9 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

9 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
FIA Ayakta TOBB Rahat Formula 1 İstanbul'daki ödül krizi üzerine FIA'nın, "Türkiye ayağını iptal ederiz" çıkışına TOBB Başkanı'ndan cevap geldi: İptal olmaz. Uluslararası Motor Sporları Feder..
Doğuştan Aslan'ım Mehmet Topal: "Fanatik Galatasaraylı bir aileden geliyorum. En büyük hayalim gerçek oldu". Galatasaray'ın aynı Junichi İnamoto gibi son dakika transferlerinden birisi de o....
Ben geldim kriz bitti Galatasaray'ın yeni transferi Junichi İnamoto, gelişiyle birlikte sarı-kırmızılı ekipteki ön libero krizinin sona erdiğini söyledi. Japon futbolcu, "Tekmeye kafa uzatırı..
Baro seçimlerinde milliyetçilerle muhafazakârlar işbirliği yaptı Ekim ayında yapılacak İstanbul Barosu seçimleri öncesi muhafazakar ve milliyetçi avukatlar işbirliği yaptı.
Testereli katil zanlısına ömür boyu hapis verildi İstanbul'da 3 yıl önce 50 yaşındaki bir emekli memuru önce öldürüp daha sonra testere ile parçalara bölen iki cinayet zanlısı ağırlaştırılmış..
Yuvacık Barajı’ndan dolayı gelecek cezaya razıyım Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Milletvekili Sefa Sirmen, Yuvacık Barajı’nın kendi döneminde yapılan en önemli proje olduğu..
Hastanenin temizlik işçisi ayağından vuruldu Fatih'te bir temizlik işçisi, çalıştığı hastane önünde silahla vurularak yaralandı.
Galata Köprüsü salı günü 3,5 saat trafiğe kapalı Yeni Galata Köprüsü'nün 12 Eylül 2006 Salı günü, gece saat 01.00'den 04.30'a kadar araç ve yaya trafiğine kapatılacağı duyuruldu.
Bijuteri dükkânından 2 bin 800 yıllık takı koleksiyonu çıktı İstanbul’da bir bijuteri dükkanına yapılan operasyonda Urartu Kralı 2. Sarduri’ye ait 2 bin 800 yıllık 84 parça takı koleksiyonu ..
İstanbul’da 2 kişi daha uyuşturucu kurbanı İstanbul'da aşırı dozda uyuşturucu kullanan 1’i kadın 2 kişi hayatını kaybetti. Sarıyer'de Hülya Ziynet Beydemir (28), Beşiktaş'ta ise İzzet Taşpına..
Sirmen: Yuvacık Barajı’ndan dolayı gelecek cezaya razıyım İzmit Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve CHP Milletvekili Sefa Sirmen, Yuvacık Barajı’nın kendi döneminde yapılan en önemli proje..
Hasta ziyaretine emanet araba ile giden ailenin iki ferdi kazada öldü Emanet aldıkları otomobille Bursa'nın İnegöl ilçesinden Yozgat'a hasta ziyaretine giderken trafik kazası geçiren Akbıyık ..
Sakarya'ya tıp fakültesi için ilk adım atıldı Sakarya Üniversitesi (SAÜ), tıp fakültesi açılması için yasal prosedürü tamamlamak üzere çalışmalara başladı.
Edirne Organize Sanayi Bölgesi yatırımcı arıyor Edirne'nin Lalapaşa ilçesinde yapımına 1997 yılında başlanan, fakat çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü tamamlanamayan Organize Sanayi Bölgesi..
İnegöl’ün altyapısı kış gelmeden bitirilecek Bursa’nın İnegöl ilçesinde belediye tarafından yaz aylarında başlatılan tretuar, asfalt, doğalgaz, enerji nakil hatları döşeme çalışmalarının kış ..
Yamalı bohçayı andıran şehiriçi yollar asfaltla yenileniyor Zonguldak’ta 20 yıl aradan sonra şehir içi yollarda eski asfalt sökülerek yeniden asfalt atma çalışmalarına başlandı.
Hiçbir Filistinli Abdülhamit’i unutamaz Filistin Başbakanı Haniye, Gazze’de Zaman’ın sorularını cevapladı. Türklerden her zaman destek gördüklerini vurgularken sözü Osmanlı padi..
[HABER İZLENİM] Haniye’nin gözü kulağı Türkiye’de Ekonomik kriz, uluslararası abluka, İsrail’in dinmek bilmeyen saldırı insanlarda giderek artan umutsuzluk, El Fetih’le sürdürülen koalisyon h..
Rum sözcülüğüne soyunan Sarkozy, ‘Müzakereler askıya alınsın’ diyor Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) ilişkileri bir defa daha kritik bir aşamaya girerken, Fransa İçişleri Bakanı Nikola Sarkozy..
Nazım Hikmet, Humeyni, Troçki ve Resulzade, Dışişleri’nde buluştu "Tacımı veririm, tahtımı veririm; fakat devletime sığınanları asla geri vermem." Bu sözler, Osmanlı padişahı Sultan Abdülmec..
Türklere ve Atatürk’e hakaret eden üyeye partiden ihraç İsveç’te Liberal Halk Partisi (Folkpartiet), Atatürk ve Türklere hakaret eden Kürt asıllı üyesi Sakine Madon’u ihraç etti.
Sözde soykırım iddialarına karşı mücadelem sürecek Belçika’da 8 Ekim’de yapılacak yerel seçimler öncesi Ermeni lobisinin baskıları sonucu FDF Liberal Partisi’nden istifa etmek zorunda kalan ..
Milletvekili istifaları KKTC’yi karıştırdı KKTC'de, koalisyonun küçük ortağı Demokrat Parti'den (DP) 1, muhalefetteki Ulusal Birlik Partisi'nden de (UBP) 3 milletvekilinin istifa etmesinin ar..
Amerikan Senatosu: Saddam ile El Kaide arasında bağlantı yok ABD Senatosu, Başkan George Bush yönetimi tarafından Irak Savaşı’nın en önemli sebeplerinden biri olarak gösterilen "Irak yönetimi..
Vladimir Putin'e üçüncü kez başkanlık yolu kapanıyor Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in göreve üçüncü dönem için aday olabilmesine ilişkin tartışmalara Merkez Seçim Kurulu son noktayı ..
Hatemi’den Mahmud Ahmedinejad’ı kızdıracak övgü: ABD büyük ülke Özel bir ziyaret için ABD’de bulunan İran’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, ABD’yi, "büyük bir halkı, kapasitesi ve potans..
Ermeniler, ‘soykırım’ demeyen büyükelçinin peşini bırakmıyor ABD Başkanı George W. Bush’un Erivan Büyükelçiliği’ne aday gösterdiği Richard Hoagland’in atamasının ABD Senatosu Dış İlişkiler Ko..
CIA skandalının altından Armitage çıktı Beyaz Saray'ı sarsan CIA skandalının altından eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Armitage çıktı. Başkan George Bush yönetiminin şahin yöneticileri..
‘Avrupa da CIA kamplarını itiraf etsin’ Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri, ABD Başkanı George W. Bush’un gizli CIA kamplarının varlığını kabul etmesinden sonra Avrupalı liderlerin de bu konuda..
Korsan mağduru sanatçıların imdadına ‘cep’ yetişti Dijital müzik pazarının 5'te dördünü elinde bulunduran ‘korsanlar' sanatçıların en büyük korkulu rüyası. Cep telefonu operatörlerinin intern..
Kara Şimşek gerçek oldu, arabanıza cepten komut verin 1980'lerin sevilen dizisi Kara Şimşek'teki akıllı araba 'Kit', bilişimciler sayesinde gerçek olma yolunda. Trafik kazası, araç arızası, h..
Maliye, büyük patronlarla daha sık görüşecek 600 binden fazla mükellefin yer aldığı Türkiye'de Kurumlar Vergisi gelirlerinin yüzde 90'ı büyüklük sıralamasındaki ilk 5 bin firma tarafından öde..
Hyundai, televizyon ve beyaz eşya da satacak Son iki yıldır yakaladığı otomotiv satışlarıyla dikkat çeken Hyundai, tüketici elektroniğiyle ilgili ürünlerini de Türkiye pazarına getiriyor.
En düşük memur maaşı için 140 YTL zam önerisi Hükümetle memur sendikaları arasında yürütülen toplu görüşmelerin sonuçsuz kalmasının ardından devreye giren Uzlaştırma Kurulu, kararını açıkladı..
Sıcak paraya karşı biraz diyet yapalım Türkiye yüksek faiz oranları sayesinde yabancı sermaye için en cazip piyasalardan birine sahip.
Yapı Kredi 62 yaşında Türkiye'nin ilk özel bankası olarak 1944 yılında Kazım Taşkent tarafından Bahçekapı'da 1 milyon lira sermaye ve 14 kişilik personelle kurulan Yapı Kredi, 62'nci yılını k..
Bakanlık harekete geçti gıda paketinde gramaj tam yazılacak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, hazır ambalaj içindeki meyve suyundan ağrı kesici ilaca, sağlık sektöründen otomobillerdeki hız göster..
Dış hatlar terminali açıldı, Dalaman yılda 10 milyon yolcuyu ağırlayacak İstanbul ve Antalya’dan sonra Türkiye’nin üçüncü en büyük dış hatlarına sahip Dalaman Hava Limanı’nın yeni dış hatlar ..
Başbakanlık da yan gelip yatma yeri değildir Başbakan Erdoğan, askerlik için sarf ettiği 'yan gelip yatma yeri' tarifinin devletin bütün kademeleri için geçerli olduğunu söyledi.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10