1 Haziran 2006 Perşembe Günü Haberleri

1 Haziran 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ameliyatta ölüme 720 YTL'lik ceza Fatih'te Özel Doğaner Hastanesi'nde guatr ameliyatı olan 32 yaşındaki Hatice Eşiyok'un ölümüyle ilgili dava altı yıl sonunda karara bağlandı.
Ayakta tedavi için fiks fiyat Sağlık harcamalarından 1.4 milyar YTL tasarruf sağlayacak önlem paketi, büyük ölçüde şekillendi. Maliye Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalarda, yata..
Ankara'da torpilli kura Ankara'da gerçekleşen bir kura çekimindeki torpil görüntüleri Kanal D kameralarına takıldı. Kuraya katılanların heyecanla beklediği, çekiliş sırasında, herkesin gözünd..
'TV'de şiddet bitsin, annem korkuyor' Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) düzenlediği 'Televizyon Yayınlarında Şiddet' konulu kompozisyon yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 2 bin 872 öğren..
Fabrikalara ceza yağdı Çevre kirliliğine neden oldukları gerekçesiyle Kocaeli'nde 14 fabrikaya 58 bin 875 YTL para cezası kesildi. Vali Yardımcısı Celalettin Özdal, İl Çevre ve...
Gelibolu ormanlarına çok özel koruma Gelibolu Yarımadası'ndaki ormanlar yangınlardan 'ışınsal sensör' sistemiyle korunacak. 'Maket uçak' ve 'mobil yangın istasyonu' projeleri de ilk kez Çan..
Yeni 'Yarasa Kadın' rujlu ve lezbiyen 'Yarasa Kadın' (Batwoman), ruj süren lezbiyen bir çizgi roman kahramanı olarak dönüyor.
Nuh yaşasaydı bu projeyi desteklerdi Norveç, 'Nuh'un Gemisi'nden esinlenerek, dünyanın tohum zenginliğini felaketlerden korumak için 'tohum kasası' inşa edecek. Tarım ve Gıda Bakanı Terje Rii..
Mektuplar haraç mezat Fransız yazar ve düşünür Voltaire'in Rus Çariçesi 2. Katerina'ya yazdığı 26 mektup, Paris'te bir müzayedede 583 bin avroya satıldı. Sotheby's'in müzayedesinde...
Balık puluyla 'renk' veriyor Bilim adamlarının, lepistes gibi akvaryum balıkları üzerinde yaptıkları bir araştırma, bu balıkların pul renginin kendilerini yemek isteyen diğer balıklardan kaçm..
Gebeliğinden utanır insan! İsviçreli izleyici, hamile hava durumu sunucusundan utanç duydu! Tele-Zueri kanalı çok sayıda izleyicisinden, sunucu Jeannette Eggenschwiler hakkında şikâyet mektub..
Kuzey Kutbu eskiden tropikti! Kuzey kutbunun 55 milyon yıl önce, ortalama sıcaklığın 23 derece olduğu astropik (dönence altı) bir iklime sahip olduğu ortaya çıktı.
5 milyon yıllık mağara şaşırttı İsrail'de, milyonlarca yıl öncesinin ekosistemine sahip bir mağara bulundu. Mağarayı, taşocağı için kazı yapan işçilerin bulduğu ve yetkililere haber verdiği b..
İşyeri kazasına rekor tazminat İspanya'da çalıştığı fabrikada görev sırasında elektrik akımına kapılarak bitkisel hayata giren kadına işyerinin 1 milyon avro (1.99 milyon YTL) tazminat ödemes..
Talihliler belirlendi Ege Park'ın düzenlediği bahar kampanyasında ödül kazananlar belli oldu. 50 YTL ve üzerinde alışveriş yapanlar arasında noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş sonucu Da..
Pegasus uçuracak İZMİR'DEN direkt uçak kaldıran hava yolları şirketlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Pegasus Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Adana, Ankara, Antalya, Diy..
MHP İzmir yönetimi görev bölümü yaptı MHP İzmir İl yönetimi görev bölümü yaptı. Başkanlığı Musavvat Dervişoğlu'nun üstlendiği partide diğer görevler şöyle paylaşıldı. Necat Karataş başkan vek..
Bütün çocuklar Fenerli doğdukları için ağlıyor Adnan Polat, "Bütün çocuklar Fenerbahçeli doğar" sözüne bu cevabı verdi, ardından ezeli rakiplerinin formasıyla objektif karşısına geçti. Göreve..
Değişim gerçeği Bir Gana'ya bakıyorum, bir de Suudi Arabistan'a... İkisi de finallerde mücadele edecek, sürpriz peşinde koşacak. İkisi de gruplarından çıkarlar mı, çıkamazlar mı, kestirmek zo..
Haber turu... Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, FIBA Avrupa Başkan Yardımcılığı'na getirildi. FIBA Avrupa 2006-2010 dönemi yönetiminin ilk toplantısında Demirel, Türk basketbolund..
AKP'lilerin 'silahsız örgüt' sıkıntısı TBMM Adalet Komisyonu'nun Terörle Mücadele Yasası için kurduğu ancak CHP'nin üye vermediği alt komisyonda Öcalan'ı kurtaracağı iddia edilen tasarının 6'..
'Bugün fotoğrafı çeken yarın fişi de çekebilir' GATA'da 15 gündür tedavi gören eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in hasta yatağında çekilmiş fotoğraflarının bazı televizyonlarda yer alması te..
Baykal'dan AK Parti'ye 'birlikte seçelim' çağrısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "AK Parti'nin kendi siyasi çizgisinde bir cumhurbaşkanı seçmesi, Türkiye'de laikliği tehdit eder'' dedi. Bayk..
AKP'li belediyelere 'gömlek' genelgesi AK Partili belediyelerin son dönemde dini içerikli yayınlar ve broşürler hazırlaması ve paneller düzenlemesi üzerine AK Parti Genel Merkezi harekete geç..
Almanya tersine göç için endişeli Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Ecart Cuntz, AB sürecinde Türkiye'nin pek çok birlik üyesinden daha modern hale geleceğini belirtti. SABAH'ın sorularını y..
Mahkemede 'laik yemin' dönemi Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nda uygulamadan kaynaklanan aksaklıkları gidermek amacıyla hazırlanan yasa taslağı, ateistlere de mahkemede yemin edebilme kolayl..
Lavrov: İran konusunda aynı yöne bakıyoruz ABD ile Türkiye arasındaki stratejik vizyon belgesinin açıklanmasına kısa bir süre kala Türkiye'yi ziyaret eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov..
NBG, Meclis'i ikna etti sıra kritik Genel Kurul'da NBG, Finansbank'ın yüzde 46'sını satın alma konusunda Yunan Meclisi'ni ikna etti. Sıra bugün yapılacak Genel Kurul'da çalışanları ikna etmey..
Erdoğan: Ucuz polemiği bırakın Sivas'ta açılış ve temel atma törenlerine katılan Erdoğan "Sen-ben kavgasını, ucuz polemiği bırakın" çağrısı yaptı. Başbakan Tayyip Erdoğan, toplu açılış ve tem..
Koç'un ülkem için günü 'Bilim Parkı' ile başladı Koç Holding'in kuruluşunun 80. yılı etkinlikleri çerçevesindeki "Ülkem İçin'' projesi kapsamında, TEMA-Vehbi Koç Parkı içinde Bilim Parkı oluş..
Teknopark'a ilk kabul Cisco'dan Reha Denemeç, Murat Yalçıntaş, Adnan Şahin'in Silikon Vadisi ziyaretinde Türkiye'ye yatırım davetini ilk kabul eden şirket Cisco oldu. Şirketin Başkanı Chamber..
Kral'dan Sezer'e yemek için sitem İsveç Kralı Gustaf, Ankara Palas'ta vereceği yemeğe Cumhurbaşkanı Sezer'in katılmamasını değerlendirdi: "Gelseydi mutlu olurdum" İsveç Kralı Gustaf, Devlet K..
İhracat çakıldı, ithalat tırmandı açık yüzde 50 artışla rekor kırdı Dış ticaret tarihinin en kötü aylarından birini yaşadı. İhracat 5.7 milyar dolara düşüp ithalat 10.9 milyar dolara tırmanın..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10