25 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

25 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yıldırım olmasa ortalık savaş yerine dönüyordu Ali Şen kongrede konuşurken Birleşik Vakıf'ın lideri Aziz Yılmaz ve ekibi 'Palavracı' diye bağırdı, olay çıkmasını başkan önledi
Müjde 6 maçlık tarafsız sahada ve seyircisiz oynama cezamız 3 maça indirildi. Emre de 'kısmi afla' 4 maç oynamayacak
12 dakikada çeyrek final Panzerler Klose'nin muhteşem oynayıp iki asist yaptığı maçta Podolski'nin 12 dakikada attığı iki golle sonuca gitti. Almanya ilk çeyrek finalist oldu
Kazım buralardan gideli bir yıl olmuş Memet Güler - Bir cumartesi günüydü hiç unutmam... Öğleden sonra bir arkadaşımla İstanbul'un Bağdat Caddesi'nde arabayla gezinirken radyodan bir anons ..
Nafilelerin kazası olmaz Süleyman Ateş - Siz düşüncenizde isabetlisiniz ama sözünü ettiğiniz değerli hoca da kendi görüşünü söylememiş, mezhep adamlarının görüşlerini aktarmış, İmam-ı Azam'..
Yasa tanımamazlığa devlet eliyle teşvik! Mustafa Mutlu - Ben bir banka soysam ve binlerce YTL'yi afiyetle yesem! Siz ise yoksulluk pahasına 'yasalara saygılı vatandaş' olmaya devam etseniz...
Yılmaz siyasete dönmeli mi? Mehmet Tezkan - Lafı uzanmadan.. Eveleyip gevelemeden söyleyeyim.. Evet.. Dönmeli.. Biliyorum bu satırları okuyan birçok kişi kızacak, öfkelenecek.. Eskilerden k..
Genel manzaramız.. Selahattin Duman - Dolar fırlamış gitmiş.. Merkez Bankası Başkanı doları zapt etmek için namaza durmuş.. Türkiye solu uykudaki Bülent Bey'i birleştirici seçmiş.. Süreyya ..
'Yaş' konulu bir masal Okay Gönensin - Eski hikâyeler bazen ağızdan ağıza, yazıdan yazıya geçerek derinleşir, 'masal' kıvamına gelir. Bazen 'sertleşir', acımasız olur, yüze fazla vurur. Baz..
Duvar yazısı İclal Aydın - Koyu bir rock dinleyicisi sayılmam. Ama çoğu akranım gibi ben de ilk gençliğimde Pink Floyd'un müziğinden etkilenmişimdir..
Hoppa paraya 'HÖT' de verdiler! Necati Doğru - Yanlış anlaşılmasın, orijinal kelimeyi yozlaştırıp 'HÖT' diye uyduruk bir laf üretiyor ve ülkemiz için son derece önemli olan bu ciddi konuyu ..
Para Kurulu ne yapacak? Gazi Erçel - Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün olağanüstü toplanıyor. Bu toplantının anlamını ve alınması olası kararları irdelemek istedim...
Küresel uyum sorunları Asaf Savaş Akat - Türkiye'nin içine girdiği mali türbülans sertleşmeye başladı...
Bir bahçevan aranıyor, bahçevan! Tuğçe Baran - Apartman içi ve dışı tarımcılıkta komple çuvallamış durumdayım arkadaşlar...
Sevdiğim bir otel Zülfü Livaneli - Dün size, turist rehberliği yapmış, Ege ve Akdeniz'de sevdiğim alçakgönüllü, kişilikli lokantaları anlatmıştım...
Semra Sezer'le 'ilk fotoğraf' Ruhat Mengi - Onunla ve eşi Cumhurbaşkanı Necdet Sezer'le röportaj yapmayı, gazetede veya televizyonda görülmeyen, bilinmeyen yönlerini de tanımayı ve tanıtmay..
Vatansever Güngör Mengi - Başbakan medyadan özel destek istediğini söyledi. Ayrıca bu süreçte vatansever hareket etmeliymişiz...
'Ümidim var nükleer kriz çözülecek' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, merakla beklenen Tahran ziyareti için Ankara'dan ayrıldı
Erdoğan yüklendi' Başbakan Erdoğan, AKP'ye karşı ortak cephe oluşturmak isteyen sağ ve sol partilerin 'beyhude arayış' içinde olduğunu söyledi
'Bu buluşmaya siyasi bir anlam yüklemeyin' Süleyman Demirel Üniversitesi mezuniyet töreninde Demirel'le bir araya gelen Baykal, 'Demirel'le çeşitli törenlere katıldık. Buna özel ittifak izle..
Dolarda spekülatör oyunu Merkez Bankası'nın kontrol edemediği döviz piyasasında uluslararası spekülatörlerin etkisi artıyor. Kurlarda 2001 'deki oyun oynanıyor
Türk şirketlerine güvenlik kalkanı: 'Beyaz hackerlar' 60 ülkede 20 bin kişiye 'etik bilgisayar korsanlığı'nı öğreten ABD merkezli EC-Council, Türkiye'deki şirketlere 8 günlük 'beyaz hacker' ..
İşten sıkılınca müzik çal Dijital eğlence ürünlerinde dünya lideri olan Creative, bu kez PC klavyesiyle piyano klavyesini bir araya getirdi...
Dolar ihracatçıyı bile korkuttu Doların kontrolsüz yükselişi kurun artmasını isteyen ihracatçı ve sanayiciyi bile korkuttu. İşadamları, 'Yükseliş çok sert oldu. Girdi maliyetleri artıyor, iç..
Sanayi istihdamında alarm zilleri çalıyor İşsizliğin artmasını önleyen sanayi sektöründe işler tersine dönmeye başladı. Yılın ilk çeyreğinde mevsimsel olarak artan imalat sanayiindeki istihd..
Eski siyasiler dönsün mü? Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Yüce Divan'da cezasının 5 yıl ertelenmesinin ardından 'siyasete dönebilirim' mesajını vermesiyle yeni bir tartışma başladı; 'Eski siya..
AKP'lilerin deniz sefası AKP'nin Antalya'daki kampı renkli görüntülere sahne oluyor. IC Green Palace Otel'de kalan partililer ve vekiller sabah erkenden plaja koşup, deniz ve güneşin tadını ..
Dünya Kupası'na karpuz yetişmiyor Almanya'daki 18. Dünya Kupasını izleyenler, karpuz yiyerek serinliyor. Alman firmaların Türkiye'den talebi artınca, tarladaki karpuzun dekar fiyatı 1500 YTL..
Memurun da yazı serin geçecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan'ın çağrısına uydu, Türkiye çapında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında klimaların ısısına..
Kızılay'ın verdiği kanla AIDS olan Y.O.'ya bir tazminat daha AlDS'li kan yüzünden hayatı kararan küçük Y.O., tam 10 yıl sonra hukuk mücadelesini kazandı. Kızılay'ın ödediği 45 milyar liranın..
Hatalı sollama: Damat öldü, gelin komada! Karabük'ten gelini aldıktan sonra Samsun'a dönen damat Yavuz Selim Dağcı'nın kullandığı otomobil kamyonla çarpıştı. Kazada 2 kişi öldü, 2 kişi ağır ..
Ayasofya'ya gitti ama dua etmedi Ermeni dünyasının lideri Kataliko II.Karekin'in Türkiye ziyaretinin 4.gününde ilk durağı Dolmabahçe Müzesi oldu
Çanakkale şehidine ağladı Çanakkale'de Şehit Jandarma Komando Onbaşı Çağrı Küçük için düzenlenen askeri törene yaklaşık 2 bin kişi ay yıldızlı bayraklarıyla katıldı
Elazığ'da hain pusu: 2 asker yaralı Elazğı'ın Maden İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayına çarpan askeri araçtaki 2 astsubay patlamada yaralandı
Ali Şen'e tepki Fenerbahçe kulübünün olağanüstü genel kurul toplantısında söz alarak kürsüye çıkan eski başkan Ali Şen konuşmasına başladığı sırada, Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Azi..
Canaydın: Gravesen konusunda sıkıntı yok Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, "Thomas Gravesen'de herhangi bir pürüz yok" dedi. Danimarkalı oyuncuyla görüşmelerinin sürdüğünü..
'Taahhüdümüz yok, risk piyasanın' Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, İngiltere'de kurulu Türk Bankacılar Birliği (Turkish Bankers Association) tarafından Londra'da düzenlenen konferansta k..
Erdoğan: 'Battık, bittik, çöktük' söylemleri doğru değil Başbakan Tayyip Erdoğan, ekonomideki dalgalanmanın küresel ekonomilerdeki hareketlilikten kaynaklandığını belirtirken, 'Bittik, battık..
Para Kurulu'nun en zor toplantısı bugün Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, piyasalardaki dalgalanmayla ilgili kritik kararlar almak üzere bugün olağanüstü toplanıyor.
Ucuz Çin malının kızdırmadığı ülke yok Çin malları tüm dünyada olduğu gibi Türk pazarında da geniş ölçüde yer bulurken, bu ülkeden ithal edilen mallarda yok yok. Çin, ucuz işgücü avantajını k..
Mehmet Aksu, Şeker Kurulu başkanı oldu Şeker Kurulu Başkan ve üyeleri yeniden belirlendi. Şeker Kurulu Başkanlığı'na Mehmet Azmi Aksu'nun atandığı açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararl..
Karpuza dünya kupası dopingi Almanya'da devam eden 18. Dünya Kupası, Çukurova yöresindeki karpuz üreticilerinin yüzünü güldürdü. Alman firmaların talebi, üretimin artmasına karşın tarladaki k..
Kılıç: Her türlü eylemi yaparız Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, Türk-İş'in görüşü alınmadan gerçekleştirilecek ve kazanılmış hakların geriye gitmesine yol açacak düzenlemeler karşısında he..
Müteahhitler TOKİ'nin önlem paketini yeterli bulmadı Müteahhitler, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın, inşaat girdi maliyetlerindeki artışa karşı hazırladığı öneriler paketine, köklü b..
Helikopter yarışı kızıştı TSK'nın gereksiniminin karşılanması için 1996'da açılan taarruz helikopteri ihalesine (ATAK) katılan firmalar arasındaki rekabet iyice kızıştı.
THY bir günde 60 bin kişi taşıyıp rekor kırdı Türk Hava Yolları (THY) önceki gün gerçekleştirdiği 500 iç ve dış hat seferiyle 60 bin yolcu taşıyarak tarihinde rekor kırdı. Frankfurt'a giden T..
Trakya 2007'de doğalgaza kavuşacak Zorlu Petrogas A.Ş. Planlama ve İş Geliştirme Müdürü Adil Atabay, Trakya halkının doğalgaza verilen süreden önce kavuşması için çalışmalarını hızlandırdıkla..
Sözleşmeli öğretmene yaz tatilinde maaş Sözleşmeli olarak çalıştırılan öğretmenlerin yazın izinli sayılarak bu sürede de maaşlarını almalarına olanak sağlandı. Sözleşmeli öğretmenlere ek der..
Özürlü memur alımı için yaş sınırı kalktı Özürlü istihdamının artırılması amacıyla özürlülere ayrılan memur kadrolarında üst yaş sınırı uygulaması kaldırıldı. Başbakanlığın genelgesine göre k..
Ademi merkeziyetçilik sınavı İspanya Katalonya'nın geniş özerklik statüsü kazanmasıyla ulus içinde uluslar olması gerçeğini kabul etmede önemli bir adım atarken, İtalya'nın küçük devletçikler..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10