25 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

25 Haziran 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
SP Genel Başkanı Kutan: Biz bu ülkedeki adaletsiz düzeni değiştirmek için yola çıktık İSTANBUL - Türkiye'de, ekonomik sıkıntılara bağlı olarak açlık, yokluk ve yolsuzluk bulunduğunu, ülkede g..
Erdoğan Avrupa Konseyi'ne "Dini İnanışlara Saygıyı" Anlatacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin Yarın Strazburg'da Başlayacak Genel Kurul Toplantılarını..
Gül: "İran'ın Nükleer Sorununun Diplomasiyle Çözümü Herkesin Yararına" Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İran'ın nükleer sorununun diplomatik yollarla çözümünün, başta İra..
'' Sayısal Gece'' Karamürsel'de... TRT ile Milli Piyango İdaresi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ''Sayısal Gece'' eğlence programı'' Karamürsel'den canlı yayınlanacak.
İnegöl'de İş Kazası... Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen iş kazasında, 1 kişi yaralandı.
İnşaattan Jeneratör Çalındı... Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesindeki bir inşattan jeneratör çalındı.
Ağabeyinin Kendisini Bıçakla Yaraladığını İddia Etti Bursa'nın Gemlik ilçesinde, ağabeyinin kendisini bıçakla yaraladığını iddia eden kişi, polise başvurdu.
TKİ, yeni kömür sahasını ihaleye çıkardı. ANKARA - Enerji tüketiminde yerli kaynakların daha da artırılmasına yönelik çalışmalar sürdüren TKİ Genel Müdürlüğü, 15 milyon ton kömür üretim kapas..
Köprü ve otoyollardan 5 ayda 142.9 milyon YTL geldi ANKARA - Bütçeye önemli gelir kaynağı olan boğaziçi köprüleri ile işletmedeki 6 paralı otoyol para basmaya devam ediyor. Karayolları Genel..
MÜSİAD: Rekabet Kurulu, inşaat sektöründe MB gibi davranmalı, hızlı hareket edip önlem almalı İSTANBUL - İnşaat sektöründeki gelişmeleri değerlendiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ..
TÜKDER: Kredi Kartları Kanunu tüketicilerin mağduriyetini gideremedi BURSA - 5464 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun, tüketicilerin mağduriyetini gideremediğini savunan Tüketi..
Unkıtan: Yurtdışı çıkış harcının kaldırılmasını düşünülmüyor ANKARA - Yurtdışı çıkış harcının kaldırılmasının bu aşamada düşünülmediğini kaydeden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, kaçakçılıkla mü..
Trafik Kurallarını İhlal Eden Sürücünün Üzerinden Hint Keneviri Çıktı Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, trafik kurallarını ihlal ettiği iddiasıyla gözaltına alınan motosiklet sürücüsünün ..
Türkiye Yatırım Danışma Konseyi'nin 3'üncü toplantısı, 28-29 Haziran'da İstanbul'da yapılacak ANKARA - Türkiye Yatırım Danışma Konseyi, üçüncü toplantısını 28-29 Haziran tarihlerinde İstanbul..
Londra'da "Kuş Gribi" Tatbikatı Dünyanın Başlıca Finansal Merkezlerinden Londra'daki City'nin Olası Bir Kuş Gribi Salgınına Hazır Olup Olmadığını Test Etmek İçin Bu Yaz 50 Şirket Ve 2 Bin Çal..
İngiliz holiganlar Stuttgart'ı savaş alanına çevirdi STUTTGART - Dünya Futbol Şampiyonasında takımlarını desteklemek üzere Almanya'ya gelen İngiliz taraftarlar, Stuttgart kentini dün gece sav..
Bursa'da Türk Halk Müziği Konseri... Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümü ve Tepebaşı Belediyesi Türk Halk Müziği sanatçıları, konser verdi.
Saddam: ABD beni başkan yapacak Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in, direnişle başedemeyen ABD'nin ''kapısını çalacağına'' ve kendisini yeniden devlet başkanı yapabileceğine inandığı bild..
İran: Sabırlı olun İran, ABD ve Avrupa'dan, uranyum zenginleştirme faaliyetlerini askıya alması karşılığında teşvikleri içeren öneri paketine vereceği yanıt konusunda sabırlı olmalarını isted..
İsraillilere "Kktc'ye Nasıl Gidilir" Dersi Türkiye'ye Büyük İlgi Gösteren İsrailli Turistlere Kktc'ye Nasıl Gidildiği Ayrıntılı Bir Biçimde Anlatıldı. Jerusalem Post Gazetesi, İsrailli Turist..
İran'dan Petrol Silahını Kullanma Uyarısı İran Petrol Bakanı Seyid Kazım Veziri Hamane, ''İran'ın çıkarlarına saldırılması halinde'' petrol silahını kullanacakları uyarısında bulundu.
Fenerbahçe'den Basketbolda Dev Transferler Fenerbahçe Kulübü, sponsorluk anlaşması yapacağı Ülker Grubu'nun takımı olan Ülkerspor'dan 3 oyuncuyu kadrosuna kattı.
Petrol'deki artış Türkiye'yi vuruyor Uluslararası piyasalarda yüksek seyreden ham petrol fiyatları nedeniyle, Türkiye'nin petrol faturası kabarmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜ..
Yurdışına çıkış harcı kaldırılmayacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yurtdışıçıkış harcının kaldırılmasının bu aşamada düşünülmediğini bildirdi. Unakıtan, CHP İzmir Milletvekili Kemal Anadol'u..
Nicole Kidman evlendi Aktris Nicole Kidman ile folk şarkıcısı Keith Urban, Avustralya'nın Sydney kentinde, peri masallarına yakışır bir düğünle evlendiler. Nicole'un doğum yeri olan Sydney'de..
SSK, prim borcu 100 bin YTL'nin üzerinde olanın taksit sayısını artıracak ANKARA - SSK, prim borcunun aslı 100 bin YTL'nin üzerinde olan işverene taksit sayısını artırma imkanı sağladı. SSK'..
El Maliki, Ulusal Uzlaşma Planını Parlamentoya Sunmaya Başladı Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin, ulusal uzlaşma planını parlamentoya sunmaya başladığı bildirildi.
İran, Abd Ve Avrupa'dan Sabırlı Olmasını İstedi İran, ABD ve Avrupa'dan, uranyum zenginleştirme faaliyetlerini askıya alması karşılığında teşvikleri içeren öneri paketine vereceği yanıt konu..
Süper Lig'de 9 Yeni Hakem Düdük Çalacak Süper Lig'de 2006-07 sezonunda görev alacak hakem listesi açıklandı.
Ab Genel Sekreteri Demiralp: "Ab'ye Kıbrıs Tavizi Yok" Ab Genel Sekreteri Oğuz Demiralp, Türkiye'nin Rumların"Şımarık" Taleplerine Boyun Eğmeyeceğini Söyledi. Demiralp,"Ab'ye 'Ne Yaparsan Yap..
Yabancı Dil Sınavı Yapıldı Üniversitelerin yabancı dille ilgili bölümlerinde okumak isteyen ve 18 Haziran 2006'da gerçekleştirilen ÖSS'ye katılan 32 bin 940 aday, Yabancı Dil Sınavı'nda (YDS..
Tüketiciler Birliği'nden Motorola C-115 Uyarısı Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Kemal Özer, Rusya'da 167 Bin 500 Adet Motorola C-115 Markalı Cep Telefonunun, Uluslararası Standart..
Petrol Faturası Yükselmeye Devam Ediyor Uluslararası piyasalarda yüksek seyreden ham petrol fiyatları nedeniyle, Türkiye'nin petrol faturası kabarmaya devam ediyor.
Türkiye, Meksika Seçimlerinde "Gözlemci" Meksika'da 2 Temmuz'da Yapılacak Seçimlerde Gözlemci Bulunduracak 60 Ülke Arasında Türkiye De Var.
Kamudaki ihtiyaca göre sağlık kadrolarına kura ile atama yapıalacak ANKARA - Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına göre uzman, uzman tabip, tabip, eczacı ve diş..
Orman Bakanlığı, 3 golf tesisi için 722 hektar ormanlık alan tahsis etti ANKARA - Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, 722 hektar ormanlık alanın, 3 adet turizm amaçlı golf tesisi yapılması amac..
Bakan Tüzmen İhracatçıları Uyardı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ihracatçıları, döviz kurları arttı diye ihracatta fiyat düşürmemeleri konusunda uyardı.
Unakıtan: "Yurtdışı Çıkış Harcının Kaldırılması Düşünülmüyor" Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yurtdışı çıkış harcının kaldırılmasının bu aşamada düşünülmediğini bildirdi.
Türkiye'yi Zor Bir Hafta Bekliyor Abd Merkez Bankası Fed'nin Faiz Oranlarını Son Beş Yılın En Yüksek Düzeyine Çıkartmaya Hazırlandığı, Piyasaların Yeni Bir"Volatilite Dalgası" İle Sarsılacağı..
Talih Kuşu, Sanal Ortama Giriyor Talih Kuşu, sanal ortama da giriyor. Milli Piyango biletleri artık internet, cep telefonu, interaktif televizyon, çağrı merkezi gibi sanal ortamda da satılac..
'' Kalıcı'' Yabancı Sermaye Türkiye'yi Sevdi ''Sıcak para'' olarak nitelenen kısa vadeli sermayede çıkış yönlü harekete karşılık, orta ve uzun vadeli ''kalıcı'' yabancı sermayede tersi bir s..
Tekel'in Pazarlama Atağı Tuttu TEKEL'in geçen yıl sonundan bu yana üzerinde çalıştığı ve bu yılın Nisan ayında uygulamaya koyduğu yeni pazarlama atağı sonuç verdi.
Motorlu Taşıt Sayısı 11,5 Milyonu Geçti Büyük şehirlerde yaşayanların kabusu haline gelen trafik sıkışıklığı ve beraberinde getirdiği hava kirliliği ile gürültü gibi etkenler, motorlu taşıt ..
KKTC'de ara seçimler yapılıyor Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bugün ''Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi ve Milletvekilliği Ara Seçimi'' yapılıyor. KKTC'de 151 bin 389 seçmen, 4 y..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10