6 Eylül 2006 Çarşamba Günü Haberleri

6 Eylül 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bağdat: Irak'ın Sınır Güvenliği Irak'taki Amerikan ordusu, ülkenin sınır güvenliğinin kontrolünü yerel güçlere devretmeyi erteledi. Erteleme kararının Pentagon makamlarınca alındığı kaydedild..
Tahran: İran, Amerikan F-18 Ayarında Bir Savaş Uçağı Geliştirdi İran, "Gökgürültüsü" adını verdiği yeni bir savaş uçağını hava kuvvetlerine kattı. Tamamen yerli üretim olduğu belirtilen uçağı..
Moskova: İran'ın Nükleer Programı Rusya, nükleer çalışmalarını durdurmayı reddeden İran'a yönelik olarak Birleşmiş Milletler'in (BM) öngördüğü ekonomik yaptırımları değerlendirdiğini açıkladı..
Özok'tan Bddk Ve Tmsf İçin "Nazi" Benzetmesi Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok Bankacılık Sektöründe Hukuki Anlamda Büyük Sorunla Yaşandığını Belirterek, İlginç Benzetme Yaptı. Özo..
İşte Emina'nın Yeni Aşkı Sirbistan Basını, Mustafa Sandal'la Ayrılığı Yılan Hikayesine Dönen Emina Türkcan'ın Yeni Aşkını Manşetlere Taşıdı. Sirbistan'ın En Büyük Bankası Olan Delta'nın Sahib..
Lezbiyeni Canlandıracak Fatih Akın'ın Yönettiği 'Yaşamın Karşı Kıyısında' Filminde Lezbiyeni Canlandıran Nurgül Yeşilçay İnternet Sitesinde "Fatih Süpermen!" Dedi. 'Ezo Gelin' Dizisinde De Bi..
TÜSİAD ve TÜBİTAK'tan bilim ve araştırma konferansı İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 8 Eylül 2006 tarih..
EPDK, doğalgaz dağıtımında lisans sahibi olunabilecek şehir sayısını 11'e çıkardı ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, doğal gaz piyasasında en fazla 8 şehir ile sınırlandırılmış olan, ..
Fındık alım fiyatı 4 YTL olarak belirlendi/ TMO, alımlara 11 Eylül'de başlıyor ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin Giresun mahsulu kabuklu tombul fındık..
Bosch Car Service, Bursa'da 3. servisini açacak İSTANBUL - Bosch Car Service'in, Bursa'da 3. servisini 8 Eylül'de açacağı bildirildi. Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılan yazılı açı..
170 bin sanat eseri kayıp Aralarında çok ünlü ressamların eserlerinin de yer aldığı 170 bin adet sanat eserinin kayıp olduğu belirtildi. Uzmanlar, aralarında 167 Renoir, 166 Rembrandt, 175..
Ünlü dediğin narsist olur Ünlü kişilerin kendilerini diğer insanlara göre daha çok beğendikleri ifade edildi. Güney California üniversitesi öğretim üyeleri Drew Pinsky ve Mark Young'ın 200 ün..
Ay, yarın 'parçalı tutulacak' ANKARA - Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarındaki ülkeler ile Avustralya'dan büyük bölümü izlenebilecek parçalı ay tutulması yarın akşam gerçekleşecek. ODTÜ'den alı..
SSK prim borçları 11 Eylül'den itibaren bankalardan yatırılacak İSTANBUL - Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Başkanı Özkan Dalbay, 11 Eylülden itibaren prim borçları taksit ödemelerinin tamamını..
Galvaniz fabrikasında kazan patladı: 1 ölü İzmit'te galvaniz fabrikasında aşırı ısınan kazan patladı. Patlama sırasında kopan vinç parçası, vinç operatörü 33 yaşındaki Suner Aydın'ın üzerine..
Çocuğunuza interneti yasaklamayın Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Medikososyal Ünitesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Sabri Yurdakul, olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak çocuklara internet..
Başbakan, 'Ulusal Adres Veritabanı' oluşturulması için genelge yayınladı ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yayınladığı genelge ile Ulusal Adres Veritabanına ilişkin numaralama çalışmala..
Berlin: Bıld Gazetesi'ne Göre, Schumacher Sezon Sonunda Pistlere Veda Edecek Alman basınında çıkan bir haberde, Ferrari'nin başarılı Alman pilotu Michael Schumacher'in sezon sonunda pistlere ..
Ankara: Bakan Akdağ'dan "Üreme Sağlığı Ulusal Eylem Planı" Açıklaması Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Üreme Sağlığı Ulusal Eylem Planı ile amaçlarının, kişilerin üreme haklarına müdahale etmek değ..
12 Eylül darbesi için bir suç duyurusu daha Darbe Karşıtı Platform üyeleri, 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştirenlerin yargılanması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu..
Mumcu'dan Yılmaz'a: Perde arkasından kukla oynatma Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, sağda birlik çalışmaları yapan Mesut Yılmaz'ı ‘perde arkasından kukla oynatmak'la suçladı.
Polis de tezkere alarmı verdi TBMM Lübnan'a asker gönderilmesini öngören tezkereyi görüşürken, sivil toplum örgütleri de Meclis dışında protestolarda bulundu.
Atatürk, Milli Mücadele sürerken Afganistan’a subay göndermiş Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sırasında yurtdışına asker gönderdiği ortaya çıktı. Atatürk, 1920'de yardım talebinde bu..
Lübnan’dan, Kızılay’ı şaşırtan talep: Sakinleştirici ilaç gönderin Türkiye Kızılay Derneği Başkanı Tekin Küçükali, Lübnan halkıyla ilgili çarpıcı bir bilgi açıkladı. Küçükali, Lübnan'ın, arşi..
Yassıada arşivinden Bediüzzaman’ın mektupları da çıktı Gizliliği 46 yıl sonra kaldırılan Yassıada arşivinden Bediüzzaman Said Nursî’ ye ait mektup ve belgeler de çıktı.
AK Parti, oylamada sadece 6 fire verdi AK Parti, Lübnan'a asker gönderilmesine izin veren Başbakanlık tezkeresinin oylamasında 6 fire verdi.
Tezkerenin süresi 1 yıl, Lübnan’a deniz gücü gidecek Başbakan Tayyip Erdoğan imzasıyla TBMM’ye gönderilen tezkere şöyle:
Kelaynaklara 24 saat kameralı takip Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde koruma altında tutulan kelaynaklar, kameralarla 24 saat izlenecek. Kuşların üreme dönemlerinde yuvalarına yerleştirilecek k..
Alkolik ailede yetişen çocuklar tehdit altında İngiltere’de sağlık uzmanlarının yaptığı bir araştırma, alkolik anne ve babanın çocukları üzerindeki fiziksel ve ruhsal etkiyi gözler önüne serd..
Ankara: 2006 Fındığın Kilogram Fiyatı 4 Ytl Olarak Açıklandı Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, TMO'nun 2006 fındık alım fiyatının 4 YTL olduğunu açıkladı.
Sigaradan uzak duranlarda kansere yakalanma riski yüzde 40 daha az Dengeli beslenme, egzersiz ve sigaradan uzak durmak gibi sağlıklı yaşam alışkanlıklarının, kansere yakalanma riskini yüzde 4..
Birlikte yaşadığı kadını vurduktan sonra intihar etti Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda görevli bir uzman çavuş, önce birlikte yaşadığı kadını vurdu, ardından da intihar etti.
Hırsızlar, market sahibini ilaçlı bisküviyle soydu Adana’da 5 kişi, sattığı bisküvi ve meyve suyunun bozuk olduğunu söyleyip tadına bakması için içirdikleri market sahibini uyuttuktan sonra p..
Yüksek yargı, seçimlere kaldığı yerden devam edecek Dava yoğunluğuna rağmen sık sık sandık başına giden yüksek yargı mensupları, 6 Eylül’de başlayacak olan yeni adli yılda seçimle işbaşı yapa..
Kadıköy Belediyesi personelinin banka hesaplarını boşalttılar İkramiyelerini almak üzere ATM makinelerine giden Kadıköy Belediyesi personeli bir sürprizle karşılaştı. Hesaplarının boşaltıldığ..
Tecavüz iddiasıyla 3 kişiye tutuklama Konya’nın Karapınar ilçesinde 18 yaşındaki bir genç kıza tecavüz ettiği iddia edilen 3 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gön..
Dünya Ticaret Merkezi Enkazını Temizleyen İşçiler Akciğer Hastası ABD'de 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarında yerle bir olan New York'taki İkiz Kulelerin bulunduğu Dünya Ticaret Merkezinin..
‘Çan’ operasyonunda sekiz zanlı serbest Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı sınırları içerisindeki tarihî bir kilisenin çanının çalınması olayıyla ilgili tutuklanan 1 yarbay ve 3 astsuba..
Okullarda polis abla polis ağabey dönemi Okulların açılmasına az bir zaman kala Antalya Emniyeti yeni bir çalışma başlattı. Türkiye genelinde yaygınlaştırılması düşünülen projeye Antalya’da b..
Avrupalı öğrenciler köy okulu boyadı Çukurova Üniversitesi’nin Genç Üniversiteliler grubu tarafından hazırlanan kırsal kalkınma projesinde bir araya gelen AB üyesi ülkelerin öğrencileri Karat..
Uefa'dan Bursaspor Altyapısına Özel İlgi... Bursaspor'un 2 yılda 28 futbolcuyla profesyonel sözleşme imzalaması, UEFA'nın dikkatini çekti.
Korumasız tarihî eserler hırsızların iştahını kabartıyor Türkiye’de korumasız 20 bin tarihî eser, çalınma ve yangın tehdidiyle karşı karşıya. Vakıflar Genel Müdürlüğü verilerine göre son on y..
Tarihî eserlerin restorasyonu için kaynak var, kullanan yok Bugüne kadar tarihî eserlerin korunması ve restorasyonu için kaynak bulamadıklarını öne süren belediyeler, kendilerine ayrılan 80 m..
Savcı, saldırı anında İsmailağa’daki cemaatin listesini istedi İsmailağa Camii’nde önce imamın, ardından da saldırganın öldürülmesinin yankıları sürüyor. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsa..
Teröristlerle çıkan çatışmada 10 yaşındaki kız öldü Batman’ın Kozluk ilçesi Taşlıdere köyü yakınlarında yol kontrolü yapan jandarma ekipleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çatışma ç..
Genelkurmay: Çelik yelek eksiğimiz yok Genelkurmay Başkanlığı, TSK’nın çelik yelek eksiğinin bulunmadığını açıkladı.
Şehit annesine en acı hediye Van’da İran sınırında devriye görevi yaparken terör örgütü PKK militanlarınca açılan ateş sonucu şehit düşen er Deniz Yüzgeç’in (28), annesi için hazırladığı klip..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10