3 Haziran 2006 Cumartesi Günü Haberleri

3 Haziran 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Yerden yükselince farklılık başladı' Japon mutfağının 'Gökyüzü ile yeryüzü dışında her şey karıştırılabilir' geleneğinden hareketle kendi adıyla anılan bir metot yaratan dünyaca ünlü Japon y..
Grafik tasarımına dair her şey Darphane-i Amire'de Topkapı Sarayı'nın içinde yer alan Darhane-i Amire binaları alışık olmadığımız bir görüntüyle karışılıyor izleyiciyi. 25. Grafik Ürünler ser..
Kimi liseliler de müzik yapıyor! Son dönemlerde adları cinayet ve kavga haberleriyle dokuza çıkıp sekize inmeyen lise gençliği bu kez sosyal yönlü bir organizasyonda bir araya geliyor.
Rodin İstanbul'da Sakıp Sabancı Müzesi, Picasso'dan sonra ünlü heykeltıraş Rodin'in eserlerine evsahipliği yapacak. 12 Haziran'da müzede açılacak olan, 'Düşünen Adam', 'Üç Gölge', 'Adem ile H..
SİYAD'ın 'Saklı'sı yok Michael Hanake'nin 'Saklı' filmi sinema yazarları tarafından yılın filmi seçildi. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyelerinin 2005 Haziran-2006 Haziran arasında gösteri..
Milli Takım'da yeni trend galibiyet Aslında bu maçı yazmak benim için biraz zor. Sebebi şu: Radikal'in Dünya Kupası grup incelemeleri dizisinde D Grubu'ndan sorumlu kişiyim ve yarın bu sayfal..
Lazaroni: İyi oyuncuları vermeyeceğiz Trabzonpor, prensipte anlaştığı Sebastiao Lazaroni ile dün üç yıllık sözleşme imzaladı. Brezilyalı teknik adam, kulüp asbaşkanı Haşim Sayitoğlu'nun hazır..
Son 'Kartal' Bursalı Serdar Beşiktaş'ın Bursaspor'dan renklerine bağladığı genç oyuncu Serdar Kurtuluş, "Transfer haberini televizyondan öğrendim" dedi. Genç oyuncu, Bursasp..
Rafael Nadal durmak bilmiyor Fransa Açık Tenis Turnuvası tek erkekler mücadelesinde 2 numaralı seribaşı Rafael Nadal üçüncü tura çıktı. Yağmur nedeniyle ertelenen ve ancak dün oynanan maçta İ..
C Grubu, 'ölüm grubu': Bu gruptan çıkmak zor Arjantin, Hollanda, Sırbistan-Karadağ ve Fildişi Sahili'nden oluşan C Grubu, kupanın en zorlu dörtlüsünü buluşturmuş. Ama bu 'cehennem'den çıkan f..
Ülker yolu şimdiden yarıladı bile Basketbol Ligi play-off final serisinin ilk maçında Ülkerspor, Efes Pilsen'i 72-65 yenerek, seride 2-0 öne geçti. Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Ülker..
Şu Nowitzki de olmasa NBA Batı Konferansı play-off final serisinin beşinci maçında Dallas Mavericks, Phoneix Suns'ı 117-101'lik skorla yenerken, başrolde Dirk Nowitzki vardı.
NYSE Avrupa'da Dünyanın en büyük hisse senedi piyasası New York Borsası'nın (NYSE) sahibi 'New York Borsası Grubu' Paris merkezli Euronext Borsası için Alman Deutsche Boerse ile girdiği yarış..
TÜSİAD yüklendi Laiklik ekseninde cepheleşmelere yol açacağı belli konularla gündem dolduruldu. Reformlar yerine dini referanslı konular ya da laiklik üzerine tartışmalar açıldı. 'Bizden ola..
Babacan: Reformlar duraklamadı, devam ediyor Devlet Bakanı Ali Babacan, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'nın reformların yavaşladığı eleştirisine bu konuda bir aksama olmadığı cevabını verdi.
İkinci şok dalgası: Enflasyon beklenenin üstünde Nisandan sonra mayıs ayı enflasyonu da beklentilerin üzerinde çıktı: ÜFE yüzde 2.77, TÜFE 1.88. Rakamlar, Ekim 2004'ten beri en yüksek aylık e..
Mali piyasalara mayıs darbesi Mayıs ayı enflasyon verilerinin beklentilerin çok üzerinde çıkması, iki gündür toparlanma çabasındaki mali piyasalarda şok etkisi yarattı.
Ceyhan'dan ilk yükleme Hazar petrolünü uluslararası piyasaya taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nda ilk yükleme başladı. 2005'in Mayıs ayında Azerbaycan'dan pompalanmaya..
TV'den alışveriş için imza atıldı Fransız televizyon kanalı Française 1'in (TF1) İcra Kurulu Başkanı Patrick Le Lay ile Doğan Yayın Holding (DYH) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, 'te..
Hazır beton ve demir de 'gözaltına' alınıyor Sanayi Bakanlığı, inşaat maliyet artışında hazır beton ve demir sektörünü de mercek altına alıyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, hazır beto..
Beş ayda yüzde 15 zam: Benzin fiyatına 14'üncü ayar! Benzin fiyatları yüzde 3.5'lik ayarlamayla birlikte yılbaşından beri yüzde 15.1 arttı. Pompalarda 14 kez fiyat ayarlaması yapıldı. 1 Ocak'..
Betoncuların çimento sıkıntısı Çimento fiyatlarındaki artışın ve yaşanan arz-talep dengesizliğinin inşaat sektöründe sıkıntı yaratacağı belirtiliyor. Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurul..
Ülker Romanya'da Ülker, bisküvi fabrikası yatırımının bulunduğu Romanya ile AB'de de üretim yapacak. Grup, Romanya'nın AB'ye girmesiyle 450 milyonu aşkın nüfusun olduğu AB piyasasına hitap ed..
Paket hazırlandı: Tahran'a nükleer teşvikler ABD, Fransa, Britanya, Rusya, Çin ve Almanya'nın hazırladığı pakette şu teşvikler var: "BM'deki İran dosyası geri çekilecek. İran Dünya T..
'Nükleer silahlar yasaklansın' Dünyanın her biri de nükleer güce sahip olan BM Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesi ile Almanya, İran'ı uranyum zenginleştirmekten vazgeçirmeye çalışırken...
Almanya'yla ortak çağrı İran'a teşvik paketinde uzlaşılan Viyana toplantısından sonra Ankara'ya gelen Alman Dışişleri Bakanı Walter Steinmeier, Türkiye'ye teşekkür ederek, "Belli ki ..
Karadağ'a heveslenen çok Karadağ'ın barışçı referandumla Sırbistan'dan ayrılması Avrupa'da bağımsızlık hevesini körüklerken, The Times 2020'ye dek bir dizi yeni devletçik öngördü. Listede 'Kü..
İsahaki'deki siviller de katledildi ABD ordusunun Irak'ta 24 sivilin öldürüldüğü Hadisa katliamıyla kabaran 'sabıka dosyası', Vietnam'daki My Lai katliamıyla kıyaslanır hale gelirken, yeni ka..
Köpekli işkencecinin cezası 90 gün çalışmak Irak'ta 'işkence ve sivil katliamları' batağına saplanan ABD ordusu, bunlarla ilgili soruşturmalar açsa da failleri cezalandırmakta yetersiz kalıyo..
Rusya donanması Suriye limanlarında üslenecek Rusya'nın Soğuk Savaş'ın ardından ilk kez Akdeniz'de daimi bir donanma üssü kurmaya çalıştığı ve bu amaçla Suriye'yle temasa geçtiği kaydedildi.
Çeçenya şeriata doğru gidiyor Rusya'nın güdümündeki Çeçen yönetiminin başkanı Alu Alhanov, Çeçenya'da şeriatı hâkim kılmak istediğini söyledi. Avrupa Konseyi'ndeki temasları sonrasında &q..
Çakal Carlos Chavez'e dost Venezüella yönetimi, OPEC'in, petrol bakanlarını ağırladığı Caracas zirvesinde, petrol işlemlerinin dolar yerine avroyla yapılmasını önerirken, solcu Devlet Başkanı..
Bush internete de el atmış Bush yönetiminin, ABD'de 200 milyon abonenin konuşma kayıtlarının telefon firmalarından alıp kaydettiği 'mega tulekulak' skandalına rağmen, internet şirketlerine de..
Kadir ailesine kaçakçı ithamı Çin, ABD'de sürgün yaşayan Uygurlu işkadını ve insan hakları savunucusu Rabia Kadir'in üç çocuğunu tutukladığını doğruladı. Tutuklama gerekçesinin 1 milyonu aşan..
'Kırım ya Rusya ya Türkiye'ye' Rusya, 'turuncu devrim'le yörüngeden çıkan Ukrayna'yı cezalandırmak için 'Kırım'ı geri alma' hesabı yapıyor. Parlamentonun alt kanadı Duma, Ukrayna ile...
CHP'de yeni açılım Kürtlere Merkez sağa açılım politikasıyla tartışma yaratan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal şimdi de gündemine Doğu ve Güneydoğu'yu aldı. Baykal, bir süreden beri bazı bölge ..
AKP'den Avrupa Halk Partisi'ne rest AKP'nin, tam üyelik için başvuru yaptığı, ancak gözlemci statüsüyle yetindiği Hıristiyan Demokrat partilerin çatı örgütü Avrupa Halk Partisi'yle (EPP) iliş..
Başbakan: Gelecek Türkiye'nin Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, dünyada yükselen ülkelerden olduğunu söyledi. Dün Ereğli Tersanesi'nin açılışını yapan Erdoğan, Türkiye'nin ihtiyaçlarına...
Yüce Divan'da tanığa itiraz Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın enerji ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandıkları davaya ..
Demiralp'i Gül yatıştırdı AB Müzakere Pozisyon Belgesi'ne "Türk eğitim sistemi laiktir" ifadesinin girmesi konusunda Başmüzakereci Ali Babacan'la ters düşen AB Genel Sekrete..
Balaman'ın ikinci skandalı Bazı yolsuzlukları haber yaptıkları gerekçesiyle makamına çağırdığı gazetecileri döverek gündeme gelen Isparta Belediye Başkanı AKP'li Hasan Balaman, yine gündemde.
Yargıç ve savcılar örgütleniyor Yargıç ve savcılar, mesleki örgütlenme için yıllardır sürdürdükleri çalışmaları sonuç aşamasına getirdi. Yargı bağımsızlığı ve yargıç güvencesi açısından çok ö..
İddiaların bini bir paraydı Danıştay saldırısının şokunu atlatmaya çalışan kamuoyu, 'Atabey çetesi' adlı gruba dair haber bombardımanıyla şaşkına uğradı. Emniyet'in dün resmi olarak 'Daha san..
Gül GATA'da Ecevit'i sordu Bir uçak yolculuğunda kulak zarı tahrip olan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün GATA'da kontrolden geçti.
Arslan hastaneye yattı Danıştay 2. Dairesi üyelerine silahlı saldırıda bulunarak Türkiye'nin gündemini değiştiren Alparslan Arslan Sincan F Tipi Cezaevi'nden Ankara Numune Eğitim ve Araştırma..
Şırnak'ta iki şehit PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken, yeni kayıp haberleri geldi. Güvenlik güçleri tarafından dün Şırnak'taki Cudi, Gabar ve Bestler-Dereler bölgelerinde yürütülen operasy..
Özürlü yurdu vekili şoke etti TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeleri, Erzincan 75. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yaptıkları gece baskınında şoke oldu: Çocuklar çırılçıplak ve tuvaletle..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10