciliğiyle ilgili çalışma yaptıklarını belirterek bu kapsamda kamu hastanelerinin özerk hale getirilmesinin plan..
ATO: Her yıl 500 milyon dolarlık ilaç çöpe gidiyor Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye'de her yıl 500 milyon dolarlık ilacın çöpe gittiğini açıkladı
Karaoğlan'ın vasiyeti yok DSP Genel Sekreteri Tan, Ecevit'in ölümünden sonra Oran'daki ormanlık alana gömülmek istediği şeklinde vasiyeti olmadığını söyledi. Rahşan Ecevit'in de 'Bunu yazanl..
'Türban' cezalı memura af yolda Türban takma, eyleme katılma gibi suçlardan disiplin cezası verilen memurlar ile 28 Şubat döneminde 'irticai faaliyet' nedeniyle yurtdışı bursu kesilenlere af..
Derin çatlak Genelkurmay ilk kez suskunluğunu bozdu; Atabeyler operasyonuyla ilgili olarak polisi üstü kapalı eleştirdi
Çetenin lojistik ihtiyaçlarını sağlıyorlar Gümrükler Muhafaza Memuru Karatepe ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi'nde Daire Başkanı Binici'nin 'çetenin lojistik ihtiyaçlarını karşıladıkları' i..
Askerlere sivil sorgu Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki sorguları tamamlanan Emekli Binbaşı Fuat Ertürk, Suat Kıy, Yunis Akkaya, Yusuf Vehbi Eren, Seyit Mehmet Ertürk, İs..
'Tekin aile dostum Arslan avukatım' Cumhuriyet'i ve Danıştay'a yönelik saldırıların kilit isimlerinden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Ayhan Parlak'ın polisteki sorgusu bitti
Demirel: Üniformayla ilişkilendirilmez Mağazanın açılışında konuşan 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son günlerde yoğunlaşan çetelerle mücadele konusunda da yorum yaptı
Alay-ı Hümayun, Pera seferinde 17. yüzyıl ortalarında İsveç Büyükelçisi Claes Ralamb'ın emriyle yaptırılan ve Sultan IV. Mehmed'in 1657'de Edirne'ye ava gidişini anlatan resimler yaklaşık üç ..
Pamuk: 'Mağden yalnız kalmayacak' Orhan Pamuk, vicdani retçi Mehmet Tarhan'ı savunduğu yazısından ötürü hakkında dava açılan Perihan Mağden'i dün The Guardian'da yayımlanan bir yazısıyla savu..
İki keman iki viyola ile Mozart Ankara'da kurulan yeni topluluk Pera Dörtlüsü ilk konserini İstanbul'da verecek. Ekin Onay (keman), Aslı Özsoy (keman), Elif Kuştan (viyola) ve Yiğit Ülgen'den..
Cassandra ufuklara yelken açtı Her daim dumanlı vokali, cazdan blues ve folk'a uzanan stiliyle caz şarkıcıları arasında kendine has bir yere sahip olan Cassandra Wilson'ın Blue Note'dan çıkan..
Foster sağlam bir intikam alacak! Yaz ayı proje ayı. Önümüzdeki sezonun filmleri için projeler kesinleşmeye başladı. Bir 'Yedi Samuray' daha yolda. Jodie Foster, Neil Jordan'la çalışacak.
Semir Aslanyürek savaşta 'Şellale'den sonra uzunca bir süre sessiz kalan Semir Aslanyürek boş durmuyormuş. Meğer Aslanyürek bu dönemde 'Eve Giden Yol' adlı tarihi bir film üzerinde harıl har..
'Taşbebek'in ilk CD'si çıktı Gönül Yazar'ın da bir CD'si var. 40 yıllık müzik hayatında Gönül Yazar'ın seslendirdiği şarkılar ilk defa CD formatında yayımlandı. Ossi Müzik ve Sony BMG işbirli..
Oyuncunun kendini seyrederken portresi Yönetmenler, oyuncular ve yurtdışında yaşayan sanatçılardan sonra Muammer Yanmaz bu sefer objektifini tiyatroculara çeviriyor. Yanmaz, 1 Haziran'da açıl..
Kazanan bu kez Henin Fransa Açık Tenis Turnuvası tek bayanlar kategorisinde 5 numaralı seribaşı Justine Henin-Hardenne, İtalyan Tathiana Garbin'i 6-4 ve 6-0'lık skorlarla yenerek bir üst tura..
Tribünde bir yorgun taraftar Sadece beş gün sonra başlayacak Dünya Kupası'nı tribünlerde takip eden futbolseverler arasında en yorgun kişi tartışmasız 28 yaşındaki Sebastian Schweppe olacak.
Dört kıtadan dört takım D Grubu'ndaki takımların her biri farklı kıtalardan: Avrupa'dan Portekiz, Amerika'dan Meksika, Asya'dan İran ve Afrika'dan Angola. Portekiz ve Meksika gruptan çıkma no..
Fenerbahçe'nin borcu 106 milyon dolar Fenerbahçe, borç miktarının 150 milyon dolar olduğu şeklindeki basında yer alan haberlere resmi sitesinden yanıt verdi. Toplam borcun 106 milyon dolar ol..
Divanda hedef Tümer ve yönetim Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı dün yapıldı. Ceylan İntercontinental Oteli'nde yapılan toplantıya Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu, yöne..
Önce eğlence, ardından arbede Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamaları aralıksız devam ediyor. Son olarak Antalya'nın Alanya ilçesinde '20.45 Gecesi' adı altında Sarı-Kırmızılıların şampiyonluğ..
'Güzel günler yakın' Futbol Federasyonu (TFF) İkinci Başkanı Affan Keçeci, Milli Takım'ın 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi.
Efes Pilsen'de hedef hakemler Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçında Ülkerspor'a 72-65 yenilerek seride 2-0 geriye düşen Efes Pilsen, maçın hakemlerine büyük tepki gösterdi.
Miami Heat ilk kez finalde NBA Doğu Konferansı final serisinin altıncı maçında Miami Heat, sahasında Detroit Pistons'ı 95-78 yenerek durumu 4-2 yaptı ve NBA finallerine yükselen ilk takım old..
Türk-Yunan bankasına Amerikalı ortak Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticaretin geliştirilmesi amacıyla kurulacak Ege Girişim Bankası'na ABD'li fonların da ilgi duyması nedeniyle bankanın ü..
New York'ta dolar 1.61 YTL Son üç haftadır tırmanış yönünde hareket eden ve mayıs ayı enflasyon rakamlarının yüksek çıkmasının ardından yeni bir atakla 1.5880 YTL'ye kadar çıkan dolar New Yor..
'Türkiye artık YTL ile borçlanacak' Global likiditenin güvenli liman ABD'ye doğru kaymaya başladığı ilk günlerde Cumhuriyet tarihinin en düşük faizi olan libor artı 47.5 baz puanla uluslarara..
Limanlardan gelen para hızlı trene gidecek Ulaştırma alanındaki projeler için 'ek kaynak' yasası çıkıyor. Bu doğrultuda, demiryolu, liman ve havaalanı yapanlar KDV'den muaf olacak. Limanların..
'Laiklik tartışmaları sanal gündem' Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, sosyal ve ekonomik alandaki sorunların laiklik ve Cumhuriyetin temel ilkeleri göz önünde bulundurularak çözülmesi gerekt..
Adıyamanlı peynirciyi 'kefir' coşturdu Adıyamanlı peynirci Kılıç ailesi, Kafkaslar'ın şifa kaynağı 'kefir'i market raflarına taşıdı, cirosunu ikiye katladı. Bugüne kadar eski kaşar, koyun ve ..
Fonksiyonel gıda pazarı 5 milyar dolara koşuyor Türkiye Gıda Dernekleri Federasyonu (TGFD) Başkanı Şemsi Kopuz, beslenmenin yanı sıra sağlığa yararlı içeriğe sahip fonksiyonel gıdalar pazarın..
Naturem, 'yağ'da tüketiciye inecek Sıvı yağ pazarında yüzde 40'lık pazar payı olan Naturem ile gıda sektöründe yaklaşık 60 yıllık geçmişi olan Zincir Limited dev bir işbirliğine gitti.
Lüks konutlar Ankaralı memurlara pahalı geldi Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), kaynak sağlamak amacıyla orta gelir grubuna yönelik Ankara'da yapacağı konut projesi, memur kesimine pahalı geldi..
Torunlar'dan 450 milyon dolarlık proje Torunlar Şirketler Grubu, Bursa ve İstanbul'da gerçekleştirecekleri dört farklı proje için 450 milyon dolarlık yatırım yapacak.
E.C.A. ve Serel'den ödül E.C.A. ve Serel'in Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile düzenlediği...
Eski Yunan paşalardan tarihi itiraf Yunanistan'da eski hava kuvvetleri komutanı emekli korgeneral Yorgos Andoneçis ile eski deniz kuvvetleri komutanı amiral Andonis Andoniadis, dobra dobra ko..
Kardak fatihi Atina valisi olma yolunda Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, ekimdeki yerel seçimde Atina bölge valiliği için Kardak krizinde kayalıklara çıkarak Yunan bayrağı diken eski g..
İran'ın üslubu yumuşak ama tavizi yok Tahran, nükleer programından vazgeçmesi için hazırlanan 'teşvik paketi'ni açmaya hevesli görünmedi: Müzakereye başlamak için önşart kabul etmeyiz.
Amerikan ordusu katillerini akladı Bush yönetiminin Amerikan güçlerinin Irak'taki sivil katliamlarının soruşturulup sorumluların cezalandırılacağı vaadi havada kalıyor.
Yasak aşktan İsrail'e muhbirliğe ve infaza... İsrail muhbirlerinin linç edildiği Filistin'deki son örnekten Brezilya dizilerini aratmayacak bir aşk ve ihanet öyküsü çıktı. El Aksa Şehitleri T..
Bağdat'ta hedef Ruslar Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün kaçırılan Rusya Büyükelçiliği'nde görevli dört kişiden biri öldürüldü.
Karadağ artık bağımsız 21 Mayıs'ta yapılan referandumla Sırbistan'dan ayrılma kararı alan Karadağ dün bağımsızlığını resmen ilan etti.
Her kentte görmek isteriz Konya'da, Selçuk Üniversitesi'nin 2 bin 500 metrekare alanda kurduğu, aynı anda 2 bin kişinin çalışabildiği Bilgisayar Merkezi'ne ilgi, Türkiye'nin her yerinde benze..
Asker, polisi doğrulamadı Emniyet'in, "Eryaman operasyonunda zanlılar asker çıkınca komutanlığa bildirdik" açıklamasını Genelkurmay doğrulamadı: "Operasyonu basında..
Zanlılar bir arada 'Atabeyler Gerilla Grubu' soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan emekli binbaşı Fuat Ertürk'le Suat Kıy, Yusuf Vehbi Eres, Seyit Mehmet Ertürk...
Parlak 'örgüt suçu'ndan tutuklandı Danıştay saldırısıyla ilişkili olduğu gerekçesiyle aranırken teslim olan Ayhan Parlak, Emniyet'teki sorgusunun ardından tutuklandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10