24 Haziran 2006 Cumartesi Günü Haberleri

24 Haziran 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gecekonducuya 20 yıl vade Ankara'nın Esenboğa Havalimanı tarafında uygulanan kentsel dönüşüm projesi, 'Dönüşüm Alanları Kanunu Tasarısı'yla ülke geneline yaygınlaştırılıyor.
Hisarcıklıoğlu: Turizmcinin önünü açın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, turizmin, cari açığın kapatılmasında önemli payı olduğunu belirterek, "..
Rus petrol devi Lukoil'in gözü Türkiye'de Rusya'da günlük yayımlanan Vedomosti gazetesinde yer alan habere göre, Rusya'nın petrol devi olan 'Lukoil' şirketi, Türkiye petrol piyasasına girmeyi..
Memur harcırahını faiziyle alacak Eş durumundan dolayı kendi isteğiyle tayin oldukları için harcırah alamayan memurlara geriye dönük olarak faiziyle birlikte harcırah ödenecek.
Müslümanlar Mars'tan Hıristiyanlar Venüs'ten Pew Araştırma Merkezi, Türkiye dahil 15 ülkede araştırma yaptı, işte 'Büyük Bölünme' başlıklı anket: Batılılar Müslümanları, fanatik, şiddet yan..
Avrupa'da kızlık zarı sektörü Avrupa'da bekâret tabusuyla yaşayan Müslüman genç kızlar, evlilik şansını yitirmeme kaygısıyla kızlık zarı diktirme ameliyatları için jinekologların kapısını aşı..
Geniş özerklik boğalara da yaradı İspanya'da büyük tartışma yaratan yasayla özerklik haklarını genişleten Katalonya, kendisini İspanyol kimliğinden uzaklaştırmak için kolları sıvadı.
Kuveyt'te oya giden yol mideden geçer Körfez'in muhafazakâr ülkesi Kuveyt'te, 40 yıllık seçim yasasının geçen mayısta değiştirilmesiyle seçme-seçilme haklarına kavuşan kadınlar, tabuları yıkı..
Arestis tazminat önerisini reddediyor Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin talebi doğrultusunda Kıbrıs'taki mülkiyet sorunlarının çözümü için oluşturulan Tazminat Komisyonu'nun kapalı bölge Mar..
Gül Tahran'a gidiyor, Erdoğan telefon başında Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 5 Temmuz'daki ABD ziyareti öncesi beklenen Tahran ziyaretini bugün yaparken, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad..
Maliki, direnişçilere barış planı önerecek Irak Başbakanı Nuri Maliki iç savaşı önlemek için Sünni direnişçilere barış anlaşması önermeye hazırlanıyor. Haftaya sunulacak 28 maddelik planda, s..
Ketta'da dört Türk yakalandı Afganistan sınırı yakınında bir otobüste önceki akşam arama yapan Pakistan güvenlik birimleri, Kaide'yle bağlantılı olduğu öne sürülen dört Türk'le bir Afgan'ı ya..
Bir garip 'terörist' ağı FBI, Chicago'nun ünlü Sears gökdeleniyle bazı kamu binalarına saldırı planladığı ve Kaide'yla bağlantılı olduğu öne sürülen ikisi yabancı beşi Amerikalı yedi kişiyi M..
Amerikalının hesabına dikiz ABD'nin telekulak skandalının ardından 11 Eylül sonrası uluslararası bir veri tabanına girerek binlerce Amerikalı ve yabancının banka işlemlerini incelediği ortaya..
Kanada'dan ırkçılık özrü Kanada, 1885 ile 1923 yıllarında Çinli göçmenlere yapılan ayrımcılığı kabul ederek resmen özür diledi. Kanada Başbakanı Stephen Harper, yüzyıl önce Kanada'ya giren Çi..
Somali'de barış umudu arttı Birleşik İslam Mahkemeleri'nin (BİM) ABD destekli savaş ağalarından kontrolü devraldığı Somali'de Arap Birliği'nin barış girişimi ilk meyvesini verirken, şiddet ol..
Ağar: Cephe işinde yokuz DYP lideri Ağar, Başbakan Erdoğan'ın olası cumhurbaşkanlığına karşı 'laik cephe'ye soğuk: "Cepheli siyaset olmaz. Demirel'in orada olması imkânsız."
Yurtdışındaki öğrencilere af Sezer'e çarptı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, üniversitelerde öğretim üyesi olarak yetiştirilmek üzere yurtdışına eğitim için gönderilen, ancak öğrencilikle il..
MHP parti içi demokrasiye tahammülsüz MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklamak için Konya'da basın toplantısı düzenleyen Abdülkadir Erdil, genel başkan Devlet Bahçeli'yi destekleyen ba..
DDK'nın raporu: Fak-Fuk-Fon yoksulları unutuyor Devlet Denetleme Kurulu (DDK), yoksullar için kurulan 'Fak-Fuk-Fon'un 2004-2005 dönemini inceledi: Belediye hizmeti niteliğindeki projeler dest..
Topbaş, soruları anlamazdan geldi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İSMEK ihalesini, adrese teslim şartnameyi atlayarak yorumluyor. Radikal'in haberleştirdiği şartnamenin bu yılki ..
Hadis, fıkıh deyince akla TÜBİTAK gelir! Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), oturum başlıkları 'tefsir, hadis, fıkıh, kelam' olan 1. İslami İlimlerde Terminoloji Konfer..
ÖSYM: Yanlış yok ÖSS'de Sosyal Bilimler-1 testindeki 17., Matematik-2 testinde 15., Fen Bilimleri-2 testinde 12. ve 15. soruların yanlış olduğu iddiaları üzerine...
Yine çocuk pornosu Bir ihbarı değerlendiren Adana polisi, yaşları 10-15 arasında değişen çocukların uygunsuz görüntülerini sanal ortama yolladığı ileri sürülen Dörtyol İnternet Kafe'yi bastı.
Siyanürlü limonata! Buca ilçesinde madeni eşya atölyesinde çalışan Yılmaz Okay, molada ısmarladığı limonatayı içti ve öldü.
Urfalı için 'sorun' yok BM Nüfus Fonu ile İçişleri Bakanlığı'nın altı ilde yaptığı 'Kadın Hakları' araştırmasının Şanlıurfa bulguları dikkat çekici: "Şanlıurfa dışındaki illerde, kad..
4x4'lerin içi dışı bir değil 4x4 arazi araçlarına yönelik eleştirilere bir yenisi Britanyalı doktorlardan geldi. Uzmanlara göre, 4x4 araçların sahipleri, sürüş halinde cep telefonu kullanımı ..
'Big Bang' deneyi yolda Bilim insanları, hâlâ birçok sırrı barındıran evrenin gizemini çözmek için Big Bang'i (Büyük Patlama) laboratuvarda yeniden yaratmayı deneyecek.
'Meme ütüsü' bitirilecek Kamerun'da genç kızlara fiziksel ve duygusal acı veren 'meme ütüleme'ye karşı ülke genelinde kampanya başlatıldı. Kamerun'da gelişme çağındaki kızların memelerini bü..
Ey özgürlük ! Bu başlık Fanatik Gazetesi'nin 7 Haziran tarihli "No problem" sayfasının manşeti. 4 Engelli Spor Federasyonu'nun özerkleşmesinin ardından başkanların görüşlerine yer verilmiş. H..
Graham Poll şaşkınlığı FIFA'da, Hırvat Simunic'e bir maçta üç sarı, bir kırmızı kart gösteren İngiliz hakem Graham Poll şaşkınlığı yaşanıyor. Başkan Blatter, "Garip olan maçta görevli diğer h..
Yılmaz'a Yüce Divan’da af çıktı, siyasete dönüyor ‘Türkbank ihalesine fesat karıştırdığı' iddiasıyla Yüce Divan'da yargılanan eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner, ken..
Bebeğinin tedavi masrafını ödeyemeyen baba hapis yattı Bursa, kamuoyunda Down sendromu olarak bilinen ve bağışıklık sistemindeki yetersizlik sebebiyle sürekli enfeksiyon tehlikesinin bulunduğ..
Danıştay'dan Cargill'e oybirliğiyle geçit yok Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Cargill Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ'in mısır işleme tesislerinin bulunduğu alanın "özel endüstri bölgesi" il..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10