30 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

30 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul: Sabancı Üniversitesi Dünya Devlerini İstanbul'da Buluşturuyor Sabancı Üniversitesi Uluslararası Danışma Kurulu, Bu Yıl İkincisi Gerçekleşecek Olan Yıllık Toplantısını İstanbul'da ..
Akademik Atamalarda Yabancı Dil Sınavı Bazı Akademik Kadrolara Atama Yapılırken Üniversite ve Yüksek Teknoloji Enstitüleri, Senato Kararıyla, Öngörülen Yabancı Dil Puan Barajlarının Üzerinde..
Herkese Meydan Okuyorum Hakan Tankut'la Barıştıktan Sonra Keyfi Yerine Gelen Aysu Baceoğlu Yine Gündem Yaratacak Açıklamalar Yaptı.
Adım Gülben Markam Marziye Ünlü Sanatçılar İsimlerini Marka Olarak Tescil Ettirmek İçin Milyarlar Ödedi. Gülben Ergen, 50 Milyar Ödeyerek Adının Yanı Sıra 'Dadı' ve 'Marziye' İsimlerinin de M..
Ağaçta Asılı Bulundu Kazım Karabekir Caddesi"deki Egzoz Emisyon Ölçüm Merkezinin Bahçesinde, İple Ağaca Asılmış Bir Erkek Cesedi Bulundu. Alınan Bilgiye Göre, Sabah Saatlerinde Ölçüm Merkezin..
İthalatta 130.7 Milyar Dolarlık Rekor Türkiye"nin Ağustos Sonu İtibariyle Son Bir Yıllık Dış Ticaret Hacmi 210 Milyar Dolara Çıktı. Yıllık Dış Ticaret Açığı İse 50.6 Milyar Dolara Ulaştı. Tür..
Konutta Elektriğe Zam Yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ""üreticilerimiz, Halkımız Bir Endişeye Kapılmasınlar, Elektriğe Herhangi Bir Zam Gündemimizde Yoktur"" Dedi. ..
PKK"ya Karşı "Etkin Önlem" İsteyecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın Pazartesi Günü ABD Başkanı George W. Bush ile Yapacağı Görüşmenin Kuzey Irak"taki PKK Varlığı ile Mücadele Açısında Önem ..
Şahin: "Elektriğe Zam Gündemimizde Yok" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Üreticilerimiz, Halkımız Bir Endişeye Kapılmasınlar, Elektriğe Herhangi Bir Zam Gündemimizde Y..
Kudüs: İsrailli Bakan Eliezer, Nasrallah'ın "İlk Fırsatta Ortadan Kaldırılması" Gerektiğini Söyledi İsrail Bayındırlık Bakanı Binyamin Ben Eliezer, İsrail'in "İlk Fırsatta" Hizbullah Lideri H..
Brezilya"da Yolcu Uçağı Kayboldu Brezilya"da Bir Yolcu Uçağının Radardan Kaybolduğu Bildirildi. Brezilya"nın Gol Havayolları, 155 Yolcunun Bulunduğu Uçağın Yerinin Tespit Edilmeye Çalışıldığı..
Kars: "Şehit Mezarlarının Üzeri Sürülüp Fidan Dikildi" İddiaları "Şehit Mezarlarının Üzeri Sürülüp Fidan Dikildi" Haberleri Üzerine Açıklama Yapan Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, İddiaların Do..
Ankara: Tübitak'tan Patent Atağı Türkiye Menşeli Ulusal ve Uluslararası Patent Başvurularının Yapılmasını Teşvik Etmek ve Başvuru Sayısını Artırmak Amacıyla Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Ara..
Beyrut: İsrail'in Lübnan'dan Çekilmesinin Pazar Günü Tamamlanacağı Açıklandı Lübnan'daki Birleşmiş Milletler (BM) Barışgücü Kuvvetleri'nin Komutanı General Alain Pellegrini, Lübnan Başbakanı ..
Beyrut: İsrail'in Lübnan'dan Çekilmesinin Pazar Günü Tamamlanacağı Açıklandı Lübnan'daki Birleşmiş Milletler (BM) Barışgücü Kuvvetleri'nin Komutanı General Alain Pellegrini, Lübnan Başbakanı ..
Onun Amacı Başka! Rafet El Roman ile Eski Eşi Tuba Altıntop Arasındaki Çocuklarının Velayeti Davası Türkiye ve Almanya'daki Mahkemelerin Aldıkları Farklı Kararlarla İlginç Bir Boyuta Geldi.
Türkiye Milletvekilliği Geliyor Ankara - AKP, 2007'de Yapılacak Seçimler Öncesi Anayasa ve Seçim Yasası'nda Değişiklik Yapmak Üzere Harekete Geçerken, Akademisyenler ve Araştırmacılar, Seçim ..
Erdoğan ABD'ye Gitti/ 2 Ekim'de Bush'la Görüşecek Erdoğan'ın Gündemi Terörle Mücadele Ankara- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı George W. Bush ile "Terörle Mücadele Başta Olmak Üzere..
Başbakan Erdoğan ABD'ye Geldi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Temaslarda Bulunmak Üzere ABD'nin New York Kentine Geldi.
Viyana: Avusturya'da Yaklaşan Genel Seçimler Avusturya'da Yaklaşmakta Olan Federal Parlamento Seçimleri İçin Hazırlıklar Devam Ediyor.
İran'dan Doğalgaz Akışı Kesildi Ankara - Türkiye-İran Doğalgaz Boru Hattının İran'da Kalan Kısmında Önceki Gün Meydana Gelen Patlama Sonucu, Türkiye'ye Gaz Akışının Kesildiği Bildirildi. Bota..
Etiket ve Kılavuz Denetiminde Dokuz Ayda 483 Firmaya Ceza Ankara - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Denetim Elemanlarınca, 2006'nın Ocak-Eylül Döneminde 3 Bin 439 Firmada Yapılan Denetimler Sonucu..
THY'den Ramazan'da 69 YTL'ye Uçuş Fırsatı İstanbul - Özel Havayolu Şirketlerinin Rekabeti Türk Hava Yolları'na (THY) da Sıçradı. thy, Ramazan Ayı Boyunca Devam Edecek Özel Promosyon Fırsatlar..
Azerbaycan, Elektrik Borcunu "Elektrikle" Ödeyecek Ankara - Azerbaycan'a Bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin İhtiyacı için 1992 Yılından Beri Türkiye'den Alınan Elektrik Enerjisinden Dolayı,..
Vaillant Türkiye, Çin'e İş Modeli ve Yazılım İhraç Etti İstanbul - Vaillant Türkiye'nin Geliştirdiği Müşteri İlişkileri Modeli ve Bu Modeli Destekleyen Yazılımı Çince'ye Çevrilerek Çin'de Kul..
Sezer Son Kez Meclis Kürsüsüne Çıkacak Ankara - TBMM'nin 22. Dönem 5. Yasama Yılı, Yarın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Genel Kurulda Yapacağı Konuşmayla Açılacak. açılış Töreni, Saat 1..
Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Başlıyor Ankara - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kayıt Dışı Ekonominin Mümkün Olan En Düşük Seviyeye İndirilmesi ve Kayıt Dışı İstihdamın Yol Açtığı Olum..
AKP, Seçim Öncesi Anayasa ve Seçim Yasası'nda Değişiklik için Harekete Geçti / Türkiye Milletvekilliği Geliyor Ankara - AKP, 2007'de Yapılacak Seçimler Öncesi Anayasa ve Seçim Yasası'nda Deği..
Modacılar Çok Kızgın Avrupa'nın Birçok Kentinde Devam Eden 2007 İlkbahar/yaz Koleksiyonu Defileleri ve Moda Haftaları, Zayıflığın Sınırlarını Zorlayan Modelleri de Hedef Tahtası Haline Getird..
Time'dan Artı Kitabevi'ne En İyi Teşhir ve Satış Ödülü İzmir - Time Dergisi'nin 2006 Yılı Turizm Sezonunda Bayileri Arasında Düzenlediği En İyi Teşhir ve Satış Yarışmasını İzmir'deki Artı Kit..
Benim de Çocuklarım Var Son Albümü 'Confessıons On A Dance Floor'un Dünya Turnesini Sürdüren Madonna, Afrika'daki Öksüz ve Fakir Çocuklar İçin 3 Milyon Dolar Bağış Yaptı.
Avustralya"da Camiye Ateş Açıldı Avustralya"nın Batısındaki Perth Kentinde, Yüzlerce Kişinin Namaz Kıldığı Bir Camiye Ateş Açıldı. Saldırıda Ölen ya da Yaralanan Olmadı. Polis, Bir Kişinin, K..
Selçuk Ecza Deposu Hedging Yapmaya Başladı Yabancı Para Cinsinden Banka Borçlarından Kaynaklanan Muhtemel Kur Riskinden Korunmak Amacıyla Hedging Olarak Adlandırılan "Vadeli Döviz İşlemleri" ..
Dardanel'in Bankalarla Görüşmesi Sürüyor Dardanel Önentaş Gıda Sanayi Aş, Tasfiye Halindeki Emlak Bankası ve Diğer Alacaklı Bankalarla Beraber Aynı Masa Etrafında Görüşmelerin Sürdüğünü Bildi..
Adana Çimento'dan 47.5 Milyon Euro'luk Yatırım Adana Çimento Toplam 47.5 Milyon Euro'luk Yatırım Yapma Kararı Aldı. Şirketten Yapılan Açıklamada, İskenderun İsdemir Tesislerine Ait Sahada 31 ..
Reysaş, Arsasını Fortis Finansal'a Sattı Reysaş, Tuzla'da Satın Aldığı Arsayı Fortis Finansal Kiralama'ya Sattı. Şirketin, 3 Milyon 370 Bin YTL Bedelle Satın Aldığı Tuzla İlçesi Orhanlı Belde..
Tersane Kiralama Süresi 49 Yıla Çıkarıldı İstanbul - Tersane Kiralama Süresi 29 Yıldan, 49 Yıla Çıkarıldı. Bu Yeni Değişikliğe Göre Hem Yeni Tersane İşletecekler Hem de Eskiden Tersane Kirala..
Yeni Osb'lerle Yaratılacak İstihdam, 100 Bine Ulaşacak Ankara - Teşvik Yasası Kapsamındaki 54 İldeki Sanayi Hareketlerini Artırmak için Çıkarılan 5350 Sayılı Yasa Kapsamında Yapılan Organize ..
Yabancı Sermaye Yatırımında Hindistan'ı Geride Bıraktık Ankara - Türkiye, Bu Yıl 10 Milyar Dolarla Hindistan, Güney Kore, Çek Cumhuriyeti Gibi Diğer Yükselen Piyasaların Önüne Geçerek En Çok ..
Hükümetin Cari Açıkta Umut Işığı; Oger Telekom Ankara - Bu Yıl Hızlı Artış Gösteren Cari İşlemler Açığının Finansmanında Oger Telekom'dan Gelecek Para Umut Oldu. Türk Telekom'un Yüzde 55'lik ..
Mardin: Mardin'de Süryaniler İftar Yemeği Verdi Mardin'de Yaşayan Süryaniler Tarafından Müslümanlar'a Verilen İftar Yemeğinde, Hoşgörü ve Barış Mesajları Verildi.
Tied: "Yaşlılık Aylığı Çay-simide Yetmiyor" Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (Tied) Genel Başkanı Kazım Ergün, Yaşlılara Ödenen 67,78 YTL'lik "Yaşlılık Aylığı"nın Günün Gerçekleriyle Bağdaşma..
Nebatiye: Lübnan'da Ramazan Heyecanı İsrail-hizbullah Savaşında Bin 200'den Fazla Sivilin Hayatını Kaybettiği Lübnan'da, Bayrampaşa Belediyesi Tarafından Ölenlerin Yakınlarına İftar Yemeği Ve..
Eylül"de Döviz Kazandırdı Eylülde Piyasalarda Yaşanan Mini Dalgalanma Döviz Yatırımcısının Yüzünü Güldürdü. Altın ve Borsaya Yatırım Yapanlar İse Kayıp Yaşadı. ANKA"nın Başlıca Tasarruf Araçl..
Seyahat Planı Değişmiş Vakko'nun Yeni Sezon Tanıtımı İçin Önceki Gece İstanbul'a Gelmesi Beklenen Ünlü Şarkıcı ve Oyuncu Cher, Son Anda Gelmeyeceğini Açıkladı.
Konser İçin Ukrayna'da Megastar Tarkan, Konser Vermek Üzere Ukrayna'ya Gitti. Tarkan, Bilge ile Gizlice Evlendiği Yolundaki Haberlere Güldü.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10