23 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

23 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Türkiye Siyasi Oyun Oldu' Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteri İrene Han, Türkiye"nin İnsan Haklarını Geliştirme Çabalarında Son Zamanlarda Gerileme Olduğunu Söyledi.
Konserve Eğitim Fotoğraf: Umay Aktaş Sultanbeyli"de Beş Yıldır Konteynırda Ders Gören İlköğretimin Nüfusu Katlandı. Zira Yakındaki Okulun İnşaatı Bitmedi. Sonuç: 55 Metreküplük Sınıfta 60-70..
En Ünlü Tellağın Hamamı Canlanacak "Hamam-I Kebir" Diye Anılan 500 Yıllık Ii. Beyazıt Hamamı"nın Restorasyonuna Dün Törenle Başladı. İstanbul İl Özel İdaresi Bütçesinden Ayrılan 3.5 Milyon YT..
Liseli Allah'tan Çok ÖSS'den Korkuyormuş! Uluslararası Politik ve Strateji Araştırmaları Merkezi"nin 17 İlde Yaptırdığı Ankete Göre, ÖSS Korkusu Hiçbir Şeye Benzemiyor. Ankete Katılan 1850 Li..
Ay Ay Bak Postacı Geçiyor! THY Personeli ve Kabini, Beyoğlu Simitçileriyle Mısırcılarından Sonra Postacıların Kıyafetleri de Ünlü Modacı Cemil İpekçi"ye Emanet Edildi.
İlk Sahur Bu Akşam Ramazan Geldi Oruç Ayı Ramazan Bu Akşam İlk Teravih Namazıyla Başlıyor. Yarın İlk İftar Ankara"da Saat 18.53, İstanbul"da 19.09, İzmir"de de 19.16"da Açılacak. Şeker Bayra..
Uzun Ömür Uğruna... İngilizlerin Yüzde 40"ının, 100 Yıl Yaşayabilmek için Gerekirse Seksten Vazgeçmeye Hazır Olduğu Ortaya Çıktı.
Tıp Uzaya Çıkıyor Fransız Cerrahlar, Dünyada İlk Kez Yerçekimsiz Ortamda Ameliyat Yapacak.
Lathen: Almanya'daki Tren Kazası Almanya'da Meydana Gelen Tren Kazasında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 23'e Çekildi. Polis Tarafından Daha Önce Yapılan Açıklamada, 25 Kişinin Kazada Öldüğü İf..
Kıyafetini Kendi Taşıyor Kıyafetlere Olan Düşkünlüğüyle Tanınan Latin Güzel Jennıfer Lopez Pek Çok Ünlü Gibi Sıkça Kostüm Değiştiriyor. Ancak Makyaj Çantalarını Bile Asistanlarına Taşıtan Ünl..
AKP'li Başkan ve Kardeşi Öldürüldü Adana"nın Karataş İlçesinin AKP"li Belediye Başkanı Yusuf Erenkara (34) ile Kardeşi Çınar Erenkara (30), Evlerinin Bahçesinde Kimliği Belirsiz İki Kişinin S..
"Bomonti Mutlaka Bizim Olacak" Global Holding İştiraklerinden Pera Gyo Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Türkmen, Yeniden İhaleye Çıkan Bomonti Bira Fabrikası"nın Tahsisi için "Her Şeyi Yaparız" D..
Çimentoda Büyük Birleşme Yakın Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Başkanı Celal Çağlar, "Çimento Sektöründe Çok Yakın Gelecekte Büyük Bir Grubun Satışı Sözkonusu. Bu Satışla İlgiliyiz" Dedi...
Çin, Türkiye"de İhracat Üssü Arıyor Ucuz İşgücü ve Düşük Maliyetlerle Dünyada Birçok Pazarı Ele Geçiren Çin, Avrupa"ya Açılmak için Türkiye"yi Kullanmak İstiyor. Türkiye"de 50 Bin Metrekareli..
Sevda Tepesi Kral"ın Elinde Kalmış! Suudi Kral"ın Sevda Tepesi"ni 2 Yıl Önce 7, Geçen Yıl 17 Milyon Dolara Satılığa Çıkardığı Ortaya Çıktı. Aralarında Şevket Sabancı"nın da Bulunduğu Talipler..
"3"üncü Nesil"de Gaza Gelmeyiz" Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ""bazıları "3g"de Türkiye Geç Kaldı, Herkes Başını Aldı Gitti" Diyor. Böyle Laflara Benim Karnım Tok; Gaza Gelmeyiz"" Dedi. T..
Zenginler Listesinde Milyonere Yer Yok Forbes, ABD"nin En Zenginleri Listesini Yayımladı. Sıralamaya Göre Ülkenin En Zengin 400 Kişisinin Tamamı Milyarderlerden Oluşuyor... Zenginlerin Servet..
Biletix "Usta"sına Satılıyor Kanadalı İki Girişimci ve Koç Grubu"na Ait Olan Biletix, Merkezi ABD"de Bulunan Ticketmaster"a Satılıyor. Edinilen Bilgiye Göre, Satış Rakamı 15 ile 20 Milyon Dol..
Piyasayı İkinci "Mini" Dalga Vurdu Dünya Piyasaları Beklenmedik Bir Anda Mayıstaki Finansal Dalgalanmanın Bir Benzeri ile Karşı Karşıya Kaldı. Gelişen Ülkelerdeki Yabancı Kaçışı İMKB"yi Yüzde..
Galatasaray ile Qvt"nin Kapışması Mahkemede Galatasaray Sportif ile Futbol Aş"nin Birleştirilmesine Karşı Mahkemeye Gideceğini Söyleyen Qvt Fonu, Temsilcilerine Genel Kurulda Oy Hakkı Vermedi..
Def Leppard"la Yeniden "Histeri" Ünlü İngiliz Rock Grubu Def Leppard, 18 Milyon Satan "Hysteria" Adlı Albümünü Yeniden Piyasaya Çıkarıyor. İki Kompakt Diskten Oluşacak Yeni "Hysteria-Deluxe E..
Tuşları Elmas Fiyatı 380 Bin $ İsviçre"de Vipn Adlı Şirketin Yeni Tasarladığı Cep Telefonu, Bir Mücevherat Dükkânını Andırıyor. Telefonun Tuşları Elmas, Seçenekler Üzerinde Gezinme Tuşu İse 0..
Rakun"u Kurtarma Seferberliği Kanada"nın Burlington Kenti Heyecanlı Bir Kurtarma Operasyonuna Sahne Oldu. Hayvan Kontrol Biriminde Memur Olarak Çalışan Tim Orth, Bir Apartmanın Duvarına Tırma..
Her Gün Cips Yiyenler Yılda 9 Kilo Yağ İçiyor İngiliz Kalp Vakfı"nın Son Yaptığı Araştırmaya Göre Her Gün 1 Paket Cips Tüketen Bir Çocuk Yılda 9 Kilo Kızartma Yağı İçmiş Oluyor. Karbonhidrat ..
Erkek, Babasının Yarısı Kadar Seks Yapıyor Almanya"da 18-30 Yaş Arasındaki Erkekler Üzerine Yapılan Araştırmanın Sonuçlarına Göre, Erkekler İş Yaşamında Yorgun Düştükleri için Seks Yerine Din..
Doğumu Artırmak için Validen Hafta Arası İzin Rusya"nın Ulyanovsk Valisi Ülkede Azalan Çocuk Doğum Oranını Artırmak için Yeni Bir Kampanya Başlattı. Doğum Oranının Artması için Erkeklerin Eşl..
Göçmen Olmak için Seks Tuzağı İngiltere"de Kaçak Çalışan Brezilyalı Roselane Driza (37), Göçmen Statüsü Almak için Bir Dönem Birlikte Olduğu Hâkimi, Bir Kadınla Çekilmiş Görüntülerini Sızdırm..
Hızlı Trenin Deneme Seferinde Facia Turistler Vardı Almanya"nın Lathen Kenti Yakınlarında Dün 09.30 Sularında Meydana Gelen Tren Kazasında 23 Kişi Öldü, 10 Kişi Yaralandı. "Transrapid" Adlı H..
Küresel Isınma için 3 Milyar $ Bağışladı Trilyoner İşadamı "Sir" Richard Branson, Küresel Isınmayla Savaş İçin, 10 Yılda 3 Milyar Dolar Harcayacağını Açıkladı. Virgin Şirketler Grubunun Sahib..
Kitap Yok Satıyor Venezüella Lideri Hugo Chavez"in BM Genel Kurulu"nda Yaptığı Konuşma Sırasında Tüm ABD"lilere Okumasını Tavsiye Ettiği Noam Chomsky"nin Kitabı Satış Rekorları Kırıyor. Kitap..
Sarkozy Yargıçları Çileden Çıkardı Fransa"da Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Güçlü Adaylarından İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy Yargıçları Çileden Çıkardı. Ülkede Geçen Yıl Yaşanan Banliyö Olaylar..
Abbas: İsrail"i Tanıyacağız Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, BM Genel Kurulu"nda Yaptığı Konuşması Sırasında Hamas ile Müzakere Ettiği Ulusal Birlik Hükümetinin İsrail"i Tanıyacağını Söy..
"Nükleer Programı Askıya Alabiliriz" İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Nükleer Müzakereler Konusunda Uranyum Geliştirme Çalışmalarını Askıya Alabileceklerini Söyledi. ve Ekledi: Liderler..
Brezilya"da Seçim Öncesi Skandal Brezilya, 1 Ekim"de Yapılacak Devlet Başkanlığı Seçimi Öncesi Bir Skandalla Çalkalanıyor. Skandalın Kahramanları Devlet Başkanı Luiz İnacio Lula de Silva ve R..
"Sizi Taş Devri"ne Geri Göndeririz" ABD Başkanı George W. Bush ile Görüşmek Üzere Dün Beyaz Saray"a Giden Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref"in Açıklamaları Şok Etkisi Yarattı... Amerika..
Rus "Kadife Devrimi" Kapıda "Amerika, Rusya"yı Durdurmak için Gürcistan"daki Gibi Bir "Kadife Devrim" Hazırlığında..." Duma, Rus Uzmanlar Tarafından Hazırlanan Bu Raporu Tartışıyor. Gürcistan..
Kimse Bizi Silahsızlandıramaz Nasrallah, 12 Temmuz"dan Beri İlk Kez Meydana Çıktı: Dünyada Bize Silahlarımızı Bıraktıracak Bir Ordu Yok. Lübnan İşgaline Karşı İsrail"le Savaşan Hizbullah Lide..
Düzeltme ve Özür Sabah Gazetesinin 21.09.2006 Tarihli Sayısının 3. Sayfasındaki "Barcıların Transfer Kavgasında Bir Ölü" Başlıklı Haberinde Hakkımda Yazılanların Hiçbiri Doğru Değildir. Ben E..
İki İlçede Elektrik Kesintisi Uygulanacak Güngören ve Bakırköy"deki Bazı Semtlere Bakım- Onarım Çalışmaları Nedeniyle 24 Eylül ile 2 Ekim Tarihleri Arasında Bir Süre Elektrik Verilemeyecek. B..
İstanbul"da Pide Fiyatı 1 YTL İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, Ramazan Ayında 400 Gram Pidenin 1 YTL"den Satılacağını Söyledi. Özer, Ayrıca Sorunlarına Çözüm Bulunmaması Halinde ..
Ümraniyelilere 8 Çadırda Şenlik Ümraniye Belediyesi, Bu Yıl 3. Sünü Düzenleyeceği "Ramazan Etkinleri" için Son Çalışmalarını Tamamladı. Ramazan Ayının İlk Gününden Başlayıp, Son Gününe Kadar ..
Tarihi Hamamda Restorasyon Başladı Beyazıt Meydanı"nda 500 Yılı Aşkın Süredir Ayakta Duran Patrona Halil Hamamı Olarak da Bilinen Ii. Beyazıt Hamamı Restore Ediliyor. Restorasyon Çalışmaların..
Lise Öğrencilerinin En Büyük Kâbusu ÖSS Uluslararası Politik ve Strateji Araştırmalar Merkezi (Upsam), 17 İlde 1850 Lise 1, 2 ve 3. Sınıf Öğrencilerine Ucu Açık 38 Soru Yöneltti. Haziran Ayın..
AKP"li Başkanın Kardeşlerinden İhale Kurşunu İstanbul Beykoz Çavuşbaşı Beldesi"nde Bir Lisenin Okul Servisi İhalesini Kaybeden Belediye Başkanı Hanefi Dilmeç"in İki Kardeşi, İhaleyi Kazanan K..
Belediye Başkanı Erenkaya ve Kardeşi Öldürüldü Adana"nın Karataş İlçesinin AKP"li Belediye Başkanı ile Kardeşi, Uğradıkları Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetti. Dün Gece Meydana Gelen Ol..
İntihar Eden Sultan Defnedildi Adana"da Bir Bankadan Hırsızlık Olayına İlişkin Aranırken Yaklaşık 4 Ay Önce İstanbul"da Lüks Bir Otelde Düğün Hazırlığı Yaptığı Sırada Yakalanan ve Önceki Gün ..
Fuhuş Çetesi İçinde 6 Polis Iğdır Emniyet Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen "Güz Rüzgarı" Operasyonunda Aralarında Polisin de Bulunduğu 33 Kişilik Fuhuş Çetesi Çökertildi. İhbar Doğrultusunda Ç..
Ayasofya"ya Yeni Kurşun Levha... Bin 500 Yıllık Ayasofya Müzesi"nin Çatısını Kaplayan Kurşun Levha, 22 Yıl Sonra Yenileniyor. Rüzgâr, Nem ve Yağmura Karşı Direnen Müzenin Kurşun Levhası, Göze..
Köpeğiyle Evinden Atıldı, Otele Yerleşti Alanya"da Oturduğu Sitede Köpek Beslemesi Yasaklanan 62 Yaşındaki Hollandalı Mieke Westbroek, Oban Adlı Köpeğini de Yanına Alarak Otele Yerleşti. Dair..
Engelliler için 250 Bin YTL Büyük Kulüp"te Tesyev (Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı) Yararına Düzenlenen Gecede Yaklaşık 250 Bin YTL Gelir Elde Edildi. Ebru Gündeş"in Ücretsiz S..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10