23 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

23 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Brecht Anılıyor Goethe Enstitüsü Bertolt Brecht"in 50"nci Ölüm Yıldönümü Nedeniyle "Brecht Günleri" Düzenliyor.
'Futbolcular Kaza Orucu Tutabilir' Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Yetkilileri, Sporcuların Maç Günlerinde Oruç Tutmayarak Tatil Günlerinde Bu Oruçlarını Kaza Edebilecekler..
Dolar 1.5250 YTL'yi Buldu "Dış Dalga" Vurunca Gelişmekte Olan Ülkelerden Gelen Haberler Türk Mali Piyasalarını Vurdu. Dolar Günü 4.6 Ykr Değer Artışıyla 1.5250 YTL, Avro 7.1 Ykr Artışla 1.95..
Akbank Yüzde 20 Ortaklık için Yetki Verdi Akbank"ın Danışman Olarak Yetkilendirilen Ubs Limited"e, En Fazla Yüzde 20 Oranında Azınlık Payı Olacak Şekilde Stratejik Ortaklık Araştırması Yapılm..
Koçbank Artık Yapı Kredi Oluyor Yapı ve Kredi Bankası (Ykb) ve Koçbank"ın Birleşmeleri Her İki Bankanın Olağanüstü Genel Kurulunda Onaylandı. Ykb"den İMKB"ye Gönderilen Açıklamada, Koçbank"ın..
26 Manipülasyoncu için 18 Yıl İsteniyor Borsada Manipülasyon ve Spekülasyon Yaparak Yaklaşık 20 Milyon YTL Haksız Kazanç Elde Edildiği İddiasıyla Mecnur Çolak"ın da Aralarında Bulunduğu 26 Ki..
Yıldırım: 3g'de Gaza Gelmeyiz Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "bazıları "3g"de (3.nesil İletişim Teknolojileri) Türkiye Geç Kaldı, Herkes Başını Aldı Gitti" Diyor.
'Konutta Faiz Düşmez' Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İntes) Başkanı Şükrü Koçoğlu, Konut Kredisi Faizlerinin Yüzde 1.5"in Altına Düşmeyeceğini Tahmin Ettiklerini...
TOKİ Şartsız 9 Bin Konut Satışına Başladı Son Üç Yılda Yaklaşık 210 Bin Konutun İnşaatını Başlatan, Bunların 85 Binini Bitirme Aşamasına Getiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)...
Tüketici Hâlâ Güvensiz Temmuzda 88.6"yla Dibe Vuran Tüketici Güveni Ağustosta Yüzde 3.17 Oranında Artmakla Birlikte, Güvensizlik Düzeyinden Kurtulamadı.
İTO: Çıkış Harcı Kalksın İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, İTO"nun Yakından Takip Ettiği ve Kaldırılması Yönünde Yoğun Girişimlerde Bulunduğu...
New York: BM Genel Kurulu İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, 61. BM Genel Kurulu Çerçevesinde Temaslarını Sürdürüyor. İhsanoğlu, ABD Dışişleri Bakanlığı Müste..
New York: Dışişleri Bakanı Gül'ün ABD Temasları Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İspanya Dışişleri Bakanı Miguel Angel Moratinos ile Biraraya Geldi.
New York: BM Genel Kurulu İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu Vatikan'ın BM Gözlemcisi Celestino Migliore ile Biraraya Geldi.
Eski Halinden Eser Yok Kısa Bir Süre Öncesine Kadar Deniz Seki, Ünlüler Dünyasının En Seksi ve Şık Kadınlarının Başında Geliyordu.
Masada Anlamayan Alanda Anlar Memurlara 2007 Yılında Yapılacak Zammı Belirlemek Üzere Sürdürülen Toplu Görüşmelerde, Hükümet Teklifini Yalnız Yüksek Ücret Alan Memurlar İçin...
Sayıştay, İktidarın Güdümüne Giriyor Acil Eylem Planı"nda Sayıştay"ın Denetim Yetkisinin Kapsamını Genişletmeyi Hedefleyen AKP, Avrupa Birliği"nin Askeri Harcamaların da Denetlenmesi Önerisin..
Avrupa'nın Otomobil Devlerine Açık Davet Otomotiv Sanayicileri Derneği (Osd) Başkanı ve Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak Almanya"nın Hannover Kentinde Düzenlenen "Focus Turkey" Toplantıs..
'20 Milyar Dolarlık Sermaye Gelir' Uluslararası Finans Enstitüsü (Iif) Başkanı Charles Dallara, Türkiye"ye Gelecek Yıl 20 Milyar Dolar Düzeyinde Bir Doğrudan Yabancı Sermaye Geleceğini Tahmin..
'Silahımızı Alacak Ordu Yok' Hizbullah, İsrail"in Lübnan"da 34 Gün Süren Savaşının Ardından Büyük Bir Gövde Gösterisiyle Silahsızlanma Baskılarına Meydan Okudu. Savaşın Başladığı 12 Temmuz"da..
BM: Irak'taki İşkenceler Saddam Döneminden Beter BM, Irak"ta Son İki Ayda 6 Bin 599 İnsanın Öldürüldüğünü Rapor Ederken, İşkencenin Önlenmesinden Sorumlu Yetkilisi Prof. Manfred Nowak, Bush Y..
Bush Terör Zanlıları için Partisiyle Uzlaşma Sağladı ABD Başkanı George W. Bush, Terör Zanlılarının Tutulması, Sorgu Teknikleri ve Askeri Mahkemede Yargılanmasıyla İlgili Tartışmalı Yasa Tasa..
Armitage, 'Ya Bizimlesiniz ya Karşı' Demiş "Kaide Lideri Usame Bin Ladin"i Yakalamak için Askerlere Pakistan"a Girme Emri Verebileceğini" Duyuran ABD Başkanı George W. Bush Karşısında, Amerik..
Finlandiya Kıbrıs için Yoğun Temasta BM Genel Kurulu Çerçevesinde New York"ta Yoğun İkili Temas Trafiği Yürüten Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB Dönem Başkanı Finlandiya"nın Dışişleri Bakanı..
Merkel için Kıbrıs'ta Çözüm AB Kriteri AB"nin Türkiye"yi Tam Üye Yapması Yerine "Ayrıcalıklı Ortaklık" Kurmasını Arzulayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Türkiye ile AB Üyelik Müzakereleri..
Ahmedinecad: Benim Derdim Siyonistlerle BM Genel Kurulu için Gittiği New York"ta Amerikan Dış Politikasında Etkili Olan Dış İlişkiler Konseyi"nin Yetkilileriyle Bile Bir Araya Gelerek "İmaj T..
Papa Elçileri Ağırlayacak Hz. Muhammed ve İslamiyet"i Dini Şiddetle Yayan Bir Dine İndirgeyen Alıntısı Nedeniyle Müslümanları Ayağa Kaldıran Papa 16. Benediktus, Özür Dilememekte Israr Ederke..
Norveç Saldırı Önledi Norveç"te ABD ve İsrail Büyükelçiliklerine Bombalı Saldırı Planladığından Şüphelenilen Biri Türk Dört Kişi Gözaltına Alındı.
Hamas: İsrail'le Yaşarız Filistin"deki Hamas Hükümeti, İsrail"in 1967"deki İşgal Öncesi Sınırlarına Çekilmesiyle Kurulacak Bir Filistin Devletinde Yaşamaya Razı Olduğunu Duyurdu.
'Olmert Suudi Planına Sıcak' İsrail ile Bush Yönetiminin Sıkı Müttefiki Suudi Arabistan Arasında Gizli Görüşme Yapıldığı İddia Edildi.
Castro Aralıkta Dönüyor Bağırsak Ameliyatı Nedeniyle Ağustos Başından Beri Koltuğundan Ayrı Kalan Küba Devlet Başkanı Fidel Castro"nun Araklıktan İtibaren Görevinin Başına Dönebileceği Açıkla..
Bakan Uyandırma Bakanı Kültür Bakanı Atilla Koç, Meclis Görüşmeleri Sırasında Hükümet Adına Koltuğa Oturduktan Sonra "Şekerleme" Eğilimi Gösterince Komisyon Başkanı Cevdet Erdol Endişelendi. ..
Erdoğan'a Üç Net Öneri Kovuşturma Köşk"e Bağlı Eski Yargıtay Başkanlarından Doç. Dr. Sami Selçuk"un Tck"nın 301. Maddesi Yerine Kaleme Alarak Önerdiği Metinde, "Nesnel Eleştiri Sınırlarını A..
Meclis'te İçtüzük Kavgası Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker"in ABD"den Dönüşü Gecikince, Meclis"te Kriz Çıktı.
'Azınlık' Tanımında Hükümet Geri Adım Attı AKP"nin, CHP"nin, "lozan Delindi, Ruhban Okuluna Kapı Açıldı" Diyerek Karşı Çıktığı, Azınlık Okulları Tanımını Değiştiren ve Türki..
Eyüp Fatsa'ya Saldıran AKP Üyesi Tutuklandı AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa"yı Geçen Salı Ordu"nun Gürgentepe İlçesindeki Festivalde Tartakladığı İddiasıyla Tutuklanan Yılmaz Akyol, AKP Üyes..
Danıştay Saldırısının Tanığı Polisi Kızdırdı Danıştay Saldırısı Davasının Önceki Günkü Duruşmasında Bir Tanığın, Olaydan Önce Kuşkulandığı Bir Tanıklık Üzerine İfade Vermemesi için Ankara Emn..
'Atabeyler'de Kaset Servisine Görevsizlik Birçok Patlayıcı, Kroki ve Dokümanla Birlikte Yakalanan "Atabeyler Grubu"na Yönelik Davanın Genelkurmay Ayağı Gizlilik Kararıyla Başladı.
'Katsayı Kalkacak' "Dere Yatağında Akar" Başbakan Erdoğan, Rize"de, İmam-Hatipliler ve Meslek Liselilerin Şikâyet Ettiği ÖSS"deki Katsayının Kalkacağını Söyledi: "katsayı Falan Kafa..
Yandaki Cami Uzak Geliyor! Hastanede Cuma Bitişiğinde Cami Olmasına Rağmen Trabzon Fatih Devlet Hastanesi"nin (Eski SSK) Koridoru Her Cuma Günü Dolup Taşıyor. Cuma Namazına Başhekim Atilla Y..
Yunanistan'a Üçüncü Suçüstü Topraklarında Yakaladığı Kaçakları Türkiye"ye Atan Yunanistan, Üçüncü Kez Suçüstü Yakalandı.
Kamyon Kasasında 63 Kaçak Yakalandı Umuda Bir Yolculuk Daha Hüsranla Bitti. Bir İnsan Kaçakçısının Van"da Bir Kamyonda Terk Ettiği 63 Kaçak Yakalandı. Kazım Karabekir Caddesi"nde Devriye Geze..
Dört Fabrika, 20 İşyeri Yandı: Üç Ölü, 36 Yaralı Küsget Sanayi Sitesi"ndeki Alles Kimya Fabrikası"nda Tiner Boşaltan Tankerdeki Patlamayla Başlayıp, Üç Fabrika ve 20"ye Yakın İşyerine Sıçraya..
Poliklinik Doktoruna Özel Muayenehane Açma İzni Poliklinik ve Tıp Merkezi Gibi Ayakta Tedavi Hizmeti Verilen Özel Sağlık Kuruluşlarında Çalışan Hekimler Muayenehane Açabilecek.
'Bölücü ve İrticacılar Rektör Seçimleri için Çalışıyor!' Uludağ Üniversitesi (Uü) Rektörü Prof. Mustafa Yurtkuran, "bölücü ve İrticai Unsurlar Rektör Seçimleri için Çalışma Yapıyor&a..
Mlkp Operasyonu Yayılıyor Gözaltı Sayısı Artıyor Yasadışı Marksist Leninist Komünist Partisi"ne (Mlkp) Yönelik "Gaye" Operasyonu İstanbul, İzmir, Ankara, Manisa, Kayseri, Gaziantep, Malatya, ..
Rehn '301' için Ankara'ya Geliyor Avrupa Birliği Komisyonu"nun Türkiye"deki Reform Sürecini Değerlendireceği İlerleme Raporunun Açıklanması için Geri Sayım Sürerken, Komisyonun Genişlemeden S..
Kretschmer Giderayak Sert Çıktı: Türk Demokrasisi Modernleşemedi Ekim Ayı Sonunda Görev Süresi Dolacak Olan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Hans Jörg Kretschmer Giderayak Sert Açık..
Yargıtay Hesabına Göre 10 CHP'liden Biri Hayali Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP"nin 52 Bin Üyesinin Kanunen Geçersiz Olduğunu Tespit Etti. İncelemede 45 Bin CHP"linin Aynı Zamanda Başka..
Ordu'ya Susurluk Sanığı Emniyet Müdürü Fındık Üreticilerinin 30 Temmuz"daki Olaylı Mitinginin Ardından Ordu Emniyet Müdürü Olarak Atanan Sezai Boran, Dün Görevine Başladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10