1 Haziran 2006 Perşembe Günü Haberleri

1 Haziran 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TPG parayı ödedi rakıda devir bugün Nisan ayında çoğunluk hisselerini ABD'li Texas Pasific Group'a (TPG) satan Mey İçki, hisse devrini bugün gerçekleştirecek. 900 milyon dolar civarında oldu..
Dümeni 2.4 milyar dolar bir Belçika'lıya bırakta Zorlu, dokuz yıl önce bir otel odasında kurduğu ve 250 milyon dolar yatırdığı Denizbank'ın yüzde 75'ini, 2.4 milyar dolara Belçikalı Dexia'ya..
Dolarda üç, faizde bir yıl geriye döndük Gelişmekte olan piyasalarda tedirginlikle bono faizi son bir yılın en yüksek düzeyine çıkarken, dolar l .5720 ile 2003 düzeyine döndü
IMF 'iç talebi daraltın' dedi IMF Türkiye Temsilcisi Bredenkamp, döviz kurları ve faiz oranlarındaki düzeltmenin ihracat ile iç talebin yavaşlaması için olumlu olduğunu söyledi. 2006 enflasy..
Dış ticaret açığı Nisan'da % 50 arttı Türkiye ekonomisinin en büyük risklerinden cari açığın ana belirleyicisi olan dış ticaret açığı, Nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 50 artış..
Yine isyan yine Muhittin Fransa'da geçen yıl Muhittin Altun adlı Türk genciyle birlikte polisten kaçarken sığındıkları trafoda elektrik akımına kapılan iki Afrikalı'nın ölümüyle patlak veren..
3 kuruş harcayıp koruyamadık avukata 20 milyon $ ödedik Daha önce de çalınan Karun Hazineleri'nin iadesi için Türkiye'nin ABD'deki hukuk firmasına 20 milyon dolar ödemede bulunduğu ortaya çı..
Kardak açıklarında 'it dalaşına' devam Türkiye ile Yunanistan'ı 10 yıl önce savaşın eşiğine getiren Kardak kayalıklarında önceki gün iki Yunan balıkçı teknesinin başlattığı gerginlik ikinci ..
Bastırılmış cinselliği şarkılarda buluyorlar Psikologlara göre bu şarkılara ilginin artmasının en büyük nedeni, gizli cinsel düşünceler. Bastırılmış duygularını şarkıda bulunca tereddüt etme..
Şiirden etkinlendi, az kalsın okulu yakıyordu Deniz Feneri'nin sunucusu Uğur Arslan'ın klip de çektiği şiirinden etkilenen bir öğrenci neredeyse okulunu yakıyordu
'Kan gölüne dönüşmüş ekranlarda artık boğulmak istemiyoruz' RTÜK'ün kompozisyon yarışmasında ilköğretim öğrencileri, televizyonun yaşamlarını nasıl olumsuz etkilediğini anlattı
'Kaldırın bu dizileri' Son günlerde özellikle liseli gençlerin Kurtlar Vadisi dizisinin karakterlerine özenerek cinayetler işlemesi Radyo Televizyon Üst Kurulu'nu (RTÜK) harekete geçirdi
Yeminden 'Allah' çıktı Adalet Bakanlığı'nın oluşturduğu komisyonca hazırlanarak ilgili kuruluşların görüşüne sunulan yeni HMK (Hukuk Muhakemeleri Kanunu) Taslağı'ndan yemin sürprizi çıktı
Atabey baskını! Aralarında bir yüzbaşı ile emekli askerlerin olduğu 9 kişi yakalandı. Başbakan'la Yargıtay üyelerinin ev krokileri ve C-4 patlayıcı bulundu
Ölümüne tasarruf tebliği dün değişti Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı '2006 Yılı Tedavi Yardımına İlişkin Uygulama Tebliği' 29 Nisan 2006'da yürürlüğe girdi
Asturias ödülü Paul Auster'in İspanya'nın önemli ödüllerinden Asturias Prensi'nin edebiyat dalındaki ödülünü Amerikalı yazar Paul Auster kazandı. Bu yıl 26'ncısı düzenlenen Asturias Prensi öd..
Üniversiteli gençlerden sanat festivali Türkiye'deki 22 üniversiteden öğrencilerin düzenlediği Üreti-yorum Gençlik Günleri bugün başlıyor. Gençlik Günleri kapsamında sanat seminerleri, müzik,..
Rock için yeniden silah ve gül Hard - rock müziğinin efsane grubu Guns n'Roses, 10 yıl aşkın bir sürenin ardından tekrar Avrupalı hayranlarının karşısına çıkıyor. Grup 1987-93 yılları arasınd..
Piyasada hava puslu Dolar 1.5650 YTL Avrupa borsalarındaki değer kaybı Türkiye'yi de etkiledi. 1.584'e kadar yükselen dolar günü 1.5650'den, 36.405'e kadar gerileyen İMKB ise günü 38.132 pua..
Sikorsky'ye 130 milyon dolarlık ihracat Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türkiye'nin silah teminindeki prensibinin 'mümkün mertebe kendinin yapması', bu olmuyorsa 'en az yarısının offset'ini..
Merkez'e yeni atama Merkez Bankası'nda, bir süredir boş bulunan iki başkan yardımcılığından birine Merkez Bankası İstanbul Şube Müdürü Burhan Göklemez atandı.
Nisanda rekor dış açık Türkiye nisanda 5.2 milyar dolarla aylık bazda dış ticaret açığı vererek rekoru kırdı. Yılın ilk dört aylık dönemindeki dış ticaret açığı ise 16.1 milyar dolara kadar y..
Doğalgaz'a yüzde 5 zam Döviz ve petrol fiyatlarındaki yükseliş doğalgaza da yansıdı. Doğalgaz fiyatlarına konutta yüzde 5, sanayide ise yüzde 5.6 zam yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan..
Mali piyasalarda 'dövize endeksli' bozulma Türk mali piyasaları uluslararası piyasalara ve yabancı yatırımcılara bağlı hareketini sürdürüyor. Dün sabah başta Avrupa borsalarındaki hızlı değer..
TİM kurda bir çıkış daha bekliyor Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, 'Kurdaki bu gelişme altı ay veya bir yıl önce yaşanmış olsaydı daha güçlü ve daha sağlam bir ekonomi ..
'Şu anda tedbire gerek yok' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, piyasalardaki son gelişmeler için, "Şu anda tedbir alınacak bir durum söz konusu değil" dedi. Ankara'da Umman Sulta..
'Doların 2 YTL'ye çıkması söz konusu değil' Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, 'Sokaktaki insan dolar 2 YTL'ye çıkar mı diye soruyor? Siz ne düşünüyorsunuz' sorusuna, doların 2 YTL'ye y..
Siirt: Siirt'te Yaz Etkinlikleri Siirt Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yaz etkinlikleri çerçevesinde ünlü şarkı Murat Başaran ve İsmail YK Siirtlilere unutulmayacak bir gece yaşattı.
Gazze: Filistin'de Şiddet Olayları Filistin'de gruplar arasında çıkan çatışmada 3 kişinin yaralandığı bildirildi.
Rice: ABD, İran'la nükleer temaslara katılabilir İran yönetimi nükleer programı hakkında Almanya, Fransa ve Britanya'dan oluşan AB üçlüsü ile müzakere etmeye hazır olduğunu duyururken, ABD de..
Yunanistan'da ibadete kilise yasağı kalktı Yunanistan'da artık cami veya herhangi bir ibadethanenin açılması için kilise onayı gerekmeyecek. Bu konuda parlamentoda temsil edilen tüm siyasi pa..
Paris'te Urfalı Altun'a gözaltı Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyindeki banliyölerde iki gecedir gençlerin polisle çatışması sonbahardaki göçmen isyanını anımsattı. Dün gece polisin ek güçle..
Afgan meclisi: Failleri bulun Afganistan'da ABD ordusuna ait araçların kalabalığa dalıp en az 12 kişiyi öldürmesiyle başlayan isyan, gece sokağa çıkma yasağıyla durulurken, Afgan meclisi soru..
Kadir'in ailesi tutuklandı Çin yönetimine eleştirileri ve insan haklarına dair çalışmaları nedeniyle 2000'de hapsedilen ve Bush yönetiminin çabalarıyla beş yıl sonra serbest kalıp ABD'ye geti..
Chavez'e bir ortak daha Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Latin Amerika'daki sol dayanışmaya kıtanın beşinci büyük petrol üreticisi Ekvador'la petrol ve doğalgaz anlaşmaları yaparak bir ..
Şaron dünyaya göz kırpmış Geçirdiği beyin kanamasının ardından 4 Ocak'tan beri komada olan İsrail'in eski başbakanı Ariel Şaron, pazar günü uzun zaman sonra ilk kez kısa bir süreliğine gözler..
Ankara'da tuhaf bir çete 'Atabeyler Gerilla Grubu' Polis ve jandarma, Ankara'da kendilerine 'Atabeyler Gerilla Grubu' adını veren bir çete ortaya çıkardı. Gözaltına alınan dokuz kişi arasınd..
Danıştay'a baskın kavgası sürüyor CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Danıştay'a yapılan silahlı saldırıyla ilgili açıklamalarıyla yargıya müdahale ettiğini ve Anay..
Vakıf Yasası'na hanedan itirazı AB'nin çıkarılmasını istediği Vakıflar Yasa tasarısının ele alındığı TBMM Adalet Alt Komisyonu'nda 'hanedan tartışması' yaşandı. Dünkü toplantıda...
Ankara'da bir garip 'laiklik' tartışması Türkiye, AB ile ikinci müzakere başlığı olması beklenen eğitim konusundaki pozisyonunu belirlerken Ankara'da laiklik tartışması yaşandı. AB Genel Sekr..
Yabancı dil artık 4. sınıfta Yabancı Dil Eğitimi Yönetmeliği yenilendi. Zorunlu yabancı dil dersi ilköğretim 6. sınıftan 4. sınıfa çekildi. İkinci dil eğitimi de 6. sınıftan itibaren zorunlu.
Geçici sözleşmeli öğretmen 'kalıcı' olacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 10 ay çalıştırıldıktan sonra işten çıkarılan geçici sözleşmeli öğretmenlerin ilk Bakanlar Kurulu toplantısında im..
YÖK'ten yeni din müfredatı YÖK Başkanvekili Prof. Dr. İsa Eşme, ilköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümlerinin bağlandığı eğitim fakültelerinin dekanlarıyla 12 Haziran'da d..
Çelik, Teziç'i mahkûm ettirdi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in ağabeyi Ramazan Çelik'e 5 bin YTL manevi tazminat ödemeye mahkûm..
Telekonferanslı ve ateist yeminli dava dönemi Hukuk Muhakemeleri Usulü Kanunu'ndaki uygulamadan kaynaklanan aksaklıkları gidermek, davaların hızlı görülmesini sağlamak için kanun tasarısı tas..
Yeni CHP tartışılıyor Baykal'ın, CHP'deki yeni stratejik açılımı tartışılıyor. Öneriyi sahiplenenlere göre 'ideolojik sapma' yok, itirazcılarsa, "Önce sol ittifakı sağlayın"..
Alkollü futbolcu faciaya yol açtı 3. lig takımlarından Çorumspor'da oynayan 27 yaşındaki Rıfat Engin, Samsun'da önceki gece bir restoranda yemek yiyip içki içtiği kız arkadaşlarını evine götü..
'Mini etek davası' yeniden Yargıtay, açık kıyafetler giydiği için kadın meslektaşına hakaret ettiği iddiasıyla Trabzon 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanıp beraat eden avukat Ali Kemal Bay..
Milyoner çiftçi hapisten çıktı Bir hastanenin Bağ-Kur'dan alacağı olan 2 milyon 94 bin 273 YTL yanlışlıkla hesabına yatan ve paranın 181 bin YTL'sini çektiği için tutuklanan Konyalı çiftçi Hü..
Sağlığa 10 bin yeni kadro Sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için Sağlık Bakanlığı'na 10 bin yeni personel alınmasını öngören yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10